Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?

newbrian # e-mail 2014.08.29. 00:18

a közalkalmazotti jubileumi jutalom (25 éves) számításával kapcsolatban kérdezem: vajon beleszámít-e az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt, érettségi vizsga után, általános iskolában, egy tanévnyi, ma már nem létező, "képesítés nélküli nevelő" munkakörben eltöltött idő? Ez a már nem létező státusz vajon közalkalmazotti jogviszonynak számít-e ma? A többi 24 évet középiskolában, egyetemi végzettséggel dolgoztam. Munkakönyvemben szerepel, munkáltatómnál nyilvántartják, azt hiszem, a nyugellátásba majd bele fog számítani, de nem tudom, hogy áll a helyzet a jubileumi jutalom - ez esetben 25 éves munkaviszonyának- megállapításánál. A vonatkozó jogszabályban nem találtam erre vonatkozó információt.
Külön örülnék emailben küldött válasznak is, mivel a jogiforum.hu-t nem áll módomban napi rendszerességgel követni. Köszönettel.

Jubi #   2014.08.25. 16:51

1989-1992 között egy felvidéki magyar állami iskolában dolgoztam, amiről igazolásom is van. (Jelenleg már magyar állampolgárokat tanítottam az itthoninál sokkal rosszabb körülmények között.)A munkáltatóm ezt a 3 évet nem akarja elismerni. A 25 éves jubileumi jutalmam szerinte csak 3 év múlva lesz esedékes.
Tisztelt Jogi Fórum!Mit tegyek? Ötleteket/megoldást várok.

bajszi1982 # e-mail 2014.08.25. 11:30

Az alábbi kérdésem lenne.
Közalkalmazott jubileumi jutalomra szerez jogosultságot. Az illetménye garantált bérminimumra kiegészítésre kerül, valamint szociális szférában dolgozik, így szociális ágazati pótlékot is kap. Mely illetményét kell figyelembe venni a jutalom számításánál, a garantált bérminimumra történő kiegészítést bele kell-e számolni vagy csak a fizetési osztály és fokozat szerinti illetményt?
Köszi.

Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

murzo # e-mail 2014.08.21. 17:37

Nagyon köszönöm a gyors választ! Kicsit bonyolultabb az ügyem. Az elmúlt 7 évben 3 munkahelyem volt, és mindegyik munkahelyen mást számoltak ki közalkalmazotti munkaviszonynak! De olyan nagyon, hogy 5-7 -év eltérések vannak! 2011-ben Az előző mmunkahelyemnél volt 34 év, mikor eljöttem, közvetelnül utána jöttem a mostani munkahelyere, és most 30 év és 6 hónap jött ki! MIndegyik gazdaságis esküszik,hogy ő számolta ki jól. Most akkor nem tudom,melyik munkáltatómnál telt ki a 30 év. Hol lehetne ezt teljesen pontosan kiszámoltatani. Így fordulhat az elő, hogy 2011-óta a D11-es fizetési kategóriában vagyok, tavaly D 13-ban voltam,most megint D 11...
A 25 évesnél észnél voltam, kértem a munkáltatót szóban,de azt mondták, ne is kérjem ,mert nincs rá pénz, nem fizetik ki, én meg buta fejjel annyiban hagytam.

mosza # e-mail 2014.08.21. 10:03

Elég nagy baj, ha nem szólt a munkáltatód, mivel a jubileumi jutalom alanyi jogon jár.

Lyonee #   2014.08.21. 09:34

A 30 éves jubileumi jutalmat ott igényeld, ahol akkor dolgoztál, amikor meglett. A 25 évest több, mint 5 év késedelem után nem biztos, hogy kifizetik, de azért azt is megpróbálhatod.

murzo # e-mail 2014.08.21. 07:41

Tiszteletem, fél éve meglett a 30-éves közalkalmazotti munkaviszonyom. Még eddig soha nem kaptam jubileumi pénzt, mert az aktuális munkáltatóm soha nem szólt, én pedig elfelejtettem. Új munkahelyen dolgozom, kollégám szólt most is. Kérdezem, hogy meg kell e várnom a próbaidő leteltét, vagy már most is igényelhetem a jubileumi pénz kifizetését? Visszamenőleg igényelhetem e a 25 éves jubileumit?
Válaszukat köszönöm!

mafebé # e-mail 2014.08.17. 08:38

Az egyik válaszban az áthelyezés miatt a termelőszövetkezetes munkaviszony is közalkalmazotti jogviszonynak elismert, a másik válaszban pedig csak a közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt lehet figyelembe venni a jubileumi jutalom jogosultsági idejének.
Most melyik a jó válasz!Légyszíves eligazítíni!

Lyonee #   2014.08.13. 23:18

Munkaviszonyról írtál, és nem közalkalmazotti jogviszonyról. Jubileumi jutalom csak a közalkalmazotti, köztisztviselői, szolgálati jogviszonyokra jár.
Mind a 40 évet közalkalmazottként dolgoztad le? A nők 40 éves nyugdíjazásával mész nyugdíjba?

ObudaFan # e-mail 2014.08.13. 22:54
gibaeva # e-mail 2014.08.13. 18:05

2014. augusztus 1.-jén töltöm be a 40 éves munkaviszonyt. A munkáltató akkor fizeti ki a jubileumi pénzt, amikor november 8-án nyugdíjba vonulok. Jogos ez így? Köszönöm!

mafebé # e-mail 2014.08.13. 09:58

Akkor most jogosult e a jubileumi utalomra a termelőszövetkezetes áthelyezett vagy sem!

Lyonee #   2014.08.08. 19:59

Az áthelyezés miatt a tsz munkaviszony is közalkalmazotti jogviszonynak számít, és nem csak a besorolásnál kell figyelembe venni. Aug. 7-én jogosulttá vált a közalkalmazott a 40 éves jubileumi jutalomra.

ObudaFan # e-mail 2014.08.07. 22:05

Szerintem nem. Ezekből kell összejöjjön a 40 év:

Kjt. 87/A. §456 (1)457 E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,

c)458 a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,

1. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  2. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  3. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  4. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  5. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

mafebé # e-mail 2014.08.06. 14:01

Jubileumi jutalom ügyében kérnék segítséget.
Előzmények röviden:
1974.07.01-1983.06.30 Termelőszövetkezeti tag /közben 2 év katonai szolgálat/
Innen áthelyezéssel 1983.07.01-től közalkalmazotti jogviszonyban van ami jelenleg is fennáll!

2014-ben jogosult-e a 40 éves jubileumi jutalomra!

Köszönöm a választ!

anyuci1117 # e-mail 2014.08.05. 14:31

Tisztelt Fórum!
Munkáltatóm telefonált ma a szabadságom alatt, hogy jogosult vagyok a 25 éves jubileumi pénzre. Csak egy gond van, az iskola, ahol 1991. 09.01. óta dolgozom, nem tud elszámolni 10 hónappal. A munkakönyvben ceruzás dátumok vannak részükről, melyek hiányosak, pecsét nélküliek. Hogy tudom igazolni a KLIK felé, hogy azt a 10 hónapot is ott töltöttem az iskolában? Vajon a TB-ben tudnának segíteni? Hová menjek?
Köszönöm!

jolany # e-mail 2014.08.04. 17:50

Tisztelt Fórum!
Jelenleg csökkentett munkaidőben dolgozó korhatár előtti ellátásban részesülő vagyok. Az idén aug.-ban elértem a 40 éves közalkalmazotti jogviszonyt.
Ezért olyan helyzet állt elő, hogy ha megkapom a jubileumi jutalmat éves szinten 85 ezer ft-al kevesebb lesz az éves nettó bevételem mintha nem venném fel.
Van e annak valamilyen méltányossági alapja hogy ezt most ne számfejtsék nekem hanem csak akkor ha majd valamikor megszűnik teljesen a munkaviszonyom.

Lyonee #   2014.07.23. 19:11

A szeptemberi bérrel kell számfejteni.

Ildikó1985 # e-mail 2014.07.23. 11:28

Tisztelt Jogi Fórum!

Óvodapedagógus 25 éves jubileumi jutalmával kapcsolatosan kérdeznék. A hölgy 2014. szeptember 01. napján válik jogosulttá. 2014. szeptember 01. napjával várható a pedagógusok béremelése is. A kérdésem a következő:
A 25 éves jubileumi jutalom összegét a szeptember 01-én hatályba lépő új bérrel vagy az előző hónap bérével határozzuk meg? (Mivel a jutalom számfejtése a jogosultság előtt történik kb. egy-másfél héttel.Akkor számfejthető az új bérrel? )

Köszönöm előre a válaszát!

Lyonee #   2014.06.16. 22:08

Kiegészítem Obudafan válaszát. A munkaviszony áthelyezés esetén közalkalmazotti jogviszonynak számít, egyébként csak a fizetési fokozatnál lehet figyelembe venni.

ObudaFan # e-mail 2014.06.16. 12:43

beex

Természetesen látni kellene az iratokat, de az én véleményem szerint csak akkor járt a jubileumi jutalom, ha munkaviszonyban korábban a Kjt. vagy a Ktv. hatálya alatt álló munkáltatónál voltál.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

ObudaFan # e-mail 2014.06.16. 12:36

Véleményem szerint a jelenlegi illetményből, de nem veszett el az az egy év.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

klarikacska # e-mail 2014.06.15. 22:40

Augusztusban leszek jogosult jubileumi jutalomra, 1989 óta dolgozom tanárként ugyanazon a munkahelyen. 4 éve azonban csak háromnegyed állásban.Melyik bérem alapján kell számolni a jutalom összegét: az eredeti besorolási béremből, vagy annak a háromnegyedéből, amennyit most 4 éve keresek? Az is érdekelne, hogy a 4 év háromnegyed állás miatt nem veszett-e el egy évem? Köszönöm a választ!

beex # e-mail 2014.05.21. 10:27

Tisztelt fórum!

Hat éve vagyok közalkalmazott egy iskolában, ahol fizetési besorolásomnál beszámították az előtte eltelt 24 év 6 hónap munkaviszonyomat egy zenekarnál(nem közalkalmazott). 1982 óta rendelkezem a szükséges végzettséggel. A KLIK kiutalta nekem a 30 év után járó jubileumi jutalmat, majd minden felszólítás nélkül bírósági keresetet nyújtott be ennek visszakövetelésére. A KLIK jogelődje 6 évvel ezelőtt kiállított egy igazolást, hogy elismer 24év 6 hónap közalkalmazotti jogviszonyt fizetési besoroláshoz és jubileumi jutalomhoz. Most álljak a per elébe vagy peren kívül fizessem vissza?
Tisztelettel köszönöm a választ!

jutkica # e-mail 2014.05.14. 11:31

Tisztelt Szakértő!
Jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, és mikor kell kifizetni?
1975. július 1-étől közalkalmazott vagyok egy oktatási intézménynél. Jogviszony beszámításakor a diákmunkámat is figyelembe véve 2015. január 10-től /40 éves/ öregségi nyugdíjra leszek jogosult. Kértem a felmentésemet, amely 8 hónap, a jogviszonyom január 24-én szűnik meg. A kérdésem, hogy jár-e a 40 éves jubileumi jutalom, mert mégis csak eltöltöttem, több, mint 39 évet egy munkáltatónál, és mikor kell kifizetnie?