felmondás + kényszermunka


Lolka # 2005.03.21. 17:19

Rendkívüli felmondással te vagy a munkáltatód akkor élhettek, ha másik a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ebben az esetben azonnali hatállyal megszűnhet a munkaviszony. Ha a munkaviszonyt a munkavállaló szünteti meg indokoltan rendkívüli felmondással, a munkáltató köteles annyi időre járó átlagkeresetet részére kifizetni, amennyi a munkáltatói rendes felmondása esetén járna, továbbá megfelelően alkalmazni kell a végkielégítés szabályait is. A munkavállaló követelheti felmerült kárának megtérítését is.

gondok # 2005.03.21. 11:24

Szóval örülhetek, hogy 2 hónapot mondott.
Most már csak azt szeretném tudni, hogy milyen a rendes felmondás és milyen egy rendetlen?

the big cat # 2005.03.21. 10:28

Így van, a helyzet pontosan annak az ellenkezője, amit korábban mondtam, annak alapján amit írtál. Ugyanis arra kellene közös megegyezés, hogy ne 90 nap legyen a felmondási idő. Ha a munkáltatód erre nem hajlandó, akkor sajnos le kell töltened a telejs felmondási időt. És csak írásos megállpodás számít.

Karika # 2005.03.21. 09:09

Gondok!

Ez azt jelenti, hogy akár te, akár a munkáltatód mond fel, a felmondási idő 90 nap. Ha te mondasz fel, mind a 90 napot le kell dolgozni. Ha a munkáltatód mond fel, a felére köteles felmenteni a munkavégzés alól. Közös megegyezés pedig azt jelenti, hogy te és a munkáltatód valamiben megállapodik.

gondok # 2005.03.21. 08:17

Most megkerestem, a pontos szöveg így szól:
Felek a munkaviszony rendes felmondással történő megszüntetése esetén 90 napos felmondási időben állapodnak meg. Közös megegyezéssel ettől el lehet térni.

Vajon ez most minek számít?

the big cat # 2005.03.18. 12:11

És szó sincs arról, hogyha nincs megegyezés, akkor a maximum az irányadó. Akkor természetesen a törvény az irányadó.

the big cat # 2005.03.18. 12:10

Nem, a szeződéses klauzula azt jelenti, hogy a felmondási idő maximum 3 hónapra kiterjeszthető, ha van ilyen megegyezés közted meg amunkáltatód között. (vagy nem ez avan a szerződésedben?)

Ha nincs iylen megegyezés (amit írásba kel foglalni), akkor a törvényes határidő az irányadó, és ez még akkor is így van, ha amunkáltatód azt hiszi, hoyg ő egyoldalúan kiterjesztheti 3 hóra a felmondási időt.

gondok # 2005.03.18. 11:57

Megegyezés? Hát amikor kész vagyok. Ha sikerül 5 perc alatt, akkor mehetek 6 perc múlva, szerinte pont 2 hónap kell hozzá.

the big cat # 2005.03.18. 11:52

Aha, és mia megyezés? Mert ha nincs megegyezés, akkro nem max 3 hónap van, az ugyanis csak megegyezés esetén van, akkor csak a törvéynes 30 nap van.

gondok # 2005.03.18. 11:41

Köszi!
Sajnos a szerződésben az áll, hogy max 3 hónap - megegyezés szerint. A főnök meg azt mondta, hogy amint az a bizonyos munka kész... Az új helyen viszont most várnak.

the big cat # 2005.03.18. 11:22

A felmondási időt a munkáltató nem határozhatja meg, annak benne kell lenni a munkaszerződésben, vagy a törvényes felmondási idő számít. Ha nincs még 3 év hosszúságú munkaviszonyod akkor ez max 30 nap.

Úgyhogy a törvényes felmondási idődet dolgozd le, szép komóttosan , semmit el nem sietve, túlmunkát csak írásoso előzetes elrendelés ellenében legyél hajlandó végezni, pontosan jelenj meg munakkezdésre, de pontosan is távozz, kivéve az előbbi írásos elrendelésre, ami mindig konkrét időpontra és időszakra szóljon, amit természetesen aztán ők kötelesek elszámolni. Aztán ha letelik a felmondási időt, akkro eldobod a kalapácsot, ott ahol akkro tartasz, és csao.

gondok # 2005.03.18. 10:52

Hello!
Én, mint alkalmazott felmondtam, mert lehetetlen helyzetbe hoztak (olyan feladatot adtak, amit nem lehet megoldani - legalábbis én képtelen vagyok rá). Ezek után a felmondási időt ahhoz kötötték, hogy mennyi idő alatt bírom ezt a bizonyos dolgot megcsinálni. Értelmes érvekre nem hallgatnak. Mit lehet ilyenkor tenni a komolyabb botrány elkerülése érdekében?