Kik mentek 40 év jogosultsági idővel nyugdíjba?ok


sitimaci # 2013.09.03. 14:54
-----
  • A NŐK 40-ÉVES NYUGDÍJBA MENETELE. melyik törvényben van és kik hogyan tudják megváltoztatni?--Csak 2/3-os többséggel,vagy egyszerű eltörléssel-megváltoztatással???---Kérném,hogy aki tudja,az linkelje be a törvényt,ami rendelkezik erről!!!!!!!!!!!!-------KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!--Üdv.-------
katicabagoly # 2013.09.03. 12:56

...hát érdeklődtem.
a hölgy -nagyon kedvesen elmondta, hogy minden rendben van, és a napokban elkészül -Ő a feladattal, majd következik a revizor , és h a hibátlan, a héten meg lesz a határozat.
Bízzunk benne, majd elmondom, ha megérkezik.És gondoljátok, hogy akkor már szeptemberben pénzt is kapok? vagy az majd még egy hónap múlva. Mert a papir melle a pénz sem ártana.

szafika # 2013.09.03. 09:11
  • az " Ügyszám " amire hivatkozva kérdezhetsz tőle .
szafika # 2013.09.03. 09:09

Katicabagoly ! amit kaptál a nyufitól levelet pótláskérést , azon az egyik csücskébe ott van az ügyintéződ neve-telefonszáma , szépen , finoman érdeklődjél tőle , h mire számíthatsz ? Én hetente érdeklődtem egy idő után .

sitimaci # 2013.09.03. 05:47
    • 40-éves Nyugdíj...!---Sokan aggódnak és kérdezik a környezetemben,de én nem tudtam a pontos választ és nem találom az erre vonatkozó törvényt sem...!!!--AKIK TUDJÁK KÉREM ÍRJANAK ÉS LINKELJÉK BE AZ ERRE VONATKOZÓ PONTOS TÖRVÉNYT!!!-----KÉRDÉS:-----1--Hol van beiktatva a Nők 40-éves nyugdíjazásáról szóló törvény,milyen erejű?----2--Ki-kik mikor változtathatják meg? /a Fideszen kívül../----Közeleg a választás,tegnap is volt az 'Echo televízióban erről,szó,/08.02-án este/nagyon népszerű ez a nyugdíjazási forma,de sokan irigylik is és vannak akik nem értenek vele egyet!----Köszönöm szépen.--Üdv.
katicabagoly # 2013.09.01. 17:21

Köszönöm a segítséget!
A dokumentumokat a nyugd.f.-nál adtam le, és most egy kicsit butuskának érzem magamat, amiért " csak úgy" átadtam hivatalos dolgokat. Egy alkalommal kértek hiánypótlást tőlem-aug.10.-én.Tehát kb onnan számolja a 22 napot?
A rózsaszínű kiskönyvet a volt munkahelyemtől 15.-én kérték, mire Ő azonnal válaszolt, amire azóta sem reagált a nyf.
vagy ez legyen a számolás alapja?
Vagy várjak- ami bizony nagyon nehéz- és egyszer csak megérkezik.

WWallace # 2013.09.01. 15:17

Az ügyintézési idő 22 munkanap. Amibe nem tartozik bele pl. a hiánypótlás időtartama. Ha megvan a jogosultságod, és 30 napon belül nem tudnak határozatot hozni, akkor kaphatsz előleget.

Hol adtad le a kérelmedet? A nyugdíjbiztosítónál vagy Kormányablakban? De igazából mindegy, mert mind a két helyen kellett volna kapnod egy átvételi elismervényt az okmányokról. A nyugdíjbiztosító az eljárás megindításáról szóló értesítést és egy okmánynyugtát szokott adni.

katicabagoly # 2013.08.30. 16:59

szép napot!
aug.1.én leadtam nyugdíjigény bejelentőmet. / nők 40 éves/ Közösen kiszámoltunk, hogy rendben van. Semmiféle átv. elismervényt nem kaptam róla.
Sőt két hét múlva kerestek olyan dokumentumot is amelyet átvettek. / rózsaszín kiskönyv- ami tulajdonképpen az " életünk története"

előzőleg /2011 márc 21./ már volt határozatom- azóta egy munkahelyen dolgoztam.

Hány nap alatt kell határozatot hozni? Mikor kaphatok először nyugdíjat?
Ha van ebben tapasztalatot írjátok meg.
Köszönöm.

sitimaci # 2013.08.30. 08:15
  • Kedves 'gyöngy53!----Csak még egy megjegyzés:----Nem tudom hogy "így akartad e" vagy nem,de azért jobb lett volna ha biztosra mész és ha "tudod azt, amit tudsz" és tudod,hogy "mit szeretnél" tenni,akkor ezt a kérdést nem is forszíroztad volna itt /nyilvánosan/ és máshol sem.....!---Érted,hogy gondolom......!?--Na...!--Akkor kétféleképpen lehet dönteni...!--Én például, szeretem a "tiszta" dolgokat,még akkor is,ha nekem nem jó,de hosszú távon megéri...!--Sok sikert!--Üdv.--
sitimaci # 2013.08.30. 07:05
    • Kedves 'gyöngy53 !!!---Na most komolyan,hogy ne csak "hülyeségeket" írjak!-------Te is számolj utána!--Akkor '77-től kezdtél dolgozni,igaz,nem tudom,hogy hány évig voltál GYES.-en,stb.!--A napalikat ki tudod vonni a szolgálati időből és tudni fogod Te is azt,hogy mennyi akkor a JOGVISZONYOD,aminek az alapja a '40-évesbe való elmeneteli lehetőség!!!!--Lehet,hogy ha kiszámolod akkor az jön ki,hogy még egy pár év hiányzik a '40-éveshez!--Így úgy tűnik,--gyest nem írtál--hogy 2017-körül....!--Persze én tévedhetek,DE A LÉNYEG AZ,HOGY TE NE TÉVEDJÉL!!!----Az hogy "bolygatni szeretnéd",vagy nem e,ez meg a Te felelősséged és az lesz mindig is!!!--Te döntesz...!!!----Üdv.----
sitimaci # 2013.08.30. 06:46
.......de az sem lenne jó,ha a nyugdíjból "hívnák" vissza dolgozni,mert......
  • Nehéz dönteni,de tudni kell ilyenkor is...!--Üdv.
Veci # 2013.08.29. 18:35

gyöngy53
A tévedésre előbb-utóbb rájön a Nyugdíjbiztosító, mert, ha nappalin tanultál, akkor nincs meg a Női akcióshoz a jogosultsági időd, ami neked is meglepő volt.
De ha 1973-tól tanultál nappalin, akkor a szolgálati időd sem 41 év, ha nappali középiskolában érettségiztél és nem munka mellett.
Nekem itt több dolog is eltérő.


Üdvözlettel Veci

WWallace # 2013.08.29. 16:55

Hát...ha valóban úgy gondolod, hogy csak korhatár előtti ellátásra lettél volna jogosult az iskolai tanulmányok miatt, akkor feltehetően tévedett a határozat meghozatal során a nyugdíjbiztosító. Biztos, hogy bolygatni szeretnéd? :)

gyöngy53 # 2013.08.29. 10:18

Kedves Fórumozók!

Ezidáig a korhatár előtti ellátottak fórumán érdeklődtem, mert 53-as vagyok, és nappali tagozaton végeztem a főiskolát 1973 és 1977 között.
2013. április 1-től ÖREGSÉGI NYUGDÍJAS LETTEM, mivel 41 év 57 nap szolgálati idővel - meglepetésemre - 40 év 150 nap jogosultsági idővel a nők kedvezményes öregségi teljes nyugdíját állapították meg részemre.
A határozat után hamarosan megkaptam az utazási kedvezményre jogosító igazolványt is.
A közalkalmazotti munkáltatóm - mivel korhatár előtti ellátásra adtam be nyugdíjazási igényemet, mert úgy tudtam, hogy nekem ez jár, mint 53-as születésű nő - 0 Ft-tal bocsátott el (közös megegyezéssel és a 40 éves jubileumi jutalom kifizetése nélkül).
Jelen esetben azonban - ha a Nyugdíjbiztosító nem tévedett -, köteles lett volna felmentési időt adni és mivel 35 év közalkalmazotti munkaviszonnyal rendelkeztem, részemre a 40 éves jubileumi jutalmat is kifizetni.
Szerintetek mit tegyek?
Forduljak a munkáltatóhoz az igényemmel, vagy előbb tisztázzam a dolgot a Nyugdíjbiztosítónál, ti. hogy jogszerűen jártak-e el, amikor a 4 év nappali tagozatos főiskolai éveket is beszámították a jogosultsági időbe?
Előre is köszönöm segítségeteket: Gyöngy53

dicsóka # 2013.08.05. 18:18

Az itt jelenlévőktől szeretnék kérni tapasztalatot. Esetleg van-e közöttetek olyan személy, akinél rokkantsági ellátottként csak kevés jogosultsági idő hiányzott a 40 évhez, és 2012 jan. 1-től az ellátás mellett, munkavégzés keretében tudta megszerezni a jogosultságot a nők 40 éves nyugdíjához?
Ilyenkor a rokkantsági ellátás megszüntetését kell kérni, és megigényelni a nők 40 éves nyugdíját, vagy a régi összeggel meg tovább a folyósítás, csak mint öregségi nyugdíj?
Kérlek benneteket aki ebben jártas, adjon tanácsot!
Előre is köszönöm

mokus123 # 2013.08.05. 14:19

Sziasztok!
Jaj de jó!!! Rajta vagyok a listán, már csak a határozat kellene.
Köszönöm a jókívánságot.
Még dolgoznom kell azért nyugdíj mellett, mert a gyerekeimnek nagyon kell a segítség.
Üdv: Edit

zso53 # 2013.08.04. 11:40

Kedves Klubtagok!
Itt láthatjátok a 2013.klubtagok névsorát.

1.Nagyi54
2.manci54
3.katimama56
4.csamiz mamája
5.panka55
6.Hmv
7.Zserzsó
8.Panka55
9.misike55
10.mokus123
11.tobama

Köszöntelek benneteket a klubban.
2011-ben összesen 100-an,
2012-ben pedig összesen 33-an jelentkeztek be a fórum klubba.
Boldog nyugdíjas éveket kívánok mindenkinek.
Üdvözlettel: Zsó53

misike52 # 2013.07.28. 14:21

Szeretnék jelentkezni a 40-esek klubjába.
2013.02.09-óta nyugdíjas vagyok.

mokus123 # 2013.07.28. 14:04

Sziasztok!
Jelentkezem a klubba. Mától nyugdíjas vagyok. Határozatom még nincs, mert meg kell várni a számfejtést, aztán küldik be az utolsó béremet.
Nagyon vártam ezt a napot. Feláldoztam egy centit is érte és mindennap becsülettel vágtam.
Üdv: Edit

Gabicsek # 2013.07.17. 20:10

Mindenkinek gratulálok, aki bekerült a klubba:)

Veci # 2013.07.17. 18:48

mokus123
Örülök, hogy eljutottál idáig, hogy tagfelvételt nyerhetsz a 40-es klubba


Üdvözlettel Veci

tobama # 2013.07.17. 18:48

Sziasztok! Nagyon régen még a kezdetekkor voltam többször a fórum látogatói közt.Most azonban örömömben jelentkezem megint. 8-a óta szabin vagyok, augusztusban kezdődik a felmentési időm azon része, amit nem kell ledolgoznom és december 1-től nyugdíjas leszek.
Mindenkinek, akik akkor segítettek köszönöm!

mokus123 # 2013.07.17. 15:42

Sziasztok! Szia Veci!
Nem tudom emlékszel-e rám. 15 hónapom hiányzott a 40 évhez. Holnap még dolgozom, aztán szabi és 28.-tól nyugdíjas vagyok. Határozatom még nincs, de folyamatban van az ügy.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!!!

Hmv. # 2013.06.10. 20:00

Kedves zso53!

Ha tudnád, mennyire vártam már, hogy ebben a névsorban megjelenjen a nevem!:)

Nagyon köszönöm a jókívánságot!

zso53 # 2013.06.10. 17:37

Kedves Klubtagok!
Itt láthatjátok a 2013.klubtagok névsorát.

1.Nagyi54
2.manci54
3.katimama56
4.csamiz mamája
5.panka55
6.Hmv

Köszöntelek benneteket a klubban.
2011-ben összesen 100-an,
2012-ben pedig összesen 33-an jelentkeztek be a fórum klubba.
Boldog nyugdíjas éveket kívánok mindekinek.
Üvözlettel: Zsó53