munkába járás költségtérítése


K_Peti # 2005.01.14. 12:59

Amennyiben Bp.-i lakos vagyok es rendelkezem BKV berlettel, de a munkambol kifolyolag utaznom kell Bp.-en. (Kiszallas az ugyfeleink telephelyeire, hogy ott helybeni informatikai szolgaltatast nyujtsunk szamukra.) Kovetelhetem-e munkaltatomtol, hogy teritsek meg a BKV jegyek vagy berlet arat. Ha igen, melyik paragrafus alapjan? (O azt mondja, hogy amugy is megvennem, ezert ez nem jelent tobblet koltseget a szamomra.
De Partedli kerdesere is varom a valaszt, mert ez most modosult es nalunk mindket dolgot kerik a tavolrol bejovoktol.

partedli # 2005.01.03. 11:31

Kedves Szakbarbár!
Kérdésem a következő: Mit kell 2005-ben leadnom a munkáltatómnak, hogy kifizesse a távolsági bérletemet. A bérletet vagy a számlá? Esetleg mindkettőt? A számlán az én nevemnek kell szerepelnie?
Köszönöm a segítséget!

Szakbarbár # 2004.12.07. 13:15

Van törvényes lehetőség, csak az drága, bruttósítani kell és úgy kell kifizetni. Évi 1.500.000 fölötti kategóriában minden 1.000 Ft nettó költségtérítéshez bruttó 2.062 Ft-ot kell adni, ami a munkáltatónak közterhekkel együtt 2.753 Ft-ba kerül, vagyis majdnem 3-szor annyiba, mint régen. De törvényesnek törvényes.
Kevésbé törvényes, de jóval olcsóbb megoldással (úgy is mondhatnám, hogy adócsalással) amennyit adnának nettóban, arra hivatalos km-eket kell írni, tehát nem munkábajárást.

MJ73 # 2004.12.07. 07:06

A lakhelyem és a munkahelyem között többször kellene távolsági tömegközlekedési eszközt váltanom, ezért eddig szgk-val oldottam meg a "bejárást". Mivel megszünt a bérletár 80%-ának kifizetése a busz-bérlet bemutatás nélkül, így nem tudom, hogy milyen törvényes lehetőségem van a munkába járás költésgtérítésének igénybevételére, mivel a buszozás kb. 2-2,5 óra többletidővel jár.

MJ73 # 2004.12.03. 06:51

kösz a választ!

the big cat # 2004.12.02. 19:49

Nem, megszűnik.

MJ73 # 2004.12.02. 11:28

2004-ben a a GKM r.-ben közölt busz-bérlet (távolsági) árának 80%-át költségként el lehetett számolni, anélkül, hogy a busz-bérletet a dolgozó megvette volna. Tehát a munkáltató a busz-bérlet bemutatása nélkül is kifizette a bérletár 80%-át, s ez után SZJA-t nem kellett megfizetni.
Kérdés: Ez a lehetőség továbbra is fennáll-e 2005-ben?