Csőd - Átcsábítottak egy csődközeli céghez!


Lili01 # 2003.07.28. 15:34

Kedves Munkanélküli dolgozó!

Perelje be a munkáltatót, ha még nem szünt meg, a Munkaügyi bíróságnál, megtévesztés, szándékos károkozás címen. A Munkaügyi bíróság olyan munkavállaló barát, hogy 'már maguk sem hiszik el'. Még olyan esetben is a munkavállaló javára döntenek, ahol nyilvánvaló, hogy a munkavállaló volt a rosszhiszemű, pl. terhesség bevallása nélküli munkajogviszony létesítés stb.

Üdvözlettel:

Lili
munkanélküli dolgozó írta - 2003.03.6 7:15
Amiket leírtál, azzal teljesen egyet is értek. Viszont mennyire tisztességes és törvényes aláírni egy olyan szerződést, aminek a tartalmáról már az aláírás pillanatában (és előtte, már a szóbeli megállapodáskor is) tudja a munkáltató, hogy nem fogja tudni teljesíteni a feltételeket?

Béres-Deák Attila írta - 2003.03.5 1:03
”Szembe kellene néznetek azzal a helyzettel, hogy a munkaerő piac ugyanúgy működik, mint egyéb más piac. Vannak nyereséges és vannak veszteséges időszakok. A nyereség érdekében sokszor kockáztatni kell. Te kockáztattál a több fizetés reményében. Nem nyertél!. Most pedig a törvény után kiáltasz. A törvény azt mondja, hogy a próbaidős munkaviszonyt indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha ez alatt felmondanak Neked, azt emelt fejjel el kell viselned. Tudomásul kell venni, hogy a munkáltató is a megtermelt jövedelemből tud fizetést adni. Ha nincs megtermelt jövedelem nincs fizetés.


Lili

Lili01 # 2003.07.28. 15:33

Kedves Munkanélküli dolgozó!

Perelje be a munkáltatót, ha még nem szünt meg a Munkaügyi bíróságnál, megtévesztés, szándékos károkozás címen. A Munkaügyi bíróság olyan munkavállaló bartá, hogy 'már maguk sem hiszik el'. Még olyan esetben is a munkavállaló javára döntenek, ahol nyilvánvaló, hogy a munkavállaló volt a rosszhiszemű.

Üdvözlettel:

Lili
munkanélküli dolgozó írta - 2003.03.6 7:15
Amiket leírtál, azzal teljesen egyet is értek. Viszont mennyire tisztességes és törvényes aláírni egy olyan szerződést, aminek a tartalmáról már az aláírás pillanatában (és előtte, már a szóbeli megállapodáskor is) tudja a munkáltató, hogy nem fogja tudni teljesíteni a feltételeket?

Béres-Deák Attila írta - 2003.03.5 1:03
”Szembe kellene néznetek azzal a helyzettel, hogy a munkaerő piac ugyanúgy működik, mint egyéb más piac. Vannak nyereséges és vannak veszteséges időszakok. A nyereség érdekében sokszor kockáztatni kell. Te kockáztattál a több fizetés reményében. Nem nyertél!. Most pedig a törvény után kiáltasz. A törvény azt mondja, hogy a próbaidős munkaviszonyt indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha ez alatt felmondanak Neked, azt emelt fejjel el kell viselned. Tudomásul kell venni, hogy a munkáltató is a megtermelt jövedelemből tud fizetést adni. Ha nincs megtermelt jövedelem nincs fizetés.


Lili

Kato Csaba # 2003.07.28. 12:54

Tisztelt olvasók, hozzászólók!

Nekem azt tanították az iskolában, hogy ha valakit egy ügy kapcsán megnevezek , annak a rá vonatkozó megjegyzéseimből ( legyen az dicséret vagy elmarasztalás) egy másolatot illik küldenem. Nem így történt, sunyi módon egy próbaidő alatt elbocsátott munkatársam ezen a fórumon rágalmazta a vezetésem alatt működő céget .
Úgy gondolom, ez a fórum azért jó, mert mindent bátran meg lehet kérdezni. Bárkiről, legyen az jogi vagy magánszemély megnevezésével együtt elmarasztalót állítani viszont hitelrontás. Jogi értelemben is! Főleg, ha nem igaz. Mint a Primus -Net Kft ügyvezetője , megszólítva voltam kötelességemnek érzem válaszolni. Kicsit megkésve ugyan, de az elbocsátott munkatársam leveléről csak a napokban szereztem tudomást.

Előbb kezdjük a tényekkel: a Primus-Net Kft 1990-ben alakult, törzstőkéje 50 millió Ft, mérleg főösszege 355 millió Ft, 2002-es mérleg szerinti eredménye 32 millió Ft, 2003 első félévi eredménye 19 millió Ft,, első fél évi  időarányos forgalom növekedése 2003-ban 15%. Hozzáteszem, aki ismeri a mai Magyar és az általános informatikai-távközlési piac mélyrepülését, az tudja, hogy ezek kimagasló eredmények. Ennyit kívántam a megszólító "cég a csőd szélén" felelőtlen  mondataira  reagálni , tényekkel.

Mint minden vezetőnek, nekem is vannak vezetési koncepcióim. A legfontosabbnak azt tartom, hogy egy cég a munkatársai révén jut előbbre, egy ilyen szürkeállomány-függő iparágban , mint a mienk a munkavállalók nélkül egy informatikai-távközlési cég nulla. Továbbá azt is fontosnak tartom, hogy az értékes, céghez lojális munkatársakat minden erővel  meg kell becsülni, meg kell tartani. Még olyan időszakban is, amikor az árbevételből származó árrések huzamosabb ideje nem fedezik a költségeket. Ilyenkor egy munkáltató dönt: egyik megoldás, hogy ( természetesen betartva a Munka Törvénykönyvében és a munkaszerződésekben leírtakat)  leépít, elküld embereket, vagy átmenetileg csökkenti a béreket. Lehet a második megoldással egyet nem érteni, én az elbocsátások helyett a bércsökkentést választottam. Hozzáteszem: senki nem örült neki, de a cég magja egyetértett vele. Mára bebizonyosodott, jó döntés volt!( Megjegyzés: a bérmódosítás munkaszerződések módosítása mellet, írásban történt )

Hadd engedtessék meg nekem, hogy hozzászóljak a nevezett munkavállaló munkájához. Gondolom azáltal, hogy a céget megnevezte, én legalább a keresztnevén szólíthatom:
Kedves Beáta: Te azért lettél elküldve, mert nem végezted jól a munkádat. Arra van a próbaidő, hogy kiderüljön ki milyen és mindkét fél azonnali hatállyal felmondhat, ha akár a munkavállalónak, akár a munkáltatónak valami gondja a másikkal. Ugyan megpróbáltál rögvest betegállományba vonulni ( minő  beteges természetre vall, ahogy kis feszültség  éri, azonnal orvoshoz kell mennie, lebetegszik) , de hát ez is csak ideig óráig segített.  Több időt töltöttél dohányzással, mint bárki más, aki valaha is a munkatársam volt . Nem tudtam úgy elmenni a dohányzásra kijelölt hely előtt, hogy Te ne légy ott. Mint  kereskedelmi igazgatói asszisztens kötött, az íróasztalod mellett volt a munkahelyed. Te egész nap császkáltál, beszélgettél, a betanulással nem törődtél. Nem tudtál beilleszkedni, a munkatársaink ( bocsánat a szóhasználatért) pökhendi kislánynak tartottak, aki előbb kér ( megkockáztatom: követel) aztán teljesít. Idegen maradtál egy olyan csapatban, ahol az átlag itt letöltött munkaviszony 5-6 év( !!!). Mi mindössze harmincan vagyunk, ha valaki nem végzi a munkáját rendesen, a  többi 29-nek kell helyette azt elvégezni. Nagyobb csapatban ez talán elsüthető, egy ekkora cégnél nem.
No és végezetül kedves Beáta, a következő leveledben kérdezd meg, egy ekkora cég  hitelrontásáért egy ilyen  levél következményeként kb. milyen bírósági ítéletre számíthatsz ?
Tájékoztatlak továbbá, hogy elnyert projektek és a megszorító intézkedések következtében bérek ismét eredeti szintre emelve, csapatunk további 3 fővel bővült, virulunk .

A fórumhoz: mikor tudjuk már azt elérni, hogy ismét legyen munkakönyv, megvédendő a tisztességes és lelkiismeretes munkavállalók becsületét, és segítendő a cégvezetőknek, hogy a munkahely váltogató kis stílű , pár ezer Ft plusz pénzért munkahelyüknek hátat fordító, mindezek mellett rosszul teljesítő munkavállalókat ki tudjuk szűrni?
Most pereljek be egy huszonéves lányt rágalmazásért, hitelrontásért, pusztán azért, mert még nem volt ideje megtanulni, hogyan kell egy munkahelyhez viszonyulni, dolgozni, korrektnek lenni? Nem hiszem, hogy értelme lenne!

Köszönet Béres -Deák Attilának a hozzászólásért.

Budapest, 2003 július 28.

Kató Csaba,
ügyvezető igazgató
Primus-Net Kft
www.primusnet.hu


PRIMUSNET.HU

drcsomos@enternet.hu # 2003.03.13. 11:44

Kedves Munkanélküli Dolgozó!

Még a Magyar Munka törvénykönyve sem tartalmaz olyan, a munkavállalókre nézve hátrányos rendelkezéseket, amely megengedné, hogy a munkáltató egyoldalúan, anyagi nehézségei miatt csökkenthesse a fizetésedet. A munkajogviszony egy olyan szerződés alapján létrejött jogviszony amely alapján )Ön köteles legjobb tudása szerint dolgozni, a munkáltató pedig köteles a szerződésben meghatározott bért fizetni. Csak akkor jogosult a munkáltató kevesebbet fizetni, ha Ön aláír egy olyan szerződés módosítást, amely alacsonyabb havi munkabért tartalmaz. Abban azonban egyetértek, hogy sokat nem tud tenni, hiszen a munkáltató próba idő alatt azonnali hatállyal megszüntetheti munkajogviszonyát. A munkajogi per indítása is kérdéses, mert bár véleményem szerint felháborodása jogos, de egy munkaügyi per - ismerve a munkaügyi bíróságot igen érdekes ítélkezési gykorlatát - nem hiszem, hogy sok eredményre vezetne legalább si belátható időn belül. Kártérítésre perelni pedig egy ilyen csődközeli céget azért nem érdemes, mert nem lehet majd kicsikarni belőle akártérítésként megítélt összeget, hiszen valószínű ennél sokkal többel tartozik a hitelezőinek. Ennek ellenére a perindítási jog Önnél van. Sok sikert.

Üdvözlettel:

Lili

munkanélküli dolgozó írta - 2003.03.6 7:15
Amiket leírtál, azzal teljesen egyet is értek. Viszont mennyire tisztességes és törvényes aláírni egy olyan szerződést, aminek a tartalmáról már az aláírás pillanatában (és előtte, már a szóbeli megállapodáskor is) tudja a munkáltató, hogy nem fogja tudni teljesíteni a feltételeket?

Béres-Deák Attila írta - 2003.03.5 1:03
”Szembe kellene néznetek azzal a helyzettel, hogy a munkaerő piac ugyanúgy működik, mint egyéb más piac. Vannak nyereséges és vannak veszteséges időszakok. A nyereség érdekében sokszor kockáztatni kell. Te kockáztattál a több fizetés reményében. Nem nyertél!. Most pedig a törvény után kiáltasz. A törvény azt mondja, hogy a próbaidős munkaviszonyt indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha ez alatt felmondanak Neked, azt emelt fejjel el kell viselned. Tudomásul kell venni, hogy a munkáltató is a megtermelt jövedelemből tud fizetést adni. Ha nincs megtermelt jövedelem nincs fizetés.


Lili

munkanélküli dolgozó # 2003.03.06. 06:15

Amiket leírtál, azzal teljesen egyet is értek. Viszont mennyire tisztességes és törvényes aláírni egy olyan szerződést, aminek a tartalmáról már az aláírás pillanatában (és előtte, már a szóbeli megállapodáskor is) tudja a munkáltató, hogy nem fogja tudni teljesíteni a feltételeket?

Béres-Deák Attila írta - 2003.03.5 1:03
Szembe kellene néznetek azzal a helyzettel, hogy a munkaerő piac ugyanúgy működik, mint egyéb más piac. Vannak nyereséges és vannak veszteséges időszakok. A nyereség érdekében sokszor kockáztatni kell. Te kockáztattál a több fizetés reményében. Nem nyertél!. Most pedig a törvény után kiáltasz. A törvény azt mondja, hogy a próbaidős munkaviszonyt indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha ez alatt felmondanak Neked, azt emelt fejjel el kell viselned. Tudomásul kell venni, hogy a munkáltató is a megtermelt jövedelemből tud fizetést adni. Ha nincs megtermelt jövedelem nincs fizetés.

Béres-Deák Attila # 2003.03.05. 00:03

Szembe kellene néznetek azzal a helyzettel, hogy a munkaerő piac ugyanúgy működik, mint egyéb más piac. Vannak nyereséges és vannak veszteséges időszakok. A nyereség érdekében sokszor kockáztatni kell. Te kockáztattál a több fizetés reményében. Nem nyertél!. Most pedig a törvény után kiáltasz. A törvény azt mondja, hogy a próbaidős munkaviszonyt indoklás nélkül fel lehet mondani. Ha ez alatt felmondanak Neked, azt emelt fejjel el kell viselned. Tudomásul kell venni, hogy a munkáltató is a megtermelt jövedelemből tud fizetést adni. Ha nincs megtermelt jövedelem nincs fizetés.


attika

munkanélküli dolgozó # 2003.03.04. 21:39

Sziasztok!

Remélem valaki tud tanácsot adni nekem! Biztos állásom volt, 1 évi és 4 havi munkaviszonnyal, ahonnan a jobb munkakörülmények és persze a jobb fizetés ígéretében jöttem el egy másik céghez. Két hónapos próbaidőm második hete telt le, amikor a munkáltató összehívta a dolgozókat és közölte, hogy a cég rossz anyagi helyzete miatt (ami hónapok óta tart!) mindenkinek a fizetését egyoldalúan 25%-kal csökkenti. Ez az én számomra azt jelentené, hogy kevesebbet keresnék, mint az előző helyemen. Nem akarom aláírni ezt a papírt. Ennek egyértelműen az lesz a vonzata, hogy felmondanak nekem, még csak meg sem kell indokolniuk, hogy miért, mert próbaidős vagyok. Arra a kérdésemre, hogy ha tudták, hogy nem fogják tudni biztosítani azokat a feltételeket amiben megállapodtunk, akkor miért ígérték meg, egy elég ködösített választ kaptam, aminek a lényege az volt, hogy ez csak egy eszköz volt, mivel a munkámra szükségük van és akkor még nem tudták, hogy konkrétan ez a döntés fog megszületni. Biztosan találnak mást a helyemre, ezt én is tudom és ők is tudják, de azt hiszem, a korrekt eljárás az lett volna, ha eleve felvázolják, hogy mi az, amit fel tudnak vállalni. Akkor én is eldönthettem volna, hogy kevesebb pénzért hajlandó vagyok-e többet dolgozni egy olyan cégben, aminek a jövője egyátalán nem biztosított, sőt!

Ha valaki meg tudja mondani, hogy érdemes-e egy munkaügyi pert indítani ebben az esetben, amiért egy biztos pozícióból 'átcsábítottak' egy csőd szélén álló céghez, örülnék, ha mielőbbi választ kapnék, mert még ezen a héten alá akarják íratni mindenkivel azt a bizonyos 25%-os papírt, tehát az idő sürget!

Végezetül álljon itt a cég neve, nehogy bárki odamenjen és vele is megtegyék ezt a Primus-Net Kft. vezetői!