munka űgy


samesza # 2014.10.24. 09:34

tiszteletem érdeklöni szeretnék hogy dolgozik egy ismerösöm egy cégnél Jászberénybe és minden 3.szombaton ingyen menni kell dolgozni mert a kajaidöt dolgozzák le de továbra is 7.5 orával vannak elszámolva ha pedig szováteszik ezt az egész dolgot akkor jön a kirugás kérdés hogy jogosan járel a cég és mit is lehetne csinálni


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 11:34

Hirdettek munkaidőkeretet?

attikusz # 2014.10.24. 12:58

Helló.
Van egy faramuszi kérdésem. Ha a céget ahol dolgoztam hivatalosan törölte a cégbíróség " kényszer törlés alatt" címszóval akkor hogyan tudok leszámolni a cégtől és hogyan tudom meg kapni a leszámolási papirokat amivel el tudnék menni valahova dolgozni, mivel papírok nélkül nem foglalkoztatnak sehol hivatalosan, nem beszáélve arról,hogy mivel üzemi balesetem volt így a rehabilitációs járadékot nem fizetik mivel még hivatalosan munkaviszonyban vagyok egy nem létező cégnél.

PowerRD # 2014.10.24. 14:39

A kérdésedre nem tudom a választ, de nagyon fontos: az hogy az előző cégtől kapott leszámolópapírok/kilépőpapírok nélkül máshol nem lehet elhelyezkedni, egy városi mítosz, nem igaz. Ugyanúgy el lehet helyezkedni. Annak, hogy nincsenek meg a papírok, elhelyezkedés szempontjából az alábbi következményei lesznek:

  • nem fogják tudni az év végén az adóigazolásodon feltüntetni az előző cégnél szerzett jövedelemet (ha év végéig sem tudod leadni), így neked egy picirit nehezebb lesz az adóbevallást elkészíteni
  • ha letiltásod van, nem fogják tudni berögzíteni. ajánlom, ha van letiltásod, akkor kérj egy külön igazolást a végrehajtótól a jelenlegi állapotról és azt add le, hogy minél hamarabb túl legyél rajta
  • az új helyen folyamatosan rágni fogják a füled a papírokért.

De attól még nyugodtan dolgozhatsz.

samesza # 2014.10.24. 15:11

akkor ide várom a válaszokat és köszönöm elöre is


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.24. 15:15

Hirdettek munkaidőkeretet?

samesza # 2014.10.24. 15:29

én csak választ szeretnék a kérdésemre


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

samesza # 2014.10.24. 16:21

tiszteletem érdeklöni szeretnék hogy dolgozik egy ismerösöm egy cégnél Jászberénybe és minden 3.szombaton ingyen menni kell dolgozni mert a kajaidöt dolgozzák le de továbra is 7.5 orával vannak elszámolva ha pedig szováteszik ezt az egész dolgot akkor jön a kirugás kérdés hogy jogosan járel a cég és mit is lehetne csinálni elöre is köszönöm a választ


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

ius latratus # 2014.10.24. 19:14

Te nem látod, hogy segíteni szerettek volna???

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.25. 05:42

Ő nem segítséget szeretne, hanem azt, hogy valaki mondja azt neki, hogy igaza van. A másik rovatban meg is kapta. Hogy aztán tényleg igaza van-e, az neki már mindegy.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 06:48

Kedves KBS!

Meghazudtolod a korodat, mert már most olyan jól áll Neked, ha másokra megjegyzéseket teszel.

A szakmaisághoz annyit, hogy teljesen mindegy, hogy hirdettek munkaidőkeretet, vagy szerződés szerint dolgozik így a kérdező, a lényeg, hogy a 8 órás munkáért, 8 órás bér jár.

samesza # 2014.10.25. 09:02

köszönöm a válaszokat hát nemigazán lettem okosabb, kedves Kovács ur önnek is köszönöm a cinizmusát


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

samesza # 2014.10.25. 09:05

az a baj hogy dolgozunk nagyon sokat és azt csinálnak velűnk amit akarnak mert ha szolunk akkor meg ki rugják az embert de van még egypár éven azért köszi


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.25. 09:29

A szakmaisághoz annyit, hogy teljesen mindegy, hogy hirdettek munkaidőkeretet, vagy szerződés szerint dolgozik így a kérdező, a lényeg, hogy a 8 órás munkáért, 8 órás bér jár.
Persze. De azt, hogy milyen időtartam átlagában kell meglennie a napi 8 órának, csak akkor lehet tudni, ha tudod, hogy milyen időkeretben dolgoznak. (Megjegyzem, havi bér esetén értelmezhetetlen, hogy "7,5 órát fizetnek"; másrészt ha 15 napon át 7,5 órát dolgozik, aztán pedig még egy szombaton is 7,5-et, akkor éppen megvan a napi 8 óra.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.25. 09:30

OFF
Erre most mit mondjak? Háromszor kérdezek valamit, ami szükséges lenne a tényálláshoz, háromszor elengedi a füle mellett - és én vagyok cinikus.
ON

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 09:30

éppen megvan, csak nem annyit fizetnek.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 09:31

Hirdettek munkaidőkeretet?

Ezt egy jogásztól megkérdezheted, de egy gépsor mellett dolgozótól nem.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 09:37

Megjegyzem, havi bér esetén értelmezhetetlen, hogy "7,5 órát fizetnek";

Megértelek, az új ismerőseiddel kizárólag tudományos elméleti síkon beszélgetsz, ezért szoktál el a normális beszédtől.

samesza # 2014.10.25. 10:31

mi reggel 6.orakor kezdűnk és a munka vée pedig 14ora és ez mellet minden harmadik szombaton megyűnk dolgozni és a bér papiron mégis csak 7.5 ora van elszámolvatöbször jelentették már és bűntették is és mégis továbra sem változik semmi sajna de egyébként köszönöm mindenkinek


Üdv, Volt egy kis összeg? hitelem amit sajnos nem fizettem 1998. 98000 ezer forint volt .Amir?l a mai napon kaptam 1 milliós felszólítás, Mit is kellene

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.25. 10:49

Egyénileg úgy van megoldás, ha a munkaügyi felügyelőséghez egyéni kérelmet nyújtasz be, akkor kizárólag a Te érdekedben járnak el.
Munkaügyi Bírósághoz is lehetne fordulni, akár csoportosan is. De gondolom, ezek az utak nem járhatók.

Esetleg, ha a munkahely állami-, vagy önkormányzati alapítású, esetleges részesedésű lenne.

MACSKAJANCSI # 2014.10.26. 20:27

a munkaidőkeretet minden szakirányban lehet alkalmazni?
nincs esetleg valamiféle feltétele?
tehát ott alkalmazható, ahol a munka intenzitása és feltételei adottak az munkaidő ingadozásához.

tehát ész nélkül nyilván nem alkalmazható, ettől függetlenül előszeretettel papírozzák a munkáltatók ezt, mert a dolgozóknak szinte teljesen követhetetlenné válik az elszámolás.
bogarászni kell alaposan, ha nyomon akarja követni az elszámolás helyességét.

milyen szakágakban lehet, és milyen szakágakban kizárt a munkaidőkeret alkalmazása?
ezt szeretném kérdezni tisztelettel és köszönettel várom a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.27. 07:16

Négy hónapi (16 heti) munkaidőkeretet bármelyik munkáltató elrendelhet (óvoda, egyetem ugyanúgy, ahogyan a szarvasmarhatelep). Az ennél hosszabb idejű keretnek vannak feltételei.
Megjegyzem, a munkavállaló számára egy tisztességesen elszámolt munkaidőkeret előnyösebb, mint ha a munkáltató a munkaügyi szabályok megsértésével dolgoztatja.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.10.27. 07:17

bogarászni kell alaposan, ha nyomon akarja követni az elszámolás helyességét.
Ugyan már! Egy és kétjegyű számok összeadása még nem a felsőbb matematika.

hugi0713 # 2014.10.29. 17:57

Tisztelt jogászok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni mennyire jogos az amit az elmúlt hónapban megtett a munkáltatóm. Éjszakai munkarendben dolgozok egy hipermarketben. Eddig mint minden más helyen éjféltől-éjfélig tartott egy munkanap. Ezt nekünk módosították arra hivatkozva, hogy nehéz így a könyvelés és jelenleg nekünk este nyolctól másnap este nyolcig tart a munkarend. Augusztusi hónapban adott volt a 20.-a mint ünnep. Eddig ilyenkor mindig éjfél után mentünk dolgozni de most este 10-re, amit nem fizettek ki mint ünnepi pótlék. arra hivatkoznak hogy nekünk a fizetett ünnep 19.-e. A munka és pihenőidő nyilvántartásban is 19-re van beírva a fizetett ünnep. Hozzáteszem én 18-án is dolgoztam ami természetesen 19-én ér véget, de erre pedig azt válaszolták hogy maga az ünnep este 8 után van nekünk.
Előre is köszönöm a segítséget!

MACSKAJANCSI # 2014.10.30. 17:22

NEM JOGOS EZ ÍGY, HOGY LENNE AZ? A MUNKAIDŐ VALÓS ÉS TÉNYSZERŰ ADATAI ÍGY HAMISAN VANNAK RÖGZÍTVE ÉS AZÉRT IS MERT MEG VAGY KÁROSÍTVA AZ ELSZÁMOLÁSSAL!