köztisztviselők 13.havi illetménye


csufi99 # 2004.11.22. 16:45

A Ktv. szerint a "13. havi fizetésről" január 16-án kell rendelkezni, irányadó a január havi illetmény.
Jogosultságod fennáll természetesen, ám ha január 1-től új helyen dolgozol, a megállapításról az új munkáltatódnak kell rendelkezni. ( Ktv. 49. §.)

osilo # 2004.11.22. 15:30

: Kérdésem a következő:

2001. 03. 01 -től dolgozom, mint köztisztviselő, határozatlan idejű munkaszerződéssel Budapesten egy államigazgatási szervnél. 2005. 01. 01 -től egy vidéki város Polgármesteri Hivatala kíván tovább alkalmazni, mint köztisztviselőt. Az áthelyezésemmel kapcsolatban a Polgármesteri Hivatal 2004. 10. 28-ai dátumal megkereste jelenlegi munkáltatómat. Az Igazgató Úr szóbeli tájékoztatása alapján az áthelyezés ellen kifogást nem emelt. Az üggyel kapcsolatban azonban a következő probléma merült fel.

A köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény 49. § értelmében (figyelembe véve a 2004. február 1 -jén történt módosításokat is) minden naptári évben külön juttatásként egyhavi illetményre vagyok jogosult, amennyiben január 1-jén közszolgálati jogviszonyban állok.
Ezzel ellentétesen jelenlegi munkaadóm olyan tájékoztatást adott, hogy a 2004. naptári évre járó 13. havi illetményre nem vagyok jogosult, annak ellenére, hogy közszolgálati jogviszonyom az áthelyezésemtől függetlenül folyamatos, tehát 2005. 01. 01. napján közszolgálati jogviszonyom fennáll.

Az lenne tehát a kérdésem, hogy jogosult vagyok-e a tárgyi 13. havi illetményre, amennyiben igen, azt melyik intézménynek kell folyósítania a részemre.