Munkáltatói igazolás - speciális probléma


cincinnatus # 2014.09.22. 08:53

bekaember# 2014.09.18. 17:57

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni - nem tudom merre induljak.
Közalkalmazotti besorolás alatt állok, amelyhez le kell adnom a korábbi munkahelyeim munkáltatói igazolásait.

Kettő nagy problémám van.
1.2010-ben árvízkárosult voltam, a víz az negyed óra leforgása alatt jött, és vitte minden papíromat...
2.A korábbi munkahelyeim jogutód nélkül megszűntek...

Úgy tudom, hogy vannak hatóságok, ahonnan tudok kérni igazolásokat, és ez lenne a kérdésem - hol?
Merre induljak el?
1998 óta dolgozom, az első munkahelyem 2001-ben szűnt meg szóval nem ősrégi, "felkutathatatlan" igazolásokról lenne szó (remélem)...

Köszönöm!

  1. Az egészségbiztosító TAJ BSZJ rendszere tartalmazza az előző biztosítási időket. Szükség esetén megkeresheti az egészségbiztosító Nyilvántartási Osztályát és vis maior-ra hivatkozva tőlük kérhet biztosítási idő igazolást.
  2. A szolgálati időket a Nyugdíjbiztosítási Igazgatóság tartja nyilván a munkáltató (Nyenyi) és a NAV adatai (havi bevallások) alapján. Őket -fentiekre hivatkozva- szinté megkeresheti.
  3. Felszámolás/végelszámolás esetén az egészségbiztosító köteles záróellenőrzést tartani a felszámolónál, végelszámolónál. Tőlük -selejtezési időn belül, a jegyzőkönyv segítségével- megtudhatja, hogy ki volt a felszámoló/végelszámoló és hogy az iratanyagot hol, kinél tárolják.
bekaember # 2014.09.18. 15:57

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni - nem tudom merre induljak.
Közalkalmazotti besorolás alatt állok, amelyhez le kell adnom a korábbi munkahelyeim munkáltatói igazolásait.

Kettő nagy problémám van.

  1. 2010-ben árvízkárosult voltam, a víz az negyed óra leforgása alatt jött, és vitte minden papíromat...
  2. A korábbi munkahelyeim jogutód nélkül megszűntek...

Úgy tudom, hogy vannak hatóságok, ahonnan tudok kérni igazolásokat, és ez lenne a kérdésem - hol?
Merre induljak el?
1998 óta dolgozok, az első munkahelyem 2001-ben szűnt meg szóval nem ősrégi, "felkutathatatlan" igazolásokról lenne szó (remélem)...

Köszönöm!