Bérgarancia alap


MACSKAJANCSI # 2015.08.10. 09:38

nagyon köszönöm, további minden jót kívánva!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.10. 09:21

Ez a közzétételi díj. Az illeték 50K, de az alól a munkavállaló hitelező mentesül. A nyilvántartásba vételért a követelés 1%-át, de legalább 5K-t kell majd fizetni.
Az ügyvédi munkadíj meg szabad megállapodás tárgya.

MACSKAJANCSI # 2015.08.10. 08:15

köszönöm szépen!

tehát 25 ezer forint a költség?
pertárgy értéktől függetlenül?
ez a végrehajtás költsége?

mert gondolom a felszámolás elindítás ennél magasabb lehet, figyelembe véve a kötelező jogi képviselői közreműködést is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.10. 07:54

25 ezer forint.

MACSKAJANCSI # 2015.08.10. 07:47

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

ezt kérlek kifejtenéd kicsit bővebben?
"25K.”"

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.09. 18:13

25K.

MACSKAJANCSI # 2015.08.09. 14:14

Kedves ObudaFan!
nagyon köszönöm!

egyelőre még nem tartunk ott, hamarosan ítélet lesz az ügyből.

mivel kezdettől fogva nincs tényleges fizetési szándék, ezért nyilván kényszerrel tudok csak hozzájutni a munkabéremhez.

de hogy kötelező a jogi képviselet, ez most új információ, gondolkodom rajta, hogy kit kellene bevonni.
eddig ugyanis nem volt jogi képviselő.

és maga a felszámolás elindítása, a végrehajtás ilyen esetben mekkora költséggel jár? a pertárgy bizonyos százaléka?
tehát ügyvédi költséggel biztosan kell számolnom, gondolom az is utólag áthárítható lesz.
természetesen ha megvan a jogerős bírósági ítélet, akkor indul, de már előre szeretnék tájékozódni.

Telepathy # 2015.08.09. 11:42

Köszönöm a válaszokat, már tudom hogy a felszámolásban két lehetőségem van. Vagy én kezdeményezem, vagy a nav rendelheti el. Ha én csinálom annak az összege 75 ezer. A nav meg ingyen megteheti. Gondoltam, hogy bejelentem a navnál. Mert törölt adószámmal ad számlát. Amit internetes számlázó programmal nyomtat ki. Ezért felszámolhatják a céget? Ha be akarom jelenteni a nav nál, érdemes beleírni hogy nekem is tartozik? Törtölt adószámmal számlát adni mennyire súlyos?

ObudaFan # 2015.08.09. 09:58

A felszámolási eljárásban a jogi képviselet kötelező, tehát azt a részét egyedül nem fogod tudni intézni, hacsak valaki más kérésére, vagy hivatalból valamiért a felszámolást el nem rendeli a bíróság. (De önmagában azért, mert van a cégnek tartozása, akármekkora is, akármilyen jogcímen is, nem fogják hivatalból elrendelni.)

MACSKAJANCSI # 2015.08.07. 20:35

nagyon köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.07. 20:10

A törvényszéken. A Bérgarancia Alap a felszámolásban fizet, ha a csődvagyon nem nyújt fedezetet.

MACSKAJANCSI # 2015.08.07. 19:57

azt még megmondanád kérlek, hogy hol lehet ezt az egészet elindítani?
mármint ilyen esetben a felszámolást
tehát munkabér jogcímén 200 ezer feletti összeg esetében.
1 millió körül összeget a bérgarancia alapból kérhető.
a többit meg felszámolás keretében?

MACSKAJANCSI # 2015.08.07. 19:54

értem és köszönöm.
így már teljesen világos.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.07. 19:02

Ha mondtam valamit, amiben a felszámolás, a munkavállaló és a 200 ezer forint szerepelt, az az lehetett, hogy a munkavállaló csak akkor kezdeményezheti a felszámolást, ha a bérjellegű követelése tőkerésze meghaladja a 200 ezer forintot.

MACSKAJANCSI # 2015.08.07. 18:59

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

lehet, hogy félreértettem...ez könnyen lehetséges.
de ezt te mondtad, pontosabban csak annyit, hogy 200 ezer feletti tartozás esetén hivatalból indítható felszámolás.
és gondolom ez csak munkabér esetén értendő.
már jogcímnél, tehát egyezség esetében, ami kártérítés (sérelemdíj) ez nem alkalmazható
ezt így jól tudom?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.07. 18:34

Valamit rendesen félreérthettél.

Telepatty, mi akadálya, hogy te magad kérj felszámolást?

MACSKAJANCSI # 2015.08.07. 18:03

hasonló kérdésre kaptam itt egy olyan választ, hogy 200 ezer forint feletti tartozás esetében a bíróság hivatalból indít felszámolást.

a bírósági panasznapon lehet, hogy konkrétan tudnak is segíteni.

(én korábban végrehajtást kértem magánszemély ellen, amit jogerős bírósági ítélettel igazoltam.
ilyen panasznapon megjelentem, s a ott lévő bírósági titkár segített kitölteni az ehhez szükséges iratokat)

Telepathy # 2015.07.29. 17:06

Hello

A történetem röviden. Dolgoztam egy cégnél és nem fizetek ki, ezért munkaügyi bírósághoz fordultam. Amit meg is nyertem. A céget 1.1 millió ft elmaradt bérmegfizetésre kötelezték. A cég még nem áll felszámolás alatt de bírósági végrehajtó már próbált pénzt behajtani. A cég fizetésképtelen, végrehajtani rajtani semmit sem lehet.

A kérdésem a következő lenne. Hallatom a bérgarancia alapról, ahonnan elméletileg meg lehet igényelni az elmaradt béremet. Ha jól tudom csak akkor tudom az igényemet benyújtani ha a cég felszámolás alatt áll? Mennyi esélyem van arra hogy az elmaradt béremet megkapom? Mennyi idő, átlagosan? A céget nem igazán akarja a nav felszámolni, annak ellenére hogy évek óta nem fizet semmilyen adót. Ha jól tudom a cégfelszámolást én is tudom kezdeményezni a bírósági végzésemmel. Hova kell fordulnom a felszámolással kapcsolatban?