Munkaegészségügy


horgosii # 2005.01.08. 23:20

A témát folytatni fogom a büntetőjogi topic-ban, the big cat javaslatára. Az említett web-lap címe: munkasmeltosag.fw.hu

the big cat # 2005.01.07. 18:42

Ez nem munkajogi kérdés, de ha tisztában volt azzal, hogy a kesztyű alkalmatlan, akkor ez sokkal inkább eshetőleges szándékkel elkövettet testi sértés kisérlete.

Nem hinném, hogy egy linkért bárkit kimoderálnának.

NickName kollega lenne az illetékes a büntetőjog topikban.

horgosii # 2005.01.07. 17:08

Szevasztok! Szerintetek, alkalmat adhat-e a következő eset büntetőfeljelentésre? A volt munkáltatóm, ANTSZ jegyzőkönyvvel bizonyíthatóan, dolgoztatott engem be nem jelentett veszélyes anyaggal, szakhatósági hozzájárulás nélkül. Három különböző fajta , munkabaleseti jegyzőkönyvben elismerten alkalmatlan védőkesztyűt próbáltatott ki velem munkavégzés közben. Tudta milyen fajta lenne alkalmas, hiszen a veszélyes anyag gyártója azt megadta a biztonságtechnikai adatlapon. Inkább kisérletezett! Állíthatom-e azt hogy ez foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés? Esetleg még az emberi méltóságom megsértése? Indítottam egy honlapot is az esetről, de nem tudom kimoderálják-e a hozzászólásomat ha itt leírom a címét. Előre is köszönöm a válaszokat. Imre