jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


Mamucika55 # 2013.07.08. 13:05

Tisztelt Jogi Fórum!

2013.08.15-én nyugdíjba megyek a 40 éves szolgálati idő igazolásával. (munkaviszonyom 18 év közalkalmazott, 12 év köztisztviselő, 1 év kormánytisztviselő,) 2008-ban megkaptam a 30 éves jubileumi jutalmamat azzal a tájékoztatóval, hogy 2013-ban kapom meg a 35 évest. Munkahelyemen most jogszabályváltozásra hivatkozva azt a tájékoztatást kaptam, hogy jelenleg a 30 évesre lennék jogosult de azt már megkaptam, így nem jár semmi.

Köszönöm a választ!

ancsa19690 # 2013.07.02. 15:24

Tisztelt Jogi fórum!
Szeretném megtudni, hogy tavaly júliusban töltöttem be a 25.évet folyamatos munkaviszonnyal. Tavaly a munkahelyemen bekövetkezett változások miatt nem kaptam meg a 25 évre járó jubileumi jutalmat. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e esélyem visszamenőleg megigényelni? Aki most tölti, annak már kifizették, emiatt érdekelne, hogy mik az esélyeim?
Tisztelettel várom mielőbbi válaszát.

ancsa19690 # 2013.07.02. 15:17

Tisztelt Jogi fórum!
Szeretném megtudni, hogy tavaly júliusban töltöttem be a 25.évet folyamatos munkaviszonnyal. Tavaly a munkahelyemen bekövetkezett változások miatt nem kaptam meg a 25 évre járó jubileumi jutalmat. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e esélyem visszamenőleg megigényelni? Aki most tölti, annak már kifizették, emiatt érdekelne, hogy mik az esélyeim?
Tisztelettel várom mielőbbi válaszát.

hajoskapitany2 # 2013.06.27. 17:04

Tisztelt Jogi Fórum!

Jubileumi jutalmam, amit minap kaptam meg, bele számít-e a nyugdíj melletti keresetembe?

Köszönöm a választ!

Lyonee # 2013.06.24. 16:47

Judith57
A SZÜV-nél töltött idő a besorolásnál vehető csak figyelembe közalkalmazotti jogviszonynak, jubileumi jutalomnál és felmentési időnél nem.

Ágica_ # 2013.06.24. 15:34

Tisztelt Fórum!

A párom közalkalmazottként dolgozik, még a héten, mivel a szolgálati járadékot választotta (betegség miatt lett szolgálati járandékos, mielőtt "ítélet" szólna).
1983-tól dolgozik egy helyen, de csak 1985 októbere óta van elismert közalkalmazotti munkaviszonya ( közel két évig szerződése volt).
Azt szeretném kérdezni, hogy a héten kifizetik-e neki a 30 éves jubileumi pénzt vagy nem jár neki?
Az összes munkaviszony 38 év.
Hallottam olyat, hogy ha több mint a felét 25 és 30 év (jubileumi év) között ledolgozta, akkor kifizethető.
Köszönöm a segítséget!

hajoskapitany2 # 2013.06.23. 14:42

Tisztelt Jogi Fórum!

Jubileumi jutalmam, amit minap kaptam meg, bele számít-e a nyugdíj melletti keresetembe?

Köszönöm a választ!

Judith57 # 2013.06.11. 07:58

Tisztelt Jogi Fórum !

Jubileumi jutalommal kapcsolatban szeretném kérni tanácsát. 1976-1986.-ig a KSH SZÜV (Központi Statisztikai Hivatal Számítástechnikai és Ügyvitelszervező Vállalat)-nál dolgoztam. Ezt a 10 évet munkáltatóm mostantól nem számítja be a jubileumi jutalom kiszámításához. 36 évig ez beszámított. A KSH részeként közfeladatot látott el a SZÜV a rendszerváltozás előtt. Kérdésem, jogosan veszi-e ki munkáltatóm ezt a 10 évet? Várom válaszát. Köszönettel.

Örzse # 2013.05.28. 17:27

Köszönöm a gyors választ.

Lyonee # 2013.05.28. 16:56

Áthelyezés esetén lenne esélyed. Jubileumi jutalom szempontjából a munkaviszony nem vehető közalkalmazotti jogviszonyként figyelembe.

Örzse # 2013.05.28. 06:59

Javitom, ktv. Alkalmazott voltam egy kft-ben, közös megegyezéssel szünt meg a munkaviszony és ismét köztisztviselő lettem. A pép előtt a jubileumi jutalmakat megkaptam, a kft-ben töltött 10 hónapot is beszámították.
A 40 éves jubileumi jutalom következne, ha erre jogosult lennék. Az aggályom a 10 hónap kft-s jogviszony miatt van.

Lyonee # 2013.05.27. 20:37

pemzli
Szerintem nem fizethető ki a 30 éves jubileumi jutalom.

"78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.

(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.

(3) Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) vagy f) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni.

(4) Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

(5) A (4) bekezdésben szereplő rendelkezést a közalkalmazott örököse tekintetében megfelelően alkalmazni kell akkor is, ha a közalkalmazott jogviszonya elhalálozása miatt szűnik meg."

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

Lyonee # 2013.05.27. 20:24

"10 hónap magánszféra 1991-ben, amit 1992-ben a Kjt. elismert köztisztviselői munkaviszonynak,"
A kjt a közalkalmazottakra vonatkozik, köztisztviselői jogviszonyt nem vizsgál, hogy mi számít annak. Mit értesz a magánszférán? Vállalkozó vagy alkalmazott voltál? Milyen módon szűnt meg a magánszférában a jogviszonyod?

A besorolás szempontjából a korábbi munkaviszonyokat is figyelembe veszi a kjt, de csak a fizetési fokozatnál.

Örzse # 2013.05.27. 17:39

Kedves Lyonee! Már váltottunk levelet, de a jubileumi jutalom ügyben nem jutottam előrébb.
A pép 5 hónappal hosszabbításra került, így a nők 40 éves lehetőségével tudom a nyugdijazásomat kérni.
Kérlek segíts abban, hogy jogosult vagyok-e a jubileumi jutalomra.

  • közalkalmazottként vagyok pép-es
  • pép 5 év 5 hónap
  • 2 hó közalkalmazotti státusz
  • 10 hónap magánszféra 1991-ben, amit 1992-ben a Kjt. elismert köztisztviselői munkaviszonynak,
  • 33 év 9 hónap köztisztviselő
  • összesen: 40 év munkaviszony

Ha szükséges még valamilyen adat, kérlek kérdezz rá.
Előre is köszönettel, várom válaszod.

pemzli # 2013.05.18. 17:35

Abban szeretném kérni a segítséget, hogy férjem 18 nappal a 30 évi jubileumi idő betöltése előtt meghalt. Így nem fizették ki.Közalkalmazott volt.Járt volna e neki, mert azt hallottam ilyen esetben az évet kell nézni.Igaz e .Hol találok rá jogszabályt? Köszönöm választ

Lyonee # 2013.05.05. 18:17

A 40 éves semmiképpen nem jár, a 30 évest pedig kérjed, ne hagyd annyiban, hogy nincs rá pénz!

Ica57 # 2013.05.05. 13:30

Tisztelt Fórum!
Ica57

1973-ban kezdtem munkaviszonyomat a MN.Gödöllői Gépgyárban, mint gyors-gépíró. 8 év 6 hónap munkaviszony után, később 1981-ben elhelyezkedtem egy önkormányzathoz tartozó munkahelyen, ahol közalkalmazottként dolgozom, ez év május közepéig. Kérdésem, hogy nem kaptam meg 1981-2011-ig jubileumi jutalmam a 30 évre, pénzhiányra hivatkoztak.
Igaz-e, hogy a gépgyárban eltöltött több mint 8 év nem számítódik be a 40 éves jubileumi éveimbe, mert a gépgyár nyereségorientált munkahelyem volt? A 30 éves jubileumi jutalmam megkaphatnám-e munkáltatómtól, - amit írásban kértem, - de pénzhiányra való hivatkozással nem fizettek ki 2011-ben, ahonnan ez év májustól nyugdíjba vonulok.

Jár-e egyáltalán jubileumi pénz, akár a 30, akár a 40 éves?
Előre is köszönöm válaszukat!


Kedves Fórumozók!
31 éve dolgozom közalkalmazottként jelenlegi munkahelyemen. 2011 december 1-jével kértem levélben a 30 éves jubileumi jutalmam a m

Lyonee # 2013.05.03. 14:45

A jubileumi jutalom csak a közalkalmazotti jogviszony mértékétől függ. Az nem számít, hogy hány helyen történt a munkavégzés, vagy hogy folyamatos volt-e.
Csak a tényleges köz...jogviszonyok vehetők figyelembe.
87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
  3. a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,
  4. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  5. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  6. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  7. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  8. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

Lyonee # 2013.05.03. 14:38

pintéranna!
Olvasd el juditnak írt válaszomat, a jogszabályok rád is vonatkoznak.
2013.03.18. 20:19
Ha hétfőn beadod a felmentési kérelmedet, a 8 hónap 2014 jan. elején telne le. Kérheted a felmentési idő csökkentését is, hogy még az idén nyugdíjba mehess. A 4 hónap (vagy a rövidebb, ha kéred) munkavégzés alóli mentesítés kötelezően megjár és a 40 éves jubileumi jutalom, ha a 35 éves közalk. jogviszonyod megvan.
A felmentési kérelemben hivatkozz az általam beidézett jogszabályra.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Elég szomorú, hogy a munkáltatód nem ismeri a közalkalmazottakra vonatkozó jogszabályokat.

pinteranna # 2013.05.03. 08:01

Kedves Lyonee! 2013. szeptemberben mehetnék nyugdíjba a nőkre vonatkozó 40 éves jogosultsági idővel.Munkáltatómnál közölték, hogy a 40 éves jubiláló pénzemet nem tudják kifizetni nyugdíjba vonulásomkor, mivel közalkalmazotti jogviszonyom alapján ,csak 2014 februárban járna a jubiláló jutalom.Kérem tanácsát,hogy milyen lehetőségeim vannak ezen ügyben azon kívül,hogy még egy fél évig dolgozzam. Köszönöm a válaszát.

capri11 # 2013.04.29. 20:20

Tisztelt Fórum!
A 2013.évi törvények szerint jár-e a 25 éves jubileumi jutalom abban az esetben, ha nem volt folyamatos a közalkalmazotti jogviszony:
1982.június-1990.október
1995.szeptember-mai napig (2013.április) Arra a munkahelyre mentem vissza, ahol 1982-ben kezdtem dolgozni.
Összességében meg van a 25 év.
Kérem a segítségüket

aniko70 # 2013.04.26. 20:32

Üdvözletem!

Azt szeretném megkérdezni, hogy vajon jár-e nekem a jubileumi jutalom?
Idén júniusban lenne 25 éves munkaviszonyom, ami az alábbiak szerint alakult:
1988. júniusa: munkába állásom kezdete, nem közalkalmazotti, vagy köztisztviselői vagy egyéb közszférai státuszban
Még ez év (1988.) szeptembere: munkahelyváltás, közalkalmazott lettem
2005. decembere: munkanélküli (regisztrált) lettem
2006. októbere: elhelyezkedtem, igazságügyi alkalmazott lettem.

Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy a munkanélküli státusz megszakítja-e a jogviszonyt? És hogy úgy egyébként, most igazából milyen jogviszonyra jár? Csak amit közalkalmazottként (köztisztviselőként, igazságügyi alkalmazottként és egyéb ilyen státuszban) töltött el az ember, vagy más munkaviszonyokra is, ettől függetlenül? Két éve kolleganőm pl. megkapta a 35 évest úgy, hogy ő korábban sem közalkalmazott, sem semmilyen közszférában dolgozó nem volt, egy nagyvállalatnál dolgozott, mégis a teljes, munkába állásától számított időt vették figyelembe, nem csak amit igazságügyi alkalmazottként eltöltött.
Köszönöm a választ!

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.24. 10:29

A közalkalmazotti törvény rendezi a jubileumi jutalom kérdését.

www.bodnarugyvediiroda.hu

Danika93 # 2013.04.23. 08:54

1974 szeptember óta állok közalkalmazotti jogviszonyban, ennek folymatosságát, azonban csak most ismerték el. Eddig kb. 10 évet nem ismertek el mukahelyemen közalkalmazotti jogviszonynak. A korábbi állapotnak megfelelően 2009-ben 25 éves jubileumi jutalmat kaptam. Most, hogy sikerült elismertetnem 1974 óta tartó folyamatos közalkalmazotti jogviszonyomat, szeretném tudni, hogy visszamenőleg kaphatok-e 30, vagy 35 éves jogviszonyom után jutalmat?

Válaszukat előre is köszönöm

Lyonee # 2013.03.18. 19:22

Ha kéred a felmentésedet a 40 éves nyugdíjazásra hivatkozva, akkor ki kell fizetni a 40 éves jubileumi jutalmat.