Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?

mamamacoka #   2014.09.19. 22:40

Bichter, még annyit : tulajdonítottak akkoriban is jelentőséget az "áthelyezésnek" - én 74 -től 3X váltottam utólag a kjt hatálya alá tartozó munkahelyet, és mindenkor az "áthelyezést" megkaptam, és fontosnak tartották, a többit Lyonee megmagyarázta, ezen nem tudsz utólag változtatni sajnos.

Lyonee #   2014.09.19. 22:04

Bichter!
Jubileumi jutalom csak a közalkalmazotti jogviszony után jár, a munkaviszony után nem. Ha a munkaviszonyból áthelyezéssel kerültél volna közalkalmazottként a kjt. hatálya alá tartozó munkahelyre, akkor az előző munkaviszonyt is közalkalmazottinak kellene tekinteni. Mivel nem ez történt, így a jutalomra még 7 évet várni kell.
A 7 év a besorolásba beleszámít, az 1992.júl. 1 előtti része mindenképpen.
1987-ben még nem volt közalkalmazotti jogviszony, de, ha a munkáltató 1992-ben a kjt. hatálya alá került, akkor a munkaviszony 1992-ben átalakult közalkalmazotti jogviszonnyá, és a '92 júl. 1 előtti munkaviszonyt is közalkalmazotti jogviszonynak kell tekinteni. És nemcsak a besorolás szempontjából. Mint írtad 94-ben munkaviszony szűnt meg, és nem közalkalmazotti jogviszony.

Lyonee #   2014.09.19. 21:31

Kedves newbrian!
Örülök, hogy sikerült a jub.jut.-t megkapni.

newbrian # e-mail 2014.09.19. 02:08

kedves Lyonee,
köszönöm a segítséget, rendeződött a dolog, az illetékes helyen "adatvesztés" történt (vulgo: összekevertek valamit), de most már rendben van; tanácsolom mindenkinek: ne bízzon az automatizmusokban, járjon utána munkáltatójánál, intézményvezetőjénél, ne hagyja lerázni magát, lehet, nem lesz szimpatikus, lehet, néhány hivatalnoknak többletmunkát ad, de megéri a törvények, jogszabályok pontos ismerete, és a szívós utánajárás eredményre vezet

Bichter # e-mail 2014.09.11. 15:42

T. Cím!

1987. 09. 07-én kezdtem dolgozni a Költségvetési Üzemnél – mint Mt-s dolgozó – 1994.10.25-ig közös megegyezéssel (bár csak „Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor” c. iratom van másom nincs, azt is a Kincstártól kaptuk meg faxon, majd

átkerültem 1994.10.26-tól 2007. 12.31.-ig a Városgazdálkodási Intézményhez - mint közalkalmazott és

2008. 01.01-től pedig a Városi Polgármesteri Hivatalba vittek be – áthelyezéssel.

2012-ben esedékes lett volna a 25 éves jubileumi jutalmam, de mert új törvény lépett életbe, nem kaphattam meg, még olyan címszó alatt sem, hogy 1994. évben „feladattal együtt vett át a Városgazdálkodási Intézmény – lakásgazdálkodásról volt szó!

Nehezen tudok belenyugodni, hogy elveszett a 7 évem!

Sajnos annak idején nem tulajdonítottak nagy jelentőséget annak, hogy „áthelyezéssel” szűnjön meg egy munkaviszony!

Kérdés: - tényleg kizárt a törvény 7 évre a jubileumi jutalmamból??
Lehet esetleg tenni még valamit?

Köszönöm a választ: Bichter

Lyonee #   2014.09.07. 21:04

vjeverica
A munkavállalónak kell a saját ügyeit rendezni.
A kjt. a magyar közalkalmazottak jogállásáról szól, a magyar állam szolgálatában végzett hosszú időszakot (25, 30, 40 év)jutalmazza, és nem a külföldit.
Párszor már beírtam ezt, talán egy hete utoljára, néhány beírást kellett volna csak visszaolvasni.

Lyonee #   2014.09.07. 20:53

Mivel 40 éves nyugdíj miatt kérted a felmentésedet (gondolom, mert csak ebben az esetben mentenek fel), ezért minimum 35 éves közalkalmazotti jogviszony esetén jár a 40 éves jubileumi jutalom.

mamamacoka #   2014.09.07. 09:34

szeptember 1-i emelt bérrel, és már meg kellett volna érkeznie a számládra, ha közalkalmazott pedagógus vagy

TWDA # e-mail 2014.09.06. 22:44

1989.09.01-től vagyok pedagógus.Ma, 2014.09.06-án még nem érkezett a számlámra a 25 éves jubileumi jutalom. Mit tehetek és a szeptember 1-től érvényes emelt munkabérrel kell megkapnom vagy az augusztusival?

vjeverica #   2014.09.04. 21:54

Kolléganőmet 2003-ban alkalmazta iskolánk, aki horvát állampolgár volt. Tartós letelepedési engedéllyel rendelkezik. Horvátországban 11 évet dolgozott közalaklmazottként. Mikor jár neki a jubileumi jutalom? Kinek kellett volna bejelentenie a Nyugdíjfolyósítónak a horvátországi munkaviszonyát, az iskolának, amely alkalmazta, vagy neki?
Vjeverica

mandorar # e-mail 2014.09.03. 20:09

40 éves jubileum
Sziasztok!40 éves munkaviszonyom lesz 2015.05.08.BEADTAM MÁR A NYUGDÍJAZÁSI KÉRELMET.Közalkalmazott vagyok.A munkáltató 4 hónap munkában töltött ,4 munka nélküli felmentési időt adott.Ennek kezdete 2014. 10.18.,a vége: 2015.06.18.Jan.20-ig dolgozom,utána kiadják a szabadságot,majd a köv.4 hónap már nem munkában töltendő.Szeretném megkérdezni:jár-e a 40 év jubileumi jutalmam?Közalkalmazottként 1975.07.01-től dolgozom.A többi munkában töltött idő a szünidei munkákból jött össze.Kérem,sürgősen válaszoljatok!Köszönöm!

hozzászólás
Írd be a neved Mandi

Liza68 #   2014.09.03. 17:17

Immaculata!
Köszönöm! Most már mindent tudok!

Immaculata #   2014.09.03. 13:46

Liza

Jól értelmezed a passzív gyes fogalmát. 2 munkáltató közti alanyi jogon járó összekötő időt jelenti, amikor az Állam a kifizető.

A gyesből nyugdíjjárulékot vonnak, ezért ez az időszak beleszámít a nyugdíj idejébe.

Mivel ebben az időszakban nem volt munkáltatód, nem volt közalkalmazotti, vagy közszolgálati munkaviszonyod, ezért ez az időszak nem számít bele sem a 40 év szolgálati idődbe, sem a jubileumi jutalom idejébe.

Liza68 #   2014.09.03. 07:51

Immaculata!Ugye jól értelmezem a passzív gyes fogalmát, mert valaki azt mondta tévedek. Aug 15. megszűnt a munkaviszonyom és aug 16.-án szültem.Szerintem igy "passzív" lettem, vagyis passzív gyesen voltam.
És még egy kérdés:
A szolgálati időbe sem számit bele?

Liza68 #   2014.09.02. 19:42

Kár...:( Köszi...

Immaculata #   2014.09.02. 19:38

Nem számít bele.

Liza68 #   2014.09.02. 19:25

1990-1993-ig passziv jogon voltam gyesen. Ez közalkalmazotti jogviszonynak számit jubileumi jutalom esetén?

Lyonee #   2014.08.31. 20:12

Igazából nem neked kéne utána járni, de ha nem teszed, talán soha nem kapod meg!

newbrian # e-mail 2014.08.30. 21:26

Nem 40, "csak' 25, de ez most mindegy - igyekszem komolyan venni tanácsodat, és ezek szerint járok el. Igen, a kép.nélküli időszak pontosan egy tanév volt; munkakönyvemben bejegyezve, ennek másolata a KLIK-nél (minden létező igazolvány,igazolás,diploma és egyebek fénymásolatát bekérték tavaly). Köszönet a figyelmeztetésért, hogy nem automatikusan intéződik, hanem magamnak kell utánajárnom.

Lyonee #   2014.08.30. 12:33

A KLIK-ben te ne nagyon bízzál. A havi illetményen kívül mást nem fizet ki időre. A helyi vezető feladata ennek figyelemmel kísérése, és nem a KLIK-é! Napra pontosan meg kell lenni a 40 évnek.
A képesítés nélküli időszak 1 teljes tanév, 365 nap volt?
Szóval, te csak intézkedj, és ne várj, ha jó az aug. 16, akkor már így is késlekedtek. Annyit legalább érj el, hogy a szeptemberi illetménnyel fizessék ki, és ne az augusztusival.

newbrian # e-mail 2014.08.29. 22:40

Köszönöm a választ; jogviszonyom kezdete aug.16. ezek szerint ettől a naptól jár ez juttatás. A tanévkezdés kezdeti zűrzavara elülése után megkeresem az intézményvezetőt ez ügyben, ha addig a KLIK-nek nem jutna eszébe, illetve a MÁK nem utalná a járandóságot. Bizakodom. Nincs kedvem paragrafusokkal harcolni, jobban szeretem, ha dolgok a maguk -törvényes-rendje szerint intéződnek, úgy tudom, a betűszavakkal jelzett intézményeknél számtalan jól fizetett ügyintézőt foglalkoztatnak éppen ebből a célból. Nem az a 2 havi illetmény hiányzik a megélhetéshez, de ami jár, az jár, a jogszabály mindenkire érvényes.

Lyonee #   2014.08.29. 19:21

newbrian
Ha pedagógus munkakörben olyan iskolában dolgoztál, amelyik 1992-ben a kjt hatálya alá került, akkor közalkalmazotti jogviszonynak kell tekinteni és nemcsak a besorolásnál kell figyelembe venni. Az lényegtelen, hogy megvolt-e a végzettséged hozzá. A pedagógusminősítéshez szükséges időnél is figyelembe kell venni, mert pedagógus munkakörben dolgoztál.
kjt.87/A.§
"(1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,"

1992. júl. 1 előtt csak munkaviszonyban lehettél, -mint mindenki- tanár, mert akkor lépett hatályba a kjt.
Tehát besorolásnál, jubileumi jutalomnál, minősítéshez szükséges időnél is figyelembe kell venni ezt az időt nálad.

Lyonee #   2014.08.29. 19:05

jubi
A kjt hatálya alá a magyarországi közalkalmazottak tartoznak. A jubileumi jutalom a magyar állam szolgálatában eltöltött hosszú (25,30,40 év) időért jár. Valóban nem vagy még jogosult rá.

newbrian # e-mail 2014.08.29. 00:18

a közalkalmazotti jubileumi jutalom (25 éves) számításával kapcsolatban kérdezem: vajon beleszámít-e az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt, érettségi vizsga után, általános iskolában, egy tanévnyi, ma már nem létező, "képesítés nélküli nevelő" munkakörben eltöltött idő? Ez a már nem létező státusz vajon közalkalmazotti jogviszonynak számít-e ma? A többi 24 évet középiskolában, egyetemi végzettséggel dolgoztam. Munkakönyvemben szerepel, munkáltatómnál nyilvántartják, azt hiszem, a nyugellátásba majd bele fog számítani, de nem tudom, hogy áll a helyzet a jubileumi jutalom - ez esetben 25 éves munkaviszonyának- megállapításánál. A vonatkozó jogszabályban nem találtam erre vonatkozó információt.
Külön örülnék emailben küldött válasznak is, mivel a jogiforum.hu-t nem áll módomban napi rendszerességgel követni. Köszönettel.

Jubi #   2014.08.25. 16:51

1989-1992 között egy felvidéki magyar állami iskolában dolgoztam, amiről igazolásom is van. (Jelenleg már magyar állampolgárokat tanítottam az itthoninál sokkal rosszabb körülmények között.)A munkáltatóm ezt a 3 évet nem akarja elismerni. A 25 éves jubileumi jutalmam szerinte csak 3 év múlva lesz esedékes.
Tisztelt Jogi Fórum!Mit tegyek? Ötleteket/megoldást várok.