Vélemények a szakvizsgarendszerről


Legislator # 2010.04.07. 05:51

:-D

"Hős az állatidomár, tigriseket vacsorál..."


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.04.07. 05:40

Jaja, vagy állatidomár, vagy jogtanár, bár az állatidomársághoz mintha több nyelvvizsga kellene, hiszen nem mindenki tud az állatok nyelvén...

Egyjogász # 2010.04.06. 20:36

Mivel ilyen beható ismerettel rendelkezik a csimpánzok tanulási képességeiről, valszeg állatidomár..:)

Legislator # 2010.04.06. 12:07

Büntetős?XD


Sunshine after the rain.

orangeman # 2010.04.06. 10:40

„Az egyik tanárunk szerint a jogot egy jobb képességű csimpánz is el tudná végezni.“

Az egyik legbutább ember akit ismerek PhD.-vel rendelkezik állam és jogtudományból.


For God and Ulster

Legislator # 2010.03.29. 21:20

Impi írta: "Az egyik tanárunk szerint a jogot egy jobb képességű csimpánz is el tudná végezni."

Biztos jogelméletes volt:-D.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.03.29. 21:19

Kacs,

Ha én mindig arra mentem volna, amerre a tanáraim mondják, már rég a föld alatt lennék.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.03.29. 18:38

Kedves Kacsa,

"ha olyan értelmifogyaté­kosok, mint pl. impossible, el tudják végezni, akkor az a követelményekre nézve pejoratív…"

Asszem sehol a világon nincs (legalábbis én nem tudok róla) intelligenciateszt a felvételin. Az egyik tanárunk szerint a jogot egy jobb képességű csimpánz is el tudná végezni. Ennek a szakmának a megfelelő műveléséhez nem szükséges átlagon felüli elme, sok dolog jól megtanulható szerényebb képességgel is.
Például a fellebbezésem egyből mehetett a bíróságnak; van, amit az ember megír érzésből, nem azért, mert nagy esze van, hanem mert van hozzá érzéke.
Az oktatással nem ott van a hiba, hogy hagyja az "értelmi fogyatékosokat" végezni, hanem hogy senki sem kap olyan tudást, amire érdemes 5 évet szánni, és még a képességeinek megfelelő szinten sem fog tudni érvényesülni.

Kacsa1111 # 2010.03.29. 15:50

Kedves Mohos doktor,

1)
üdv, régen láttalak :)

2)
na az ilyen munkahelyet hívják szakmai süllyesztőnek...:)


Kacsa11

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.03.29. 13:31

Ez nem teljesen így van.
Példa: vannak olyan jogi munkahelyek, amelyeket nem jogászok töltenek be. Hiába végzik sok éve ezt a munkát, a frissen végzett jogász mégis tud újat mondani a tapasztalt, de a nem megfelelően képzett személynek.

Kacsa1111 # 2010.03.29. 12:24

Kedves Legislator,

a gond a mértékkel van.
nyílván senki nem fog úgy távozni az egyetem padsoraiból, hogy rá lehessen bízni egy fúzió lezongorázását...

de azért olyat el lehetne várni tisztelt egyetemeinktől, hogy olyan embert képezzenek, akit legalább oda lehet engedni a "zongorához"...

a probléma az, hogy az egyetem a legjobb esetben is csak elméleti alapokat ad...de szakmai (nem csak ügyvédit) alapokat semmit.

bárki frissen végzettel beszélsz, aki legalább már pár hónapot eltöltött a "fronton", attól azt fogod hallani, hogy haragszik az egyetemre, mert nem kapott használható tudást, úgy érzi elloptak öt évet az életéből stb. stb. stb.

azért el kellene gondolkozni azon, hogy vajon mi lehet az oka az ennyire egyöntetű kritikának...


Kacsa11

lakilili # 2010.03.29. 11:59

közigazgatási szakvizsgára, ha az e-anyagot megtanultam, le tudok vizsgázni?

Legislator # 2010.03.29. 11:41

Imp nem hülye. Olyan, mint a toporzékoló versenymén, amely patájával kapálja a földet, hogy a Ius szent kancájához engedtetvén végre fedezhessen egy jót. Könyörgöm, valaki engedje már oda! Akinek lehetőséget sem adnak egy szakmában, az mégis hogyan próbálja ki magát? (Most majd jön Kacs, hogy ezt nem is ígérte senki...).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.03.29. 11:38

Az egyetem csak puszta elvi keret, értelmiségi(?)képző(?) masszaüzem. Te sem gondolok komolyan, hogy a folyamat úgy fest, hogy bemeneti oldalon bemegy az érettségizett arc, kimeneti oldalon meg kijő (pl.) a versenyjogász? De ezt eljátszhatnánk kórboncnokkal, hídépítő mérnökkel stb. Vannak dolgok, amelyek csak a gyakorlatban dőlnek el. Ahogy egy tapasztalt fordító mondta: "Fordítani csak a fordítás sokszor végzett folyamatát követve tanul meg igazán az ember, nem az egyetemen, vagy a fordítóképzés során." Ez majdnem minden másra is igaz. Ettől még jobb lenne egy gyakorlatibb egyetemi képzés, kivéve azokat, akik halálbiztosak, hogy elméleti emberek akarnak lenni, ÉS tudják, hogy lesz ilyen állásuk végzés után (ilyet csak 0 fő gondolhat magáról szvsz.).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.03.29. 10:39

Kedves Legislator,

akkor minek az egyetem?


Kacsa11

bajussz # 2010.03.29. 10:05

Imp nem hülye! Csak lusta dolgozni:)

Legislator # 2010.03.29. 09:46

A jog nem olyasmi, amit az egyetemen tanul meg az ember. A jogot egész életünkben tanulhatjuk, de aki azt mondja, hogy ő mindent tud róla, az vagy politikus, vagy részeg, vagy be van lőve, de LEGinkább mindhárom:-D.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.03.29. 09:04

Kedves bajussz,

az oktatást...
ha olyan értelmifogyatékosok, mint pl. impossible, el tudják végezni, akkor az a követelményekre nézve pejoratív...


Kacsa11

bajussz # 2010.03.29. 08:45

"ha én elvégezhettem úgy, hogy szinte lövésem sincs semmihez, az nem engem minősít."

HANEM KIT?!

Sz.Márton # 2010.03.29. 06:53

Impy!

/nagyon korán keltél, ez példás...,...ha utána nem alszol vissza rövid időn belül és még dolgozol is legalább 8-(10) órát!/

A poént félretéve, ez már nagyon összetett dolog, hiszen bárki igazán felkészült, még a szuper módon felkészítő iskola után is, a napi tudásának a tervszerű és pontos karbantartásával, kell legyen egyre elfogadhatóan naprakészebb. Ettől függetlenül, a jogi oktatás gyakorlati oldalával, ma tényleg valami gond van...

Impossible # 2010.03.29. 02:13

Marci,

na épp erről van szó, hogy ha már hagyják elvégezni, akkor az legyen biztosíték a megfelelő tudásra, tehát ha én elvégezhettem úgy, hogy szinte lövésem sincs semmihez, az nem engem minősít.

Legislator # 2010.03.28. 12:41

Mondjuk ha az ember jogászi visszaemlékezéseket olvasgat, a múlt iránt is támadnak kétségei...


Sunshine after the rain.

Sz.Márton # 2010.03.28. 12:00

"oktatták"

Sz.Márton # 2010.03.28. 11:59

Impy!

Azt te is tudod (ha néha mást 'esetleg' nem is nagyon...), hogy az előző század elején az akkori körülményekhez mennyire jól megtervezett képzési modellel, rendkívűl széleskörű műveltséggel rendelkező, legendás egyetemi professzorok is oktaták a jogot, ameddig engedték nekik... a nagy kibontakozó 40-es évek, majd 40 évig tartó, sokszor embert- lelkiismeretet és "gyomrot"-próbáló korszakáig!!! Természetes utána is sok nagy oktathatott, (Ki meddig!) de nagyon nehéz helyzetben és sokszor érdekes dolgokat elszenvedve (Moór, Szászy, majd Sárándi..)
Ezt az oktatást újra összeszedni és a mai változó generált helyzethez az alapértékek megtartásával "igazi élettel megtölteni" nagy kihívás lesz még a jövő oktatóinak is. Most tényleg gondok lehetnek a jogi oktatás jelenében...

(Hiszen te is elvégezted...)Húú ezt nem kellett volna......../ilyen sokáig visszatartani!/

Legislator # 2010.03.28. 09:42

Attól, hogy majdnem minden egytetemi tantárgyat újra számonkérünk (bár én talán csak egy TB jogi előadásra emlékszem unkajogon belül, nem tudom, milyen alapon kérik számon, biztos valakik nagyon akartak szakvizsgáztatók lenni), az attól még nem lesz szakvizsga, legfeljebb csak suckvizsga:-D.


Sunshine after the rain.