Munkaszerzodes! Segjtseg!


tbor (törölt felhasználó) # 2002.10.01. 11:03

Köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszát! Sokat segítettetek!

Üdv

Tibi

Nausea # 2002.10.01. 08:59

Ha határozatlan időre szól a szerződés a helyzet még egyértelműbb. Az ilyen szerződés ugyanis rendes felmondással jogszerűen megszüntethető. Ez a szerződési kikötés szerintem jogszerűtlen (rendeltetésellenes joggyakorlás), ezért ezt az összeget később nem követelheti.

A végkielégítés mértéke 3 év esetén 1 havi átlagkereset.


Nausea

tbor (törölt felhasználó) # 2002.10.01. 06:29

Nausea

A szerződés határozatlan idejű. Ebben az esetben is jogszerűtlen ez a kikötés? Véleményem szerint igen!

Nekem három év munkaviszony után jár 1 havi keresetem végkielégítésként. Vagy rosszul gondolom? Ráadásul a szerződés 3 havi BRUTTÓ munkabért ír elő! Ezt sem igazán értem.

Köszi a hozzászólásokat!

Nausea # 2002.09.30. 12:07

tbor írta - 2002.09.26 8:15
Nausea

Ez egy új szerződés! Most kellene aláírnom! De azt hiszem, hogy ebben a formában nem fogom.

Neked mi a véleményed?

Szerintem ez a kikötés nem jogszerű, mivel a határozott idejű (???) szerződés jogellenes megszüntetésének (pl. rendes felmondása) szankcióját az Mt. meghatározza: a felmondási időre járó átlagkeresetet vagy köteles megfizetni + a munkáltató kártérítést követelhet a munkaügyi bíróságon.
Ettől a rendelkezéstől a munkáltató hátrányodra nem térhet el.


Nausea

tbor (törölt felhasználó) # 2002.09.26. 06:15

Nausea

Ez egy új szerződés! Most kellene aláírnom! De azt hiszem, hogy ebben a formában nem fogom.

Neked mi a véleményed?

Nausea # 2002.09.25. 09:05

tbor írta - 2002.09.24 15:02
Kérem valaki segjtseg gyorsan!

A munkaltatom olyan szerzodest akar alairatni velem, melyben van egy kitetel, miszerint ha egy even belul felmondok, akkor az elso harom havi munkaberemet koteles vagyok visszafizetni!

Jogos koveteles ez? Megteheti ezt a munkaltato?

Kerem minnel elobb valszoljon valaki, mert itt van elottem a szerzodes es nem nagyon akarodzik alairnom!

Ez egy új munkaszerződés vagy a régi módosítása???


Nausea

Evetke # 2002.09.25. 07:30

Nem, nem vagyok jogász, de személyzeti osztályon dolgozom, ahol alapveto követelmény a munkajog ismerete. Meg aztán látok is néhány érdekes dolgot, tanulságot...


Evetke

tbor (törölt felhasználó) # 2002.09.25. 06:13

Köszi Evetke!

Egyébiránt Te honnan értesz ilyen jól az ilyen dolgokhoz? Talán jogi pályán mozgolódsz? Látom hogy válszolgatsz sok ember kérdéseire!

Evetke # 2002.09.24. 14:34

Ez egyáltalán nem jogszeru. Ne írd alá, nincs joguk ilyen feltételt támasztani.


Evetke

tbor (törölt felhasználó) # 2002.09.24. 13:02

Kérem valaki segjtseg gyorsan!

A munkaltatom olyan szerzodest akar alairatni velem, melyben van egy kitetel, miszerint ha egy even belul felmondok, akkor az elso harom havi munkaberemet koteles vagyok visszafizetni!

Jogos koveteles ez? Megteheti ezt a munkaltato?

Kerem minnel elobb valszoljon valaki, mert itt van elottem a szerzodes es nem nagyon akarodzik alairnom!