jogi szakvizsga változások 2010


Thetys # 2009.12.02. 16:07

Év végi "mi változik 2010. januártól"-t játszom...
Eredmény: kb. minden tárgyban/témában valami. Most ott tartok, hogy Mt., Kjt, Ktv, Gt., Ctv, EU... na meg PTK.....
Szóval az lesz, hogy továbbra is a kezünkbe nyomják a 2008as Ismertetőjüket, természetesen azzal a felhívással, hogy a "jogszabályok gyakori változását ... sem tudjuk nyomon követni". Mi meg oldjuk meg!
Hallottam, hogy valahol szigorúan tétel szerint mennek, valahol meg ahogy esik. Szerintem így is embertelenül nagy az anyag, de ha az várható nálunk, hogy "mi volt régen, mi van ma a joganyagban?" akkor 2010-ben nagyot kaszál az IRM vizsgadíjakból.

Impossible # 2009.12.01. 18:16

"Impi: De Jézus nem válaszolt. Kétezer év óta keressük a választ." (Leg)

"Ich bin der Weg, die Wahrheit, und das Leben."

"Én vagyok az út, az igazság és az élet."

Egyjogász # 2009.12.01. 18:14

"De ha vkinek van vmi vizsgákat gyorsító ötlete, azt én magam is szívesen venném.:)"

Így elsőre két ötlet:

Ha a bizottság elnökének első kérdésére azt válaszolod, hogy "Mivammá köcsög, még ezt sem tudod, hogy ilyen hülyéket kérdezel?", az eléggé meggyorsíthatja a vizsgádat.:)))

Vagy kínáld meg őket extragyors hashajtót tartalmazó cukorkával, ez is gyorsíthatja a vizsgát:)

(Utóbbi ötlet a való életből merítve, csak nem szakvizsgán, hanem egy sima kollokviumon történt, és a vizsgáztatón már eleve rajta volt a cifrafosás....gyors vizsga volt..:)) )

Legislator # 2009.11.29. 08:51

Impi: De Jézus nem válaszolt. Kétezer év óta keressük a választ.


Sunshine after the rain.

évicsibe # 2009.11.29. 08:26

Szia,
sajnos annyian vagyunk, hogy nem nagyon lehet lerövidíteni. A 2 hónap elvileg előírás is.

A leghosszabb az első vizsgások időpontja, mivel az az írásbelikhez kötött. A többinél már könnyebb a szóbelikre való elszórás.
...De ha vkinek van vmi vizsgákat gyorsító ötlete, azt én magam is szívesen venném.:)

Thetys # 2009.11.27. 09:23

Sziasztok!
Nekem BÜK-ben mondták, hogy a díj emelkedni fog.

Szeretném mondjuk tudni, hogy tananyagban hogy változik a dolog, pl. legaktuálisabb a Polgár. Változik-e egyáltalán?!

Kérdés: van lehetőség arra, hogy vhogy begyorsítsuk a folyamatokat, és ne kelljen 4-5 hónapot várni egy-egy időpontra?

köszi

hunfrakk # 2009.11.26. 19:42

nem változik 2010-ben semmi

Impossible # 2009.11.26. 19:37

Ezt már Pilátus is megkérdezte. :D

bajussz # 2009.09.23. 13:16

hívd fel a titkárságot, és írd le, mit mondtak:)

beaber # 2009.09.23. 12:57

Sziasztok

Tud -e arról valaki valamit,hogy fog -e változni 2010-től a jogi szakvizsga rendszer?

Én is hallottam régebben kósza híreket,de mi az igazság?

Köszi