40 éves közalkalmazotti jubileum


WWallace # 2013.05.24. 21:12

Lényegtelen, hogy rendszeres, nem rendszeres, egyéb., stb....szóval mindegy milyennek nevezzük a jövedelmet. A lényeg, hogy vonnak-e belőle nyugdíjjárulékot vagy sem. Márpedig tudomásom szerint a jubileumi jutalomból vonnak. Ha jól tudom, a NAV fél évenként adja át az adatokat a Nyugdíjfolyósítónak, ezért került sor több hónappal később a szüneteltetésre. Viszont ezek szerint az érintett nem tett eleget a 15 napon belüli bejelentési kötelezettségének...Amivel legalább azt elkerülhette volna, hogy ne több hónapra visszamenően kelljen mindent visszafizetnie.

elveszett # 2013.05.24. 20:19

Idézem:
1997. évi LXXXI. Tny. 83/B.§, 84. §
valamint a adóhatóság által közölt jövedelmi adatokra.

Annyit már kiderítettünk, hogy a jubileumi jutalom "egyéb munkajövedelem"-nek számít, tehát elképzelhető, hogy a munkáltató tévesen, rossz rablikában vagy kódon jelentette a NAV-nak.

Köszönjük a segítséget!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.05.24. 14:30

Milyen jogszabályokra hivatkozik az a határozat? Szeretnék utánanézni.

elveszett # 2013.05.24. 08:52

TANÁCSOT SZERETNÉK KÉRNI.

Ismerősöm kormánytisztviselőként 2012. március végén leszámolásomkor megkapta az 1,2 mFt bruttó 40 éves jubileumi jutalmamat, ami nettó kb. 900 eFt volt. Nyugdíjasként még rádolgozott 2012. január - március hónapban kb. 500 eFt összegért. 2012 október hónapban a Nyugdíjfolyósító értesítette, hogy minimális ugyan, de átlépte az 1,67 mFt éves kereshetőségi határt (összevonták a keresetet és a jubileumi pénzt), ezért letiltják visszamenőlegesen áprilistól a nyugdíját, ami kb. 1,4 mFt. Magyarul kézhez kapott 40 év hűségért 900 eFt-ot, és fizessen be illetve vissza az államnak 1,4 mFt-ot.
Megfellebbezte az első fokú határozatot, de a fellebbezést elutasította a másod fok, jön illetve várhatja napokon belül a végrehajtót. Mehet ugyan bíróságra, de annak nincs halasztó hatálya, ráadásul a pereskedés igen drága dolog.

Mi lehet a megoldás?

pviktoria # 2013.04.09. 11:52

A következő kérdésben szeretném segítségeteket kérni!

Közalaklmazottként dolgozom 1973 óta,az idén 2013.06.01-jén kapnám a 40. jubileumi jutalmamat, de sajnos egészségügyi állapotom miatt táppénzen vagyok és még nem tudom, hogy júniusban visszatudok-e menni dolgozni.
Kérdésem:Táppénz ez ideje alatt jár-e jutalom?

Segítségeteket előre is köszönöm!
PV

iaram # 2013.04.09. 07:56

Lyonne

Köszönöm szépen a válaszodat.

Lyonee # 2013.04.08. 17:11

MT
209. § (1) Ha a munkavállaló munkaviszonya e törvény hatálybalépése előtt áthelyezéssel keletkezett, korábbi munkaviszonyát, mindaddig míg munkaviszonyát nem szünteti meg - 95. § alkalmazását kivéve -, úgy kell tekinteni, mintha jelenlegi munkáltatójánál töltötte volna el.

A közalkalmazottakra az MT és a kjt együtt alkalmazandó. A kjt megnevezi, hogy mit nem lehet az MT-ből alkalmazni.

Csakhogy ez a régi MT-ben van, és az új MT-ben nincs semmi hasonló.
Nem tudom, hogy alkalmazható-e azért? Ez most ugrott be.

iaram # 2013.04.05. 16:31

Lyonne

A 40 éves jubileumi kifizetéssel lenne kérdésem.

Egy munkahelyem nem volt csak közalkalmazott,1984-87 között, de előtte és utána is az voltam ,innen áthelyezéssel mentem tovább. Tehát az előző hozzászósosokból , ha jól értelmeztelek jár a 40 éves jubileumi jutalom.
Ráadásul az első két jubileumit ki is fizették. Csak most olyan gazdasági ügyintézésünk lett ahol mi vagyunk az első közalkalmazottak, és nincsennk tisztába a KJT.vel

Meg tudnád írni a paragrafust mire hivatkozhatok?
Köszönettel

primo # 2013.04.04. 12:06

Lyonee! Nagyon köszönöm válaszodat. Üdvözlettel.

Doromb13 # 2013.04.04. 07:47

Tisztelt Cím!
2010 december végén,egy napra megszakítva 42 éves
közalkalmazotti munkaviszonyomat,nyugdíjba mentem,majd
újabb teljes közalkalmazotti státusban folytattam addigi
munkámat.(40 éves jubileumi jutalmat akkor nem kaptam,mondván,hogy megszokott munkaviszonyomat folytatom,és az egyetemi évek nélkül "csak" 37 évem van.)
2011 szeptemberében intézményünkben anyagi gondok merültek fel,melynek következtében egész állásomat
fél állásra csökkentették.2012 december 20.-án pedig
megkaptam végleges felmondó-levelemet 2013.06.30.-i
hatállyal,és azzal a kiegészítéssel,hogy majd most kapom
meg az esedékes jubileumi jutalmat.
Kérdésem a következő:immár 45 éves munkaviszonyomból
(leszámítva az 5 év egyetemet) 38 és fél évet teljes állásban töltöttem,és csak az utolsó másfél évet félben.
Számíthatok a teljes állás utáni jutalomra,vagy már csak
a felére?
Tisztelettel: Doromb 13

Lyonee # 2013.04.03. 15:38

primo
Igen. De csak az áthelyezés miatt.

primo # 2013.04.03. 07:28

Megköszönöm, ha valaki tudna segíteni a problémámban. (2013.03.28-án írtam.) Előre is köszönöm a választ.

potyi08 # 2013.03.28. 20:22

Köszönöm szépen a segítséget!

Lyonee # 2013.03.28. 20:19

Semmilyenre. Nem azt kell felsorolni, ami nem jár, hanem éppen fordítva. Ha kéri a felmentését, akkor fel kell mentened, a 22 évre 60 nap+4 hónap felmentési idő jár, kb 6 hónap. Fele időre felmented a munkavégzés alól, a felmentési idő munkavégzés nélküli idejére távolléti díj jár. A szabadságot kiadhatod a munkavégzésre kötelezett időszakban, erre szintén távolléti idő jár.
Elég világosan leírtam többször is, hogy nem jár a jubileumi jutalom. Nem értelek...
A jubileumi jutalommal a közszférában eltöltött hosszú időszakot jutalmazzák.

potyi08 # 2013.03.28. 13:51

A dolgozó munkakönyvéből kiderült, hogy jelenlegi munkaviszonya 1991. jan. 02-tól kezdődött/ azóta közalkalmazott/. Ezt megelőző munkaviszonya 1989. jan. 1.- 1990. dec. 31-ig tartott, amely nem áthelyezéssel, hanem munkaviszony megszűnéssel szünt meg.
Ilyen esetben véleményem szerint nem jár jubileum. Ráadásul Mezőgazdasági Termelőszövetkezetben is dolgozott.
Ha mégsem jár, milyen paragrafusra kell hivatkozni?
Várom a segítő válaszokat...

primo # 2013.03.28. 10:55

Szeretném az alábbival kapcsolatban a segítséget kérni:

Az 1973. és 1979. közötti időszakban vállalatnál (Tankönyvkiadó Vállalat) dolgoztam, onnan áthelyezéssel kerültem egy általános iskolába közalkalmazott tanárként. (Azóta is folyamatosan közalkalmazottként dolgozom.) A fenti időszak beleszámít-e a jubileumi jutalomra való jogosultság éveibe?

A választ előre is nagyon köszönöm.

Lyonee # 2013.03.27. 18:42

Az attól függ, hogy az áthelyezéses munkaviszony mikor kezdődött.
22 éves közalkalmazotti jogviszonyra nem jár jubileumi jutalom.

potyi08 # 2013.03.27. 18:01

Vagyis ha jól értelmezem akkor nem jogosult rá, mert 1991. óta dolgozik az adott helyen- óvodában-. Bár az nem tudom hogy milyen formában került az adott munkahelyre, de véleményem szerint nem áthelyezéssel.
Ha mégis áthelyezéssel került az óvodába 1991-ben, akkor sem jogosult a jubileumra?
Köszönöm az eddigi válaszát is....

Lyonee # 2013.03.27. 17:54

Csak a fizetési fokozatba történő besorolásnál kell figyelembe venni. A jubileumi jutalomnál csak a közszférában eltöltött idő vehető figyelembe.
Nem jogosult még a 25 éves jubileumi jutalomra sem.
Ha áthelyezésekkel került a jelenlegi munkahelyére, akkor jöhetne szóba a jubileumi jutalom.
"87. § (1) E törvény hatálybalépésével a hatálya alá tartozó munkáltatónál foglalkoztatottak munkaviszonya közalkalmazotti jogviszonnyá alakul át." Csak azoké, akik előtte is ott dolgoztak, illetve olyan munkáltatónál, amelyik a kjt. hatálya alá került 1992-ben.

"(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. az 1992. július 1-jét megelőzően fennállt munkaviszony teljes időtartamát, "
potyi08 # 2013.03.27. 17:35

Munkahelyem vetődött fel a következő kérdés.
A közalkalmazott 1991. -ben kezdett dolgozni jelenlegi munkahelyén. A közeljövőben jogosult lesz a 40 éves munkaviszony utáni nyugdíjba vonulásra.Szeretne élni vele. A kérdés, hogy jogosult lesz -e a jubileumra.
Egyes vélemények szerint igen, ugyanis -állítólag- amikor hatályba lépett a Ktj 1992-ben és ha valaki annak hatálya alá tartozott, akkor a megelőző munkaviszonyt is ide számították, és szerzett jogként ezt nem vehetik el a dolgozótól. De valaki biztosat mondani?
Előre is köszönöm...