Felmondási idő?


Martillo # 2012.08.25. 17:00

Tisztelt Szakértők!
Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz:
2012. szeptember 01. napján lesz 3 éves jogviszonyom (határozatlan idejű) egy multinál. Mindeközben felvételt nyertem egy másik munkáltatóhoz, akiknek nyilatkoznom kellene, hogy pontosan mikor tudnék munkába állni.
Augusztus 22-ei dátummal írásban beadtam rendes felmondásomat, ami a Kollektív Szerződés szerint 70 nap, azonban kértem, hogy 2012. szept. 30. napjával szüntessék meg. A munkáltatói jogkörű vezetőm (gyárigazgató) csak augusztus 27-én jön vissza szabadságról, így Ő akkor tudja meg. Viszont a HR vezetőm átvette, aláírásával igazolta és adott is egy fénymásolatot belőle.
Kérdéseim, hogy:

  • mikortól számítandó a felmondási időm, mi az első napja? (aug. 22. ?)
  • mikor kell kapnom írásbali választ rá? (lassan egy hete meg kellene mondanom a fogadó helyemen...)
  • az új helyen írhatunk olyan szerződést, hogy a munkaviszony kezdete nov.2. (mert aug. 22, plusz 70 nap) vagy korábbi, ha a munkáltatóm másképp határoz?
  • van akármilyen lehetőségem, hogy az általam kért időt érvényesítsem elutasító válasz esetén?

Nagyon köszönöm előre is!
Martillo

andisz # 2012.01.16. 17:05

Tisztelt Szakértő!
Kértem közös megegyezéses felmondásomat, azonban ezt feltételekhez kötötték, melyet rajtam kívül álló okok miatt nem tudok teljesíteni. Ha nem teljesítem akkor nem is kötelesek elengedni mégsem? És lemondással egyoldalúan kiléphetek?
Előre is köszönöm válaszát!

micsi_2012 # 2012.01.02. 23:04

Tisztelt jogi szakértők,

Egy cég alkalmazásában állok 30 napos felmondási idővel a munkaszerződésemben. 2012 január 02-ával kezdődően kaptam egy munkaajánlatot, amit szeretnék elfogadni, de családi okokból nem tudtam felmondani 30 nappal előtte (2011 dec. 01), ezért magamban le is mondtam az új állásról. Táppénzen vagyok január 02-től, mert kíváncsi voltam, hogy mit veszítettem, ezért elmentem az új munkahelyre. Sokkal jobb, mint a régi, ezért szeretném elvállalni.

  • Mi történik, ha most mondok fel?
  • Mit tehet a régi munkáltatóm, ha nem tudom teljesíteni a 30 nap felmondási időt?
  • Lehetek egyszerre táppénzen a régi munkahelyemen és már próbaidőn az új munkahelyemen? A kilépő papírokat már kérték, de azt mondtam, hogy nem kaptam meg egyenlőre.
  • Két ló közül nagyot huppanhatok a kemény földre?
  • Mit tanácsolnak, mit tudnék tenni ez esetben?

Köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.17. 00:20

A kézhez vételtől.

edel-w # 2011.12.16. 22:47

Ha postai úton mondok fel (mivel Karácsonytól január 10.-ig senki nem lesz bent a cégnél), mikortól számítódik a felmondás kezdete? A feladás napjától vagy a felmondólevél kézhezvételétől?

bolondmelós # 2011.12.16. 22:37

edel-w: alapból állásidőt kéne fizetni, de sajnos inkább szabira küldik az embert.
De ha valaki bátor az még szót is emelhet ez ellen.

edel-w # 2011.12.16. 22:27

Köszönöm gyors válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.16. 22:25

Nem töltöd munkával. Az már a munkáltató baja.

edel-w # 2011.12.16. 22:24

Ha jól tudom, akkor a felmondási idő alatt is be kell járni dolgozni, de ebben az esetben, ha nem lesz termelés, akkor hogyan tölthetem munkával a felmondási időt?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.16. 21:59

Hogy kötelezhetné?

edel-w # 2011.12.16. 21:49

Tisztelt jogi szakértők!

A január elsejétől számított felmondási idő alatt (egy hónap) kötelezheti-e a cég a munkavállalót, hogy időarányosnál nagyobb szabadságot vegyen ki, olyan esetben,ha az egész cégnél szünetel adott ideig a termelés?

Kérem és köszönöm válaszukat.

Kisbari # 2011.12.16. 18:01

Tisztelt Ügyvéd úr!
A munkáltatóm ez év december 15.- én mondott fel, eddig még csak szóban. Hivatkozva arra, hogy az üzlet 2012. január 1. bezár. Ez évi szabadságomból még 17 napom benn van, mely kivételére nincs lehetőségem, már csak az idő rövidsége miatt sem. Az üzlet december 23.-án tart utoljára nyitva, utolsó munkanapom 21.-e. Szeretném tudni milyen jogok illetnek meg? A felmondási idő mikortól indul? Ebben az esetben mennyi összegre számíthatok? A szabadságot ilyenkor ki kell fizetni, ha jól tudom? Válaszát előre is köszönöm!


Tisztelt Uram!
1honapja tanubol,gyanusitott lettem.Megtortent a kihallgatas,rabosítás .Ezek ellen panasszal eltem,melynek az ugyeszseg helyt adott,a gyanusit

Kisbari # 2011.12.16. 17:57

Tisztelt Ügyvéd úr!
A munkáltatóm ez év december 15.- én mondott fel, eddig még csak szóban. Hivatkozva arra, hogy az üzlet 2012. január 1. bezár. Ez évi szabadságomból még 17 napom benn van, mely kivételére nincs lehetőségem, már csak az idő rövidsége miatt sem. Az üzlet december 23.-án tart utoljára nyitva, utolsó munkanapom 21.-e. Szeretném tudni milyen jogok illetnek meg? A felmondási idő mikortól indul? Ebben az esetben mennyi összegre számíthatok? A szabadságot ilyenkor ki kell fizetni, ha jól tudom? Válaszát előre is köszönöm!Tisztelettel: Kisbari


Tisztelt Uram!
1honapja tanubol,gyanusitott lettem.Megtortent a kihallgatas,rabosítás .Ezek ellen panasszal eltem,melynek az ugyeszseg helyt adott,a gyanusit

Funlovin # 2011.12.16. 17:52

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Közalkalmazottként dolgozom 4 éve. A 2. évben a munkáltatóm kötött velem tanulmányi szerződést (csak tanulmányi szabadság igénybevételére) mivel távoktatásban végeztem a főiskolát. A tanulmányi szabadságaimat nem mindig hagyták kivenni, amit sajnos utólag tudtam meg, hogy ez szerződésszegést jelent a munkáltatóm részéről. Időközben elvégeztem a főiskolát. Kérdésem az lenne, ha találnék egy másik munkahelyet és nem engedne el a munkáltatóm csak a felmondási idő ledolgozása után (ami ha jól tudom 4 év után 35 nap), akkor én védekezhetnék-e azzal, hogy az elmúlt 3 évben nem adták ki a vizsgáimhoz járó szabadságokat? Ha igen, akkor hogyan bizonyíthatnám mindezt?

Üdv!

R.E.

julika531 # 2011.12.09. 17:18

Szép estét!
Szeretném kérdezni, hogy
2011.december 12-el beadtam a felmondásomat.
4 nap szabadságom kifizetését + ban kértem. Kifizetni.
Betegség miatt, tavalyi szabim volt 25 nap.
Ez évi 30 nap.
Összeadták, 55 nap lett.
Így nem fizetik ki a 4 napot, csak 1 napot.
Ez így van?
Köszönöm előre is válaszod.
Üdv:Julika

vili52 # 2011.12.07. 11:28

Bocsánat, 2010. novemberében váltam meg a cégemtől, elírtam az évet. Azaz 1 éve.

vili52 # 2011.12.07. 11:27

Kedves Ügyvéd Úr!

Az előrehozott nyugdíj eltörlése a probléma.
52-es születésű vagyok, jövő év októberben leszek 60 éves, onnét lett volna. De ezt most ugye eltörölték.
Viszont én a cégemtől megváltam 2011. novemberében, végkielégítéssel, felmondási idő, most munkanélküli, utána a max. 31.200 Ft-os segély a 60. szülinapomig. De a tv változás miatt, így most egy munkaviszony kellene, amit év végéig fel kellene mondani, és 60. szülinapig felmondási idő. Ha jól tudom, csak így kivitelezhető az előrehozott nyugdíj még nekem, más megoldás nincs. Ezért volt a kérdésem a max. felmondási idő 3 hét munkaviszony után.
Ezen problémánk lenne, és erre próbálunk valamit kitalálni, mivel 2,5 év tervezett bevételtől bukni nem szeretnénk...

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.07. 10:36

De inkább a konkrét problémát kellene leírnod, hátha másképpen meg lehet oldani. Pl. határozott idejű szerződéssel.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.12.07. 10:35

6 hónap a maximum.

vili52 # 2011.12.07. 09:48

Kedves Ügyvéd Úr!

A kérdésem az lenne, hogy kb. 3 hét munkaviszony után mennyi felmondási időt adhat a cég? Van-e ennek valami korlátja, azaz jogilag megtámadható része, ha mondjuk 10 hónap felmondási idő lenne 3 hét munkaviszony után? Valami más miatt ennyire lenne szükség... Ez kivitelezhető jogilag?

Köszönöm!

sztmiklós # 2011.09.12. 11:58

Tisztelt Ügyvéd Úr!

59. évembe léptem, 10 év betöltött közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezem jelenlegi munkahelyemen. Fővárosi átszervezés miatt GESZ-be áthelyeztek. 2 hét megszakítással 8 hónapja betegállományban vagyok. A GESZ most felajánlotta, hogy felmentéssel megszüntetnék jogviszonyomat.
Kérdésem:

  • Jól tudom-e, hogy egészségügyi alkalmatlanság esetén (betegség miatti táppénz) részesülhetek végkielégítésben?
  • Jár-e részemre végkielégítés?
  • Ha igen, hány havi?
  • Mivel nyugdíjkorhatás előtt 4 évvel állok, érvényes-e rám a Kjt. azon része, hogy 4 havi végkielégítéssel megemelkedik, amennyiben 5 éven belül van a nyugdíjkorhatártól a dolgozó?
  • Hány havi felmentési időre számíthatok, amennyiben elfogadom a felmentést az új munkáltató részéről?
  • A felmentési idő felét köteles a dolgozó munkával tölteni. Ha ezen kötelező idő alatt táppénzes állományba vesz az orvos, milyen hátrányt jelent ez számomra, mik a jogkövetkezményei?

Üdvözlettel, előre is nagyon szépen köszönöm válaszát.

ObudaFan # 2011.09.01. 12:51

Rendkívüli felmondás esetén nem jár. viszont annak csak akkor van helye, ha a munkavállaló

  1. a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy
  2. egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ettől érvényesen eltérni nem lehet.
picur2 # 2011.09.01. 12:43

Tisztelt Ügyvéd úr!

Arra lennék kíváncsi, hogy 3 év munkaviszony után jár-e nekem a felmondási idő és a végkielégítés, vagy pedig ez valami kegy, amit a munkáltató adhat.
A munkámat nagyon jól végeztem, azonban mégis egy napon váratlanul elém rakták, hogy válasszak a rendkívüli felmondás és a közös megegyezés között. Egyikben sem volt felmondási idő vagy végkielégítés. A cégem nagyon gazdag, tehát nem pénzhiányról van szó, így nagyon meglepett ez a fajta "gyűlölet", amit tapasztaltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.08.27. 11:14

Ha kifizeti, amit ki kell, akkor minek?

okrike # 2011.08.27. 10:38

Kedves KBS!

08.31. a munkaviszony megszűnésének a napja.A felmondást 08.05.-én kaptuk kézhez és a keltezése is 08.05.Ez nincs 30 nap, tehát ezért nem tartotta be.
A kérdés, lehet-e munkaügyi pert indítani ellenünk ez miatt?

G.