Kik mentek 40 év jogosultsági idővel nyugdíjba?ok


ritecz.ildiko # 2011.03.05. 16:49

Sziasztok Lányok!
Február 27.-től nyugdíjas vagyok én is.Tegnap megkaptam az első nyugdíj előlegem.Mindenkinek nagyon
boldog és hosszú nyugdíjas éveket kívánok.
Kívánom,hogy az egészségünk is rendben legyen.
Üdvözlettel: Ildi.


Sziasztok Csajok! Február 27 én én is nyugdíjas lettem.Remélem sokan és sokáig fogjuk élvezni a nyugdíjas éveket.Jó egészséget kívánok mindannyi

ritecz.ildiko # 2011.03.05. 16:49

Sziasztok Lányok!
Február 27.-től nyugdíjas vagyok én is.Tegnap megkaptam az első nyugdíj előlegem.Mindenkinek nagyon
boldog és hosszú nyugdíjas éveket kívánok.
Kívánom,hogy az egészségünk is rendben legyen.
Üdvözlettel: Ildi.


Sziasztok Csajok! Február 27 én én is nyugdíjas lettem.Remélem sokan és sokáig fogjuk élvezni a nyugdíjas éveket.Jó egészséget kívánok mindannyi

zso53 # 2011.03.05. 13:47

Szia Veci !

OKÉ rendben,figyelem a fórumot és minden héten jelzem az összesítést.
Jelenleg 16-an vagyunk a két új nyugdíjassal:zinrose és bugyuta-val.
Köszöntelek benneteket a klubba.

Zsó

Veci # 2011.03.04. 21:35

level07
A végzés kézhezvételétől számított 10 munkanapon belül utalják az előleget. Ez a jövő hétre esik. Az iktatás értestőn megtalálod a tájékoztatást a határidőről.

zso53
Figyeld légyszíves a listár, te vagy a statisztikus :-)


Üdvözlettel Veci

level07 # 2011.03.04. 15:04

Sziasztok!
Csak ámulok és bámulok,hogy vannak már néhányan, akik későbbi időponttól lettek nyugdíjasok és már meg is kapták a nyugdíjelőleget! Én jan. 17-től vagyok nyugdíjas, febr.22-én megkaptam a végzést a nyugdíj-előlegről, pénz meg eddig semmi! Tegnap telefonáltam az ügyintézőmnek, hogy mikorra várható az utalás, de ő még nem látta a gépen, hogy kiutalták volna, ezért adott egy központi számot, ahol fel is vették a telefont. Azt a tájékoztatást kaptam az utalással kapcsolatban, hogy még REVIZORNÁL van az irat, de valószínű, hogy a jövő héten már megkapom az összeget. Mi lehet a baj???? Talán sokallják a 44 évemet??? Pedig a JNK-Szolnok m. Igazgatóságon már mindent jóváhagytak, ott is volt revizor előtt az egész irat, miután ő is áldását adta rá, akkor kaptam meg a végzést. De az is lehet, hogy a budapesti revizor is kevesli a nyugdíjamat nem csak én??????? Ez vicc volt, természetesen! De nagyon jó lenne, ha ezért akadt volna el az utalás. Mindjárt itt a március vége, amikor meg tudják állapítani a végleges nyugdíjat, lehet, hogy kivárják. Azért nem semmi, hogy január 4-én adtam be a papírjaimat, most meg március 4-e van és papíron kívül semmi ellátás nincs!!! Kicsit hosszúra sikerült az írás, de nem azért írtam, hogy a többiektől irigyelném a gyors ügyintézést, csak nagyon furcsállom ezt az egész eljárást!!!

bugyuta # 2011.03.04. 13:51

Kedves sorstársak!
Már én is megirtam egyszer febr.1-től nyugdijas lettem, előleget is megkaptam, a kérelmet jan.20-án adtam be, február végén megkaptam az előleget.
Lehet, hogy velem kevés gondjuk volt, ezért sikerült ilyen gyorsan mindent intézni. Volt már szolgálati idő visszaigazolásom 2007-ből, azóta meg csak 1 munkahelyem volt, azt kellett csak hozzákalkulálni, és igy minden egyszerübb volt.- szerintem. Olvastam, hogy sokan előbb elinditották a hivatalos utat, és még mindig nem kaptam semmit, de türelem - meglesz előbb- vagy utóbb. Ha már a végzés megvan, akkor másfél- 2 hét mire utalnak.
Jó pihit mindenkinek. Üdv.Marika

fagyongy55 # 2011.03.04. 13:47

Mint már írtam 28.-án megkaptam az értesítést, hogy február 02 től nyugdíjas vagyok, és hogy mennyi előleget fogok kapni. A mai nappal azaz március 4 én két havi nyugdíjat a számlámra utaltak.
Gratulálok a hasonló cipőben járóknak.

bsu55 # 2011.03.04. 10:10

Rózsa !

Gratulálok! Kívánom,hogy nagyon soká élvezd a nyugdijas éveket.

Évi

jolcsika # 2011.03.04. 06:44

Rózsa
Gratulálok, szeretettel köszöntelek közöttünk.
Márti

zinrose # 2011.03.03. 21:03

Sziasztok nyugdíjas társaim!

Igen nagy örömmel tudatom veletek, hogy febr. 28-án én is megkaptam a "végzést" miszerint febr.10-től nyugdijas vagyok és intézkednek az előleg utalásáról is.
Én még életemben nem örültem így egy A/4-es papírlapnak.
Reszketve bontottam fel a borítékot.
Nekem olyan ez az egész mintha egy új életet kaptam volna.
A másik fórumon már leírtam milyen kemény 10 év van mögöttem, ahhoz képest ez a mostani helyzet olyan mint egy álom.
Veci statisztikája szerint én vagyok a 15-ik a sorban.
Remélem ez a szám napról-napra szaporodni fog.

Üdv mindenkinek: Rózsa

Veci # 2011.03.02. 13:24

zso53
Ügyi vagy, hogy időnként sorbarendezed az érintetteket.


Üdvözlettel Veci

zso53 # 2011.03.02. 11:49

Sziasztok nyugdíjasok!

Jelenleg ez a statisztikánk.

1Erika1955
2.Éva mama
3.Jolcsika
4.u.Katalin53
5 timocicó
6.zso53
7.zsuzsamama
8.bsu55
9.anna29
10.könyvmoly
11.level07
12.fagyöngy55
13.jucu52
14.cilike54

Mindenkinek gratula,sok szépet és jót.
Zsó

Veci # 2011.03.01. 21:22

Egyre többen számolnak be a másik topic-ban arról, hogy megkapták a végzést a nyugdíjelőlegről.


Üdvözlettel Veci

marykat # 2011.02.28. 20:10

12.fagyöngy

Vilcsi56 # 2011.02.28. 16:45

Kedves Tekla57!

Idéznék: "Az a személy, aki 2011. január 31-ét követően létesít magán-nyugdíjpénztári tagsági jogviszonyt, a jogviszony létesítésének időpontjától, de legkorábban 2011. december 1-jétől kezdődően, aki pedig 2011. január 31-ig kezdeményezi a magán-nyugdíjpénztári tagsági jogviszonyának fenntartását, 2011. december 1-jétől kezdődően a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben további szolgálati időt nem szerez. Az ezt követően szerzett keresete, jövedelme a társadalombiztosítási nyugellátások megállapításánál nem vehető figyelembe."

Ez alapján azt gondolom, hogy nem nő az időm ezek után. Tévednék?
http://www.jogikerdesek.com/…-maradasrol/

fagyongy55 # 2011.02.28. 13:57

Örömmel tudatom veletek, hogy a mai napon megkaptam a nyugdíjelőlegről a határozatot. 2011 február 02 től nyugdíjas vagyok.Az örömöm határtalan mivel az elmúlt egy év kilátástalansága, munkahelykeresés, kudarc és így tovább nagyon megviselt. Most már nyugodtan unokázhatok, nem kell idegeskednem hogy dolgoznák de nincs hol.Akinek be van adva a papírja előbb utóbb biztosan sikerülni fog türelem.
üdv Fagyongy

Veci # 2011.02.28. 09:30

anna29
A Végzéstől számított 10 munkanapon belül.


Üdvözlettel Veci

anna29 # 2011.02.28. 08:04

SZeretném ha valaki megmondaná hogy hány nap a nyugdijelöleg a határozattól hogy megkapom mert ez a második hónap hogy kölcsön kell kérni hogy valamennyi rezsit be tudjak fizetni

marykat # 2011.02.27. 15:59

11. level07
Nagyon lassan halad a sor. Vagy csak én vagyok mégis türelmetlen? Igaz, nekem csak június 10-én lesz meg a 40 évem,és csak a a kérelmem nyilvántartásba vételéről (január 14) kaptam értesítést.

marykat # 2011.02.27. 15:58

11. level07
Nagyon lassan halad a sor. Vagy csak én vagyok mégis türelmetlen? Igaz, nekem csak június 10-én lesz meg a 40 évem,és csak a a kérelmem nyilvántartásba vételéről (január 14) kaptam értesítést.

csera # 2011.02.27. 13:59

Fagyöngy!
Ez így nem igaz, hogy a vállalkozói kivét számít a nyugdíjalapba. A bevallott és megfizetett összeg a nyugdíjalap. A vállalkozói kivét lehet azonos vagy kevesebb, akár nulla forint is. Viszont ha több vállalkozói kivétet csinál valaki, mint a kötelező járulék fizetés, akkor ez után is be kell vallani és fizetni a járulékokat. Tehát ugyan csak oda jutunk, hogy a bevalott és befizetett járulékok számítanak az egyéni vállalkozónál a nyugdíjjárulék alapba (csak zárójelben jegyzem meg, hogy a társasvállalkozólál is így van), a nyenyi adatszolgáltatásra is ez az összeg kerül(t) rá.

fagyongy55 # 2011.02.27. 13:36

level07 azt írod ,hogy voltál vállalkozó és a minimál bér kétszerese után fizettél járulékot kérdésem a kivéted vagyis a fizetésed is a kétszerese volt? mert a kettő nem ugyan az ,ugyanis a valóban kivett kereset után illet meg a nyugdíj, a kétszeres fizetést az csak a törvény írta elő és az nem számít bele. Egyébként én is érdeklődtem a folyamatban lévő ügyem iránt ,mivel nekem jövedelmem csak 2009 ben volt 2010 ben pedig munkanélküli, hogy ilyenkor hogy számolják a nyugdíjat. azt mondta az ügyintéző hogy 2008 tól mostanáig ezt nem teljesen értettem mert hol van akkor 1969 óta a keresetem? De igazából nem okoskodtam vele megvárom a határozatot az előlegről, mert ugyan annyit elárult, hogy kb.100000 ft lesz a nyugdíjam én a kalkulátorral 102000.- ft számoltam.

Veci # 2011.02.27. 11:22

Nahát! Lányok!
Gyarapszik a szatisztika, örülök neki.
Sajnos beteg voltam az utóbbi napokban így nem olvastalak benneteket.

Erika1955
Egyetértek a megjegyzéseddel, Senkinek nem kínálják tálcán az információt. Ettől a nyugdíjazástól volt hangos a sajtó, itt a fórumon hónapok óta okosítjuk egymást. Többször írtam, írtuk, addig ne lépjen senki, amíg nem biztos a jogosultsági időben. Utólag sajnos többeknek volt még meglepetés.

Vilcsi56
Már nov. 11-től 99,99% volt, hogy a tanulmányi idő, munkanélküli ellátás, időskorúak ápolása, passzív táppénz, a megállapodással megváltott szolgálati idő nem számít bele, a januártól hatályos nőkre vonatkozó kedvezményes nyugdíjazásba.
Ha te 1971-ben kezdted a tanulmányaid, akkor még nem rendelkezel a 40 év jogosultsági idővel.


Üdvözlettel Veci

level07 # 2011.02.27. 09:29

Sziasztok!
A múlt héten én is megkaptam a végzést a nyugdíjelőlegről, jan.17-től nyugdíjas vagyok (ez év június 20-án leszek 59 éves), 44 év munkaviszonnyal, ami azt jelenti, hogy 88 %-a a nettó béremnek lesz a nyugdíj összege. Az ügyintéző azt mondta, hogy kb. 80 %-ot állapítanak meg nyugdíjelőlegnek. 80.000 Ft előleget állapítottak meg, ezzel kapcsolatban kicsit csalódott vagyok mert megszakítás nélkül dolgozom 14 éves korom óta, (három gyermekem született, de két gyermekemmel csak 20 hétig voltam szülési szabadságon, a harmadik gyermekemmel pedig két éves koráig gyeden munkaviszony mellett) az utóbbi 5 év egyéni vállalkozói jogviszony (a minimálbér kétszerese után fizettem a járulékokat). Remélem azért, hogy márciusban majd ha véglegesen kiszámolják, nem leszek csalódott. A nyugdíjkalkulátorral már számoltam én is, kb. annak az összegnek a 80 %-ának felel meg a nyugdíjelőleg. Ha most nem vettem volna igénybe a kedvezményes nyugdíjazás lehetőségét, júniusban mehettem volna előrehozott öregségi nyugdíjba, de akkor sem változott volna a nyugdíjam összege. Annyit azért nyertem ezzel a lehetőséggel, hogy jan.17-től kapom a nyugdíjat. Igazából az 1952-ben születettek nem sokat nyernek vele, ha végig dolgoztak, csak a későbbi születésűek. Mindenkinek, aki ki tudja használni ezt a lehetőséget, azt kívánom, hogy töltsék most már örömmel és jó egészségben a jól megérdemelt pihenést.

Erika1955 # 2011.02.27. 07:20

Vilcsi56.

Én nem tudom hol voltál , mit csináltál? Tavaly meg az idén. Amikor tavaly bejelentette a Fidesz, hogy mit tervez a nők nyugdijba vonulásával kapcsolatban, én állandóan azt lestem, hogy mi fog történni, tehát nyomon követtem az igéretüket. Ujságban, médiában, neten a TB-nél. Decemberben alig vártam hogy szavazzák már meg, végre dec 23-án meglett a törvény. A törvényt utána mindenhol ellehetett érni. Közlönytől kezdve mindenhol. Mire beadtam a Nyufiba a kérelmemet tisztában voltam , hogy mi számit bele a nyugdijba. Nem értem, hogy sok ember miért lepődik meg, hogy mi számit bele a 40-évbe. Mindenhol feketén fehéren le volt irva, hogy a szakmunkás iskola, és a munkanélküli nem számit bele.Aki tavaly már összeszámoltatta az éveit , ott még benne volt. Az uj törvény szerint 2011 jan-töl már nem.Gyes beleszámit, azzal együtt a 40-évnek meg kell lenni.
Elnézést kérek, ha valakit megbántottam volna, semmi rossz nincs bennem senki iránt. Csak levagyok döbbenve, hogy ennyire nincsenek tisztában az emberek, lassan már egy éve folyik a harc a nyugdijakért.

Kedves Veci
Neked aztán van türelmed. Nagyon irigyellek ezért, számtalanszor leirod ugyanazt , és még sem értik az emberek.

Még egyszer nem akartam megbántani senkit.