túlóra elszámolása


K_Peti # 2005.04.13. 09:28

Mar tobbszor is elo jott, hogy aki kotetlen munkaidoben dolgozik az maga osztja be a szabadsagat. Erre ha jol tudom, azert vannak kotottsegek. Mihez van joga es milyen esetekben a munkaltatonak egy ilyen alkalmazottal szemben. Konkretan, ha o bejelenti, hogy szabira megy, valamilyen indokkal ez meggatolhato?

Kála # 2005.03.23. 07:23

Nem bizony! Rugalmas a munkaidő beosztás, ha van egy törzsidőd, amit minden nap bennt kell töltened, és van egy tágabb peremidő amiben te döntöd el, hogy hogyan osztod be az idődet (persze a napi munkaidődnek meg kell lennie - ha munkaidő keretben vagy, akkor a munkaidő keret átlagában pedig a heti munkaidődnek is ki kell jönnie).
A kötetlen munkaidő beosztás gyakorlatilag azt jelenti, hogy a munkáltatónak nincs beleszólása abba, hogy mikor dolgozol. Ezt a megoldást általában vezetőknél szokták alkalmazni tapasztalataim szerint.

K_Peti # 2005.03.23. 07:13

Lehet hogy atsiklottam egy aprosagon. A kotetlen munkaido es a rugalmas munkaido nem azonos fogalmak?

the big cat # 2005.03.22. 12:16

Ha te heti 45 órát töltesz benn, és kötetlen a mubnakidőd, akkor az a te veszteséged. és úgy van, azt is te döntöd el mikor mész be dolgozni, ha nincs dolgod nem mész be.

Persze a realitáshoz tartozik, hogy a munkálttók az előbbi feltételt előszeretettel, az utóbbit soha nem alkalmazzák.

K_Peti # 2005.03.22. 11:41

Ezt kifejtened bovebben egy peldan keresztul, hogy megertsem?
Ha en heti 40 oraban dolgozom, de rendszeresen 45-ot toltok bent akkor az az en bajom? Vagy, ha semmi nincs meghatarozva, csak az, hogy kotetlen a munka, akkor napi 10 ora mellett penteken mar be se kell mennem? (Stb.)

the big cat # 2005.03.21. 17:55

A kötetelen munakidő, vagy inkább az a munakrend,. amikor a munkavállaó maga osztja be a 40 óra munakidejét azzal jár, hogy túlmunkáért ellenszolgáltatás nem jár.

the big cat # 2005.03.21. 17:54

Hétközben 50% pótlék jár.

Lolka # 2005.03.21. 16:58

Bocs: természetesen heti 40 óra!

Lolka # 2005.03.21. 16:56

Sziasztok! Nekem is lenne kérdésem: ha kötetlen munkaidőben dolgozik az ember, de a munkaszerződése szerint havi 40 órában, akkor jár-e túlóradíj, ha ezt rendszeresen meghaladó időt tölt a munkahelyén? Vagy a kötetlen munkaidővel az jár, hogy az embernek magának kell gondoskodnia arról, hogy kiegyenlítődjenek a napi munkaórái? Köszi!

onom # 2005.03.21. 15:54

sziasztok!
nekem is lenne kérdésem, miszerint, ha a munkaidő után maradok este nyolcig, mennyi jár?
nekem +50%ot fizetnek, gondolom, nem ennyi, nem mintha tehetnék ellene bármit is, mert örülök, hogy kifizetik, csak érdekelne.
köszi

the big cat # 2005.03.21. 15:12

100%-os pótlék jár.

Tyepa # 2005.03.21. 14:59

Sziasztok!

Egy normál szombati napon (m.szüneti nap lenne elvileg) kellett bejönnöm dolgozni, 8 órát töltöttem munkával.
Kérdésem, hogy a normál munkabérhez képest mekkora összeg jár ezért? 120% vagy rosszul tudom?

Előre is köszi!

Tyepa