Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


Ary.i # 2016.02.15. 14:43

Tisztelt fórumozók!
Február 1-től heti 20 órát dolgozhatok. A munkáltatóm módositotta a munkaszerződésemet. Betöltöttem a 45 évet. Hány nap szabadság jár nekem. Előre is köszönöm egy hozzáértő válaszát.

feco333 # 2016.02.15. 14:33

üdv a párom lassan 2 éve ihol fekszik éber komában E kat kapót és sajnos 25 ezer forintot a jövedelme mert sajnos 1095 napja van mert elölte szült sajnos beteg kis gyereket ugy hogy munkát nem tudót vállalni mert műtétek sorozatát végeztek el ....... kérdésem az hogy hogy lehet az hogy valaki teljesen maga tehetetlen én ápolom ide haza mert kórházból haza hoztam mert sajnos nem kapót meg felelő ápolást. Mi az hogy én kapok 47 ezret havonta ö meg 25 ezret??KIHEZ FORDULJAK MIT TEGYEK HA ILYEN BETEG VAN SZERINTEM NINCS ILYEN SOKK EBBEN AZ ORSZÁGBAN. Nem vagyok autó versenyző nincs pénzünk ki tud segíteni????? köszönöm a választ a segítséget..


Mit és kit keresek ki segít mi a tehendö???? 2 éve hogy párom ihol van éber komába E kat kapót és 25 ezer forint amit neki jár

Ajani # 2015.10.07. 13:15

Üdvözlet!

A rokkantsági ellátás melletti munkaviszony max összege mindegyik rokkantsági fokra vonatkozik? I-es II-es III-as ra egyaránt?

Grand Marnier # 2015.07.14. 20:26

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
2014 május 7- től 2015. május 7-ig tartós táppénzem voltam súlyos rák betegségem következtében. 18 évig dolgoztam közalkalmazottként Kecskeméten egy közintézményben. Munkáltatómnak jelzetem idén áprilisban, hogy várhatóan nem tudom felvenni még a munkát, mert a nyáron újabb komoly műtét vár rám és az orvosok 75%-ban minősítettek rokkantnak. Kértem, hogy legyen szíves a szükséges igazolást kiadni ahhoz, hogy kérhessem a rokkant nyugdíj folyósítását. (A nyugdíj folyósítónál azt mondták elegendő lesz egy fizetés nélküli szabadságról szóló igazolás ehhez). Nem kaptam meg a kért igazolást, a munkaviszonyom nincs megszüntetve, mert 18 éves szolgálat után nem szeretnék belemenni a közös megegyezésbe (6 havi végkielégítés járnak felmentés esetén). Munkáltatóm levelet írt a bérszámfejtő hivatalnak hogy függesszék fel részemre 2015.július 7-től a bérkifizetést, mivel nem tudok munkába állni egészségi állapotom miatt. Jelenleg tehát semmilyen jövedelmem nincs, se kilépő papírokat nem kaptam, közalkalmazotti státuszban vagyok, az összes szabadságom kivetette velem, a táppénzem teljesen lejárt. Nem tudom, hogy mi tévő legyek? Hogyan tudnám rávenni a munkáltatót a felmentéssel való munkaviszony megszüntetésre? Önhibámon kívül kerültem ebbe a lehetetlen helyzetbe és nincsen semmilyen más jövedelmem, amiből fedezni tudom létfenntartásom költségeit, a gyógyszereket. Nem tudom azt sem, hogy ebben az esetben a munkáltatóm vajon fizeti-e még utánam a TB-t és a járulékokat?

Nagyon megköszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

TM.

Anita4 # 2015.06.18. 09:54

Tisztelt Jogi Fórum!
A következőt szeretném kérdezni. Cégünknél az egyik munkavállaló rokkantsági ellátásban részesül. Erre vonatkozó jövedelemkorláttal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
A rokkantsági ellátást meg kell szüntetni, ha az ellátásban részesülő keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát.
Kérdésem lenne, hogy a jövedelem szó alatt mit értünk, bruttó vagy nettó jövedelmet?
A minimálbér 150%-a 2015-ben 152 250 Ft. Tehát ennél többet nem kereshet 3 egymást követő hónapban, de bruttó vagy nettó jövedelme nem lehet e ennél több?
Gyors válaszukat előre is köszönöm!

marika561 # 2015.04.20. 10:54

T. Cim!
2015. január 31-ig rehabilitációs ellátásban részesültem, február 1-től (új felülvizsgálat) rokkantsági ellátásban részesülök. 2011- március 15-től 4 órás munkakörben dolgozom, mint szociális kisegitő szerződéssel, mindig 3 hónapra hosszabbitottak, most április31-án lejár a szerződésem, április 15-én ortopédiai mütétem volt, szeretném megtudni, hogy meddig jár részemmre táppénz.
Szives és gyors válaszukat előre is köszönöm!

Cebeus55 # 2015.01.06. 11:57

Először is boldog új esztendőt minden kedves Fórumozónak! Rég jártam erre!
A következő problémámra szeretnék választ kapni.
Fiam (37 éves) 2013. december 1. napjától ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS-ban részesül. Nem rehabilitálható, egészségi állapot mértéke: 30 %, minősítése: D kategóriájú.
2014. 06. 18-ától összeserelő operátorként 6 órás munkát végez a Work Force Kft. által "kihelyezett" cégnél.

KÉRDÉS: ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS MELLETTI MUNKAVÉGZÉS ESETÉN RÉSZESÜLHET-E TÁPPÉNZBEN?

Megjegyzés: január 5-én kificamodott a válla, ez legalább 2 hét, és jan. 26-ától pedig 3 hetes "nappali kórházba" van beutalója a Széchenyi fürdőbe.
Előre is köszönöm a választ. Üdv. :)Czédli Bea

etka2014 # 2014.02.27. 12:27

Következőt kérdezném, nők 40 év jogosultsági idővel mentem öregségi nyugdíjba.Bízom benne valaki tud segíteni.
Lakás kiadásból való jövedelem, után kell adót fizetnem? Mert munkaviszonyt létesítek, van bizonyos kedvezmény legalább is így tudom. Ezért kérdezem, hogy kiadás utáni jövedelemre vonatkozik? vagy nem:
Köszönöm a választ!

maria2014 # 2014.02.25. 08:50

Lányom 32 éves sulyosan mozgásskorlátozott kapja a járadékot és a családipótlékot az lenne a kérdesem hogy hány éves koráig kapja a családi pótlékot?Kőszőnőm a választ

WWallace # 2014.01.22. 20:32

Kedves mamika49,

mindenek előtt: ha betöltötted az öregségi nyugdíjkorhatárt, akkor miért nem kérted már az öregségi nyugdíj megállapítását (vagy a rokkantsági ellátás azonos összegben öregségi nyugdíjként való folyósítását)?

mamika49 # 2014.01.22. 10:15

Tisztelt Jogi Fórum!

Évtizedek óta működő, EVÁS adózó Kft. résztulajdonos ügyvezetőjeként, a rokkant nyugdíjjal kapcsolatos illeték és adó fizetési szabályok változása miatt, szociális hozzájárulási adó fizetésére köteleztek a korábbi, nyugdíjasként élvezett lehetőségekkel szemben.
2012. január 1. i nappal a munkáltatói jogokat – taggyűlési határozattal- a kft másik résztulajdonosa vette át. Egyúttal megbízást kaptam az ügyvezetői feladatok havi 40 órában történő elvégzésére.
Kérdésem: figyelembe vehető ez a tény a járulék, ill. adófizetési kötelezettség kiszámításánál, vagy mindentől (árbevétel, végzett munka stb.) függetlenül az adott időszakban érvényes garantált bérminimumra vonatkozó irányadó 8 órás munkaviszony a számítás alapja.

Az irányadó nyugdíjkorhatárt 2013-ban töltöttem be.

Segítségüket előre is köszönöm!

gkrisztian # 2013.12.01. 16:05

Üdvözlöm!
Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz:
Volt 2 agydaganatom 2010 és 2012 ben. A második már rosszindulatú volt. Ekkor beadtam a kérvényt leszázalékolásra, amit meg is kaptam. 80% ra vettek, amire 33330 Ft-ot kapok, mivel nem volt elég bedolgozott időm. Ez sajnos nem emelkedik mivel fixen megálapitott összeg. Kérdésem az lenne, hogy kérhetek e még esetleg valamilyen támogatást e-mellé az összeg mellé, vagy ennyivel kell betudnom az életem 26 évesen?

airlady # 2013.06.16. 16:13

Tisztelt Szakértő!

Szeretném kérni a segítségét.
Öcsémet régebben kezelték pszichiátrián, közismertebb nevén a Lipótban. Mostanra eljutott arra a szintre, hogy depressziós, fél az emberektől, zárkózott, dührohamai vannak, és tör-zúz a lakásban...stb. 24 éves, 5 osztállyal rendelkezik, és eddig nem volt munkaviszonya sehol sem. Ha leszázalékoltatná magát, így sikerülne? Mármint, hogy nem volt még munkaviszonya?

Nagyon köszönöm a segítséget!

bariba # 2012.05.07. 07:15

szafika

Köszönöm szépen! Megpróbálom!

szafika # 2012.05.07. 01:30

Ha mindenféle régi megállapodás alapján járt az ingyen betegellátás más nemzetek tagjainak ,akkor ez még él, v már megváltozott az is ? és nemcsak nekünk kell fizetni ezután ? hanem nekik sincs ingyen orvosi ellátás ?

55evelin # 2012.05.06. 19:05

Hova lettek a hozzászólások?
Miért tünt el minden.

oz-oz # 2012.05.06. 18:50

gjanosz!

Melyik a szép kezed? Eggyel kevesebb w elegendő...:-)

csoli66!

Nem vagyok szakértő, rokkantsági ellátásban részesülőnek mindenképpen ingyenes orvosi ellátás jár.

gzsuzsi!

Nem vagyok szakértő, rokkantnyugdíj már nincs, rokkantsági ellátás összegétől függetlenül minimálbér 150%-ig három havi átlagban lehet keresni.

szafika # 2012.05.06. 03:41

Bariba !
Minden évben egy alkalommal ingyen le lehet kérni a szolgálatiidő megállapítást a nyd intézettől a K01-es nyomtatványon , próbáld meg , ők minden adat birtokába vannak amiből pontosan kiszámíthaó .

bariba # 2012.05.03. 08:03

Tisztelt Szakértők!

Következő segítségre lenne szükségem: 1992-2009-ig 67%-os rokkantsági nyugdíjat kapott anyukám. 2009-2011-ig rendes munkaviszonyt folytatott, mert a nyugdíjat megvonták. 2007. januártól 2008. decemberig Bt. beltagként nyug.járulékot fizetett. 2012. januárjában rosszindulatú daganatos megbetegedést állapítottak meg, műtötték is, ami valószínű, hogy hosszabb kezelést vesz igénybe. Kérdésem: 1992 előtt 12 év 130 nap szolg.ideje volt,mennyi szolgálati időt állapítanak meg neki, július 29-én lesz 55 éves?

Válaszokat előre is köszönöm!

gjanosz # 2012.04.28. 16:32

Kedves szafika !

Hú elírtam,a harag meg á dehogy. Köszönöm,hogy szóltál.
Akkor még egyszer:

kiszebi !

Kérdezd a wwww.versenykepesseg.eu honlapon a
Bernáth Júliát.
A honlap az övé és ott az e-mail címe is.
És szakértő !!!

Itt is tájékozódhatsz:Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék fórumon.

Jobbra található ->>>

Üdv. gjanosz

szafika # 2012.04.28. 10:54

Olyan vagy , mint a fiam ! / nem megsértődni ! /

szafika # 2012.04.28. 10:51

Bakker ! Gjanosz !
Melyik a szép kezed ?! A jobbik bal ? V a balabbik jobb ?!

gjanosz # 2012.04.27. 20:22

kiszebi !

Kérdezd a wwww.versenykepesseg.eu honlapon a Bernáth Júliát. A honlap az övé és ott az e-mail címe is.
És szakértő!!!

Itt is tájékozódhatsz: a Rokkntsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék fórumon. (bal oldalt -
  • >)

Üdv. gjanosz

kiszebi # 2012.04.25. 17:04

Tisztelt Szakértő!

Édesapám hétfőn kórházba került stroke tünetekkel. Megállapították, hogy agylágyulása van. 57,5 éves. Az agya 15 évvel öregebb, mint kellene. Az agyában nagy területen haltak el agysejtek, a magas vérnyomás és stresszes élet, valamint öröklött gének miatt. Beszéde nehezen érthető, a szavak nem mindig jutnak eszébe, jobb keze zsibbad, nem tudja használni rendeltetésszerűen, és valószínűleg nem is fog soha normálisan működni. 38 ledolgozott éve van.
Ön tapasztalatából adódóan lát e arra esélyt, hogy leszázalékolják? Milyen orvosi szakvélemény szükséges a leszázalékoláshoz? Félő, hogy ha esetleg visszavezetik a munka világába nem fogja bírni, sem fizikailag ,sem lelkileg és még rosszabb lesz az állapota, megnő na kockázata egy esetleges újabb agyvérzésnek.

Előre is köszönöm segítő válaszát!

szafika # 2012.04.22. 07:38

...