Diákmeló és fizetés


KCsaba84 # 2014.09.25. 08:04

Három öcsém is szeptemberben kezdett az egyik Iskolaszövetkezeten keresztül dolgozni. Az iskolaszövetkezet a 8 órás munkavégzés esetén 597 Ft bruttó órabérrel, míg a 12 órás munkavégzés esetén 398 Ft bruttó bért biztosít. A bruttóbéren felül az iskolaszövetkezet a Munka törvénykönyve szerinti pótlékokat -természetesen- biztosítja. A legkisebbik 16 éves múlt, a középső 18 a legidősebb 21 éves. A legidősebb az elmúlt két szombaton (szept. 6.; szept. 13.) éjszakás volt. A műszakja 18-6-ig tartott. A középső is vállalt egy 12 órás szombat (szept. 13.) éjszakai műszakot.

A kérdésem ezzel kapcsolatban:
1; Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem?

Váltott műszakos munkahelyről lévén szó. Lényegében 3+2 műszak van. A 3 "alap műszak" az 6-14-ig; 14-22-ig és 22-6-ig van. A két másik műszak az 6-18-ig illetve 18-6-ig van.

A legkisebbik (16 éves) öcsém két műszakban dolgozik: Egyik héten délután, a másik héten délelőtt A középső (18 éves) fiam három műszakban: délután (14-22); délelőtt (6-22); éjszaka (22-6) illetve ahogyan az órarendje engedi; A legidősebb (21 éves) öcsém három műszakban: délelőtt (14-22); délután (6-22); éjszaka (22-6) illetve ahogyan az órarendje engedi;

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra? 4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%) 5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül? 6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem? 7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár?

A megtisztelő válaszaikat előre köszönöm.

KCsaba84 # 2014.09.25. 21:52

1: „Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem? 2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra? 4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%) 5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül? 6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem?7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár”?

Sándor69 # 2014.09.27. 08:10

1: Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem?

Szerintem jár. (De majd a szakértők pontos választ adnak.)

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra?

Mivel váltott műszakba járnak dolgozni a DÉLUTÁNI műszakpótlék jár nekik, de CSAK 18-22 óra között.

4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%)

A műszakpótlék mértéke a személyi alapbér 30%-a.

5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül?

Szerintem igen. (De majd a szakértők pontos választ adnak.)

6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem? 7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár?

Amennyiben jár Nekik akkor szombat 18 órától vasárnap 0 óráig 50%, míg vasárnap 0-6 óráig 100%. (A vasárnap 0 óra és 6 óra közötti résznél az 1. kérdés válasz is felmerül.)

Tisztelt Szakértők!

Reménykedek benne, hogy az 1. kérdésre („1: Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem?”) továbbá 5-7. kérdésekre („5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül? 6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem? 7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár?”) adott válaszaimat amennyiben hibásak akkor kiegészítik vagy "kijavítják".

KCsaba84 # 2014.09.27. 16:28

Sándor69 - Köszönöm a válaszait!

1: Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem?

5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül? 6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem? 7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár?

huntah # 2014.09.27. 20:05

"8 órás munkavégzés esetén 597 Ft bruttó órabérrel, míg a 12 órás munkavégzés esetén 398 Ft bruttó bért biztosít"

Tehát 8 óra munkáért végeredményben ugyanannyit fizet, mint 12 óra munkáért. És ezek a gyerekek meg elvállalják ennyiért is. Persze ez nem jogi kérdés, sokkal inkább gazdasági...

KCsaba84 # 2014.09.28. 08:03

8 órás munkavégzés esetén 597 Ft bruttó órabérrel, míg a 12 órás munkavégzés esetén 398 Ft bruttó bért biztosít"

Tehát 8 óra munkáért végeredményben ugyanannyit fizet, mint 12 óra munkáért. És ezek a gyerekek meg elvállalják ennyiért is. Persze ez nem jogi kérdés, sokkal inkább gazdasági...

Teljesen igazad van!

Igen ugyan annyit kapnak 8 óra munkáért mint 12 órás munka végzésért.
Ha akarnak dolgozni akkor nincs apelláta, ha nem akkor visszautasíthatja.
Egyébként ez is teljesen törvényes. SAJNOS!

KCsaba84 # 2014.09.28. 08:05

Tovébbra is vannak olyan kérdéseim ami számomra NEM teljesen tiszta.

1: „Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem? 5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül? 6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem? 7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár”?

huntah # 2014.09.28. 08:43

5: Úgy tudom, 18 év alatt eleve nem dolgozhatsz 8 óránál többet. Ha a napi rendes munkaidő X óra, akkor az X+1-edik órától lehet túlóráról beszélni. Azaz: nem.
6: Nem.
7: Régebben ünnepnap nappal +50% volt, ünnepnap éjjel +100%. Most nem tudom, de itt nektek nem is számít.

Nincs apelláta: ha tökmindegy-órabér alapon elvállalják a munkát, akkor a pótlékokban miért lenne apelláta? Kapnak amennyit kapnak, aztán kész.
A munkaszervezők nagyon tudják a szabályokat és vigyáznak, lehetőleg ne kelljen pluszba fizetni semmit. Tudom, én is dolgoztam így, habár 10 éve volt 450-500 Ft óradíjam.

KCsaba84 # 2014.09.28. 11:37

1: Úgy tudom, 18 év alatt eleve nem dolgozhatsz 8 óránál többet. Ha a napi rendes munkaidő X óra, akkor az X+1-edik órától lehet túlóráról beszélni. Azaz: nem.

A 12 órás műszakra a két idősebb azaz a 18 és a 21 éves öcsém esetében került sor.

7: Régebben ünnepnap nappal +50% volt, ünnepnap éjjel +100%. Most nem tudom, de itt nektek nem is számít.

+-Miért ne számítana?

huntah # 2014.09.28. 12:14

Bocs, félrebeszéltem, még a túlóra volt a fejemben, mármint hogy az nincs. Nem tudok érdemben válaszolni a 7. kérdésedre.

huntah # 2014.09.28. 12:38

Na, jól összeszavakat a kevertük. A +50 és +100%-ot nem kellett volna idehoznom, az nem a túlóradíj.
És akkor a 7-re: akkor számítana, ha lenne túlóra. De 12 órás munkavégzés esetén a 9-10-11-12. munkaóra nem túlóra. Hogy mennyi lenne, ha lenne, majd talán megmondja más.

Azért, ha mégis lesz túlóra, akkor azt kőkeményen le kellene papírozni. (Olló:) Fiatalon az ember nem szokott ilyesmire odafigyelni.

Csaba96 # 2014.09.28. 13:36

Nem tudom, hogy az a túlóránál mennyire számít, hogy a szeptember az most 22 munkanap és 176 óra. A kérdező két idősebb öccse esetén (amennyiben a szept. 29-30-át is ledolgozzák) akkor a 176 óra helyett 186 illetve 200 óra lenne a ledolgozott óráik száma?...

a; Nem veszik túlórának a kötelező munkaidő (176 óra) feletti munkavégzést?
b; Egyébként jól tudom, hogy a túlóra pótlék 50%?

Egyébként az ünnepnap az 100%!

capisca # 2014.09.29. 07:54

1. Jár nekik az 50%-os vasárnapi pótlék vagy sem?

Igen jár Mt. 140.§ a) bekezdésre tekintettel. De tudni kellene milyen munkahelyen dolgoznak (az Mt. 101.§ miatt szükséges, ami a vasárnapi bérpótlék megítélésénél számít).

Mivel a kérdező tudja öccsei mit és hol dolgoznak, ezért nézze meg az Mt. 101.§ és 140.§ rendelkezéseit.

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra?

Igen jár neki a teljes ledolgozott időre. Éjjeli pótlékra nem jogosult, mert műszakpótlékra jogosult (Mt. 141-142.§)

4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%)

30%.

5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül?

Kevés az adat így nem lehet pontos választ adni.

A munkaszerződéstől függ, mert a leírtak alapján "A 3 "alap műszak" az 6-14-ig; 14-22-ig és 22-6-ig van. A két másik műszak az 6-18-ig illetve 18-6-ig van."

Nehéz megválaszolni, mert tudni kellene hol és mit dolgozik, mert akár készenléti jellegű is lehet a munkája, így a napi munkaidő elérheti a 12 órát, ami nem fog túlórának minősülni.

Ibolya87 # 2014.10.01. 10:07

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra?

Igen jár neki a teljes ledolgozott időre. Éjjeli pótlékra nem jogosult, mert műszakpótlékra jogosult (Mt. 141-142.§)

4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%)

30%.

Én magam utána néztem. Az internetes sajtóban a 2012. évi I. Törvény (Munka törvénykönyve; "Mt.) két érintett §-a szerint nyilatkozó munkajogászok értelmezése szerint 14-18 óra közötti műszakpótlékMEGSZÜNT.

Egyik diákszövetkezet (Diák Mentor Iskolaszövetkezet) honlapján (http://www.dmp.hu/…mak/potlekok) olvasható a következő szöveg:
Pótlékok: Műszakpótlékra csak akkor jogosult a munkavállaló, ha a beosztás szerinti munkaideje rendszeresen változik. Rendszeresen kell tekinteni:

  • ha havonta a beosztás szerinti napi munkaidő kezdő időpontja a munkanapok legalább egyharmada esetében eltér, valamint
  • a legkorábbi és a legkésőbbi kezdési időpont között legalább négy óra eltérés van.

A munkavállaló csak akkor lesz jogosult műszakpótlékra, ha a fenti törvényi előírásoknak megfelel, így például, ha a munkaidő-beosztása szerint egyik héten a munkaideje reggel hat órakor, a másik héten délelőtt tíz órakor vagy még későbbi időpontban kezdődődik.

A műszakpótlék mértéke 18.00 és 6.00 óra között 30% (Mt. 141. §)

A délutáni bérpótlék megszűnt!

Csak a szociális ágazatban, a gyermekvédelemben és az egészségügyben illeti meg a munkavállalót/közalkalmazottat a 14–18 óra közötti munkavégzés után bérpótlék.

Ezek alapján NEM értem, hogy CAPISCA vagy az ISKOLASZÖVETKEZET értelmezi jól az Mt.-t.?

capisca # 2014.10.01. 10:28

Kedves Ibolya!

Én nem írtam sehol, hogy 14 és 18 óra között lenne bérpótlék.

A kérdező által feltett 18 - 06 közötti munkavégzés kérdésére reagáltam.

KCsaba84 # 2014.10.03. 08:00

Köszönöm capisca válaszát, hiszen egész részletesen válaszol!

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra?
Igen jár neki a teljes ledolgozott időre. Éjjeli pótlékra nem jogosult, mert műszakpótlékra jogosult (Mt. 141-142.§)

4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%)
30%.

Én nem írtam sehol, hogy 14 és 18 óra között lenne bérpótlék.

Itt tisztázni kell: A TELJES DÉLUTÁNI MŰSZAK az 14 órakor kezdődik és 22 óráig tart.

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkoraz egész műszakra (14-22 óra) vagy "csak a műszak második felére (18-22 óra) jár?

5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül?

Kevés az adat így nem lehet pontos választ adni.

A munkaszerződéstől függ, mert a leírtak alapján "A 3 "alap műszak" az 6-14-ig; 14-22-ig és 22-6-ig van. A két másik műszak az 6-18-ig illetve 18-6-ig van."

Nehéz megválaszolni, mert tudni kellene hol és mit dolgozik, mert akár készenléti jellegű is lehet a munkája, így a napi munkaidő elérheti a 12 órát, ami nem fog túlórának minősülni.

Az Iskolaszövetkezet az öcséimet egy olyan céghez közvetítette ki, amely három részlegből áll. Persze mind a 3 részen van KÉSZENLÉTI és ÜGYELETI munka, de erre DIÁKOKAN NEM ALKALMAZNAK.

Nem tudom, hogy az a túlóránál mennyire számít, hogy a szeptember az most 22 munkanap és 176 óra. A kérdező két idősebb öccse esetén (amennyiben a szept. 29-30-át is ledolgozzák) akkor a 176 óra helyett 186 illetve 200 óra lenne a ledolgozott óráik száma?

Teljesen jó a felvetés, hiszen a munkaidő-naptárok szerint 22 munkanap van a hónapban, amely 176 órát jelent.
A kérdésem kiírásakor még nem láttuk ellőre, hogy egy olyan helyzet fog előállni, hogy az egyik diák a péntek éjszakai munkavégzés során munkahelyi balesetet szenved, a másik meg szinte utolsó pillanatban (szombat délelőtt) más okból mondja le a szombat éjszakát, hogy gyorsan kell embert találni a helyükre és a két isősebb öcsém így a szept. 27-i éjszakát (22-6) is bevállalják. Így a munkaórája a 18 évesnek 194 óra, míg a 21 évesnek 208 óra. (Mert, hogy a szept. 39-30-i napokat is végig dolgozták.)

5: A középső (18 éves) és a legidősebb (21 éves) öcsém esetében az egy (szept. 13. /18 éves/) illetve két (szept. 6.; szept 13. /21 éves/) esetében a 12 órás éjszakai valamint a múlt szombat (szept. 27.) ejszakai 8 órás munkavégzés túlórának számít-e vagy sem?

6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem?

7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár”?

A legkisebbik (16 éves) öcsém 12 délutáni (14-22) és 10 délelőtti műszakkal (6-14), a középső (18 éves) öcsém 10 délelőtti (6-14), 5 délutáni (14-22), 8 éjszakai (22-6) és még 1 éjszakai (18-22) műszakkal, a legidősebb (21 éves) öcsém 5 délelőtti (6-14), 10 délutáni (14-22), 8 éjszakai (22-6) és még 2 éjszakai (18-22) műszakkal rendelkeznek.

Az iskolaszövetkezet a 8 órás munkavégzés esetén 597 Ft bruttó órabérrel, míg a 12 órás munkavégzés esetén 398 Ft bruttó bért biztosít. A bruttóbéren felül az iskolaszövetkezet a Munka törvénykönyve szerinti pótlékokat -természetesen- biztosítja.

8. Milyen bruttó illetve nettó bérre számíthatnak? (Ez a délutáni illetve az éjszakai továbbá a vasárnapi pótlék mértéke valamint az esetleges túlóra pótlék miatt merült fel.)

9. Betegszabadságra vagy táppénzre jogosultak-e az Iskolaszövetkezetek által kiközvetített diákmunkások?

10. Ha igen. Melyikre illetve milyen mértékűre?

KCsaba84 # 2014.10.03. 08:00

Köszönöm capisca válaszát, hiszen egész részletesen válaszol!

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkor csak 18 és 22 óra között vagy az egész műszakra?
Igen jár neki a teljes ledolgozott időre. Éjjeli pótlékra nem jogosult, mert műszakpótlékra jogosult (Mt. 141-142.§)

4: Hány százalékos a műszakpótlék jár/na/? (15% vagy 30%)
30%.

Én nem írtam sehol, hogy 14 és 18 óra között lenne bérpótlék.

Itt tisztázni kell: A TELJES DÉLUTÁNI MŰSZAK az 14 órakor kezdődik és 22 óráig tart.

2: Jár-e nekik a délutáni műszakpótlék? 3: Ha jár. Akkoraz egész műszakra (14-22 óra) vagy "csak a műszak második felére (18-22 óra) jár?

5: A két idősebb öcsém esetében a 12 órás munkavégzés túlórának minősül?

Kevés az adat így nem lehet pontos választ adni.

A munkaszerződéstől függ, mert a leírtak alapján "A 3 "alap műszak" az 6-14-ig; 14-22-ig és 22-6-ig van. A két másik műszak az 6-18-ig illetve 18-6-ig van."

Nehéz megválaszolni, mert tudni kellene hol és mit dolgozik, mert akár készenléti jellegű is lehet a munkája, így a napi munkaidő elérheti a 12 órát, ami nem fog túlórának minősülni.

Az Iskolaszövetkezet az öcséimet egy olyan céghez közvetítette ki, amely három részlegből áll. Persze mind a 3 részen van KÉSZENLÉTI és ÜGYELETI munka, de erre DIÁKOKAN NEM ALKALMAZNAK.

Nem tudom, hogy az a túlóránál mennyire számít, hogy a szeptember az most 22 munkanap és 176 óra. A kérdező két idősebb öccse esetén (amennyiben a szept. 29-30-át is ledolgozzák) akkor a 176 óra helyett 186 illetve 200 óra lenne a ledolgozott óráik száma?

Teljesen jó a felvetés, hiszen a munkaidő-naptárok szerint 22 munkanap van a hónapban, amely 176 órát jelent.
A kérdésem kiírásakor még nem láttuk ellőre, hogy egy olyan helyzet fog előállni, hogy az egyik diák a péntek éjszakai munkavégzés során munkahelyi balesetet szenved, a másik meg szinte utolsó pillanatban (szombat délelőtt) más okból mondja le a szombat éjszakát, hogy gyorsan kell embert találni a helyükre és a két isősebb öcsém így a szept. 27-i éjszakát (22-6) is bevállalják. Így a munkaórája a 18 évesnek 194 óra, míg a 21 évesnek 208 óra. (Mert, hogy a szept. 39-30-i napokat is végig dolgozták.)

5: A középső (18 éves) és a legidősebb (21 éves) öcsém esetében az egy (szept. 13. /18 éves/) illetve két (szept. 6.; szept 13. /21 éves/) esetében a 12 órás éjszakai valamint a múlt szombat (szept. 27.) ejszakai 8 órás munkavégzés túlórának számít-e vagy sem?

6: Ha túlórának minősül. Jár-e nekik túlóra pótlék vagy sem?

7: Amennyiben jár. Akkor hány százalék jár”?

A legkisebbik (16 éves) öcsém 12 délutáni (14-22) és 10 délelőtti műszakkal (6-14), a középső (18 éves) öcsém 10 délelőtti (6-14), 5 délutáni (14-22), 8 éjszakai (22-6) és még 1 éjszakai (18-22) műszakkal, a legidősebb (21 éves) öcsém 5 délelőtti (6-14), 10 délutáni (14-22), 8 éjszakai (22-6) és még 2 éjszakai (18-22) műszakkal rendelkeznek.

Az iskolaszövetkezet a 8 órás munkavégzés esetén 597 Ft bruttó órabérrel, míg a 12 órás munkavégzés esetén 398 Ft bruttó bért biztosít. A bruttóbéren felül az iskolaszövetkezet a Munka törvénykönyve szerinti pótlékokat -természetesen- biztosítja.

8. Milyen bruttó illetve nettó bérre számíthatnak? (Ez a délutáni illetve az éjszakai továbbá a vasárnapi pótlék mértéke valamint az esetleges túlóra pótlék miatt merült fel.)

9. Betegszabadságra vagy táppénzre jogosultak-e az Iskolaszövetkezetek által kiközvetített diákmunkások?

10. Ha igen. Melyikre illetve milyen mértékűre?

capisca # 2014.10.03. 09:25

Kedves Csaba!

Nagyon összevissza ez a dolog.
Külön tedd fel a kérdéseidet, mert nem tudom követni.

KCsaba84 # 2014.10.03. 11:27

Először tisztázni kell, hogy hova és milyen munkakörökbe hívnak ehhez a céghez diákokat.

Diákokat ügyeleti és készenléti munkakörbe NEM alkalmaz cég.

A kiközvetítés a cégnek három részlegéhez történik. Többségében csomagolás és válogatás munkakörbe.

KCsaba84 # 2014.10.03. 11:27

Először is tisztázni kell a DÉLUTÁNI MŰSZAK tényét.
A DÉLUTÁNI MŰSZAK 14 órakor kezdődik és 22 óráig tart.

A délutáni műszak 14-22 óra közötti teljes időre jár vagy "csak" a délutáni műszaknak 18-22 óra közötti részre jár?
Amennyiben jár. Hány százalék?

KCsaba84 # 2014.10.03. 11:30

A munkaidónaptárakat tekintve: 2014. szeptembere 22 munkanapból áll. A havi munkaórák száma 176 óra.
Az öcséim közül a két idősebb ezt "jóval" meghaladó munkaidőt "produkált" hiszen a középső (18 éves) öcsém esetében 194 óra; a legidősebb (21 éves) öcsém 208 óra munkaidőt "produkált".

Mi számít túlórának? Nekik jár-e túlórapótlék? Ha jár. Hány órára és hány százalék?

KCsaba84 # 2014.10.03. 12:04

két olyan kérdés is felmerült ami jelenleg Hál'Istennek "csak" közvetve érintette az öcséimet.

Az Iskolaszövetkezetek által foglalkoztatásra kiközvetített diákokat megilleti-e betegszabadság vagy táppénz? Ha igen. Melyik és milyen mértékű illeti meg ezen diákokat?

KCsaba84 # 2014.10.04. 11:56

Először tisztázni kell, hogy hova és milyen munkakörökbe hívnak ehhez a céghez diákokat.

Diákokat ügyeleti és készenléti munkakörbe NEM alkalmaz cég.

A kiközvetítés a cégnek három részlegéhez történik. Többségében csomagolás és válogatás munkakörbe.

Először is tisztázni kell a DÉLUTÁNI MŰSZAK tényét. A DÉLUTÁNI MŰSZAK 14 órakor kezdődik és 22 óráig tart.

A délutáni műszak 14-22 óra közötti teljes időre jár vagy "csak" a délutáni műszaknak 18-22 óra közötti részre jár? Amennyiben jár. Hány százalék?

A munkaidónaptárakat tekintve: 2014. szeptembere 22 munkanapból áll. A havi munkaórák száma 176 óra. Az öcséim közül a két idősebb ezt "jóval" meghaladó munkaidőt "produkált" hiszen a középső (18 éves) öcsém esetében 194 óra; a legidősebb (21 éves) öcsém 208 óra munkaidőt "produkált".

Mi számít túlórának? Nekik jár-e túlórapótlék? Ha jár. Hány órára és hány százalék?

két olyan kérdés is felmerült ami jelenleg Hál'Istennek "csak" közvetve érintette az öcséimet.

Az Iskolaszövetkezetek által foglalkoztatásra kiközvetített diákokat megilleti-e betegszabadság vagy táppénz? Ha igen. Melyik és milyen mértékű illeti meg ezen diákokat?

KCsaba84 # 2014.10.04. 15:20

11. A délutáni pótlék „ a délutáni műszak 14-22 óra közötti teljes időre jár vagy "csak" a délutáni műszaknak 18-22 óra közötti részre jár?
12. Amennyiben jár. Hány százalék
”?

Az „elmúlt hónapban 22 munkanap volt. Ami 176” (ill. a munkaközi szünetek nélkül 167,2) „munkaórát jelent”.

  • a „legidősebbik öcsémnek viszont 208” (ill. a munkaközi szünetek nélkül 197,3) „munkaórája volt”.
  • a középső öcsémnek viszont 196” (ill. a munkaközi szünetek nélkül 186,05) „munkaórája volt.

13. Mi számít túlórának?
14. Nekik jár-e túlórapótlék?
15. Ha jár. Hány órára és hány százalék
”?

...„hogy az egyik diák” munkatárs „a péntek éjszakai munkavégzés során munkahelyi balesetet szenved”.....

16. „Az Iskolaszövetkezetek által foglalkoztatásra kiközvetített diákokat megilleti-e betegszabadság vagy táppénz?
17. Ha igen. Melyik és milyen mértékű illeti meg ezen diákokat
”?

Lyonee # 2014.10.04. 20:52

Még mindig nincs kész a házi feladatod?