Közös megegyezés?


nandy # 2010.10.09. 12:55

Közös megegyezés esetén mégis milyen jogorvoslatra gondolsz? Az nem felmondás, hanem megállapodás, így nem kell tájékoztatni a munkavállalót a jogorvoslati lehetőségeiről.
Annak sincs túl nagy jelentősége, ha nem a munkáltatói jogkör gyakorlója írta alá a megállapodást. Vita esetén elég, ha a munkáltató szóban igazolja, ő kérte meg az aláírót, ill. egyetért annak döntésével, egyezségével.

Szerintem felejtős.

kristof999 # 2010.10.09. 12:33

A munkaviszonyom közös megegyezéssel megszűnt. A megállapodás során a jogorvoslati lehetőségre sem szóban, sem írásban nem hívták fel a figyelmemet. Az eset után, két hónappal vettem észre, hogy nem a munkáltatói jogkört gyakorló személlyel állapodtam meg, és ugyancsak ő írta alá a munkáltató nevében. Arról nem is beszélve, hogy méltánytalanul rövid időm volt a döntésre, semmilyen külső jogi, szakmai segítséget nem kaphattam. Kérdésem a jogorvoslati határidőkre, és a megállapodás jogellenességére vonatkozik: semmis a megállapodás, mert nem jogosulttal kötöttem és kártérítéssel fordulhatok a volt munkáltatómhoz, vagy keresettel forduljak a m. bírósághoz - bár már 30 napon túl vagyok? A megállapodás megtámadására 30 napom, 6 hónapom, vagy 3 évem van? A munkáltatónál kell kezdenem, vagy a m. bíróságnál?

Köszönöm előre is: K.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.30. 08:23

Hadd ne ismételjem meg az utolsó hozzászólásomat. Annál többet nem tudok mondani.

babyke # 2010.09.30. 08:19

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Ma jött a térti amit tegnap irtam.Azaz a tegnapi levél.10 napig a postán lessz, addig átvehetem.Amiben az áll hogy nem tudja elfogadni a közösmegyezéses ajnlat visszavonását részemről.

Most akkor ez így van jól hogy az utolsó nap kapom meg?Ha mégis megszünteti munkaviszonyom közösmegyezéssel amit nem fogok aláírni csak annyi hogy átvettem a postán levélben akkor perelhetek jó eséllyel?Vagy veszett fejsze ?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.30. 08:14

A munkaviszony közös megegyezéses megszüntetésére tett javaslat tulajdonképpen szerződéses ajánlat. A szerződési ajánlatot a közlést - hatályosulást . követően visszavonni nem lehet. Viszont az ajánlati kötöttsége visszavonás nélkül is megszűnik a meghatározott időpontban, vagy ha ilyen nincs, azon idő leteltével, amely alatt a másik fél ésszerűen dönthetett volna az ajánlat elfogadásáról. No, ezért lényegesek a dátumok, illetve valószínűleg az is, hogy a belső szervezeti szabályok szerint milyen eljárási rendben születik döntés az ilyesfajta ajánlatokról.

bolondmelós # 2010.09.29. 18:23

Na az a naqy helyzet, hogy közös megegyezésnél
alapból nem járna a végkielégítésnek tűnő összeg,
mert gondolom az ötlet onnan jött.
HA szerepelt a megegyezésben, amit a munkáltató elfogadott, akkor lehet, jogos.... Jah látom szerepelt.
Írásban aláírta munkáltatói jogokkal rendelkező személy?
És főleg, megvan a saját példányod?
A visszavonáshoz valóban kell a munkáltatód HOZZÁJÁRULÁSA.De nem járult hozzá- így az első verzió él- de jó lenne tudni mikor adtad be a visszavonást, mikor kaptál rá negatív választ.

Jobb ha mész dolgozni, de kérdezz rá a munkarendedre,
ha nem tudnak munkát adni, akkor adják írásba...
nehogy később mulasztásnak állítsák be.

Romló munkahelyi közeg?Csökkenő külső megrendelések?
Őszintén nem lehet, hogy már amúgyis munkaerőt akartak csökkenteni, és te nem bírtad cérnával....kapóra jött lehet nekik, hogy kilépsz.
Ha ők mondtak volna fel, akkor csak a felét kell ledolgzni, így ...passz.Szerintem az egészet, és 30án ha megkapod az erre vonatkozó ÍRÁSBELI, ALAKILAG MEGFELELŐ nyilatkozatot, 30án megszűnik a munkaviszonyod. Jó lenne valami írásbeli válasz.

babyke # 2010.09.29. 17:19

Annyit írtam :hogy közösmegegyezéssel kérem megszüntetnia munkahelyem szept.30ával.
Mikor ezt átadtama vezetőmnek mondtam 1 hónap lelépési pénzzel képzelem el.
Egy hét múlva mondták szóban hogy nincs lelépési pénz mert ilyenkor semmi sem jár.Ekkor írásban visszavontama közöüs megyezési ajánlatomat.Tegnap kaptam volna a közvetlen vezető akarta átadni azt a levelet melyben az áll:hogy nem tud eltekinteni a visszavonástól mert nehéz anyagi helyzetbe került az egyik megrendelő cég.Utólsó munkanapot 30-ában jelölte meg.Mindenáron alá akarták iratttatni ott rögtön.Mondtam postázzák ki.A szabadnapjaim miatt hétfőn kezdek dolgozni.De most akkor ilyenkor mi van?Dolgoznom kell?Ha bemegyek és nem ad munkát? stb akkor mit tudok tenni?

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.29. 14:22

A válaszhoz a te ajánlatodat kellene szövegszerűen ismerni, ugyanígy a munkáltató válaszát, és a dátumok is lényegesek lehetnek.

babyke # 2010.09.29. 13:07

Több éve dolgozom a munkahelyen.De nagyon megromlott a légkör és tettem egy irásbeli közösmegegyezéses megszüntetésre szóló javaslatott a munkáltatóm felé, 1 hónapos határidővel.A munkáltató nem válaszolt valamint az 1 hónapos plussz pénz kifizetésének javaslatárol sem.Ezért időközben visszavontam a közösmegyezésre tett javslatomat.Melyet a munkáltató nem fogad el és ő köti magát a közösmegyezéshez.Ezt alá akarták velem iratni de nem vettem át.Azt mondták postázzák.De én így nem kivánok közösmegyezéssel elmenni mert szerintem ez túl egyoldalu mert nem akar 1 hónap plusszt fizetni.Közben hétfőn mennem kell dolgozni és a munkáltató 30-át írt a levélben hogy megszünteti a munkaviszonyt(azaz ez azutolso munkanap)

Ilyenkor tényleg megszünik a munkaviszonyon 30-án? Még ki sem poztázták.
Valamint kell mennem dolgozni?Szerintem él a z eredeti szerződésem nem?

Köszönöm segítő válaszukat