jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


pötyőke # 2010.05.19. 16:10

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni:

1998.08.15-2000.06.30-ig közalkalmazotti jogviszonyom volt
2000.07.19-2000.11.01-ig munkanélküli voltam
2000.11.01-2001.08.31-ig közalkalmazotti jogviszonyom volt
2001.09.01-től fegyveres testületnél dolgozom.

Nem akarják a jubileumi jutalom szempontjából elismerni az előző közalkalmazotti munkaviszonyaimat, megszakításra hivatkozva.
Jól tudom az 1992. XXXIII. tv. 78§;87§ BH 2002.78 alapján, hogy hiába volt is megszakítva ugyanúgy el kell ismerni?
Esetleg tudja valaki, hogyan kell a pontos időpontot kiszámítani?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Veci # 2009.10.17. 15:43

Kedves Lyonee!
Mindenben egyetértek, remélem nem tájékoztattam félre senkit. A Kjt linket is azért illesztettem be és idéztem, hogy nehogy valamit félremagyarázzak.
közalkalmazotti jogviszonyon kívül töltött jogviszonyt a közalkalazotti fizetési fokozatnál veszik figyelembe” beírásommal is a fizetési fokozatra helyeztem a hangsúlyt. Köszi, hogy szerintem megerősítettél engem, neked nagy tapasztalatod van a közalkalmazotti jogviszonnyal kapcsolatos kérdések terén. Ha valamit rosszul írok légyszíves máskor is kiegészíteni.
Üdvözöllek és szép hétvégét kívánok Veci


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2009.10.17. 14:32

Kedves Veci!
"A jubileumi jutalom és a felmentési idő megállapításánál csak a kjt. alá tartozó munkáltatóknál "
A kjt. az "1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról" tv. -t jelenti.
Egyértelmű, hogy itt csak közalkalmazotti jogviszonyokról van szó.
És az is, hogy itt már másról is: "A besorolásnál, fizetési fokozat megállapításánál még a munkaviszonyokat is figyelembe kell venni."

Veci # 2009.10.15. 07:33

Kiegészítem azzal, hogy a közalkalmazotti jogviszonyon kívül töltött jogviszonyt a közalkalazotti fizetési fokozatnál veszik figyelembe, az alábbi jogyszabály alapján. Szerintem mindketten abból indultatok ki a jubileumi jutalomnál, hogy a fizetéseteknél beszámították a korábbi munkaviszonyt is, és arra gondoltatok, hogy a jubileumi jutalomnál is ez számít.

1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
87/A. §
(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,
  2. az 1992. július 1-jét megelőzően fennállt munkaviszony teljes időtartamát, továbbá
  3. a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatban, illetve a polgári szolgálatban, valamint
  4. az (1) bekezdés f) pontja alá nem tartozó foglalkoztatónál ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban eltöltött időt.

(4) A (3) bekezdéstől eltérően a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő számításakor figyelmen kívül kell hagyni a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak, illetve a polgári szolgálatnak azt a tartamát, amely e § rendelkezése szerint egyébként közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek minősül.

(5) Ha a közalkalmazotti jogviszony megállapításakor azonos időtartamra több jogviszony vehető figyelembe, közülük erre az időre csak egy jogviszony számítható be.


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2009.10.14. 20:33

Kedves juju!
Igen, ez élő!
A jubileumi jutalom és a felmentési idő megállapításánál csak a kjt. alá tartozó munkáltatóknál eltöltött évek számítanak, az lényegtelen, hogy voltak megszakítások és hogy több munkahelyen töltötted ezt az időt el és nem egyetlen munkáltatónál.
A párhuzamosan, egy időben több munkáltatónál eltöltött időt nem lehet összeadni.
"(5) Ha a közalkalmazotti jogviszony megállapításakor azonos időtartamra több jogviszony vehető figyelembe, közülük erre az időre csak egy jogviszony számítható "
A besorolásnál, fizetési fokozat megállapításánál még a munkaviszonyokat is figyelembe kell venni.

juju # 2009.10.14. 17:13

Kedves Lyonee
Akkor értsem úgy, hogy ez amit az előttem kérdező írt,
ez a szabály ÉLŐ,
mert nálam is gondok vannak újra a jubileumi jutalom körül.
Ma olvastam a MESZK Kamarai újságában idézem:
„jub. jut. esetében más juttatásokkal ellentétben, a jogszabály nem kívánja meg, hogy a közalkalmazott jogviszonya folyamatosan fennálljon, vagy, hogy a fenti időtartamot egy munkáltatónál töltse le. A fentieket alátámasztja egyébként egy a bírói gyakorlatra is irányadó eseti határozat (BH:2002. 78.) amely kimondja,hogy a jub. jut.-ra való jogosúltság megállapításához elegendő a közalkalmazotti jogviszony megléte.“

Tisztelettel juju

Lyonee # 2009.10.01. 19:40

"közalkalmazotti jogviszoyom az valóban 25 év volt,"
Hát pont ezért.
Jubileumi jutalom csak a közszolgálatban eltöltött évek után jár!

hubati # 2009.10.01. 19:36

Tisztelt Fórumozók!
Az előbbi levelemből az kimaradt hogy a közalkalmazotti jogviszoyom az valóban 25 év volt, de az összes munkaviszonyom jóval több mint 25 év!
Tisztelettel hubati

hubati # 2009.10.01. 19:30

Tisztelt Fórumozók
Ez év július 17. én 25 éves jubileumi jutalmat kaptam.
1967 10.31.- jelenleg is munkaviszonyban állok
Megszakításom:
1994.10.24.-1995.10.10.között
1997.06.30.-1997.08.01. között volt azaz nem volt mviszonyom.
Ma olvastam a MESZK Kamarai újságában idézem:
"jub. jut. esetében más juttatásokkal ellentétben, a jogszabály nem kívánja meg, hogy a közalkalmazott jogviszonya folyamatosan fennálljon, vagy, hogy a fenti időtartamot egy munkáltatónál töltse le. A fentieket alátámasztja egyébként egy a bírói gyakorlatra is irányadó eseti határozat (BH:2002. 78.) amely kimondja,hogy a jub. jut.-ra való jogosúltság megállapításához elegendő a közalkalmazotti jogviszony megléte."
Kérdésem, hogy akkor miért csak 25éveset kaptam?
Lehet-e fellebbezni az intézetvezető Igazgatóhoz vagy a munkaügyeshez?
Tisztelettel hubati