szolgálati idő elismerése a nyugdíjhoz


juju # 2010.11.18. 19:02

Van egy javított dátummal megkezdett munkaviszonom 1973 január 18-tól. A társadalombiztosítási szervek nyilvántartása alapján azonban a kérdéses munkaviszony kezdete 1973 junius 18. Tehát a különbség jelentős: 5 hónap.
A javítás olyan, hogy kézírással van: jan és a 18-as szám esetében van a 8-as szám átjavítva, felette egy kis kereszt jelöli azt, hogy a javítás a 8-as számra vonatkozik és a lapszélen ott van a bélyegző és a jav.+ szigno. A javítás egyértelműen a 8-as számra vonatkozik. elsőfokon a ONYI azt a határozatot hozta, hogy nem fogadja el, mert a javítás nem egyértelmű. Én biztos vagyok abban, hogy sohasem voltam munka nélkül 5 hónapig, nem engedhettem ezt meg magamnak. Mit tegyek most? Fellebbezzek mégegyszer, egyáltalán érdemes-e?? mit mond a jogszabály? Miért nekem kell viselnem a felelősséget, ha a munkáltató által beírt javítás nem egyértelmű? Van-e lehetőség arra, hogy kompromisszumos megoldás szülessen és legalább a fele idő beszámításra kerüljön?
KÖSZÖNÖM A VÁLASZT

Veci # 2010.11.18. 19:39

juju
Nézd meg a munkakönyvet, mi van beleírva. Gondolom az egészségbiztosítónál is érdeklődhetnél, talán a befizetéssel azáltal is igazolható a munkaviszony.


Üdvözlettel Veci

juju # 2010.11.19. 06:31

Kedves Veci
Első menetben azt kell eldöntenem, hogy egyáltalám beadjam-e a fellebbezést. Időközben gyűjteném a bizonyítékokat. Tudod nem olyan könnyű ez munka mellett, bemenni a városba ügyintézni, (Budaörsön lakom) idő kell hozzá.
kérlek Veci, csináltam a kérdéses bejegyzésről egy fotót. Ha adnál nekem egy e-mail címet, akkor el tudnám küldeni és megnéznéd.
Nagyon köszönöm. Én, bejudcitromail.hu vagyok
Szép napot!

Erzsébet1953 # 2010.11.19. 07:00

Sziasztok!
Erzsébet vagyok és örölök, hogy rátaláltam erre e fórumra.
Teljesen tanácstalan vagyok mert nagyon vártam a törvényt a 40 szolgálati idővel . Munkahelyemen már itt az utódom. megállapodtunk hogy dec 1 közös meg egyezéssel felmondok és kérem a nyugdíjaztatásom
Most nem merek lépni amíg a Magyar közlönybe nem jelenik meg

2007-ig ki van számolva a szolgálati időm 37 év 200 nap
azóta is folyamatosan dolgozom már 16 éve egy helyen .
14,5 éves korom óta dolgozom mindent estin végeztem el. egy évet voltam összesen munkanélkülin a 40 év alatt és mégis szorongok . Újra beadjam a szolgálati kérelmet és csak utána lépjek
Sziasztok szép napot

lenolaj1 # 2010.11.19. 07:14

Erzsábet53, az isten szerelmére, nehogy bármit is lépj, mielőtt elfogadják a törvényt és hatályba nem lép!
Jól írod, a Magyar Közlönyben megjelentetés előtt semmit nem szabad tenni, főleg nem közös megegyezéssel felmondani.
Szolgálati idő megállapítási kérelmet sem érdemes újra beadnod, mivel úgy tűnik, hogy a törvény munkaviszonyról fog szólni.
Gyere át a 40 év munkaviszony után nyugdíj című topikba, ott „gyülekezünk” mi, érintettek.

juju # 2010.11.19. 11:08

Kedves Veci
Most látom, hogy rosszúl írtam az e-mail címemet:
bejud@citromail.hu
a reggeli kapkodás után volt időm átgondolni,
nagyon jó ötlet ez az egészségpénztári kutakodás és még kaptam tippet a munkahelyemen, miszerint akkoriban is létezett egy un. "munkakönyv nyilvántartó" füzet
És lehetséges, hogy van mill lapom a személyi anyagomban az államkincstári irodában ahová tartozom.
És még érdemes tanú után is nézni. Azért írtam le, hátha lesz valaki más is hasonló problémával.
Köszönöm

juju # 2010.11.19. 17:55

Ma voltam a gyógyszertárban, ahol ez az ominózus munkaviszonyom megtörtént. Már senki sincs a régiek közül és a gyógyszertári központ megszünt, akkoriban mindent ott intéztek, ott vették el a munkakönyvet stb. Mit gondolsz, hogy hova adhatták le a "munkakönyvnyilvántartó füzeteket"???
amely sok sok évig őrizendő anyag???

monalisa1 # 2010.11.19. 18:14

A lakhely szerinti megyei Gyógyszertári Központ esetleg tudhat felvílágosítást adni hol is feküdhet el ama régi munkakönyv. (Pl. a Megyei Munkaügyi Központnál.)

Ezen kívül, végső esetben két volt munkatárs mint szavahihető tanú irásbeli igazolása hogy xy tól-ig együtt dolgozott velük ama bizonyos gyógyszertárban.

juju # 2010.11.20. 09:45

Megszünt a Fővárosi Gyógyszertári Központ és a patikában teljesen ismeretlen emberek dolgoznak.
mit tegyek?
Viszont van olyan szomszéd és családtag és barát, aki tudja tanusítani, hogy ebben az időszakban ott dolgoztam. 5 hónapról van szó, ezt még az akkori szomszédasszony is észrevette volna, ha nem dolgozom.
Viszont a Fővárosi Tanácshoz tartozott a gyógyszertári központ, KUTAKODJAK tALÁN A VÁROSHÁZÁN???

Veci # 2010.11.20. 09:46

Erzsébet1953
Ha te 14,5 éves korod óta dolgozol, nem volt nappali tanulmányod, akkor meglehet a 40 éves munkaviszonyod a gyermeknevelési támogatásokkal.
Semmit ne lépj, mint lenolaj1 is írta. Egyébkéntis ha a munkáltatód arra számít, hogy te nyugdíjba mehetsz, neki lenne a legolcsóbb a létszámleépítést megoldani, ha te mondanál fel, vagy közös megegyezéssel mennél el.
Ha közös megegyezés jön számításba, figyelj oda nehogy kisemmizzenek, de halasszátok 2011-re a döntést, kitudja a Közlönyben nem lesz-e valami meglepi.
Ha annyira sürgős lenne a munkáltatónak az új munkatárs munkába állítása, akkor ha ő mond fel, még végkielégítést is kell, hogy fizessen.
Gyere át a másik topic-ba tényleg, nehogy elsikkadjunk a kérdésed felett.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.20. 09:49

juju
Hasonlót válaszoltam volna én is, két ember tanúsíthatja, a központi nyilvántartót megkeresni.


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2010.11.20. 10:08

Szia juju!
A személyi anyagodban, a minősítéseknél stb., amit a munkáltatók egymásnak úgy küldtek át, hogy a kezedbe sem került, biztos, hogy van adat.
Először a mostani munkahelyeden nézz utána, kerestesd meg a régi papírokat. Ha nincs próbáld meg visszagöngyölíteni, hol veszett el ez a csomag. Nekem a mostani munkahelyemen, minden korábbi munkaszerződés, GYES-sel kapcsolatos irat megtalálható az első munkavállalástól kezdve.
1992-ben, a kjt. életbelépésekor hol dolgoztál? Akkor felvezették az összes munkahelyet egy lapra, és valószínűleg ott helyezték irattárba, pincébe, stb. a régi papírokat.

perszepolisz # 2010.11.20. 10:17

Sziasztok

A szolgálati időm megállapitását kértem a Nyufitól még tavaly. Akkor az egyik munkahelyem miatt, ellenőrzést kellett tartaniuk, mert vmi probléma volt. Ezt a két évet csak most idén ismerték el egy hosszadalmas ellenőrzési eljárás után. A kiküldött határozatban azonban a két év mellett (amit elismertek szolgálati időnek) nem szerepel a nyugdij alapját képező munkabér. Ez lehetséges? A határozatban erről egy szó sincs és úgy tudom, hogy ha nem volt fizetve a járulék, akkor vélelmezni kell a minimálbér után fizetett járulékot.

vacsi # 2010.11.20. 11:11

juju!

Nekünk is hasonló gondjaink vannak, azt már kiderítettem, hogy jogutód nélküli megszűnés esetén az összes iratot, így a munkakönyv-nyilvántartót is a Levéltárban kell elhelyezni!

juju # 2010.11.20. 15:16

Lyonee

1992-ben gyesen voltam, utána egy alapítványnál, ott biztosan nem vezettek semmilyen nyilvántartást.
a személyi anyagom a MÁK-ban van, oda majd kérek időpontot., köszönöm
"a két ember tanusíthatja" amit veci javasol, az azt jelenti, hogy nemcsak volt kolléga lehet?

Központi nyilvántartó? hol keressem, hogyan, minek a központi nyilvántartója?

VACSI, a levéltár? EZ A MAGYAR ORSZÁGOS LEVÉLTÁR?

vagy Budapest Főváros Levéltára?

vagy pontosan melyik???

juju # 2010.11.20. 22:00

Brávó!!!
Megtaláltam, itt van, akinek szüksége van rá:
A levéltár, ahol adnak munkaviszony igazolást:
Teve utca 3-5
06-1 2987501

Veci # 2010.11.21. 09:40

juju
Ügyes vagy, szerintem küld el oda is a munkakönyved fényképét, de a személyes adataidat tartalmazó oldalt is mellékeld (fénymásold le az oldalakat esetleg).

Egyébként ahogy megnéztem, a dátum 1793. jan. 18.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.21. 09:52

juju
Az előző munkaviszony mikor szűnt meg (1971.aug.26-tól kezdődő)? Nem ott lehet az eltérés?

AZ ELŐBB felcseréltem a számokat :-)) Bocsi, hogy öregbítettem az adatot, jól kinevettem magam. He-he-he

Az 1973. jan. 18. a képen egyértelmű, és csak a 8-as szám van javítva.


Üdvözlettel Veci

juju # 2010.11.21. 18:11

Az előző munkaviszonyom 1972 december 4.-én szünt meg.
Most voltam egy társaságban és mindenki megnézte nagyítóval és mindenkinek egyértelműen január 18.
De volt egy jó meglátás egyikük részéről, hogy ha jun. lenne és nem jan. , akkor ott lenne az ékezet mert a június hosszu ú., ékezet pedig nincsen.
köszönöm

bukfenc2 # 2010.11.21. 18:33

Kibontottam egy üveg bort, itt ülök egyedül, és meg fogom inni mind, pedig nem szoktam inni. El vagyok keseredve! Annyit dolgoztam a Fidesznek, gyüjtögettem a kopogtató-cédulákat, vittem a szórólapokat, kampányoltam, mindent,mindent megtettem!
Nem hittem, hogy átvernek! Pedig átvertek. 40 év munkaviszonyom jövőre meglenne, de közben a 40 év alatt voltam munkanélküli segélyen 308 napot! Annyira beleélte magát a család, hogy mehetek jövőre nyugdíjba, hogy azt el sem tudom mondani. 4 unokám van, bölcsöde, óvóda, helyett lettem volna én. Köszönöm Fidesz, hogy így felültettél!

juhlaci # 2010.11.21. 18:38

bukfenc2 Első amit rögtön megtehetsz, köpd le magad!

bukfenc2 # 2010.11.21. 18:47

és pedig miért köpjem le magam?

bukfenc2 # 2010.11.21. 18:49

kedves juhlaci!
Te nem lehetsz egy nagy ész! Jó ember vagyok, kedves szeretetre méltó családdal. Soha nem hazudik a családomban senki, ezért nem vagyok hozzászokva, hogy hazudnak nekem, és egy országnak! A politika egyébként nem érdekel. Csak jó lett volna, ha tudok segíteni a lányomnak!

juhlaci # 2010.11.21. 18:55

bukfenc2 Miket írtál a másik topikba /40 év munkaviszony után nyugdíj/ mások is kritizáltak, de ez a nyálas hozzászólásod ,hogy kampányoltál a FIDESZ - nek! Négy éve meg az MSZP nek?

Veci # 2010.11.21. 18:58

bukfenc2
A beírásod valahogy a két topicban nincsenek összhangban. Szerintem juhlaci erre is utalt.


Üdvözlettel Veci