Kik mentek 40 év jogosultsági idővel nyugdíjba?ok


Tekla57 # 2011.02.26. 15:21

Kedves Vilcsi56 !

A magánnyugdíjpénztárba maradás és a kedvezményes nyugdíjba vonulás között semmi összefüggés nincs.
Ha most munkaviszonyban vagy akkor a szolgálati időd ugyanúgy folytatódik.
A nyugdíjazáshoz: jogosultsági idő+gyerekekkel/gyerekkel otthon töltött idő számit.
A szakmunkásképző+munkanélküli időszak nem.

http://www.konyvelozona.hu/…ol-2011-tol/
Üdv

Vilcsi56 # 2011.02.26. 11:35

Kedves mindenki aki tud segíteni-

1971 ben kezdtem az ipari iskolát 1956-ban születtem 2 gyermekem van 1987-1888 születésűek. 1 évet voltam munkanélkülin 1999-ben.
A fére tájékoztatás / tájékozódás/miatt azt hittem hogy az idén elmehetek nyugdijba, ezért a magánpéztárba maradtam.
Mit tehetek most?
Mikor mehetek nyudgijba?
Ha valaki megírná feketeén fehéren pl-val hogy hogyan kell számítani a 40 éves korengedményes nyugdijat.
Én naiv azt gondoltam a 40 év a kályha:

  • 3 év szkmunkásképző
  • 1 év munknélküli

Így szepemebebe 36 év ledolgozott idő után elmehetek? A magánpéztárba maradásom azt jelenti a szolgálati időm nem nő?
Kérném a segitségeteket:
Vilcsi56

Veci # 2011.02.24. 11:30

Andrea
A másik beírásodnál válaszoltam, ide azok írnak, akiknek a 40 év jogosultsági idővel sikerült nyugdíjba menni. Ez lesz a mi STATISZTIKÁNK.
Ha van még kérdésed, ott tedd fel.


Üdvözlettel Veci

Július13 # 2011.02.24. 11:13

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!
5 év ápolási díj és előtte 37 év munkaviszony után tényleg csak a minimum nyugdíjat kaphatom?
57 éves nő vagyok 2011. július 13-án mehetek már majd 41 év munkaviszony után nyugdíjba. 1968 óta dolgoztam fodrászként majd a rendszerváltás után vállalkozó lettem persze minimálbéren és most öt éve kizárólag ápolási díjat kapok édesanyám ápolása miatt. Tényleg csak a minimális nyugdíjat kapom 28500,–Ft -ot vagy többet? Van lehetőségem valahogy megnövelnem egy esetleges befizetéssel a nyugdíjam összegét, mert más bevételre nem tehetek szert. A nyugdíjintézetben nem segítenek…
Van valakinek ismerőse aki ápolási díjról ment nyugdíjba?
Nem 1988-tól számolják egy bizonyos szorzó alapján ki a nyugdíjamat?
Kérem, segítsenek! Köszönettel: Andrea

jolcsika # 2011.02.24. 10:34

Marykat!
Drukkolunk értetek, biztos benneteket is hamar a nyugdíjasok táborában üdvözölhetünk.
Márti

zozoka49 # 2011.02.24. 06:14

Minden nap olvasom a fórumot,58 évesenjanuár 17.-én adtam be a K 2-est.Időm 2010.november 30.-ig már össze volt számolva,megszakitás nélkül 42 év.Február 15.-én kaptam a határozatot a nyugdijelőleg megállapitásáról, és arról, hogy jogosult vagyok a nyugdijra. 2011. február 21.-én pedig a számlámra utalta a Nyufig az előleget. Utazási és nyugdijas igazolványt még nem kaptam.Igy is nagyon gyors volt a Nyufig.köszönet a Veszprém megyei ügyintézőknek, pedig rengeteg kérelem van.

marykat # 2011.02.23. 19:45

Kedves Lányok !
Türelemmel várom a NYFI határozatát, addig is minden- napi teendőim közül a legfontosabb ezt (és az előző)
fórumot olvasni. Gratulálok Vecinek az eddigi segítő válaszaiért és a legújabb ötletéért, hogy egy helyen legyenek(legyünk)a 40 év jogosultsági idővel nyugdíjba vonuló hölgyek. Én viszont számolni is kezdtem:
1.Erika1955
2.Éva mama
3.Jolcsika
4.u.Katalin53
5 timocicó
6.zso53
7.zsuzsamama
8.bsu55
9.anna29
10.könyvmoly
Vajon hányadik leszek a sorban? Addig is örülök a többiek sikerének!
Marykat

könyvmoly # 2011.02.23. 19:12

Sziasztok!
Ma kaptam telefon hívást az ügyintézőmtől megvan a határozat. Nyugdíjba mehetek. Március elsejétől veszem igénybe az a szülinapom is, ez a legszebb ajándék. Holnap megyek be a határozatért. Van 40 év 138 napom. Köszönet az ügyintézőknek a sok segítséget
és természetesen Veci is és a többiek is sokat segítettek, hogy kibírjam ezt a pár hónapot. Még van egy harcom a munkáltatómmal nem nagyon akarja kifizetni a béremet de remélem sikerül. Mindenkinek akinek már sikerült boldog egészségben gazdag nyugdíjas éveket kívánok. Aki még most fog elmenni annak kitartást erőt és sok türelmet kívánok.
Üdvözlettel Marika

Veci # 2011.02.23. 17:22

zsuzsa19490508@citromail.
Te rokkantnyugdíjas maradsz, nincs újraszámolás (rosszul járnál egy újraszámolással, mivel 1989 óta rokkantnyugdíjas vagy, azóta évenként emelkedett is a r.nyugdíjad.
Ha van még kérdésed, az előrehozott nyugdíj topicba írj légyszíves. Ide azok írnak, akik már biztos nyugdíjba menhetnek a 40 év jogosultsági idővel.


Üdvözlettel Veci

zso53 # 2011.02.23. 17:01

Kedves Veci!

Köszönöm a válaszodat. Türelemmel és örömmel várok a biztos pozicióból.
Zsó

zsuzsa19490508@citromail. # 2011.02.23. 15:42

62 éves vagyok .1989töl rokkantnyugdijjas,végleges .ha rendes nyugdijba mennék hogy járnák jol?hogy lehetne ezt megtudni?tisztelettel zsuzsa

anna29 # 2011.02.23. 12:37

Tisztelt NYUGDIJASOK szeretné böviteni a tábort nekem is sikerült evvel a törvénnyel meglépni a nyugdijat. Igas még semmit nem kaptam nyufi-tol de már multhéten csütörtökön meg igérték hoy meg irják a nyugdijelölegröl szóló határozatot
KÖSZÖNÖM VECI

bsu55 # 2011.02.23. 10:59

Szervusztok !

Ma kaptam meg az első ny. előleget a számlámra.
Köszönöm Vecinek és a segítőinek a sok-sok hasznos tanácsot.
Nekem már sikerült a ny. táborba átlépnem.
Relélem sokan tudnak még élni ezzel a lehetőséggel.
Mindenkinek türelmet, kitartást,jó egészséget kívánok.

Évi

Zsuzsamama # 2011.02.23. 10:34

Február 17-én kaptam meg a végzést, január 1-től nyugdíjas vagyok, és ennek ellenére mindig benézek és szurkolók és drukkolok a többieknek. (Topikfüggő lettem!?) Az igazolványt és az utazási kedvezményt még nem kaptam meg, de azt már igen türelmesen várom.....
57 éves vagyok, 14 éves koromtól dolgozom, munka mellett végeztem az iskoláimat, szültem és felneveltem 2 gyereket, így összejött 42,5 év.

Az előttem megszólalókkal egyetértve, köszönet mindenkinek aki itt segített eligazodni - elsősorban Vecának, és minden "kislánynak" jó egészséget, hogy sokáig élvezhessük a (szerintem megérdemelt) nyugdíjunkat.

liza 54 # 2011.02.23. 10:07

Nagyon tetszik ez a Fórum mindennap nézem,és őszintén örülök akinek már sikerült,mivel 01.05énadtam be a nyugd kérelmem,időm kivolt számolva de még semmi biztatót nem kaptam,pedig minden héten telefonálok.Most innen merítem az erőt a várakozáshoz.üdv.liza

Veci # 2011.02.23. 10:05

zso53
A határozatban lesz részletezve, ha végleges nyugdíjat számolnak, mkb. áprilisban. A lényeg, hogy a végzésed megvan.


Üdvözlettel Veci

zso53 # 2011.02.23. 09:59

Sziasztok !

A fórumon is megírtam, hogy január 1-től nekem is sikerült nyugdíjba menni.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy a végzést is megkaptátok-e?

Sajnos Én még nem kaptam arról értesítést, hony mennyi a jogosúltsági időm, valamint a szolgálati időm. Megkaptam az előlegről szóló határozatot és az utazási kedvezményre jogosító ppapírokat.
Várom válaszotokat és sok sikert annak aki még várja a kedvező döntést.
A nyugdíjas társaimnak kívánok erőt egészséget és hosszú szép nyugdíjas éveket.
Üdvözlettel:Zsó

timocicó # 2011.02.23. 08:52

Lányok!
01.01-től én is nyugdíjas lettem.01.06-án adtam be a papírokat.Már 02.08 kaptam értesítés,elfogadták a kérelmem és mennyi előleget állapítottak meg havonta.
Később küldik a határozatot.Most már nyugodtan unokázhatok határtalan a boldogság.1953-ban születtem.
Miskolci vagyok ,le a kalappal az ügyintézőknek.
Sok sikert minden érintettnek.
Üdv.Kati

u.katalin53 # 2011.02.23. 08:24

Én is 2011.01-től nyugdíjas vagyok nagyon őrülők hogy sikerült feb.14-én megkaptam a határozatot 18.- visszamenőlegesen a nyugdíjelőleget,nekem is azt jelezték vissza ha majd meglesz a szorzó akkor rendezik a többit mindenkinek nagyon boldog egészségben hosszú nyugdíjas éveket kívánok !!nem értem azokat az embereket akik írígylik tőlünk ezt a lehetőséget én is 57éves vagyok gyerek koromtól dolgozom!mindenkinek azt ajánlom hogy ezt a lehetőséget használja ki

jolcsika # 2011.02.23. 08:21

Kedves lányok!

Tegnapi nap folyamán megkaptam a nyugdíjfolyósítótól a végzést és az előlegről az értesítést, hogy január 1-ől nyugdíjas vagyok 42 év 192 napom van. Megszeretném köszönni Vecinek és a többieknek azt a rengetek segítséget – szaktudást, humánumot – amellyel segítettek nekem és minden rászorulónak.
További munkátokhoz jó egészséget, türelmet kívánok mindenkinek.
Egyben megköszönöm az Ony munkatársainak is a munkájukat és türelmüket.

Márti

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/16/25795#…

Éva mama # 2011.02.23. 08:17

Sziasztok Fórumozók!

Én a múlt héten pénteken kaptam határozatot nyugdíjelőlegről.
Tehát január 1-től nyugdíjas vagyok. Az előleg valamivel kevesebb, mint amit a kalkulátorral kiszámoltam, nincs nagy eltérés. A pénzt számlára kértem, de még nem utaltak.
Szorítok a többieknek is.

Üdv: Éva

Erika1955 # 2011.02.22. 16:52

Kedves Veci,

Én is sokat nyaggatalak a nyugdij ügyben. Nagyon szépen köszönöm a kedveségedet a válaszaidat és a türelmedet..
Még most is benézek ide, mert érdekel, hogy kinek sikerül végre nyugiba menni. MIndenkinek drukkolok, hogy sikerüljön végre............

Erika1955 # 2011.02.22. 16:47

Friss nyugdijasok,

Én 2011 február 01től vagyok nyugdijas. Meg volt a 40-évem. Még csak előnyugdijat kapok 70000-ft-t. mert még nem tudták kiszámolni az uj szerint a valós nyugdij összegét. Többre számitok, a nyugdíjkalkulátorba már beütöttem a kereseteket, hát joval több jött ki. Éppen ma kaptam meg a nyugdijas igazolványt, meg az utazásikedvezméyre jogosító nyomtatványt. A végső határozatot még nem kaptam meg, azt írták, hogy majd ápr-ban addig nyugielőleget kapok, visszamenőleg ápr utalják. Hát röviden ennyi Mind ez Fejér Megyéből.

Veci # 2011.02.22. 15:55

Kedves Fórumozó Társak! Friss nyugdíjasok!

Ezt a topic-ot azért nyitottam, hogy ide azok a NŐK írjanak, akik biztosan el tudnak menni, kedvezményes nyugdíjba, és kaptak már végzést vagy határozatot a nyugdíj megállapításhoz. Ezzel a tájékoztatással azoknak is biztatást adhattok, akik később élhetnek a lehetőséggel.

TI vagytok az Úttörők!

CSAK az írjon, aki Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult.
Szerintem többen szeretnénk tudni, hogy kik élhetnek ezzel a kedvezménnyel.
Köszöntelek benneteket a nyugdíjas táborban! Mindenkinek szép és hosszú nyugdíjas életet kívánok a családotok körében!


Üdvözlettel Veci