Munkajogi kérdések.


nonolet # 2018.05.22. 12:30

"közös megegyezés, akkor is jár valami?"

Logikusan: ha egyszer KÖZÖS MEGEGYEZÉS...

Azaz akkor nyilván nem jár semmi!!!
hanem
AZ lesz AMIBEN KÖZÖSEN MEGEGYEZTEK.

Kisfiatal # 2018.05.22. 12:11

15 év felett vagyok :) Tehát, ha felkínálnak egy másik munkakört, amit viszont én nem szeretnék, akkor ugye nincs mese, felmondás, és akkor jár a teljes végkielégítés? Félreértés ne essék, nem erre hajtok, van olyan, amit elfogadnék. Meg a másik, hogy a cég karbantartó részlegén is van olyan amit elfogadnék, de az jogilag már másik cég, tehát ahhoz is fel kellene mondanom, ill közös megegyezés, akkor is jár valami?

ObudaFan # 2018.05.22. 11:42

Kisfiatal

Ha nem fogadod el a másik munkakört, jár a végkielégítés, ha már ott vagy 3 éve. Ha viszont módosítjátok másik munkakörre a munkaszerződést, nem jár.

Kisfiatal # 2018.05.22. 11:40

Még egy dolog: már azzal is előrébb lennék, ha vmi korlátozott képességet ki tudnék "alkudni", pl részmunkaidő, vagy 1 év után vezethetek..

ObudaFan # 2018.05.22. 11:38

elekne

Kérdezni természetesen lehet.

Kisfiatal # 2018.05.22. 11:38

Tehát a lényeg, hogy az egész az epilepszia körül forog, viszont a sebész nekem egyértelműen és tuti biztosra mondta h nem kell ettől félnem, amennyiben korábban nem volt epilepsziám, ezután sem nő az esélyem. És itt ugye az a kérdés h vannak e olyan orvosi paraméterek, nem tudom mik, ami alapján ezt ki lehet így zárni egy olyan betegség esetében is, aminél amúgy elvileg előfordulhatna x %ban. Vagy ő csak gondolja a paraméterek-tapasztalatok alapján h én a szerencsés x%ban vagyok..

Kisfiatal # 2018.05.22. 11:34

Egészen pontosan a rendelet ezt írja(most csak azt szedem elő ami az esetemre vonatkozik)
6.1.4. A 2. alkalmassági csoportra vonatkozó előírások

6.1.4.1. Egészségi alkalmatlanságot kell megállapítani

  1. olyan betegség esetén, amely epilepsziás rohamokkal vagy a tudatállapot hirtelen megváltozásával járó egyéb idegrendszeri zavarokkal járhat együtt
    • itt van ugye az első orvosi kérdés, hogy az én konkrét műtétemre ez vonatkozik-e
  2. agysérülés vagy agyműtét esetén.
    • itt a következő kérdés: az én műtétem agyműtétnek minősül-e? Konkrétan a vérömleny az agyburok és a koponya közt volt, az agyamhoz sztem nem nyúltak, ill. sztem nem volt agysérülésem, de ezekre rákérdezek a sebésznél

A végén van egy epilepsziás rész, ami nekem nem egyértelmű:

6.1.4.2. Egészségi alkalmasság - kivéve abban az esetben, ha a kérelmező a csoportos személyszállítás körében foglalkoztatott - az illetékes neurológus szakorvos véleménye alapján, évenkénti orvosi felülvizsgálat előírása mellett megállapítható:
Ezt most nem rakom be, mert hosszú, de az epilepsziát részletezi, de egyébként itt van az egész:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Kisfiatal # 2018.05.22. 11:26

Üdv!

Márciusban történt egy kis baleset, minek következtében epidurális hematoma(koponyán belüli vérömleny) alakult ki nálam, és műteni kellett. Autóbuszvezető munkakörben voltam foglalkoztatott. Az üzemorvos az új EMMI rendeletre hivatkozva eltiltott a buszvezetéstől életem végéig, jobban mondva a személyszállítástól.
A műtétet végző sebésztől még előtte rákérdeztem erre, azt mondta nem lesz semmi, vezethetek, tutira nem lesz epilepsziám stb. Rá is lett írva a záróra, igaz javaslatként. De sajna a rendelet ezt ugye felülírja simán. Amúgy valóban az irodalom írja, h epidurális hematoma esetén lehetséges később epilepszia. De gondolom vannak ezen belül fokozatok, nem értek hozzá, egyébként semmi idegrendszeri gondom nem volt.
Na mindegy, ez nem is lényeg, a kérdéseim:

  • ha mondjuk tudok olyan orvosi szakvéleményt szerezni, ami kilövi a rendelet két kérdéses pontját, akkor ezt lobogtathatom-e az üzemorvosnak, felülírja-e? Elméleti a kérdés nagyon, mert szerintem sem sok az esély. A rendelet azt írja h alkalmatlanságot kell megállapítani olyan betegségeknél ami epliepsziával stb járhat. Namost amit én nem tudok, hogy a neurológia el tudja e különíteni egy adott betegségen belül a fokozatokat. Pl ugyan ep. hematómám volt, de ezért és ezért tutira nem alakulhat ki epilepszia, szóval ilyesmikre gondolok.
  • másik kérdés: ha tényleg nem tudnak buszvezetőként foglalkoztatni, és nem tudnak mást felajánlani, vagy olyat amit nem fogadok el, akkor jár-e végkielégítés? Vagy pl, van(volt) a cégnek műszaki-karbantartó része is, amit kiszerveztek, és már másik cég. Ha oda átmennék akkor ugye meg kéne szüntetni a munkaviszonyom, ekkor jár-e végkielégítés? Ez nyilván közös megegyezés lenne.
nonolet # 2018.05.22. 11:24

Közöd hozzá...?

Ne foglakkoz vele vagy mondj fel.

elekne # 2018.05.22. 11:06

Tehát senkinek nincs joga megkérdezni hogy drága főnök úr, maga azt mondta hogy bezárunk karácsonykor (pl) nem zártunk be, május vége van, akkor drága főnök úr, maga 1) hazudott, 2) humorizált, vagy 3) egyszerűen egy totál dilettáns barom aki azt se tudja mi van a cégénél?

Ezt senkinek nincs joga megkérdezni? Hogy ha megszűnünk akkor oké akkor mondja és indulunk állás után.

Ha meg nem szűnünk meg akkor meg menjen a kocsmába ott pofázzon mindent össze (hátha pofánkúrja ott valaki).

Ezt senkinek nincs joga számonkérni?

Nehezen hiszem.

ObudaFan # 2018.05.22. 08:06

A munkáltató vezetőjét a munkavállaló vajon milyen módon tudná "felelősségre vonni"?

elekne # 2018.05.22. 07:16

Munkahelyen a munkáltató terjeszthet rémhírt a munkahely megszűnéséről? nem lehet ezért felelősségre venni?

Ha egy munkahelyen a munkáltató maga mond olyanokat hogy bezárunk megszűnünk, még 1 hónap, még 2 hónap, még húsvétig vagyunk aztán bezárunk, mindenkit elküldünk, kész vége stb és odamegy a munkatársakhoz és nagy kedélyesen megkérdezi: na te hova mész nyártól? mert bezárunk? Akkor ezekért a kamukért rémhírekért nem lehet felelősségre vonni?

Mert tavaly tavasz óta (kb) ez a duma megy, fellángol-elhallgat, fellángol-elhallgat, és újra és újra. Még őszig vagyunk. Még karácsonyig vagyunk. Még eddig vagyunk aztán vége, Még addig vagyunk aztán vége. Midnenkit kirúgok. Te hova mész? mert innen ki leszel rúgva.

Ezekért nem lehet felelősségre vonni?
Mert amit mond az kamu. Ha igaz lenne, már tavaly nyáron bezártunk volna. Aztán lám, idén nyár van és itt vagyunk. De most is megy a duma hogy június aztán vége. Kész ennyi volt... csak már legyint mindenki.

De főnökként ilyet lehet h büntetlenül kamuzni a bezárásról?

V.t.zs # 2018.05.20. 12:18

Sziasztok.
Sajnos nem találtam az oldalon kifejezetten ezzel foglalkozó fórumot.

Ezért itt érdeklődnék.
Mit kell tudni egy B. kategóriás jogositvánnyal
végezhető sofőr állásról? Renault masterrel.

Ajánlottak egy munkát,°de félig meddig elutasítottam,
mert teljesen kezdő vagyok a dologban.

Olyen munka lenne, hogy egy helyről kellene szállítani
árút három fix pontra 150-200Km.re. Nem tudom, hogy milyen rendszerességgel.

Gondolom ha piroson átmegyek vagy bemérnek azt
saját zsebből fizetem.

Mi a helyzet ha összetöröm figyelmetlenségből az autót?
Hogyan vannak a bérezések ebben a kategóriában?
Kilóméterre, órabérbe? Mennyit lehet keresni vagy mennyi az elvárhetó fizetés?
Köszönöm.

nonolet # 2018.05.16. 08:15

Ehhhh ... ami nem tilos azt szabad.

Tehát:

  • tesztet íratni szabad
  • ehhez kötni a béremelést szabad

Tiltakozni ellene szabad.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 07:36

Arról továbbra sem vagyok meggyőződve, hogy törvényileg így szabályos e, nyilván ez egy munkajogi szakkérdés. Itt a leírtak alapján, pár sorból Te sem fogod tudni KBS, ahhoz több infó kellene.
Esetleg egy munkavédelmi oktatáshoz kötik, vagy valami hasonlóhoz, hogy a munkavállaló megfelelően képzett legyen munkaköre betöltésére, ott lehetséges egy tesztlap kitöltése, de még ott sem indokolt a bérek átrendezése.
Továbbra is ebből a kevés infóból azt gondolom, hogy blöff!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 07:18

Nem az volt a kérdés, hogy hülyeség-e. Hanem, hogy tiltja-e jogszabály.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 07:03

Erre ma közölték, hogy csak akkor kapunk fizú emelést, ha újra megírjuk és bizonyos pontszám fölött végzünk.

Mióta döntik el egy tesztlap alapján a fizetés emelést???? Hol van itt az elismert munka, teljesítmény stb????? Életemben nem hallottam ekkora baromságot, pedig vannak cégeim. Ha már valaki ettől teszi függővé a béremelést, ott már nagy a baj!

KBS, most ez komoly????

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.16. 06:12

Pedig kéne. Mert így ez csak egy böff.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.16. 05:54

Józsi, komolytalan hozzászólásodra nehéz értelmesen reagálni, ezért kihagyom.

drbjozsef # 2018.05.15. 16:45

Miért blöff?

A munkáltató akkor és azért ad béremelést amikor és amiért akar. Miért lenne ez törvénytelen?

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 16:23

Blöff

Aznx13 # 2018.05.15. 15:43

Sziasztok!

Egy olyan problémán lenne, hogy a főnök múltkor íratott velünk egy tesztet. Mindenki megírta, de neki nem tetszett, ahogy szerepeltünk. Erre ma közölték, hogy csak akkor kapunk fizú emelést, ha újra megírjuk és bizonyos pontszám fölött végzünk. Ezt szabad neki? Mennyire törvényes ez?

Kicsit nevetségesnek tartom.

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.15. 10:01

Egyre színvonalasabb. T.KBS mit szólsz ehhez a színvonalhoz, hiszen Te komoly tanárember és ügyvéd is vagy? Én döbbenettel csak pislogok.

nonolet # 2018.05.15. 09:46

Úgy kezdődött, hogy visszaütöttem... nahát, nahát!

drbjozsef # 2018.05.14. 19:28

((facepalm))