Rendkívüli felmondás


Vadász # 2005.04.21. 17:50

Következő lenne a kérdésem:A munkálltatóm egyoldalulag megváltoztatta a munkaköröm ,több múszakos munkarendben dolgoztam,most pedig egyműszakos munkarendbe kényszerit,és nem a munkaszerződésemben rögzitett munkakörben. Ezt arra hivatkozva tette hogy el mentem betegállományba ill öszeférhetettlen vagyok a munkatársaimmal.Persze a betegállomány igaz ...de az összeférhetettlenség nem bizonyitott,általában jol kijövök mindenkivel ,és normális munkakapcsolatban vagyok a kollegáimmal.A munkaköröm megfelelően látom el ill láttam el hiszen húsz éve dolgozom a cégnél az előző vezetéssel semiféle ehez hasonló nézeteltérésem nem volt.Rendkívül hátrányossan érint anyagilag ,gondolok itt a kiesett potlékokra .Megalázo lejárató kompromitáló magatartást tanusit velem szemben.Mint pl: munkaruha meg nem rendelése számomra ,rajtam kivül mindenki kapott a lejárati idő végén én nem arra hivatkozva hogy ugy is el leszek küldve.Alaptalan gyanusitgatások ill nem megfelelő hangnem ,a munkabéremröl meg nem is beszélve a jutalmak ill béremelések nem megléte vagy épp csak a minimum./pl az idei ..a szakszervezet által kialkudottnak még a fele sem/Mennek az alkudozások ,fel ajánlották a 20 -éves munkaviszonyom után járó összeg töredékét hogy fogadjam el ,és közös megeggyezéssel váljunk el egymástol.Persze nemfogadtam el ,hangoztattam hogy hajlandó vagyok elmenni mihelyt a törvényben ill a kollektív szerződésben leirt összeget kifizetik számomra,de ők elzárkoztak ez elöl financiális problémákra hivatkozva.Magyarul tovább folytatódik ellenem a burkoltnak épp nem mondható harc hogy ha lehet az ő álláspontjuk szerint önként én mondjak fel és távozzam a cégtöl.Rengeteg nyilvános atracitás ér a fönököm részéröl,szinte nap mint nap..nem tudom mi tévő legyek ,elég nehezen tűröm a z állandó zaklatásokat .A rám kényszerített egyműszakos feladatot ill munkakört maradéktalanul ellátom ,a munkám megfelelően végzem ,mégis örökös célpont vagyok.Gondoltam hogy ezért a munkahelyi diszkriminációra hivatkozva rendkivüli felmondással élek,és követelem a teljes végkielégitésem ,ill a felmondási időmre járó bért,ill a a kiesett potlékokat amitöl a jogtalan egyoldalú munkaköri áthelyezésem megfosztott.Nem tudom hogy ez kivitelezhető ill megáll -e jogilag,vagy mi mást tehetnék ,hisz ez a méltatlan megalázást más nem birom sokáig.Válaszukat tanácsaikat előre is köszönöm .

Köszönettel : Vadász barátja