Olvasni jó!


Kacsa1111 # 2009.03.28. 14:53

Kedves Impossible,

az olvasás csak a fantáziátlan embereknek unalmas...
(bár ha jobban meggondolom eddigi hozzászólásaid alapján sok jót és rosszat lehetne mondani rólad, talán több jót is, de azt nehezen lehetne állítani, hogy fantáziadús lennél - bár lehet, hogy tévedek és rosszul ítéllek meg pusztán hozzászólásaid alapján)

a mai tudásanyag (nem csak a jogi) nem sajátítható el olvasás nélkül...

olvasás nélkül művelt ember nem lehetsz, hiszen irodalmi témában (mint amilyen ez is) nehéz úgy megnyilvánulni, hogy nem olvastad el a témát alkotó művet...bár te megkísérled, mint a mellékelt ábra mutatja:)))

na szóval, hogy rövid legyek:
mindezekért gáz, ha nem tudtál még végig olvasni egy könyvet sem.
(bár talán a biblia lehetett az az egy, mire utaltál...)


Kacsa11

Legislator # 2009.03.28. 14:51

Impi érdekes arc:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.28. 14:35

Miért lenne gázos? Nem vicc. Komoly. Utálok olvasni, nem birok sokat olvasni, az olvasás számomra unalom. Rövidlélegzetű dolgokat vagyok képes olvasni kedvtelésből, hosszúakat nem. Én inkább írok, verseket főleg. Nyugodtan tessék kritizálni, meg gáznak tartani, de ez csak egy társadalmi konvenció. Az ember lehet művelt és értelmes sok olvasás nélkül is. A régi világban pl. szájról-szájra terjedtek a dolgok, mégis voltak bölcs emberek.

_Wasp_ # 2009.03.28. 14:27

Anyám. Én egyetlen egy könyvet olvastam el végig egész eddigi életemben (a tankönyveken kívül).
Remélem vicc. Ha viszont igaz, akkor mondjuk inkább nem terjeszteném a helyedben... (Ez egy jogásztól elég gázos lenne)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2009.03.28. 14:18

Melyiket?

Impossible # 2009.03.28. 13:54

Anyám. Én egyetlen egy könyvet olvastam el végig egész eddigi életemben (a tankönyveken kívül).

Ildikóka82 # 2009.03.28. 08:06

Én Rejtőt is nagyon szeretem :)


Iwikó

limma # 2009.03.28. 07:57

Hát az igen :-)
10-12 évesen olvastam először, okozott egy kis neurózist :-)

Kacsa1111 # 2009.03.28. 07:55

Agatha Christie-t én is imádom...egy egész polcnyi van belőlük...
de csak a poirot-s sztorikat szerettem meg igazán...ms. marple-t nem annyira...

a tíz kicsi néger meg egyszerűen zseniális!


Kacsa11

limma # 2009.03.28. 07:43

Szabó Magda műveit ajánlom, nagyon szeretem, majd minden könyvét olvastam, útleírásai is pazarok.
Olyan izgalmas a szerkesztése, hogy a végénél kezdi a dolgokat ,visszaemlékezésekből bontakozik ki a cselekmény és csak az utolsó lapnál bomlik ki minden utalás (mint egy jó kriminél - egyébként szerette Agatha Christie műveit olvasni, mint ahogy én is -kövezzetek meg).

limma # 2009.03.28. 07:13

"Üdv minden könyvrajongónak!

Arra gondoltam, hogy talán örömet szerezne néhány embernek (és a jogászok igényes szórakozásához-művelődéséhez is hozzájárulna), ha lenne egy olyan topic a kollégáknak, amiben olvasmányélmé­nyeinket megoszthatnánk egymással. Nem elsősorban szakkönyvekre gondoltam, hanem olyan irodalmi művekre, melyeket elolvasásra érdemesnek tartotok. Jó lenne, ha nem csak címet írnánk, hanem egy rövid (1–2 mondatos) ajánlót amiben utaltok arra, hogy miért tartjátok érdekesnek a könyvet."

Már megint hova keveredtünk!

Legislator # 2009.03.27. 19:32

ondjuk=mondjuk


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.27. 19:32

A Story magazin jó kikapcsolódás a szellemi munkában megfáradt agynak. Olyanokat írnak benne, amit másnapra elfelejt az ember. Attól, hogy valamit néha olvasunk, az nem jellemez bennünket szükségképpen. Illetve a Story magazin nem zárja ki Hegel, Kant, Heidegger, vagy ondjuk Jean-Marie Gustave Le Clézio olvasását, értését.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.27. 13:36

Kacsa,

akkor limma tanulja meg, hogy ha kíváncsiak vagyunk valamire, akkor első körben kérdeznünk kell, nem pedig provokálnunk. :D
Én kiegyezem vele a Story magazinban, próbálja meg feldolgozni.

Kacsa1111 # 2009.03.27. 13:33

Kedves Impossible,

limma csak arra akart rámutatni szerintem, hogy a katekizmuson kívül (és altalában a bibilián kívül) még semmiről nem nyilatkoztál elismerően...


Kacsa11

Impossible # 2009.03.27. 13:26

limma,

miért akarsz provokálni? Szerintem egyezzünk ki abban, hogy szerinted a Story magazin a kedvencem (ahogyan már mondtad is). Nem megyek bele provokációba.

limma # 2009.03.27. 13:19

Óh, drága jégcsap, mivé is lennék nélküled.

Szóval, tessék, bizonyítsd mély műveltségedet - én bevallom, sok fontos könyvet nem olvastam még, szeretnék Tőled tippeket kapni. :-)

Impossible # 2009.03.27. 13:17

limma,

ha tudni véled, hogy a Story magazin a kedvencem, nyilván ismered a többit is, most akkor miért kéred, hogy soroljam fel?

és helyesen: lélegzet-visszafojtva

limma # 2009.03.27. 13:15

örülök :-)

Nos, sorold fel kedvenc műveidet, lélegzetvisszafojtva várom :-)

Impossible # 2009.03.27. 13:13

limma,

ha neked az életigenlésről és a jókedvről a Story magazin jut eszedbe, az a te dolgod, nekem eszembe jut más is. :D

Impossible # 2009.03.27. 13:12

A harri pottyer "bátorság...stb" dolgait olyan írások is képviselik, amik közelebb állnak a realitáshoz.

limma # 2009.03.27. 13:11

Na de kérem, kérem

ez mégiscsak egy jogi fórum

ide azoknak kell(ene) jönni, akik humán érdeklődésűek, szeretnek olvasni - szépirodalmat is.
Ha Impossible-t "hallgatom" arra kell gondolnom, hogy számára a Story-magazin az irodalom, ami korszerű, életigenlést sugall és jókedvű :-)

Impossible # 2009.03.27. 13:09

A hívő embernek mi köze van a kitalált világhoz? Én nem kitalált világban hiszek, hanem valakiben, aki egy létező személy. Az más kérdés, hogy szerinted nem létezik. Egyébként nemrég hallottam egy paptól, hogy sok ateista is átél az élete folyamán Isten-élményeket, csak mivel nem hisznek Benne, nemis gondolják, hogy amit átéltek, az ilyen Isten-élmény/Istentapasztalat volt, és valahogyan másképpen nevezik/írják le ezt az élményt/tapasztalatot, és hogy nekünk hívőknek nem az a dolgunk, hogy velük ezt vagy azt elhitessünk, mert hogy ők miben/kiben hisznek, az egyedül az ő dolguk, ezrét nekünk csak az a dolgunk, hogy ezeknek az embereknek segítsünk az "Isten-tapasztalatuk" felismerésében. Mondott erre egy példát is: egy ismerőse otthon üldögélt a szobájában, egyedül, úgy érezte, hogy ő most igazán boldog, minden rendben van, jól érezte magát a bőrében, és úgy gondolta, hogy jó lenne ezt valakinek megköszönni. Csak azt nem tudta, hogy ezt kinek köszönhetné meg. És a pap azt mondta, hogy ez pl. ennek az embernek az életében egy Isten-élmény volt. Most nyilván ebbe is könnyedén bele tudsz kötni, én is bele tudok kötni, de azt semmiképp sem jelenthetjük ki biztosra, hogy ez hülyeség, mert nincsen mialapján hülyeségnek tartani. Legfeljebb az ember nem hiszi el. Ha az ember a saját életét végignézi, szerintem talál benne ilyen vagy ehhez hasonló pillanatokat.

Kacsa1111 # 2009.03.27. 12:59

A herri pottyer mégnagyob állatság, fantazmagóriákkal etetik a kis szerencsétleneket, sok hülyeséggel, amiből egy szó sem igaz.

ha meg már az árnyalt gondolkodásodat szoktad méltatni...
próbáld meg meglátni azt a HP-ben, amit képvisel,
a lényeg ugyanaz: bátorság, szilárd jellem, kitartás, jóság” (ezt limmától vettem)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.03.27. 12:55

kitalált idióták

ezt szorosan értelmezve szinte nem is nagyon marad szépirodalmi mű, amit elolvasni érdemes, hiszen valójában szinte minden regény minden karaktere kitalált...


Kacsa11