gyakornok


kfgabri # 2012.07.19. 16:08

Bankban, szakmai utánpótlás programokon a gyakornok vagy órabéres vagy havi bruttó 140-200k közt kap.

Stylo # 2012.07.19. 16:05

Dr. Attika:
azért nincs igazad (sajnos!) a lojalitás és a titoktartás kérdésében, mert azok az irodák, akik ingyen dolgoztatják a gyakornokot, sokszor kávéfőzésre, postára járni, földhivatalozni használják a gyakornokokat...

Stylo # 2012.07.19. 16:02

Sherlock, cég nevet nem szeretnék mondani, de ahol én dolgoztam gyakornokként, ott be voltam jelentve (nemzetközi iroda). Ha jól tudom a nagyobb irodákban azért bejelentenek.

Impossible # 2012.06.28. 20:46

Bécsi Volksbank gyakornoknak 400 körülit adott (felfelé kerekítettem, de ez lényegtelen, szakmunkásnak is megadnak legalább ennyit, elég összehasonlítani a hazai körülményekkel)

Kacsa1111 # 2012.06.28. 08:01

Kedves Impossible,

melyik német bank nyom az intern kezébe kb. 1700 ejrót? akiröl beszélsz az vagy nem internshipen van, vagy nem 1700 ejró...


Kacsa11

Impossible # 2012.06.27. 23:46

Jobb helyeken a gyakornoknak is fizetnek, átlag helyen a jelöltnek sem, nem jó helyeken a jelölt fizet. Német bankban gyakornoknak pl. megadják a fél millát is, itthon szakvizsgával se sűrűn találni netto ennyit kereső jogászt.

Dr.Attika # 2012.06.26. 15:07

Ez a normális, hogy a gyakornokot bejlentik és fizetnek neki havi munkabért. Jogilag sem tehet mást. Ha nem így lenne, akkor hogyan követelhetne meg titoktartási kötelezettséget és hogyan bízhatna a lojalitásban. Persze tudjuk léteznek "szarrágó" kollégák, sajnos.

bandeeraz # 2012.06.26. 13:33

Én gyakornokként be voltam jelentve, fizetést is kaptam, és abszolút korrektet.:) Vertem is a seggem a földhöz egész álló nap:)

Kacsa1111 # 2012.06.26. 13:26

Kedves iving,

azt nem mondanám jellemzönek, hogy a gyakornok fizet az irodának (bár kétségtelen van ilyen is), de olyan marha nagy fizetségre ne számíts addig, amíg a jövedelemtermelöképességed a nullához konvergál...persze, ha ez nem így van, akkor tarthatod a markodat, de akkor adnak pénzt általában maguktól is (az más kérdés, hogy nem sokat).


Kacsa11

Sherlock # 2012.06.26. 11:55

Mutass már mondjuk egy(1!) helyet, ahol be van jelentve a gyakornok :)

iving # 2012.06.26. 10:25

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, én a hathetesen túli gyakornoki időre gondolok. Hiszen sokszor látom itt a neten, hogy gyakornokot keresnek, viszont fizetés nincs.
Sőt az egyik ügyvéd, akinél voltam, az kérdően is nézett rám, hogy én, mint gyakornok, miért várok el fizetést, hiszen szerinte inkább az a jellemző, hogy a hallgatók fizetnek egy ügyvédi irodának, hogy ők ott lehessenek, mint gyakornokok.

Dr.Attika # 2012.06.26. 09:21

A kérdező nem a "hathetesre" kérdezett, hanem ezt meghaladóan , más jogviszonyban. A "hathetes" a tanulmányokhoz tartozik, úgy mint egy laborgyakorlat.

pazs # 2012.06.26. 09:00

Ezt a bíróságok, ügyészségek, minisztériumok és hatóságok is tudják, amelyekhez a kötelező hathetes gyakorlatra mennek a joghallgatók?

Dr.Attika # 2012.06.26. 08:49

Szia! A gyakornoki munkavégzés is az Mt. hatálya alá tartozik. Tehát jár a munkabér, így a minimálbér legalább. Be kell jelentenie a munkáltatónak és fizetnie is kell. Ha nem teszi, akkor a bejelentés nélküli foglaljkoztatás "bűnébe esik".

pazs # 2012.06.26. 08:45

Szerintem azon múlik a dolog, hogy a kötelező gyakorlatot szeretnéd-e letölteni vagy dolgozni (és ezzel gyakorlatot szerezni). Utóbbi esetben nagyobb esély van arra, hogy munkaszerződést kötnek és fizetnek is.

Az azért ne legyen meglepetés, hogy egy szervezet sem nagyon tud profitálni egy hathetes időszakban ott lévő egyetemistából, ezért nem csoda, ha inkább nem fizetnek, főleg, ha valaki ingyen is hajlandó ott lenni.

iving # 2012.06.26. 08:19

Sziasztok, érdeklődnék, hogy kinek mi a tapasztalata: ha valakinek már megvan a 6 hetes kötelező szakmai gyakorlata, akkor van arra esélye, hogy valahol olyan gyakornoki állást talál, ahol kap némi fizetést is, mondjuk egy 500ft/óra?
Ugyanis az eddigi tapasztalataim szerint a leginkább képviselt álláspont az az , hogy örüljenek a joghallgatók, ha egyáltalán találnak a kötelező 6 hétre helyet illetve, hogy sok helyen a hallgatóknak kell fizetniük, hogy ott letölthessék a gyakorlati időt.