nyugdíj újraszámítás


szafika # 2015.06.16. 17:39

Nemuria ! v március 19-vel nyugdíjas , akkor 20-tól kellett volna a szerződést kötni , mindkettő nem lehet ugyanazzal a nappal kezdődően ! / szerintem ! / ha a férjed szülinapja volt a kezdőnap a nyd-azáshoz .

szekimilu # 2015.07.19. 16:30

Üdvözlök mindenkit !
Édesapám nevében érdeklődnék, szakmunkásképzővel együtt tudomásom szerint, 38 év szolgálati ideje van, 1954 októberi születésű, és föld alatt végzett bányamunkával 14 évet töltött el !
Kérdésem az lenne , hogy jár -e neki valami korkedvezmény, jelenleg rokkant nyugdíjas, vagy él-e még az előrehozott nyugdíj ?
Köszönöm válaszukat

pubi67 # 2018.01.22. 16:10

Tiszteletem.
Olyan kérdéssel fordulok önökhöz , hogy milyen esetben számolják ujra a rokkantsági ellátást? 2015 ben lett megállapitva a jogosultságom, de csak 2017 ben igényeltem meg. Most 2018 januárban esedékes a felülvizsgálatom. Közben a csekély ellátás mellett tudtam otthoni munkában dolgozni decemberig. Ez növelte a szolgálati időmet ugye.Kérdésem,ha most megyek a felülvizsgálatra , akkor ujraszámolják-e? mivel dolgoztam ,és változott a szolgálati időm, vagy ugyanazt kapom mint elötte? köszönöm.( Nem értem el egyszer sem a minimálbér 150 % át.)