Dolgozó részéről azonnali felmondás.


G.Márti # 2017.09.01. 14:46

Jó napot!

Egy olyan problémám lenne, hogy ma beadtam a felmondásom a munkahelyemre. Szerettem volna azonnali hatállyal, de közölték velem, hogy az nem lehetséges, csak abban az esetben, ha kifizetem nekik egy havi béremet. Maximum annyit tudnak tenni, hogy 2 hetet ledolgozok és 2 hetet kifizetek. Illetve amennyiben nem vagyok hajlandó ledolgozni vagy kifizetni beperelhetnek. A kérdésem az lenne, hogy ennek mennyire van valóság alapja? Tényleg perelhetnek ha nem fizetek és nem dolgozom le?

Előre is köszönöm a válaszokat!

wers # 2017.09.01. 13:23

:)))) na, csak sikerült megnevettetned. Nem könnyű, nincs épp jó kedvem.
De akkor is így döntenék. Ebben nem engednék, és ez tapasztalat. Mindegy melyik ujjam harapom.

drbjozsef # 2017.09.01. 13:09

Nincs királyi út.

wers # 2017.09.01. 13:08

Utána meg mindenki utál, mert kivételeztél Edit nénivel. Stb.
Egyébként meg készítettem már órarendet.

drbjozsef # 2017.09.01. 12:14

Persze, nyilván pedagógusokról beszélek, az okmányirodában ez nem így megy.

drbjozsef # 2017.09.01. 12:14

wers,

mint gyakorló órarend készítő közeli hozzátartozója, és annak készítésében néha résztvevője : ez eleve egy normális helyen úgy indul, hogy mindenki elmondja az óhajait. Aztán vagy sikerül, vagy nem, megincsak normális helyen nincs ebből sértődés. Figyelembe van véve, ha Gizinéni nem akar ötödik óra után, és az is, ha Editkenéni hétfőn nem jönne be. Amíg nincs ütközés.

De az biztos, hogy megintcsak normális helyen, ha egy kollégának komoly betegség miatt kezelésekre kell mennie, az megelőzi a többiek hasfájásait. Prioritás, pláne, ha nyilvánvalóan helyettesítéssel kell megoldani, ha nem sikerül úgy beosztani. Akkor meg minek a szívás?

wers # 2017.09.01. 12:06

Ebben a kérdésben magammal is könyörtelen lennék. (De magammal előbb, mint mással,még veled is KBS)
Egyszerű az indok, vagy mindenkinek megengedni, vagy senkinek. Ha egynek engedsz, magadnak csinálsz gondot, jön Juli néni novemberben a bütykével, azután Józsibá a proszatájával, és a mókuskereket nem könnyű megállítani.

drbjozsef # 2017.09.01. 05:41

Pontosan úgy értettem, ahogy KBS írta.

S józan ember megteszi azt, ami első sorban neki érdeke, akkor is, ha nem várják el tőle.

Azért tegyük hozzá, ez a közszférában nem ilyen vegytisztán működik (a vezető szempontjából), és akkor nagyon finom voltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 19:59

Ha az nap nincs órája az is 100% veszteség

???

nonolet # 2017.08.31. 18:59

Ha az nap nincs órája az is 100% veszteség... ilyet épeszű vezető nem csinál.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 18:46

Ha aznap nincs órája az órarend szerint, akkor mire is kellene helyettes?

A táppénznek csak a 30%-át fizeti
Én mit mondtam?

Arról meg megfeledkezel, hogy a helyettesítő nem ingyen dolgozik. Tehát a költség: táppénz harmada + a helyettesítés díja. Nehéz elképzelni, hogy megérje. Hosszú távon se.

nonolet # 2017.08.31. 18:05

Helyettes ígyis-úgyis kell.
A táppénznek csak a 30%-át fizeti az (asszem) 16. naptól.

Vagyis még az is lehet, hogy hosszabb távon
inkább az az érdeke, hogy legyen táppénzen ...

Pláne, ha megtud igényelni egy pótstátust is, ami mindig jól jön :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 17:13

Elvárható-e? Épp azt mondjuk, hogy nem várjuk el tőle - de az ő érdeke lenne megtennie. S józan ember megteszi azt, ami első sorban neki érdeke, akkor is, ha nem várják el tőle.

wers # 2017.08.31. 16:44

Jó, akkor úgy értettem, ahogy ezt szánta. (És persze köszönöm.) Már csak az a kérdésem, biztos elvárható ez egy munkáltatótól? A munkáltató munkavégzésre szerződik elsősorban.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.31. 16:25

Úgy értette, ha a munkáltató nem hajlandó eleget tenni a kérésnek, és úgy készíteni az órabeosztást, hogy az orvosi kezelések napján ne legyen özvegy221-nek órája, akkor szervezheti a helyettesítést, és fizetheti neki a betegszabadságot és a táppénz harmadát. Ez bizony az ő baja.

wers # 2017.08.31. 15:09

Az utolsó mondatodat nem értem, drbjozsef. Miért kellene ezt a munkáltatónak megoldania? Egyébként a baj, ha baj, az közös. Szerintem.

wers # 2017.08.31. 15:09

Az utolsó mondatodat nem értem, drbjozsef. Miért kellene ezt a munkáltatónak megoldania? Egyébként a baj, ha baj, az közös. Szerintem.

drbjozsef # 2017.08.31. 07:00

özvegy,

ha orvosilag indokolt a kezelés, akkor lehetsz táppénzen azon a napon, amikor kezelésre kell menned. Ha máshogy nem oldja meg a munkáltatód, akkor ez az ő baja.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.30. 18:59

Akár.

özvegy21 # 2017.08.30. 18:15

Minden héten egy napra? Egy egy órás kezelés miatt?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.30. 17:00

Az orvos kiír aznapra, táppénzen voltál, ennyi.

özvegy21 # 2017.08.30. 16:21

Ja, és a kötött munkaidőmet azt ledolgoznám, tehát azon nem esne csorba. Kötelező bent tartózkodás nekünk 26 óra

özvegy21 # 2017.08.30. 16:19

Azért, mert ott van a súlyos fogyatékkal élő papírom, amire jó kis adókedvezményt vesz fel az intézmény. A másik okom pedig a szabályzatban le van írva, hogy jogom orvoshoz elmenni az adott időpontra.Szerintem.

nonolet # 2017.08.30. 16:10

Ez miért is lenne AZONNALI felmondási ok?!

-

El vagy tévedve... egy kicsit.
Miért is kéne egyáltalán elengedni?!!!!! munkaidőben.
A munkaidőben dolgozni kell, nem orvoshoz járni.

özvegy21 # 2017.08.30. 16:00

Tisztelt Cím!

Közoktatásban dogozom, a jelenlegi vezetőhelyettes nem enged el az orvoshoz. Konkrét időpontom volt. Másfél hónapon keresztül minden héten ugyanazon a napon, ugyanabban az időben állapotunk meg az orvossal. Így kértem, hogy úgy készüljön el az órarendem, hogy abban az órában ne legyen órám. Ezt megtagadta a vezetőhelyettes, és a jelenlegi órarendemet is úgy állította össze, hogy ne tudjak eljárni a kezelésre. Ez nekem azért is furcsa, mivel tartósan beteg vagyok, és le van adva a súlyosan fogyatékkal élő papírom, mivel a szívemmel van probléma. Ennek ellenére megtagadta. Élhetek -e azonnali felmondással? Illetve joga volt -e megtagadni?

Válaszukat köszönöm.