jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


Lyonee # 2013.03.18. 19:19

Judit!
kjt. 30.$
(4) A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésőbb a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi.

(5) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel megállapításához szükséges jogosultsági időt a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozatával kell igazolni.
78.$
(4) Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

Jan. 1-től megváltozott a kjt., a közalkalmazottat kérésére fel kell menteni, ha a 40 éves nyugdíjra jogosulttá válik. A felmentési kérelmedben hivatkozz a kjt 30.$ (4)-re. A munkavégzés nélküli részre, és a munkára kötelezett idő alatt kiadott szabadságra távolléti díj jár. Lehet, hogy ez kevesebb lesz, mint a nyugdíjad, ezért lenne érdemes kérni a munkára nem kötelezett rész csökkentését, mert a 8 hónap is novemberben járna le, ha április 1-től kérnéd a felmentést.

tiduj anotak # 2013.03.16. 19:06

Kedves Lyonee!
Azt szeretném tudni, hogy 40 év munkaviszonnyal szeretnék nyugdíjba menni szeptemberben és a közalkalmazotti jogviszonyom ekkor 37 év lesz,
megkaphatom-e a nyugdíjba vonulásomkor a 40 éves jubileumi jutalmamat vagy sem.
Mi az ere vonatkozó jogszabály.
köszönöm : Judit

Ica57 # 2013.03.14. 18:46

Ica57
május 15-től lesz meg 40 év közalkalmazotti munkaviszonyom, ekkortól vagyok nyugdíjas. Jelenleg felmentési időmet töltöm 8 hónapból 4 hónapot.
2011-ben járt volna a 30 éves jubileumi pénzem, amit nem kaptam meg pénzhiány miatt. Írásban kértem. Szeretném megkérdezni, hogy nyugdíjazásom előtt mit tegyek, hogy megkaphassam ezt a pénzt, vagy munkáltatómnak kötelessége kifizetni, ha nem, akkor csak munkaügyi bíróságon keresztül tudom-e követelni?

Válaszukat előre is köszönöm Ica57


Kedves Fórumozók!
31 éve dolgozom közalkalmazottként jelenlegi munkahelyemen. 2011 december 1-jével kértem levélben a 30 éves jubileumi jutalmam a m

nyugnagyi # 2013.02.09. 14:56

38 éve dolgozom pedagógusként, de pályám elején 15 évig vállalati óvodában dolgoztam. (már 23 éve önkormányzati iskolában vagyok). A 25 és 35 éves jubileumi jutalomra az Önkormányzat szerint nem voltam jogosult. Kérdésem: Hogy ha 40 év jogosultsági idővel 2014-ben nyugdíjba megyek, akkor legalább a 25 éves jubileumi jutalmat megkaphatom-e? A választ előre is köszönöm.

2.cicám # 2013.02.04. 08:41

Most februárban leszek 25 éve közalkalmazott. Azt szeretném kérdezni, nekem kell a munkaadómnál szólni, vagy automatikusan, hivatalból megkapom a juttatást.

Lyonee # 2012.11.26. 17:07

A szabadságmegváltásra is távolléti díj jár, ugyanúgy mintha szabin lennél.
2013 jan. 1-től a felmentési idő munkával nem töltött részére is távolléti díjat kell fizetni, igazodva az MT alá tartozókhoz.

karika53 # 2012.11.26. 13:29

Kedves Lyonee!

Köszönöm a választ, amit írtál, világos és érthető, csupán még azt nem sikerült kihámoznom belőle, hogy a munkára nem kötelezett felmentési idő ezen időszakára jutó kiadatlan szabadságnapok pénzbeli megváltása a ledolgozásra nem kötelezett felmentési idő szerinti átlagfizetés vagy a rendes alapilletmény figyelembe vételével történik.
Üdv. klarika53

Lyonee # 2012.11.23. 20:17

A felmentési időre, ha dolgozol a rendes illetményed jár, ha a munkára kötelezett részben kiadják a szabadságot, akkor távolléti díj jár. Ez sok esetben az alapfizetéssel egyezik meg, de, ha sok túlmunkád volt, akkor kicsit több. Amit nem tudnak kiadni, azt ki kell fizetni. A munkára nem kötelezett 4 hónapra viszont átlagfizetés jár. Ez idő alatt a szabadságot nem lehet kiadni.

Távolléti díj: Ha a munkavállaló a tárgyévet megelőző évben több mint ötven óra - a munkaidő-beosztástól eltérő, illetve a munkaidőkereten felül elrendelt - rendkívüli munkavégzést teljesített, távolléti díja megállapításánál rendkívüli munkavégzés miatti kiegészítő pótlékot kell figyelembe venni. A kiegészítő pótlék mértéke, ha az irányadó időszakban - a munkaidő-beosztástól eltérő, illetve a munkaidőkereten felül elrendelt - rendkívüli munkavégzés száz óránál kevesebb volt, a személyi alapbér három százaléka; ha száz óra, vagy ennél több volt, a személyi alapbér öt százaléka

Ha az 50 órát nem éri el, akkor pedig nincs kiegészítés.

ZSIZSI # 2012.11.23. 18:05

Köszönöm Kedves Korall54!
Vannak még ilyen munkáltatók?

karika53 # 2012.11.23. 11:26

Korall54!
Teljesen igaz, amit írtál, a 8 hónap felmentési időből 2 hónapot ledolgoztatott tavaly nov-dec. hónapban. A 2012. évi szabadság időarányos részét (6 hónap) váltotta meg pénzben. A kérdésem az volt, hogy a le nem dolgoztatott felmentési időre jutó szabadság megváltásának számítása helyes volt- e? Átlagbér, vagy alapbér utáni összeg?
Üdv. klarika53

Korall54 # 2012.11.23. 07:13

ZSIZSI

Nincs. A munkáltató döntése, hogy megadja a 8 hónapos felmentést (a szükséges feltételek megléte esetén), vagy nem.
Ha megadja, akkor 4 hónapra köteles felmenteni a munkavégzés alól, a közalkalmazott kérése szerinti felosztásban. Ezen túl, a munkáltató dönthet úgy is, hogy 5-6-7 vagy akár mind a 8 hónapra mentesíti a munkavégzés alól.


Üdv: Korall (53-as nö)

ZSIZSI # 2012.11.23. 06:51

Karika53!
Nincs itt valami tévedés, Hogy lehet Neked 6 hónap a le nem dolgozandó? Max. 8 hónap- annak a fele 4 hónap. Félre értettem esetleg?
Üdv: Zsizsi

karika53 # 2012.11.22. 06:41

Sziasztok!
Július l-től a "40 éves akciós" nyugdíjas vagyok. A teljes jogviszonyom alatt közalkalmazott voltam. A felmentési idő le nem dolgozandó idejére (6 hónap) átlagbért kaptam január 1.-június 30-ig. Az időarányos, ki nem vett szabadságomat pénzben megváltotta a munkaadóm, melyet az alapbérem napi összegével számolták el. Helyesen történt- e a ki nem vett szabadság pénzbeli megváltása az alapilletmény szerinti összeggel, vagy e tekintetben is a napi átlagbérrel kellett volna számolniuk?

Lyonee # 2012.11.21. 19:25

A jubileumi jutalom alapja a garantált illetmény.

messzimama # 2012.11.21. 15:59

Kedves Korall!

Láttam egy régebbi kérdésedet, hogy a jubileumi jutalom alapja a havi illetményalap, vagy a bérpótlékokkal növelt összeg. Azóta valószínűleg már tudod a választ. Megosztanád velem is! Vagy ha, más kedves Fórumtárs tudja megválaszolná nekem!

Köszönettel, Messzimama

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2012.11.12. 18:56

A TB. szabályok állandóan változnak. Hogy mi lesz 4 év múlva, azt csak egy látó tudja megmondani.

Bodnár Ügyvédi Iroda
www.bodnarugyvediiroda.hu

anriarma # 2012.11.12. 13:28

Kedves Fórumozók!

Ha 40 évnél több lesz a szolgálati időm, mennyit jelent nekem a nyugdíj kiszámításánál? Mi van akkor, ha most nem megyek el nyugdíjba, de mondjuk 4 év múlva el szeretnék menni? Ezt megtehetem majd? ( A gyermekem most kilencedikes, egyedül vagyok családfenntartó.)
A felmondási időt le kell dolgozni ilyenkor?
Bocsánat a tájékozatlanság miatt!

anriarma # 2012.11.12. 12:39

Kedves Fórumozók!

2013. augusztus közepén lesz negyven éves közalkalmazotti munkaviszonyom. Öthavi távolléti díjat kapok majd, ugye?
Mit jelent a távolléti díj? ( Ez nem az átlagfizetés.)
Ha kiszámíttatom a szolgálati időmet, abba beleszámít a nyári diákmunka is. Vajon a 40 éves jutalomnál ezt figyelembe kell-e venni, mert ebben az esetben már februárban megvan a 40 év.
Ha most nem megyek el nyugdíjba, mert még kicsi a gyermekem, mennyi lesz a felmondási idő? Még 57 éves vagyok csak idén, de mehetnék .

Menoire # 2012.11.09. 10:09

2011.09.01-től lettem nyugdíjas (2011.08.31-én szünt meg a jogviszonyom). (1953.09.01-én születtem). Egy év nyugdíjat a volt munkáltatón ( itt tanítottam 1975.08. 16-tól) fizette a nyugdíjat a nyufig felé. Nem számolta el a 40 éves jubileumi jutalmat. Kérdezem, hogy sikerrel kérhetem e utólag.

klareszka # 2012.11.01. 08:27

Jövő novemberben leszek 30 éve közalkalmazott, tanítok. Jövőre- tudomásom szerint- januártól egyházi iskola leszünk. Még nem tudom, hogy kit vesznek át, s hogyan. Megkaphatom-e a 30 éves jubileumi jutalmamat?
Köszönettel: Vig

Lyonee # 2012.10.31. 16:37

Ha 25 év 4 hónapos a közalkalmazotti jogviszonyod, akkor már előtte, mint köztisztviselő is jogosult voltál a 25 éves jubileumi jutalomra. Valami nincs rendben a jogviszonyaid számításával.

kitaniko # 2012.10.30. 17:42

2012. februárban léptem be munkahelyemre. Akkor 25 év 4 hónap közalkalmazotti jogviszonyom volt. Előző munkahelyemen kormánytisztviselőként még nem voltam jogosult a 25 éves jubileumi jutalomra. Jár-e most a jubileumi jutalom?

miskolci # 2012.10.30. 16:38

Kedves Fórumozók!
A következőkben szeretném a segítségeteket kérni.
A 40 év közalkalmazotti jogviszonyom, 2014.01.05.-én lesz betöltve. A 40 év szolgálati időm 2013.02.15.-én.
A kérdésem az, ha 2013.02.15-én elmegyek nyugdíjba, jár-e nekem a jubileumi pénz, vagy bármilyen pénz részarányosan...?
Tudtommal régebben már a 35 év után 1 nappal is meghaladó közalkalmazotti munkaviszony után is megadták a 40 évest, ha valaki akkor ment nyugdíjba.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Lyonee # 2012.10.17. 15:26

messzimama!
Szerintem neked mindenképpen jár a jubi, főleg, hogy a felmentésben is szerepel. A kérésedre történő felmentő határozat tulajdonképpen egy szerződés a munkaviszony megszüntetéséről, és a juttatásokról.
Általában a folyamatban lévő ügyekre a korábbi jogszabály szokott vonatkozni, de ezt bele is szokták írni a jogszabályokba. Itt csak annyi történt, hogy megszüntették a kjt-ben a 37/B.§-t, ami definiálta, hogy ki minősül nyugdíjasnak, mert azok kaphatták meg 35 év után a 40 éves jubit.

messzimama # 2012.10.17. 04:08

Kedves Lyonee!

Arra lennék kiváncsi, hogy akit felmentettek még áprilisban a 40 éves akcióssal és a határozatban közölték azt is, hogy decemberi utolsó munkanapon kifizetik a 40 éves jubileumi jutalmat (37 év közalkalmazotti jogviszony) megkapja-e, rá a jognyilatkozat közlésekori jogszbály vonatkozik, vagy a július l. utáni módosított törvény?