magyar nyugdíjas Eu - s országban munkát vállal


spulika # 2012.01.01. 17:22

Kedves Munich
Kösdzönöm!
A lényeg hogy egy házaspár bejelentene pl.kb.800Eur-val.az ehhez tartozó biztosítással.

Ezért kérdeztem hogy az itteni nyugdíjamat nem veszítem ebben az esetben el?...

Nem értem teljesen "Meloody" hozzászólását miszerint várnom kell ,mert "minden átalakulóban van" Akkor hol kell ezután pontosan érdeklődnöm mivel 8.-án már kész válasszal kell inulnom a munkaadómhoz.
Tudnátok válaszolni még?Azt tudom hogy kinnt kell adóznom, csak a nyugdíj elvesztése miatt aggódom a bejelentett összeg miatt.
Pl. a nyugdíjam 90000Ft jelenleg akkor mennyi az az összeg amiért munkát vállalhatok.
Köszönöm a válaszokat
H.M.

meloody # 2011.12.28. 19:57

Kedves Munich!

Nagyon örülnék, ha kapcsolatba tudnék lépni az ismerőseiddel, nagy szükségem lenne tanácsokra, útba igazításra. Nem egyedül mennék, a párom fizikai munkát végezne: festés, hőszigetelés, stb.

Én a neten dolgozom, így helyileg nem gond, ha nem itt vagyok, a lényeg, hogy legyen internethozzáférés.

Hogyan tudnánk kommunikálni?

A szakmai végzettségeim amúgy: jogász, újságíró, reflexológus, s van némi jártasságom a weboldalak tartalmi szerkesztése terén.

Munich # 2011.12.28. 18:37

spulika # e-mail 2011.12.28. 17:46

Nem akarok tévútra terelni, de ha kinnt dolgozol egy német cég alkalmazottjaként, akkor azt ott kell megadózni! Ahhoz a magyaroknak semmi közük. Ha, kiváltod a munkaengedélyt, kapsz egy "Lohnsteuerkarte"-t és a cég bejelent és fizeti utánad az adót! (Jobban mondva levonja)

Ha, nyugdíjas vagy akkor itt 400 Euróert biztosan dolgozhatsz, minden adó nélkül. Betegbiztosítást lehet, hogy kell fizetni, mert az nem ingyenes nyugdíjasnak sem.

Munich # 2011.12.28. 18:30

meloody # e-mail 2011.12.28. 18:58

Norvégia az nagyon jó! "Tárt karokkal várnak", szállás, nyelvtanfolyam stb. stb.
3 év tartózkodás után, jogot szerzel az ottani "minimál nyugdíjra. stb. stb.

Nem tudom, hogy mi a szakmád, de én ha fiatal és egészséges, na meg facér lennék, mennék a vikingekhez a fjordokba! (Vannak barátaim ott!)

meloody # 2011.12.28. 17:58

Kedves Spulika!

A választ nem tudom, s egyelőre úgy néz ki, hogy teljes átalakítás van, tehát várnod kell. Eddig a nyugdíj 150 %-a lehetett 6 havi átlagban, illetve 3 havi átlagban az elérhető kereset.

Én is Norvégiával szemezek, de még nagyon kezdetleges szinten. Te milyen munkát találtál ott és hogyan? Köszönöm előre is.

spulika # 2011.12.28. 16:46

Tisztelt Fórumozók!
2012.-től nyugdíjasként NO-ban munkát szeretnék vállalni, ill. arra lesz lehetőségem.
Mennyi az az összeg amennyiért ott, mint bejelentett alkalmazottként dolgozhatnák, hogy az itteni nyugdíjamat ne veszítsem el?
Valamint hogyan fog kinézni a magyarországi adózási kötelezettségem?
Tisztelettel
Magyar Nyugdíjas