Pisiszünet


the big cat # 2005.01.17. 20:50
  1. semennyi
  2. összesen

De ennek nincs köze a monitor előzzi munakvégzésnél kötelező monitorszünethez, ami nem munakszünet, csak monitorszünet.

  1. véleményem szerint, ha két óránként ad 10 perc munkaközi szünetet, ezzel túltelejesíti a kötelező munkaközi szünetet. A monitorszünetet nem tudom megítélni, nem tudom, hogy a monitor előtti ülésből mennyi valójában a monitor nézése.
Foley # 2005.01.17. 18:07
  1. a) 6 óra előtt mennyi jár? Mi jár?
  2. b) 6 óra után összesen jár 20 perc, vagy óránként (40 percenként?) kell, hogy megkapja a dolgozó? Ennek már kötelezően szünetnek kell lennie, vagy nem monitor előtt végzendő munka?
  3. c) Ezek szerint ez a magatartás nem jogsértő?
the big cat # 2005.01.16. 17:28
  1. A munkaközi szünte kötelező ideje idej 20 perc, amit 6 óra munak után ki kell adni.
  2. Nem tudom mitől jobbak azok a helyek, alényeg, hogy szó sincs szünetről, szimplán arról van szó, hogy 50 perc folymatos monitor előtti munka után 10 perc nem monitor előtti munkát kell adnia.
Foley # 2005.01.16. 06:55

Egy Call Centerben dolgozom, számógép előtt.

1.Ha várakozó hívások vannak a vonalban (azaz minden ügyintéző beszél, de ezen kívül vár még 2-20 ügyfél ), akkor nem engedik ki az ügyintézőket szünetre. Ez elsősorban a pisiszünetre értendő, adott esetben ha fél órán át ez a helyzet, akkor nem lehet kimenni pisilni fél órán át. Ha kimegyünk, jön a lecseszés. Ez az egész helyzet néha igen megalázó tud lenni.
Ez mennyire jogsértő magatartás a fönököm részéről? Mit lehet tenni?

2. Úgy tudom, hogy monitor előtt végzett munka esetén 50 percenként köteles 10 perc nem számítógép előtt végzendő munkát adni a munkáltató. Jobb helyeken ezt 10 perces szünetnek hívják. A kérdés: Mire kötelezett a munkáltató? : 10 perc szünet adására, vagy a 10 perc nem számítógép előtt végzendő munka adására?
Mit lehet tenni, ha nem tartja be a 50 percet, azaz kb. 2 óránként lehet kimenni 10 perc szünetre?