40 év munkaviszony után nyugdíj


Ka--ti58 # 2017.07.09. 09:50

Tisztelt Szakértők!
Szeretném megkérdezni, hogy ha a regisztrált munkanélküli, bejelentett alkalmi munkát végez, (havi 15x8 órában) beszámit-e a 40 éves korkedvezményes nyugdijba?
Köszönöm válaszukat előre is.

oreg56 # 2017.07.11. 15:22

Tisztelt Illetékes: Jogász Úr? hölgy!
Következőre szeretnék választ kapni.
Nők 40-éves nyugdíjba vonulása estén (egészségügyben), engedélyezik a nyugdíj melletti munkát.
Kérdésem: (természetesen ez esetben is élni kell a felmentéssel, jár a 40-éves 5 havi illetmény jubileum ), de a 8 hónapos felmondási időt elvileg Ha hosszabb felmentési időben a felek nem állapodnak meg és a kollektív szerződés sem ír elő ilyet, a hatvannapos felmentési idő a közalkalmazotti jogviszonyban töltött) harminc év után hat hónappal
meghosszabbodik. Kollektív szerződés 8 hónapnál hosszabb felmentési időt nem állapíthat meg.
(4 hónap munka-4 hónap pénzbeli kifizetés) Egészségügyben töltött 40 év egy helyen. hová kell elszámolni, vagy az ebben az esetben elveszett? Hisz másnap már dolgozni is kellene tudomásom szerint.

Ergo, Csak a 40-éves 5 havi illetmény jubileum Jár?

Üdvözlettel:

Évi 58 # 2017.07.25. 17:22

Kedves Fórumozók!
Szeretnék a nők 40 éves korkedvezményével nyugdíjba menni.Az adategyeztetést 1972.06.15 és 2015.12.31 közötti időszakra kaptam meg.-Vagyis a következőt írták!
42év 145nap nyugdíjjogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel, 39 év 307 nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjra jogosultsági idővel,ezen belül 30 év 107 nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel rendelkezek! 4 gyerekem van.A munkahelyem szerint,szeptember 13.-án lenne meg a kereső tevékenységgel szerzett(32 év) jogosultsági időm+ 8 év gyerekneveléssel eltöltött idő)!A másik kettő feltétel már teljesült!Sajnos mostanában sokat betegeskedek!Szeretném tudni,hogy a betegállomány bele számít e a 32 év(kereső tevékenységgel szerzett) jogosultsági időbe,vagy annyival kell tovább dolgoznom,ahány napig voltam betegállományban?Válaszukat előre is köszönöm!Tisztelettel:Évi

Református Iskola # 2017.08.03. 09:06

Tisztelt Szakértő!
Egyházi intézményben az egyik pedagógus a nők 40 éves korkedvezményével kíván nyugdíjba vonulni. A dolgozó nem szeretné a felmentési időt igénybe venni, lemondana róla. Van erre lehetőség, illetve ebben az esetben közös megegyezéssel megszűnhet a munkaviszonya? Előre is köszönöm válaszát!
Üdvözlettel

Ilike01 # 2017.09.20. 11:26

Tisztelt Szakértő!
Segítségét szeretném kérni.2016.12.31.-ig, 37 év 359 nap
nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel rendelkezem,azóta is folyamatosan dolgozom.1957-ben születtem,1971 évtől van munkaviszonyom. Második gyermekem 1984.11.15.-i születését megelőzően,1977.09 14-től 1983.07.15-ig, valamint 1983.07.20-tól 1984.03.27-ig munkaviszonyban álltam. 1984.11.16-tól 1986.04.24.-ig gyesen voltam, az igazolás a többszöri lakóhely változás miatt, sajnos elveszett.A kérelmemre elindított adategyeztetési eljárás eredményeként, a gyesen töltött idő nem szerepel a határozatban.A Magyar államkincstárhoz írt levelemben,kértem a gyes folyósítása idejének igazolását,de telefonon történő tájékoztatásuk szerint, igazolást nem tudnak kiadni.
Kérem,szíveskedjen tájékoztatni,milyen módon tudom bizonyítani a fenti időszakon eltöltött időt,hogy azt szolgálati időkként elismerjék.Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Ilike01

Jereván # 2017.09.20. 12:41

Ilike01 2017.09.20. 13:26
Tisztelt Szakértő!
Segítségét szeretném kérni.2016.12.31.-ig, 37 év 359 nap
nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel rendelkezem,azóta is folyamatosan dolgozom.1957-ben születtem,1971 évtől van munkaviszonyom. Második gyermekem 1984.11.15.-i születését megelőzően,1977.09 14-től 1983.07.15-ig, valamint 1983.07.20-tól 1984.03.27-ig munkaviszonyban álltam. 1984.11.16-tól 1986.04.24.-ig gyesen voltam, az igazolás a többszöri lakóhely változás miatt, sajnos elveszett. A kérelmemre elindított adategyeztetési eljárás eredményeként, a gyesen töltött idő nem szerepel a határozatban. A Magyar államkincstárhoz írt levelemben,kértem a gyes folyósítása idejének igazolását,de telefonon történő tájékoztatásuk szerint, igazolást nem tudnak kiadni.
Kérem,szíveskedjen tájékoztatni,milyen módon tudom bizonyítani a fenti időszakon eltöltött időt,hogy azt szolgálati időkként elismerjék. Segítségét előre is köszönöm.
Üdvözlettel: Ilike01

T. Kérdező!

  • Tisztázandó, hogy 1984-1986-ban ki folyósította a GYES-t? (Hiába kér igazolást a MÁK-tól, ha nem ők folyósítottak....)

/Amennyiben a közszférában dolgozott a MÁK jogelődje a TÁKISZ, amennyiben nem, úgy a egészségbiztosító jogelődje az Országos Társadalombiztosítási Főigazgatóság, vagy a TB kifizetőhely folyósított GYES ellátást.../

  • Kérelmét ennek függvényében és írásban kell benyújtani azzal, hogy ezen szervek segélyezési előzményt csak 5 évig őriznek meg, viszont évente szolgáltattak adatot /NYENYI lap, MUNYI lap. stb./ a Nyugdíjbiztosítónak.
  • A fenti időt mindenekelőtt a TB szerv /nyugdíjbiztosító/ nyilvántartása alapján kell figyelembe venni.
  • Ön pedig a TB ellátás tartamát a munkakönyv részét képező /ahhoz csatolt/ Tb. igazolvánnyal, mint egykorú okirattal tudja igazolni.


Amennyiben a határozat tartalmával nem ért egyet, úgy jogorvoslati kérelmet terjeszthet elő, amelyben előadhatja, hogy 1984.11.16-tól 1986.04.24.-ig gyesen volt, azt igazolni nem tudja, de kéri előkeresni és a TB szerv /nyugdíjbiztosító/ nyilvántartása alapján kéri figyelembe venni.

Ilike01 # 2017.09.20. 17:32

Kedves Jereván!

Nagyon szépen köszönöm, sokat segített.

Üdvözlettel: Ilike01

la53 # 2017.09.20. 22:51

Kedves Szakértő!
38 év és 170 nap munkaviszony után 63 éves koromban 2016 szeptemberben nyugdíjba mentem .150 ezer Bruttó volt az utolsó fizetésem.A nyugdíjamat 57 ezer Ft-ban állapították meg.
Reklamáltam,mert a 14 ezer elismert nap helyett a nyugdíjszámításnál csak 7450 napot vettek figyelembe.Hová lehetett a többi napom.Ez már 1 éve történt.Érdemi választ azóta sem kaptam,pedig többször fellebbeztem.Senki nem tudja megmondani,hogyan jött ki ez a csekélyke nyugdíj.Kértem személyes találkozót is,de nem reagál rá senki.Mindezeket hivatalos levélben a kormányhivatalnál intézem.Eddig egyetlen válaszlevélben sem(mindre 5-6 hónapot vártam)kaptam magyarázatot a kérdésemre.Talán Önök közül valaki tud válaszolni,hogy a számolásnál,miért csak 1988-tól veszik figyelembe a szolgálati időt.Pedig előtte is dolgoztam már 20 évet.Nagyon köszönöm,ha tud valaki valamit is mondani.Már teljesen el vagyok keseredve,hogy nem tudok hova fordulni,mert falakba ütközök.Mellesleg vállalkozó ismerősöm 2 hónappal előbb ment nyugdíjba mint én,minimálbérrel,ugyanannyi szolgálati idővel és neki 110 ezer Ft-nyugdíjat hoztak ki.Hogyan lehet ez?

intentio # 2017.09.21. 06:49

la53 # e-mail 2017.09.21. 00:51
Kedves Szakértő!
38 év és 170 nap munkaviszony után 63 éves koromban 2016 szeptemberben nyugdíjba mentem .150 ezer Bruttó volt az utolsó fizetésem.A nyugdíjamat 57 ezer Ft-ban állapították meg.
Reklamáltam,mert
a 14 ezer elismert nap helyett a nyugdíjszámításnál csak 7450 napot vettek figyelembe.
Hová lehetett a többi napom.Ez már 1 éve történt.Érdemi választ azóta sem kaptam,pedig többször fellebbeztem.Senki nem tudja megmondani,hogyan jött ki ez a csekélyke nyugdíj.Kértem személyes találkozót is,de nem reagál rá senki.Mindezeket hivatalos levélben a kormányhivatalnál intézem.Eddig egyetlen válaszlevélben sem(mindre 5-6 hónapot vártam)kaptam magyarázatot a kérdésemre.Talán Önök közül valaki tud válaszolni,hogy a számolásnál,miért csak 1988-tól veszik figyelembe a szolgálati időt.Pedig előtte is dolgoztam már 20 évet.Nagyon köszönöm,ha tud valaki valamit is mondani.Már teljesen el vagyok keseredve,hogy nem tudok hova fordulni,mert falakba ütközök.Mellesleg vállalkozó ismerősöm 2 hónappal előbb ment nyugdíjba mint én,minimálbérrel,ugyanannyi szolgálati idővel és neki 110 ezer Ft-nyugdíjat hoztak ki.Hogyan lehet ez?

T. Kérdező!

  • Kérdéseire az ügyirat áttanulmányozása nélkül érdemi választ adni nem lehet.

Nyilvánvaló, hogy egy alap és egy másodfokú eljárás során viszonylag vaskos ügyirat keletkezik, a TB szerv valamit állított és indokolt, a másodfok szintén köteles volt döntését részletesen és érthetően indokolni, a jogviszonyok és jövedelmek igazolására különböző okmányokat kértek, szereztek be, amelyek nem állnak rendelkezésünkre.

Egyebekben:

  • Nem világos, hogy az Ön által említett 14 ezer napot ki, mikor, hogyan (határozat?) és minek (biztosítási idő, szolgálati idő, jogosultsági idő?) ismerte el.
  • A hatályos jogszabály szerint nem a szolgálati időt kell 1988.01.01-től figyelembe venni, hanem a nyugdíj alapját képező keresetet.
  • Miért? Mert a jogszabály ekként rendelkezik, egyebekben mert a szocializmus végnapjaiban ekkortól vezették be a személyi jövedelemadót.
  • Az baj, ha a jogorvoslati kérelmére válaszul küldött másodfokú határozat indokolása nem közérthető.(Sajnos a nyugdíj határozatok számítógépes sablon alapján készülnek, így azok valóban sokszor a laikus (nyugdíjba vonuló ügyfél) számára érthetetlenek. Pedig ezen szerv elvileg az ügyfélért van, az Ő befizetett járulékaiból működik. Ezen /értsd. érthetetlen indokolások/ a döntéshozóknak valóban változtatni kellene, mivel az ellentétes a tisztességes eljárással.
  • Ugyancsak baj, -sérti a Ket-ben nevesített tisztességes eljáráshoz való jogot- ha azt Önnek a nyugdíjbiztosító /új nevén járási hivatal/ illetékes vezetői kérésre -személyes konzultáció keretében- sem magyarázták el érthetően.
  • Mit tehet?
  • Megpróbál egy gyakorló nyugdíj igényelbírálót keresni, aki elmagyarázza a határozatok tartalmát. (Ezt teheti hivatalosan, vagy kereshet ilyen személyt az ismeretségi körében.)
  • Megkeres egy ilyen ügyekre szakosodott jogászt/ügyvédet.
  • A tisztességes eljáráshoz való jog megsértése miatt (érthetetlen indokolás, indokolatlanul elhúzódó másodfokú eljárás, személyes konzultáció, iratbetekintési jog megtagadása stb) panasszal élhet az ombudsmannál. (Én ügyfélszolgálati időben bemennék és kérném megmutatni, hogy mi alapján jött ki csak ennyi biztosításban töltött nap, illetve igazolnám -pl. bemutatnám a munkakönyvemet- a korábbi munkában eltöltött időt, melyet kérnék jegyzőkönyvezni.

Ezt az alábbi jogi normák biztosítják az ügyfélnek:
2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól

4. § (1) Az ügyfeleket megilleti a tisztességes ügyintézéshez, a jogszabályokban meghatározott határidőben hozott döntéshez való jog és az eljárás során az anyanyelv használatának joga.

5. § (1) A közigazgatási hatóság az ügyfél és az eljárás egyéb résztvevője számára biztosítja, hogy jogaikról és kötelezettségeikről tudomást szerezzenek, és előmozdítja az ügyféli jogok gyakorlását.

(4) A közigazgatási hatóság a törvényben meghatározott korlátozásokkal az ügyfeleknek és képviselőiknek, valamint más érdekelteknek biztosítja az iratbetekintési jogot,

  • Panasszal fordulhat az ONYF Főigazgatójához.
  • A közigazgatási határozatnak mind a rendelkező részét, mind az indokolását vitathatja bíróság előtt.
  • A szomszédhoz, ismerőshöz való hasonlítástól óvnám, ugyanis nincs két teljesen egyforma életút. /Munkaviszony, főállás, másod állás, egyéb jogviszony, jövedelem, kieső idők –táppénz, munkanélküliség, fizetés nélküli szabadság, gyes- stb./ Felhívnám a figyelmét arra is kizárt, hogy 1988.01.01-től pontosan ugyanannyit keretek mind a ketten, márpedig a nyugdíj összege függ az 1988.01.01-től a nyugdíjbavonulást megelő napig elért keresettől is és nem a nyugdíjbavonulás napján kapott minimálbérhez igazodik.
  • Ugyancsak felhívnám a figyelmét a rész szolgálati idő intézményére, nevezetesn, hogy az, aki csak napi 4 órában dolgozott és jövedelme is csak a minimálbér fele volt, annak két ledolgozott nap ad ki egy biztosításban töltött napot!!!
  • Igaz, hogy egészségbiztosítási ügyhöz készült, de a személyes konzultációhoz itt talál mintát, alakítsa az Ön ügyéhez.

http://staff.aktaforum.hu/…iewtopic.php?…

  • Kérdéseit közvetlenül is felteheti az az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság főigazgatójának (prof. Dr. Mészáros József) a barabas.annamaria@onyf.hu , (ONYF központi iratkezelés) e-mail címen.
  • Levélben pedig a 1081 Budapest Fiumei út 19/A címre, az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság Főigazgatójának címezve küldheti meg.

Amennyiben a közigazgatási szerv Alaptörvényben biztosított jogokat is sért, akkor az igénylő panasszal fordulhat az Alapvető Jogok Biztosához (ombudsman).

Elérhetőségei:
WEB: http://www.ajbh.hu/…90E21FABCD75

E-mail: panasz@ajbh.hu

Postai úton/levélcím: 1387 Budapest, Pf. 40.

Alaptörvény XIX.. cikk. (1) bekezdés: Anyaság, ( ) betegség esetén minden magyar állampolgár törvényben meghatározott támogatásra jogosult.

Alaptörvény XXIV. cikk. (1) bekezdés: Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ügyeit a hatóságok részrehajlás nélkül, tisztességes módon és ésszerű határidőn belül intézzék.

Alaptörvény 30. cikk. (1)-(2) bekezdés: Az alapvető jogok biztosa alapjogvédelmi tevékenységet lát el, eljárását bárki kezdeményezheti. Az alapvető jogok biztosa az alapvető jogokkal kapcsolatban tudomására jutott visszásságokat kivizsgálja vagy kivizsgáltatja, orvoslásuk érdekében általános vagy egyedi intézkedéseket kezdeményez.

la53 # 2017.09.21. 22:04

Kedves Intentio!
Köszönöm a kimerítő válaszát.Egyébként munkakönyvvel többször is egyeztettem s igazoltam a reklamációmat,Ügyfélkapun(nyomtatvány kitöltéssel és fénymásolattal) valamint személyesen a fiumei úti ügyfélszolgálaton.Itt sajnos csak az adatokat egyeztették,a választ levélben kaptam,amit csak levélben tudtam reklamálni,mert mint említettem személyes meghallgatásra nem kaptam lehetőséget.Az ügyemet tologatták ide-oda.A Fiumei útról 60 nap elteltével jött a válasz fellebbezésemre,hogy nem rájuk tartozik,átrakták az ügyet a VIII.kerületi kormányhivatalhoz.
Megpróbálok továbbmenni a javasolt hivatalokhoz.Remélem valahol végére járhatok a dolognak.
Nagyon köszönöm mégegyszer az eligazítást.
Üdvözlettel

Lyonee # 2017.09.22. 11:52

Intentino is leírta:
A nyugdíj mértékének a kiszámításánál tv. alapján csak az 1988 utáni kereseteket veszik figyelembe.

Ezek alapján kapnak egy átlagot, és ezt szorozzák a szolgálati időtől függő szorzóval. Az utolsó fizetés nem meghatározó, hisz az átlagot 29 év (ha mindig teljes állásban dolgoztál 1988-2016) keresete alapján kellett nálad megállapítani.
Mekkora volt a szorzód?
Mindig teljes állásban dolgoztál? A szolgálati időd ettől is függ.

dm59 (törölt felhasználó) # 2017.09.30. 07:23

Tisztelt szakértők!
1959 ben születtem jövőre lesz 40 éves munkaviszonyom,végig közalkalmazott rtg.asszisztensként.Szereztem 9 év korkedvezményt.
Kérdésem az lenne hogy,a nők kedvezményes nyugdíja,vagy a korkedvezményes nyugdíj lenne számomre kedvezőbb?
a választ előre is köszönöm

rozsika101 # 2017.10.02. 14:06

T.Szakértők. Idén áprilisban el tudtam menni nyugdijba, a nők 40 éves nyugdijbavonulási lehetőségével.Évekkel ezelőtt elkezdtem egyeztetni a szolgálati éveimet,és mindig kevés volt a munkában eltöltött évem.Elég komplikált volt mert volt egy fogyatékos fiam akivel 13 évig voltam ápolási dijjon.Ezért az Én estemben 30 effektive 30 munkában eltöltött év elég volt, 10 évet beszámitottak az ápolási dijból.Megkaptam a nyugdijmegállapitó határozatot és abban azt irták,hogy 32.5 év munkában eltöltött évem volt,tehát már 2.5 évvel ezelött elmehettem volna nyugdijba amit kértem is be is adtam az igényemet.Engem emiatt kár ért,mert nem kaptam meg 2.5 év nyugdijját amit kértem hogy engedjenek el.Mit lehet tenni,van -e kártéritésre lehetőség Rózsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 16:52

T. Szakértők. A GYES a nyugdijnál effektiv munkaviszony vagy csak jogviszony?Rózsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:09

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijnál hogyan számitják?Rozsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:09

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijnál hogyan számitják?Rozsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:10

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijnál hogyan számitják?Rozsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:10

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijnál hogyan számitják?Rozsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:11

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijjnál hogyan számitják be?Rozsika 101

rozsika101 # 2017.10.07. 18:11

T.Fórum.A GYES effektive munkaviszony vagy csak jogviszony , a nyugdijjnál hogyan számitják be?Rozsika 101

Valcsi60 # 2017.10.09. 18:23

T fórum,most intézem a 40-éves korkedvezményem nyugdíját, 2017 Dec 31-ig meglesz, sőt 60 nappal több, de én is 10-évig tartósan beteg gyerekkel voltam gyesen, be is számolta, de 2014-ig 27-év és 193-napot hozott ki, akkor elegendő lesz e a 30-év kereső tevékenység, hogy igénybe vehessem, a nők 40-éves nyugdiját, mert akkor 2017-dec 31-is meglesz, kérdezném jól értelmezem ezt.
Köszönöm válaszát
Valéria

rozsika101 # 2017.10.09. 19:17

Kedves Valcsi. Nálam a nyugdijmegállapitó határozatban 32.5 év effektive munkában eltöltött év volt,de az előzetes adategyeztetéskor ,a GYES-t kivették,mert azt mondták,hogy az nem effektive munkában eltöltött idő.Az Én esetemben ehez még hozzájött 13év Ápolási dij,mert a fiammal azon voltam,és igy lett 43 évem, az ápolási dijjból elismertek 10 évet.Anyugdijmegállapitó határozat szerint 2.5 évet tovább dolgoztattak.Ezért kérdeztem a szakértöket,hogy a GYES milyen jogviszony.Azt nem tudom,hogy a GYES-t is ugyanigy beszámitják -e.De mit mondtak a Nyugdijfolyósitónál,hogy elmehetsz?A törvény azt mondja ha valaki tartósan beteg gyermeket ápol,és azzal áplási dijjon volt, akkor beszámitanak abból 10 évet.Egyébként ,ha leirták az előzetes egyeztetésnél akkor elmehetsz,Én is előre kidolgoztattam a szolgálati időmet.Rózsika 101

rozsika101 # 2017.10.09. 19:28

Kedves Valcsi .Ha tudok segiteni csak irj,Én is végigjártam ezt az utat,és 2011 óta egyeztettem a szolgálati időmet.Rózsika 101

Eruska55 # 2017.11.18. 12:21

Csak most figyeltem fel a fórumra, olvastam a bejegyzéseket. A napokban foglalkoztat engem is a nyugdíj. Szeretnék kérdezni pár dolgot, amiről a napokban olvastam, de nem tudom, jól értelmezem-e.
2014.04.15-én kérésemre megküldték a ledolgozott munkaviszonyról a kimutatást, amiben ez áll.
Nők kedvezményes öregségi telj. nyugdíjra jogosultsághoz figyelembe vehető idő: 35 év 99 nap.
Ebből kereső tev. járó jogviszonyban megszerzett idő: 32 év 98 nap
Figyelembe nem vehető idő: 4 év 149 nap
Az ellátás összegének megállapításakor figyelembe vehető szolgálati idő: 39 év 248 nap.
Ezután dolgoztam 2015.04.22-2016.01.31-ig, ez 9 év 10 nap.
Egy gyermekemmel voltam GYES-en 3 évig.
Most olvastam, hogy a 40 éves mviszonnyal való nyugdíjba lehet menni, akinek 32 év jogviszonyban megszerzett idő van és 1-4 gyermekig 8 évet vesznek figyelembe. Ez igaz? A fentiekben leírtak szerint tudok valamit tenni, hogy nyugdíjba mehessek? Szándékomban van a NYUFIG-ot megkeresni, de most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy belekezdjek-e az intézésében. Megköszönom, ha tanácsokat kapok. Üdv.


Szeretném kérdezni, hogy ha a fizetett szabadságot kivesszük, abból is le kell vonni az ebédid?t? Ebben az évben a munkáltató a napi 8 óra szabadság

Eruska55 # 2017.11.19. 09:54

Korábbi bejegyzésemben elírtam a 2015-ben dolgozott időt, valójában 9 hónap 10 nap.
Eszembe jutott, hogy 2015-2016-2017-ben dolgoztam egyszerűsitettel, kb 100 napot. Az beleszámít?
2016. február 1-től a nyugdíj előtti segélyt kapom folyamatosan.


Szeretném kérdezni, hogy ha a fizetett szabadságot kivesszük, abból is le kell vonni az ebédid?t? Ebben az évben a munkáltató a napi 8 óra szabadság