Közös megegyezés?


tanító2 # 2017.07.28. 07:25

Köszönöm szépen a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 06:50

Csakhogy neked lemondási időd van. [Kiszálltam.]

tanító2 # 2017.07.28. 05:33

Azt olvasom, hogy a felmondási idő max. 30 nap lehet, (kivéve, ha erről korábban megállapodtak a szerződő felek), függetlenül a munkában eltöltött évek számától.

tanító2 # 2017.07.28. 05:20

Igen, mert egyházi iskolába megyek. Ott már nem leszek közalkalmazott.Ön szerint hiába is kérném a munkáltatómat, hogy módosítson a munkaviszonyom megszüntetésének időpontján, mivel a szerződésben kiküldött időpont nekem nem felel meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 20:59

60 nap a lemondási időd. Ha holnap beadod, akkor se telik le szeptember elsejéig. Az egyetlen lehetőséged a közös megegyezés, meglehetősen rossz a tárgyalási pozíciód.
De áruld már el nekem: miért nem jó az neked, ha az új munkáltató fizet? Ott nem közalkalmazott leszel?

tanító2 # 2017.07.27. 20:46

Kérdésemet nem írtam az előbb:
Ön szerint várjak pl. aug. 2-ig, ha addig nem kapok semmi- féle módosítást a közös megegyezés időpontjára vonatkozólag, akkor én mondjak fel, és hagyjam a közös megegyezést?Szeptember 1-jén már munkába kellene állnom az új helyen. Most húzom az időt, gondolkodási időt kértem.

tanító2 # 2017.07.27. 20:34

Köszönöm a gyors reagálást! Tudom, hogy nincs jubileumi jutalom aug. 1-je előtt. Ezért is akartam az augusztus 14-ei időpontot a munkaviszony megszűnésének. Még nem írtam alá semmit, mivel szerintem ez így nem közös megegyezés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.27. 18:18

Szerintem közös megegyezés esetén sehogy nincs megelőlegezett jubileumi jutalom.
Viszont ha nem egyeztetek meg, akkor nem szűnt meg a munkaviszony. Ha most beadod a lemondásodat, szeptember végén fog megszűnni. Ráérsz akkor kezdeni az új munkahelyeden?

tanító2 # 2017.07.27. 18:15

Tanítóként dolgozom egy általános iskolában. Augusztus 1-jén tölteném be a 30 évet ezen a munkahelyen.Mivel kaptam egy jó állásajánlatot egy másik iskolában, úgy gondoltam, ideje a váltásnak. Persze, nyilvánvaló, hogy meg szeretném kapni a jubileumi pénzemet. Ezért az leendő munkaadómmal úgy egyeztünk meg, hogy augusztus 15-től szerződtetne, azt ajánlotta, hogy kérjem a jelenlegi iskolámtól, hogy közös megegyezéssel szüntessük meg a munkaviszonyomat augusztus 14-gyel. Én eszerint be is adtam a kérelmemet a munkáltatómhoz, azaz a körzetem tankerületének vezetőjéhez, amelyben kértem a munkaviszonyom közös megegyezéssel való megszüntetését aug. 14-gyel. (Ezt a kérelmet július 12-én postázták el)Július 24-én megkaptam a tankerület vezetőjétől a választ, hogy július 27-ével engedélyezi a munkaviszonyom közös megegyezéssel való megszüntetését. Erre (mivel éppen külföldön tartózkodtam, csak egy email-ben tudtam reagálni)megírtam neki, hogy számomra ez az időpont nem elfogadható, mert többszörösen sérti az érdekeimet. Leírtam, hogy így nem lenne folyamatos a munkaviszonyom, fél havi fizetéskiesést jelentene. Továbbá, hogy az intézményvezetőm kiszámolta a szabadságomat aug. 14-ig, és jelezte, hogy 6 napot le kell dolgoznom, amit meg is tettem júl. 14 és 21 között (az iskolai könyvtárban leltároztunk). És végül: hogy így 4 nap híjával nem lenne meg a 30 évem, ami - úgy érzem - méltánytalan eljárás velem szemben. Erre az email-emre nem kaptam választ, de 26-án már ki is küldte a tankerület vezetője, hogy júl. 27-vel megszünteti a munkaviszonyomat közös megegyezéssel, írjam alá, és postafordultával küldjem vissza a szerződést. A szabadságomat kifizeti. Van-e lehetőségem arra, hogy kiharcoljam, hogy a jubileumi pénzemet megkapjam?

nonolet # 2017.06.09. 10:19

Amíg be KELL járnod dolgozni,
addig
lehetsz táppénzen is,
ha éppen úgy adódik.

penell # 2017.06.09. 10:01

Sziasztok!Ha közös megegyezéssel adtam be a felmondásomat ami ugye max 30 nap lehet.Kérdésem hogy ha elmegyek táppénzre az beleszámít a 30 napba?

drbjozsef # 2017.06.06. 17:12

penell,

A munkaszerződés része szokott lenni, hogy hány év munka után hány nap a felmondási idő. Az alap a 30 nap, és ha nincs erről külön megállapodás, akkor bármennyi év munka után sem emelkedik. Ha megállapodás volt, akkor legfeljebb 6 hónap lehet.
Szóval ha egy hét múlva el akarsz menni, az vagy nem fog menni, ha nem egyezik bele a munkáltatód, vagy neked is fel kellene ajánlani valamit, hogy közös megegyezés legyen, amiben bármiben megállapodhattok közös akarattal.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.06. 15:44

Mit írjak a kérelembe, ha azt szeretném, hogy 2017. június 12-vel szűnjön meg a munkaviszonyom és ne kelljen tovább a cégben dolgoznom
Hát ezt.

penell # 2017.06.06. 15:03

Szeretném a határozatlan idejű munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszüntetését kezdeményezni. Mit írjak a kérelembe, ha azt szeretném, hogy 2017. június 12-vel szűnjön meg a munkaviszonyom és ne kelljen tovább a cégben dolgoznom ? 20 éve vagyok a cégnél, ebben az esetben a munkáltatóm mennyi időre kötelezhet munkavégzésre ?

Köszönöm előre is a segítséget.

pazs # 2016.05.13. 12:13

KBS: igaz, kár volt megspórolnom a "mindig megnézzük a jogszabályt" lépést és emlékezetből írnom, mert rosszat írtam.

AandreaA # 2016.05.13. 11:31

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.12. 17:19

4. Ha a szerződésben nincs más, akkor 30 nap. [Mt. 69. § (1)]

pazs # 2016.05.12. 15:27
  1. Igen. Attól közös megegyezés, hogy minden fél beleegyezik, önként.
  2. Igen (ráadásul az egyetlen jogszerű megoldás).
  3. Le kell tölteni a felmondási időt, ha nem teszi, az arra járó munkabért (pontosabban távolléti díjat) kell megtéríteni a munkáltató részére, aki még az ezen felüli kárát is érvényesítheti. Ha az új munkahely nem várja meg, nem is érdemes oda menni (az más kérdés, ha a párod már azelőtt bevállalt kezdési időpontot, hogy megbeszélte volna az eddigi munkáltatójával a távozás időpontját). Álláskeresési jár, ha a többi feltételnek megfelel.
  4. Ha a munkaviszony hossza a megszűnésekor több, mint öt év, akkor 45 nap, már amennyiben a munkaszerződésben nem állapodtak meg hosszabb felmondási időben.

Mindez csak akkor, ha határozatlan idejű munkaszerződésről beszélünk.

AandreaA # 2016.05.12. 11:28

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni:
Párommal közölte a munkáltató, hogy amennyiben el akar menni, nem egyezik bele a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésébe.
(párom másik munkahely miatt váltana.)

1)Ez jogilag helytálló a munkáltató részéről?
2)Ebben az esetben megoldás lehet a rendes felmondás?
3)Milyen következményei vannak egy rendes felmondásnak? (pl. ha le kell töltenie a felmondási időt, nem várja meg a másik munkahely. Kap álláskeresési járulékot? )
4)Amennyiben a munkavállaló mond fel, mennyi a felmondési idő 5 év után?(számot kérnék).

Segítégeteket előre is köszönöm. Andi

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 08:14

Ez nem volt ok arra, hogy elfogadja a közös megegyezést. Megtette.

Belatata # 2016.04.08. 07:24

Vagyis először nem keresetet kell beadni, hanem a Munkáltatót kell megkeresni...

Hozzá kell tennem, hogy ezt megelőzően, amikor ugyancsak leadtunk egy dokumentumot lombikkal kapcsolatban a HR részére, akkor feleségemet ezen dokumentum után nem küldték el 6 hónapig (persze ugyan innen Bank). De azt mondták, ha ez nem sikerül, akkor nem tudják tovább tartani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 07:19

tévedését a másik fél okozta vagy felismerhette volna.
Még ha ez a feltétel teljesül is (neked kell bizonyítani) a határidőkre akkor is vigyázni kell, és ilyenkor nem szabad a keresettel nyitni.

Belatata # 2016.04.08. 07:16

Üdvözlöm!

Mt. 28. § (1) A megállapodás megtámadható, ha annak megkötésekor a fél valamely lényeges körülmény tekintetében tévedésben volt, feltéve, ha tévedését a másik fél okozta vagy felismerhette volna. Azt gondolom, hogy az Mt. azon rendelkezését, miszerint ezen kezelést követően 6 hónapos védettség jár valakinek ők pontosan tudhatták, feltételezve, hogy csak a HR osztály 8 fővel, jogászokkal, és külön jogi osztállyal dolgoznak. Bár nem vagyok jogász.

De!

Mt. 27. § (1) Semmis az a megállapodás, amely munkaviszonyra vonatkozó szabályba ütközik, vagy munkaviszonyra vonatkozó szabály megkerülésével jött létre ....... stb.

De ismétlem nem vagyunk jogászok!

Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.08. 05:37

Melyik érvénytelenségi okra hivatkozva támadnád?

Belatata # 2016.04.07. 19:47

Kedves Fórumozók!

Feleségem határozatlan munkaszerződését 2016.04.05.-én közös megegyezéssel megszüntették. Feleségem 2016.március 04-én lombik kezelésen vett részt. Mint utólag kiderült ezen kezeléstől számított 6 hónapig védettség illette volna meg. A munkáltató HR osztályának előzetesen elküldtük a lombikkal kapcsolatos zárójelentést, és a közvetlen felettesei is tudtak erről. A közvetlen felettes azt kérte, hogy mail-ban írja le, hogy sajnos sikeretlen volt a lombik kezelés. Kérdésem az lenne, hogy munkaügyi bíróságon megtámadható e a szerződés? Köszönöm a segítséget, véleményt.