Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Rexor # 2017.07.19. 14:54

"Egyébként van valami bizonyítható nyoma a zsebbe pénznek amit kaptál?":

Lényegtelen, de ha ez az azonnali felmondás indoka máris lesz nyoma...

nonolet # 2017.07.19. 13:05

Egyébként van valami bizonyítható nyoma a zsebbe pénznek amit kaptál?

Ez ami nem mindegy !

nonolet # 2017.07.19. 13:00

Ha elfogadtál nettó-zsebbe pénzt is akkor KÖZÖSEN csaltatok.

Tehát: nem úszod meg te sem balhé esetén...

Mert pl. nem adtál róla SZJA (Személyi JövedelemAdó) bevallást! Holott jövedelmed keletkezett és azt nyilván érzékelted is :-)

-

De valóban első körben a munkáltató felel mindenért.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.19. 09:12

A munkavállaló csak akkor nem részese a költségvetési csalásnak, ha minden hónapban olyan bérelszámoló lapot kap, amelyen a valós bére szerepel, a valós bért terhelő levonásokkal. De még így is csak akkor, ha nem tud arról, hogy a munkáltató nem a valós bérrel jelentette be, és arról sem, hogy a valós bérből levonandó összegeket a munkáltató nem fizette be.

Rexor # 2017.07.19. 07:52

Akkor pontosítok: én rendes felmondásról beszéltem, ahhoz nem kell indoklás. Az azonnali felmondást nem javasolnám, mert ebben a helyzetben te is nyakig benne vagy.

"Egy megkérdezett munkajogász szerint a járulékfizetési kötelezettség a munkaadót terheli ennek elmulasztása, nem a munkavállalónak róható fel. a kötelezettségszegést a munkaadó követte el.":

Ez sem így van. Ez abban az esetben működik (működhet), ha Te jóhiszeműen nem tudsz róla, hogy a maunkáltatód nem vonta le és fizette meg utánad a járulékot egy normál, bejelnetett munkaviszony után. Egyébként Te is egyetemlegesen felelős vagy mind az adó mind a járuléktartozásrért.

Laszkris # 2017.07.19. 07:42

Kedves Rexor!
Egy megkérdezett munkajogász szerint a járulékfizetési kötelezettség a munkaadót terheli ennek elmulasztása, nem a munkavállalónak róható fel. a kötelezettségszegést a munkaadó követte el.

Nem mondhatok fel indok nélkül azonnali hatállyal.
Köszönöm a választ de ha lehet olyan emberek válaszát szeretném, akik értenek is hozzá, és szakmai választ adnak.
Köszönöm.

Rexor # 2017.07.19. 07:05

"Egy évvel ezelőtt felvettek egy Magyar kisvállalathoz azonban az első munkanapon a munkaadóm közölte, hogy bár a nettó munkabérem xxxFt a bejelentett bérem csupán a minimálbér lesz, mert itt mindenkinek így működik."

Alapvetően ott kezdődik a probléma, hogy aktív részese vagy egy költségvetési csalásnak.

"Továbbá közölte, hogy egyoldalúan módosítja a szóbeli bérmegállapodásunkat és következő hónaptól 100E Ft-tal kevesebbet fizet "

A minimálbérhez képeset? Az érdekes... Komolyra fordítva a szót természetesen felmondhatsz, nem is kell indokolnod.

Laszkris # 2017.07.19. 06:22

Kedves Fórum tagok!
A következő lenne a kérdésem.
Egy évvel ezelőtt felvettek egy Magyar kisvállalathoz azonban az első munkanapon a munkaadóm közölte, hogy bár a nettó munkabérem xxxFt a bejelentett bérem csupán a minimálbér lesz, mert itt mindenkinek így működik.
Akkor szóban ígéretet tett, hogy mivel a cégnek nem megy jól , egy év múlva rendesen bejelent, a múlt héten kérdőre vontam és azt válaszolta nem fog bejelenteni, mert furán fog kinézni hogy egy ember be van jelentve a többi 9 pedig nem.
Továbbá közölte, hogy egyoldalúan módosítja a szóbeli bérmegállapodásunkat és következő hónaptól 100E Ft-tal kevesebbet fizet és ez nem vita tárgya.Nem szeretnék tovább a cégnél dolgozni az első ok miatt mivel nem szeretnék rendes bejelentés nélkül dolgozni és mivel a munkám korábban megállapodott ellenértékét sem hajlandó kifizetni.
Felmondhatok-e azonnal a fenti indokokkal? Ugyanis ha elfogadom ezt úgy a feléért fogom elvégezni azt a munkát amit eddig elvégeztem és ez nem elfogadható.
Köszönöm minden hozzáértő válaszát.

nonolet # 2017.07.14. 09:16

helyesen...

így a MUNKÁBAN töltött utolsó nap utáni 5. nap

nonolet # 2017.07.14. 09:15

HA a munkaviszony felmondással szűnik meg,
akkor
a munkabér és egyéb járandóságok kifizetésének határideje
az utolsó MUNKÁBAN töltött naptól!!!!
számított ötödik munkanap.
Az igazolások átadása is ezen a napon esedékes.

HA a munkaviszony közös megegyezéssel,
vagy
azonnali hatályú felmondással szűnik meg,
akkor
a munkabér és egyéb járandóságok kifizetésének,
valamint a kiléptetési papírok átadásának határideje
a munkaviszony MEGSZŰNÉSÉTŐL!!!
számított ötödik munkanap.

A papírokat vagy személyesen kell átadni,
vagy tértivevénnyel postai úton kell eljuttatni a volt munkavállaló részére.

-

Mivel normál felmondás volt,
így a MUNKÁBAN töltött 5. nap
a maximális!!! határidő.

De bevett szokás még az utolsó MUNKA napon
elintézni a papírokat és kifizetni a dolgozót.

wers # 2017.07.13. 19:21

Nem kötelező az utolsó munkával töltött napon elszámolni, kifizetni. (Szerintem) A munkavállaló akár meg is halhat közben.

tepi28 # 2017.07.13. 17:47

Tisztelt wers.

Akkor is ha nem kell ledolgoznia a 30 napot ? Ebben az esetben a részhó +30 nap összegét köteles kifizetni a munkáltató?

wers # 2017.07.13. 17:14

Igen

tepi28 # 2017.07.13. 16:48

Tisztelt ügyvédek.
Mi a sima alkalmazotti felmondásnál az elszámolás menete?
A munkáltató megteheti hogy csak a 30 nap felmondási idő után számol el a dolgozóval ?
A Mt. ben nem egyértelmű hogy honnan indul az 5 nap ameddig köteles kifizetni a béreket és járandóságokat.

pazs # 2017.06.29. 12:33

biucika800: a munkaköröd akkor változik meg, amikor erről tudomást szerzel vagy úgy, hogy már már feladatot végzel vagy úgy, hogy papírt kapsz róla. Bármelyik már megtörtént? Ha csak hallottad vagy láttad valahol (de nem neked szólt az a papír), akkor nem történt meg.
És évi 44 munkanapon keresztül már munkakört is köteles vagy ellátni bizonyos feltételekkel, szóval nem eszik azt olyan forrón.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.29. 10:11

Én eddig is értettem.

biucika800 # 2017.06.29. 10:04

Egy szolgáltató cégnél dolgozom és a főnökeim a tudtom és beleegyezésem nélkül módosították a munkaköröm ez úgy történt, hogy a kezembe nyomták menjek orvosi alkalmasságira. Én abban a hitben voltam, hogy az éves ellenőrzés de az volt fúrcsa, hogy olyan vizsgálatokra kellett mennem ahová eddig nem. Amíg el nem mentem az üzemorvoshoz a saját munkámat végeztem, majd az üzem orvosi vizsgálat után elmentem a munkaügyeshez és rákérdeztem, hogy ez az éves ellenőrzés miatt kellett erre válaszolta azt, hogy nem mert más munkakört kell végeznem és ő azt hitte én ezt tudom, holott egészen addig erről nekem senki nem beszélt. Azt mondta jövő hét hétfőtől lép eletbe, de azóta sem kaptam semmi papírt a módosításről vagy egyáltalán. Remélem így már érthetőbb remélem.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.29. 08:55

"... munkavállaló tudta nélkül..." Elnézést.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.29. 08:54

Elég nehéz a munkáltató tudta nélkül megváltoztatni a munkakörét. A legtöbben észre szokták venni, ha tegnap esztergályosok voltak, ma meg irattárosok.
A beleegyezése nélkül módosítani már könnyebb - de az meg jogellenes.

Tartok tőle egyébként, hogy nálatok nem is ez történt, csak nem "bontod ki a valóság minden szeletét".

biucika800 # 2017.06.29. 08:35

Üdvözlet! Az lenne a kérdésem, hogy azonnali hatályú felmondást beadhatok-e ha a tudtom és beleegyezésem nélkül a munkáltatóm megváltoztatja a munkaköröm?! És ezt a változtatást csak az orvosi alkalmassági vizsgálat után közli a munkaügyes. Ilyenkor ha megváltoztatják a munkaköröm akkor nem kéne aláírnom egy munkaszerződést amelyben leírják a változtatásokat? Előre is köszönöm a válaszokat

villasreka # 2017.06.22. 19:33

Középvezető mondta a rokonának hogy vettek fel embert próbaidőre.
Na mindegy.Kõszönöm a segítséget!

Burn Out # 2017.06.22. 19:31

egyrészről átvenni nem kötelező, másrészről "állítólag" vettek fel valakit. állítólagos információ alapján kijelenteni, hogy hazudtak, úgy, hogy azt sem tudod, hogy ténylegesen vettek-e fel embert, és ha igen, akkor milyen pozícióra, merész dolog. ismételten leírom, hogy átvenni nem kötelező.

villasreka # 2017.06.22. 19:30

Nincs hely az itteni boltban de neten találok hirdetést...Ami persze csak azért van fenn mert muszáj...De nem keresnek senkit...

villasreka # 2017.06.22. 19:26

Írjak közös megegyezéses felmondást ahogy mondta a munkáltatóm és írjam bele hogy igényt tartok rá,miszerint hazudtak hogy nincs hely mikõzben volt és nem tartották be a szabályokat a jelentkezésemnél? :-O

villasreka # 2017.06.22. 19:23

Köszönöm,csak megkérdeztük ő mit tud erről.6 hete költöztünk vidékre,azóta húzódik a dolog.ex kollégám jogász mellett dolgozik,azok tanácsolták az ügyvédi levelet a végkielégítésről..