Évfolyamdolgozat


Legislator # 2010.02.09. 16:52

Azért az oktatók sem ma jöttek le a falvédőről... (már akinek fontos az ilyesmi)...


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2010.02.06. 12:18

Valakinek a nevében mindig...

Ha olyan mostanában, itthon ismert szuperképességű celebről, vagy egyéb más szokásosan jóképességűen felkészült hírességről lehet szó, akinek (nagyon)kell a papír, (és aki már eleve tudja magáról is, hogy írni is csak szaggatottan tudna, s azt is csak a létfentartás néhány elemi dolgairól)nagy titokban helyette is meg(kell)írják....de akkor neki végül is nem kell írni...!

Az internet is rejthet az ilyenek alkotásához nagy csodákat...

bajussz # 2010.02.06. 11:55

minden jogi karon kell évfolyamdolgozatot írni?

Legislator # 2010.02.06. 09:35

:-D


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.02.06. 08:27

Nehogy már valami egyszerű témát kapjon, ugye? Véletlenül se. :D Írjon mindjárt a racionalista dogmatizmus imperializmusának és a pozitivista szkepticizmus nihilizmusának diszkrepanciája az értékrelativista világnézetű alkotmányjogászok munkássága tükrében-ről.

Legislator # 2010.02.04. 16:48

És mi köze a közig. bíráskodásnak az úgynevezett alkotmányjogászokhoz?


Sunshine after the rain.

hunfrakk # 2010.01.25. 20:57

írhatsz arról is, hogy miért illegitim a jelenlegi jogrendszer és "alkotmány"

Dr.Attika # 2010.01.25. 20:52

Nos aktuális téma. A FIDESZ azt nyilatkozta, hogy betartja, de nem tiszteli a hatályos alkotmányunkat.

Cím: Mi a baj az alkotmányunkkal? Vesézd ki, hogy az 1949. évi XX. tv. a megalkotásától, hogyan jutott el napjainkig? Mit eredményezett az 1989. évi módosítás, mit jelentett az EU-hoz történő csatlakozásunkkori módosítás, hol tartunk ma és mi lenne ajánlatos módosítás lege ferenda.

hunfrakk # 2010.01.25. 20:29
p.e.v.a # 2010.01.25. 20:02

Sziasztok!
Másodéves jogász hallgató vagyok és alkotmányjogból szeretném írni az első évfolyamdolgozatom..tudtok nekem valami jó témát vagy témákat javasolni?
előre is nagyon köszönöm!

Legislator # 2009.05.27. 09:57

Örülök. Akkor, ha szabad a Gaius Institutiones-ából idéznem, a könyv "elkezdett a tieddé válni", és csak arra vár, hogy személyesen találkozva Neked átadhassam a másik kötettel együtt.:-D


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.21. 11:56

Kedves Leg,
egyáltalán nem gáz. :) Volt szerencsém ehhez a könyvhöz, ugyanebben a kiadásban, de csak könyvtári formában, akkor kaptam kedvet hozzá.

Legislator # 2009.05.21. 06:53

Kedves Nils,

Komolyan? Nem gáz, hogy tíz éves? Nagyon örülök, hogy ráhibáztam a dologra:-))).


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.20. 20:08

Kedves Leg,
éppen ez a kiadvány lett volna a következő projektem beszerzésileg. Nagyon "ráhibáztál". :) Előre is köszönöm, igazán kedves vagy. :)

Legislator # 2009.05.20. 08:34

Közben megvan a másik könyv is: Bándi Gyula-Horváth Zsuzsanna-Erdey György-Pomázi István: Az Európai Unió környezetvédelmi szabályozása. Budapest, 1999. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó 600 pp.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.05.20. 07:49

Nem kell cserébe semmit adnod, azért ajándék:-). Nekem rengeteg könyvem van, és kezdek rájönni, hogy nem kevés köztük az olyan, amelyekkel a kapcsolatom csak esetleges.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.19. 21:35

Kedves Leg,
hűű nagyon hálás lennék, nem is tudom mit adhatnék érte cserébe. Érdekelne mindkét kiadvány. Ha összehozunk egy fórumtalálkozót a jövőben, mindenképpen örömmel venném, ha már nincs rájuk szükséged. Azért addig gondolkozz az "árakon", csakis úgy fogadom el! :) És köszönöm előre is! :)

Legislator # 2009.05.19. 18:18

Kedves Jack4,

Néhány ötletemet Nils barátommal már megosztottam: úgymint pl. "Legeltetési társulatok a magyar jogban"-szakdolgozatnak:-))). Közigazgatási eljárási törvény az európai jogrendszerekben. Ügyleti képviselet az olasz jogban. A (fel nem ismert) rákos daganat által okozott elmezavar hatása a hirtelen felindulásban elkövetett emberölésre (elvi nézőpont és jogesettár). Film és jog. A hamis tolmácsolás a büntetőeljárásban (jogeseti példákkal). Ilyen szakdolgozatokat is el tudok képzelni.

OFF
Kedves Nils!

Van itthon egy régebbi földjogi tankönyv (valahol szóba került, ma nem nagyon írnak erről külön), és egy újabb (1996? 1999?) nagyobbacska környezetvédelmi monográfia a szakterület neves hazai művelőjének tollából. Ha érdekel, örömmel Neked ajándékozom mindkettőt.
ON


Sunshine after the rain.

jack4 # 2009.05.19. 15:35

Legislatornak: Tudom, hogy ez nem egy populáris téma, de jól ki volt dolgozva, és az volt az "érdekessége", hogy egy lány írta. Amúgy ötleted?

Legislator # 2009.05.16. 08:25

OFF
Azonnyomban nézem:-))).
ON


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.15. 19:57

OFF
Kedves Leg,
válasz a "sportos" topikban. :)
ON

Legislator # 2009.05.15. 13:34

OFF
Kedves Nils,

Nagy vitatéma ez. De ennek Te vagy a szakértője, nem én:-). Egyébként sportoltál profiként valamit?
ON


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.15. 13:00

Amennyire benne voltam korábban, az a baj, hogy én is egyre inkább távolodom ettől az egész világtól. Bár nem is biztos, hogy baj.

Most már egyre inkább úgy látom, hogy a profi sport helyett nálunk is a tömegsportra kellene helyezni a hangsúlyt. Bár ez itt kicsit off.

Legislator # 2009.05.15. 12:54

Aki kedveli azt a sportot, annak biztos érdekes. Én a kisujjamat sem emelném fel egy ilyen téma kedvéért.


Sunshine after the rain.

Nils # 2009.05.15. 10:53

Ez óriási ötlet, nekem is tetszik.