igazgatasszervezo - DE - AJK


Legislator # 2010.08.05. 10:38

"Amúgy valakik már kutathatnánk és megszervezhetnék rendesen a közigazgatást, nagy szüksége lenne rá az országnak :)"

Már kutatják. Úgy hívják a helyet, hogy MTA Jogtudományi Intézet+az egyetemi közig tanszékeken oktatóknak is illene kutatnia. Korábban volt az MKI Magyar Közigazgatási Intézet, de mexűnt (régen Államigazgatási Szervezési Intézet volt a neve.) 1945 előtt a Magyary-iskola is ezzel foglalkozott, a szakmában ismerik is világszerte (kb. 50 könyvet adtak ki), illetve az MTA JTI jogelőd intézményében volt egy 20 évre tervezett kutatási főirány 1972-től, itt cca. 80 kisebb-nagyobb kötet jelent meg. A baj csak az, hogy a politika tesz a tudomány eredményeire, erőltetik a hülyeségeiket.

Vadliba: és mi az?


Sunshine after the rain.

Bonewolf # 2010.08.04. 21:39

Sziasztok! Egyáltalán nem a témába vágó kérdés, de nincs véletlenül olyan emberke, akit valamelyik Kossuth koliba vettek fel, de jobban szeretne a Campusban lakni? Mert ha van akkor én szívesen elcseréném vele a helyemet. Kiemelten kedvezményes helyem van (2-3 ágyas). Elérhetőségeim: 06202938529 msn: bonewolf20@hotmail.com
e-mail: kovacs_gergo@citromail.hu

Ha van valaki akit tudtok, légyszi értesítsetek minél hamarabb. Köszi előre is!

petraaa # 2009.07.28. 16:46

nem, hanem azt k kezdjék eltakarítani a sz.art. mielőtt még mindent ellep.

Impossible # 2009.07.28. 16:40

Petra,

most azt ajánlgatod, hogy kotorásszanak a szarban? - képletesen szólva. lolz

petraaa # 2009.07.28. 15:53

corvinuson is van ilyen képzés, sőt van nemzetközi verziója is, Győrben meg a Pázmányon. Az már elég egzotikus hangzású, főleg a szakirányokkal együtt: nemzetközi intézmények/ nemzetközi nagyvállalatok igazgatása. :)

Amúgy valakik már kutathatnánk és megszervezhetnék rendesen a közigazgatást, nagy szüksége lenne rá az országnak :)

vadliba76 # 2009.07.28. 15:48

Legislator,
Egzotikus hangzású végzettség már megvan, teljesen elüt attól, amibe most vágtam bele:)

bajussz # 2009.07.28. 15:01

csak Debrecenben van ilyen képzés? én azt hittem, hogy ott csak pulyka van:D

Legislator # 2009.07.28. 14:16

Sz. Márton: én pontosan így gondoltam.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.07.28. 14:14

Szerintem aki pl. a köziget akarja kutatni, annak jó az ig. szerv. dipl. De igazán kell mellé egy jog, esetleg valami plusz egzotikus diploma, ha valakinek sok az ideje. A kérdés az, hogy mi lesz azokkal, akik pl. MSc. szintű közig. diplomát kapnak.


Sunshine after the rain.

vadliba76 # 2009.07.28. 07:03

Egyjogász,
nálam inkább egy lépés feljebb,ha még lesz kedvem:)kezdtem jogi asszisztensi képzéssel,most vágok ebbe bele.

Sz.Márton,
bal kezességemből adódóan tudom,h milyen érzés fordított alapállásban boxolni:)nemcsak az ellenfelemnek rossz ám..:)az milyen lehet,aki felváltva boxol alapállásban és fordított alapállásban,akár egy meneten belül is..:)

Egyjogász # 2009.07.28. 06:18

Lehet, hogy sok nem kedveli, de amit az alább írtam, igaz, manapság jogászok töltenek be a közigazgatásban olyan állásokat is, amelyeket 10-15 éve még érettségivel, vagy 8 általánossal töltöttek be.
(Valószínűleg valóban nem a közig. iránti rajongás miatt, csak mert más állást nem kap, jelölt meg nem akar lenni, mert az sok esetben még rosszabb.)

Az valóban érdekelne, hogy az igazgatásszervezői diplomával manapság még lehet önállóan valamit kezdeni, vagy ez csak ugródeszka a jogi kar felé?
(Mert én az utóbbiról tudok.)

Sz.Márton # 2009.07.27. 20:20

Leg állítja:

"Aki a köziget a jogászok közül kedveli, kicsit olyan, mint az ökölvívásban a fordított alapállású boxoló. (Remélem, nem mondtam nagy csacsiságot:-D)."

A fordított alapállásúval szemben, a valóságban rendkívűl kellemetlen boxolni, több taktikát és figyelmet kíván a jól felkészült ellenféltől is.

  • így tehát a köziget kedvelők és tudók, élből nem a született vesztesek, hanem a nehezebben kiismerhető (zavaró) ellenfelek és ez sem oly nagy csacsiság - de lehet egyeseknek még szamárság....
petraaa # 2009.07.27. 19:46

ha egy pj-t vagy pe-t IQból megcsinálsz, meghajlok előtted :D

Impossible # 2009.07.27. 18:53

Hát...az csak az IQ-tól függ. :D

petraaa # 2009.07.27. 18:49

az ilyen tárgyakat én is szeretem :) kár h nagyon kevés tárgyból megy át az ember IQ-ból...

Impossible # 2009.07.27. 17:58

Nemzetközi jog az nekem is egész bejött egy időben, főleg mert mindegyik vizsgáján átmentem. Államvizsgán meg úgy mentem át, hogy kb. 3-4 oldalt olvastam el a kb 500 oldalas könyvből. :D Nade ugye összeszedegeti az ember innen-onnan az emlékeiből a dolgokat, meg IQ-ból is mondja valamennyire...aztán így. :D

petraaa # 2009.07.27. 17:56

csak az önkormányzati részt kedvelem, azt is quasi kutatás szinten :) amúgy inkább nemzetközi jog meg nyelvek, de mellett a közig. is a szívem csücske marad :) ( anno a Rómáért rajongtam, de én már csak ilyen maradok)

Impossible # 2009.07.27. 17:55

Petrus,

nekem már a Ket.-ből kellett, de láttam, hogy esélytelen, ezért el sem olvastam. Tudom, fura, hogy mégis elvégeztem az egyetemet. :D

Legislator # 2009.07.27. 17:45

Aki a köziget a jogászok közül kedveli, kicsit olyan, mint az ökölvívásban a fordított alapállású boxoló. (Remélem, nem mondtam nagy csacsiságot:-D).


Sunshine after the rain.

Papiniana # 2009.07.27. 11:06

Kedves Vadliba!
Szerintem jó döntést hoztál. :) Idén végzett az első évfolyam igazgatásszervező szakon Debrecenben, van köztük pár ismerősöm és igen jó véleménnyel vannak a képzésről. Olyannyira, hogy nagy részük marad és elvégzi az Msc-t is, szintén a DE ÁJK-n.


Papiniana

petraaa # 2009.07.27. 10:21

nem is vagyok pici :P már öregnek érzem magam...:D

Amúgy, ha hiszitek, ha nem, a közigazgatásnak igenis vannak érdekes részei. Na jó, nem a Ket.-re gondolok (amiből nektek gondolom nem kellett vizsgázni, aminek örüljetek, bár úgy hiszem az Áe. sem lehetett könnyű falat). Közig. jogból írtam az évfolyamdolgozatomat is, önkormányzatos részből.

Impossible # 2009.07.27. 10:10

Egyjogász,

LOL

Petra,

depici vagy! :DDD
Lennék mégegyszer 22 (csak egyetemista nem). :D
Jó Neked! :)

Leg,

na igen, a közigazgatás eléggé más világnak tűnt nekem is mindig, sose értettem, sose tudtam, pedig biztos lehet róla beszélni világosan és még talán úgy is, hogy érdekelje a hallgatót. Ehhez képest álomvizsga 5-ös. :D

Egyjogász # 2009.07.27. 06:48

c.agnes,
ha szerinted a közigazgatás rabszolgamunka, akkor menj el egy kötözködő, smucig ügyvéd mellé jelöltnek.....
(Fizetés: minimálbér vagy "csak tapasztalat", munkaidő: végkimerülésig, megbecsülés: semmi)

c.agnes # 2009.07.27. 06:36

Persze, de én nem is arról beszéltem, hogy értenek-e hozzá, vagy sem:)

petraaa # 2009.07.26. 20:57

hmm... a majdnem egy korosztály majdnem bejött. de csak pár évvel, vagyis 4-gyel vagy idősebb ( nem írok öregebbet, mert azért az még nem vagy) :D