Ügyvédi irodát nyitni


Nicole1 # 2009.07.10. 11:33

Kedves 30-06!
Még nem tisztázott a pontos tevékenység, vegyesen, céges ügyek és magánszemélyek képviselete is helyet kapna véleményem szerint.
Saját tulajdon szolgálna helyiségül, az iparűzési adó vajon vidéken vagy Pesten kevesebb?
Mi a helyzet a Kamarai tagsággal, ha vidéken van az iroda ugyanannyi a kamarai tagság??
Pest közelében lenne, így tárgyalni nem lenne nagy nehézség bejárni.
Köszönöm a segítséget!

Nicole1 # 2009.07.09. 17:33

Köszönöm szépen!

bajussz # 2009.07.09. 15:31

úgy tudom, hogy a magyar ügyvédek majdnem fele bp-en van, tehát a megyében kinn valahol jobban lehetne ügyfelet fogni

anyagi dolgokról nem tudok választ adni, kérdezd meg a kamarát

Nicole1 # 2009.07.09. 11:12

????
Kérem, aki jártas ebben vagy válasszal tud szolgálni, írja meg!

Nicole1 # 2009.07.08. 14:26

Sziasztok!!
Szeretném megkélrdezni, hogy hol éri meg jobban ügyvédi irodát nyitni, illetőleg, mi akülönbség egy Pest-környéki és egy Budapesti ügyvédi iroda tekintetében- gondolok itt a kamarai tagságra, egyéb díjakra, adó szempontjából....
Melyik a kedvezőbb??
Köszönöm!!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.02. 19:23

És? Egy rossz végrendelettel milliókat veszít a reménybeli örökös. Ha viszont ügyvéd szúrja el, állja akárt a biztosító meg ő maga. Aki sokallja, az megírhatja egyedül - aztán vagy jó lesz, vagy nem.

Peace # 2009.07.02. 18:50

ügyvéd ismerősöm Bp-en 80 ezer Ft-ért ír végrendeletet...(ill. segít megírni...)

anetta # 2009.07.02. 17:05

Úgy örülök, hogy a KARTÁRS megszólítással sikerült felráznom az ellaposodott oldalt. (érdekes, én csak poénnak és retorikai szinezéknek szántam eme megszólítást)
Amúgy munkadíjjal kapcsolatban tegnap én is dobtam egy hátast. Kiderült, hogy Budapestten kb. 4 szer annyiért csinálnak egy egyszerű végrendeletet, mint nálunk. Lehet, hogy nagyon szoknom kell még a közszféra utáni díjakat.

Kacsa1111 # 2009.07.02. 14:00

Kedves Seres,

azért az ne hagyd ki a számításból, hogy jogi személyek is léteznek Magyarországon...


Kacsa11

Seres # 2009.07.02. 13:15

Egy kicsit had kanyarodjak vissza az eredeti témához!

Tudtátok, hogy a Magyarországon lévő kb. 10.000 ügyvédnek a fele Bp.-en van?
Ez azt jelenti, hogy 2 millió lakosra jut ugyan úgy 5.000 ügyvéd, mint ahogy szintén 5.000 jut Magyarország összes többi 8 millió lakosára, vagyis 4-szer nagyobb itt a népsűrűség!

Akármilyen furcsán is hangzik, lehet, hogy manapság jobban megéri vidéken kezdeni, ahogy Anetta is teszi. Arra felé talán nem jut minden sarokra egy ügyvéd. Én legalábbis Bp.-en ezt érzem. :(

Kacsa1111 # 2009.07.02. 11:47

urak és urinák...:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.07.02. 11:30

Kedves kbs,

ki mondta, hogy meg szoktam sértődni?:)

én csak visszautasítom, hogy bárki kartársnak szólítson, és furcsállom, ha egy ismeretlen kollégának szólít...ennyi.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2009.07.02. 10:42

A kolléga nagyjából ugyanazt jelenti deákul, mint a kartárs magyarul. Ugyanannak a testületnek, karnak, hivatásrendnek a tagja. Tehát minden jogász kolléga.

Ezen megsértődni nagyjából olyan, mint a fiatalember megszólítást azzal visszautasítani, hogy kikéred magadnak, mert te nem érzed magad fiatalnak.

Legislator # 2009.07.02. 09:28

Kedves Kacs!

A kollega megszólításban nem a logikát kell keresni, hanem a szokást kell folytatni, (avagy megtörni). Titeket az egyetemen sosem kollegázott le senki, vagy ez csak eltés szokás volna?

Egyébként szerintem simán lehet "ügyvéd urazni" (az ügyvédnő viszont nekem kurta), bár másfelől mondjuk pl. a "jogtanácsos úr/asszony" nekem furcsa. Mondjuk én ezekből egyet sem látok soha, így csak a pálya széléről kiabálok.


Sunshine after the rain.

Egyjogász # 2009.07.02. 08:47

És akkor megtudható, hogy akkor hogyan szabad szólítania egy másik ügyvédnek (jogásznak)?

Kacsa1111 # 2009.07.02. 07:42

Kedves Egyjogász,

szerencsére módomban áll, hogy messzire elkerüljem a magyar királyi bíróságokat...ezért nem is találkozom az általad leírt, szociológiai tanulmánynak is beillő jelenségekkel.

A kartársazás - 30-06 véleménye ellenére - számomra negatív konnotációval bír.

a kollegázással meg az a bajom, hogy nekem csak azok a kollégáim, akikkel együtt dolgozom...végzettségre tekintet nélkül...
akikkel nem dolgozom együtt, mégha szintúgy jogászok is, nem kollégáim, hiszen sosem láttam őket még, nem is dolgozom velük együtt, szóval mire fel?!).


Kacsa11

Egyjogász # 2009.07.01. 16:49

"a kolléga teljesen rendben van, bár nem hiányozna, ha eltekintenének a használatától…"

Kedves Kacsa,

Akkor ha Te se kartársazást, se a kollégázást nem szereted, akkor érdekelne, hogy egy másik (nem ismerős) jogász részéről mit fogadnál el helyes megszólításként??

Ötleteim ( :))) ) (némelyik az életből merítve)

  • Hé maga ott abban a fekete köntösben! (sic.) (kissé alulművelt megbízó a bíróság folyosóján)
  • Testvér, te képviseled az alperest? (Lazacsávó ügyvédgyerek ugyanott.)
  • Mi a helyzet ügyvédkém, meddig hagyja még, hogy szívózzon velem az a barom (barom=ellenérdekű fél) ?

("Vastag" megbízó, aki ügyvédet is úgy "vesz" mint bármi mást.)

  • Szeva pajtás, na nyerünk ma? (Fiatal, szintén laza megbízó.)
Grád András # 2009.07.01. 16:10

"A kollégával azt is kifejezésre juttatjuk, hogy egyenrangú félként tekintünk a másikra."

Igen, nekem is ez a lényeg belőle, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Köszönet érte!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Peace # 2009.07.01. 13:57

http://www.barandypeter.hu/aktualis.php

Bárándy így fejezi be marketinganyagát:
Kartársi tisztelettel

Eweol # 2009.07.01. 11:54

A kollégával azt is kifejezésre juttatjuk, hogy egyenrangú félként tekintünk a másikra.

bajussz # 2009.07.01. 11:38

nekem nem bántó, nem sértő, csak egyszerűen nem voltam kollega egyetemen

jelölt korszakomban oké, elfogadtam, végülis ha a kamara mindkettőnk felett, akkor lehet kollega

a többségnek szerintem megtisztelő, talán én erősítem a szablyát

bajuszt kéretik tegezni a későbbiekben, esetleg mr moustasche, ez olyan jó franciás:)))

Legislator # 2009.07.01. 11:36

Szerintem a kollega használata szokásszerű. Érdekes lenne tudni, mi volt 1945 előtt a megszólítás. Tegnap beszéltem egy idős kollegával, aki még Marton Gézánál vizsgázott 1943-ban. Ha tudtam volna, megkérdezem ezt (is).


Sunshine after the rain.

Grád András # 2009.07.01. 11:32

Sajnálom, ha az általam használt kolléga/kollegina megszólítás bárkinek is rosszul esik vagy bántó. Csakugyan jószándékkal használom, és bevallom, Lengyel József Kicsi mérges öregúr című elbeszéléséből vettem az ötletet, hogy a hallgatókat is így szólítsam. Azt gondoltam, hogy ez inkább megtisztelő nekik, ráadául szerintem már a "hallgató úr" is elég hülyén hangzik, a "hallgató úrnő" meg még inkább. Úgyhogy most olyat mondok, amit utoljára a seregben tettem: "Kérem a helyes megszólítást!"

A bíróságon meg nemigen szoktam bármit is elrontani, úgyhogy nem ezért szólítom a kollégákat kollégának, hanem azért, mert azok. :-) De kíváncsi lennék a többiek véleményére is.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

bajussz # 2009.07.01. 11:22

engem mindig is zavart, amikor kollegának szólítottak az egyetemen. senkinek nem voltam kollegája, én hallgató voltam

a bíróságon sok jelöltet azért szólítanak tárgyaláson kollegának a tapasztaltabb rókák, hogy ha valamit elrontanak, nem jól mondanak, akkor eszükbe jusson, hogy ők is ügyvédek lesznek majd egyszer, és ilyenbe ne essenek máskor

szerintem

calmus # 2009.07.01. 11:01

Köszönöm, kondidori!

A szokásos fizetésekről tudsz esetleg vmit?