Előrehozott öregségi nyugdíj


fagyongy55 # 2013.01.05. 15:34

Munkaviszonyt megszüntetni K02 nyomtatványt kitölteni beküldeni a tb kis könyvet és a jelenlegi munkahelytől kapott munkaviszony megszűnését igazoló papírokat.A meglévő jogosultsági/illetve szolgálati idő megállapító határozatra való hivatkozással. És feltüntetni a határozattól eltöltött éveket.A felmondást úgy kell kalkulálni, hogy inkább egy pár nappal több legyen az idő mint 40 év.

Klári55 # 2013.01.05. 14:46

Tisztelt Fórum!

2013. júliusában szerzem meg a Nők kedvezményes nyugdíjba vonulásához szükséges időt! A szolgálati időkről már megszereztem a határozatot!
Kérdésem hogy melyek a továbbiakban a teendőim a nyugdíjazásom elindításához!

Tisztelettel :Szabó Klára

nadrienna # 2013.01.03. 18:01

2013. június 30-án lesz meg a 40 éves munkaviszonyom a Biztosító számítása szerint. A közalkalmazotti 40 évem viszont szeptember 9-én telik le. Mikor érdemes megkezdenem a felmondási időmet, hogy a jubíleumi pénzt is megkapjam?

sitimaci # 2013.01.03. 11:19
    • Telefonálj-telefonálj,vagy menj el személyesen!!!---
ecilammin # 2013.01.03. 11:13

Az a gondom,hogy a debreceni ONYP ügyintézőjével nem tudok sem tel.onon,sem e-mailban sem személyesen konzultálni.
Egyszer magán számról este felhívott,de azóta semmi.
Ugyanis 2011.12.15 én nyilatkozta,hogy 2012.08.17 én betöltöm a 60.életévemet és szeretnék nyugdíjba vonulni.
Ez 2012.12.28.napjával megtörtént és az ügyintézés itt megszakadt,pedig minden papír el lett juttatva az ONYP hez.
Milyen elbírálásra számíthatok,ha lesz elbírálás?

sitimaci # 2012.12.31. 08:59
    • Versem 2013.---' Új év új remény,visszatér e még,akit szerettél,érezheted e még forró ölelését,szemének csillogó fényét,látod e még?--Aki beteg mit érezhet még,van e remény,ha nincs késztetés,hogy éljünk még,vagy tűrjünk,bírjunk amíg van késztetés!--Lesz e erőnk,bírjuk e még,ha nincs munka,kenyér,forró meleg ölelés,ha nem pihenhetünk le meleg otthonban és nincs már remény,hogy lesz élhető életünk még!--Meddig bírja szívünk a sok késztetést,hogy éljünk még,mert a jövő,igenis hozhat új reményt,szerelmet,boldogságot,egészséget,jólétet,szerető családot és nem csak Tündér Meséket!!! '---/ MINDEN KEDVES ROKONOMNAK,ISMERŐSÖMNEK,AZOKNAK AKIK SZERETNEK ÉS AZOKNAK IS,AKIK NEM SZERETNEK,KÍVÁNOK,---BOLDOG ÚJ ÉVET---A 2013.-AS ÉVRE !!!---
sitimaci # 2012.12.27. 14:54
---
  • Tekila12!----A korkedvezményes nyugdíj rendszerét,több mint 40.-éve vezették be,/1972-ben/--!Az ONYF.-nél,még az 1967-68-ban végzett diák munka is meg volt!Az ha ott nem találnak valamilyen adatot,több okból is lehet,nem biztos hogy az ő hibájuk ha nincs adat a munkahelyről,de "máshol" keresni,nem valószínű,hogy sikeres lépés!--A korkedvezményes munkakörben ledolgozott időket,meg jó lett volna igazoltatni!Ezt kilépésnél,vagy a cég-vállalat megszűnésekor kel kérni,ha magától nem ad ilyent a munkaadó!--Az hogy a munkakönyvbe beírják,pld., azt,hogy olvasztár,még nem biztos hogy kilépésnél is az lesz,vagy hogy e mellé nem kel még egy olyan papír-igazolás a munkaadótól,amim külön szerepel az,hogy mettől-meddig dolgozott a melós,ilyen munkakörben,ami korkedvezményesnek számít!!!--NYUGDÍJBA VONULÁSKOR EZ A KORKEDVEZMÉNYT BIZONYÍTÓ IGAZOLÁS A MÉRVADÓ---Üdv.maci-----
fagyongy55 # 2012.12.26. 14:30

Tekila12 Nincs véletlenül a régi papírjai közt munkaszerződés módosítás, mert pl ezt adták béremeléskor év elején ,vagy amikor volt azon rajta kell lenni a besorolásának /feor/ számának, munkakörének.

tekilla12 # 2012.12.26. 13:16

Tisztelt Lyonee!

180 nap hiányzik a 40 éves szolgálati időhöz.A nyugdíjfolyósító azt mondta,hogy a munkakönyv alapján nem lehet tudni,hogy meddig volt fonónő,ami veszélyes munkakörnek számítana.! év után járna 1 év amitfolyamatosan kel az időhöz számolni.

Lyonee # 2012.12.25. 16:32

tekilla12
Mi volt az oka, hogy anyósod kártológép kezelő lett? Valami egészségügyi probléma, műtét, stb., ami dátumhoz, eseményhez köthető?
Esetleg kolléganők, akikkel egy gépsoron dolgozott tudnák igazolni.
A korkedvezmény nélkül nem tud nyugdíjba menni anyósod? A nyugdíj összegének kiszámításánál ugyanis nem játszik semmilyen szerepet a korkedvezmény.

tekilla12 # 2012.12.24. 17:37

Tisztelt Lyonee!

A munkakönyvbe csak annyi van hogy kezdéskor fonónő kilépéskor kártológép kezelő!A fonőnőként eltöltött pontos időszakot kellene megtudni valahogy!

Lyonee # 2012.12.24. 17:05

A munkakönyvben biztos, hogy benne van.

tekilla12 # 2012.12.24. 16:39

Köszönöm!
A ONYEF biztosan nem tudja mert anyósnak azt írták vissza,hogy nem találnak semmi iratot ami bizonyítaná,hogy hány évig dolgozott fonónőként.A nyugdíjhoz kellenének az évek!

fagyongy55 # 2012.12.24. 16:29

Tekilla12 A NAV nál /régi APEH/ vagy a ONYEF nél kell hogy tudják hova lett letétbe helyezve mert le kellett jelenteni,nem biztos, hogy kp levéltárban van mert vannak egyéni levéltárak is akik ezeket örzik./Pl a miénk amikor megszünt egy Biatorbágyi cég vitte el.

tekilla12 # 2012.12.24. 15:38

Tisztelt Fórumozók!
Az lenne a kérdésem,hogy 1986-ban jogutód nélkül megszünt textil ipari vállalatnál vezetett személyes iratokat az Országos Levéltárba meg lehet találni?
Köszönöm!

sitimaci # 2012.12.23. 09:17
    • Korkedvezményt még 2014. December. 31.-ig, lehet szerezni,meg van hosszabbítva!Ezt az esetleges új kormány sem törölheti el!!!!---
sitimaci # 2012.12.18. 13:32

Jön a jubileumi nyugdíj

Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár az Idősügyi Tanács ülésén beszámolt arról, hogy az országgyűlés megszavazta a nyugdíjak 5,2 százalékos emelését, ami nem csak azokat érintik, akik korhatár szerinti nyugdíjasok, hanem akik korhatár előtt, vagy különböző okkal járadékban részesülnek. Átlagosan 5 ezer forintot jelent majd a nyugdíjasoknak. 1,6 millió fő öregségi nyugdíjas átlagosan havi 5 ezer forinttal kap majd több juttatást, 336 ezer fő rokkantsági nyugdíjas 5 ezer forint ellátásemelést, 198 ezer hozzátartozói főellátásban részesülő 2700 forint emelést, a megváltozott munkaképességűeknek járó baleseti járadékban, rokkantnyugdíjban részesülő 483 ezer fő 3 ezer forint átlagos emelést fog kapni. Elmondta még, a nők 40 év szolgálati jogviszony utáni nyugdíjba meneteli lehetősége olyan sikeres volt, hogy ebben az évben el fogja érni a 90 ezer főt, akik a "Nők 40" nyugdíjat meg fogják kapni.

A kormány előtt van továbbá a javaslat a jubileumi nyugdíjról. Eszerint akik a 90. évüket elérték jubileumi jutalomban részesülnek akkora összegben, ahány évesek. A 90 éves 90 ezer , 95 éves 95 ezer, 100 éves 100 ezer, 105 éves 105 ezer 110 év 110 ezer forint juttatásban részesül majd, és van olyan honfitársunk is, akit érint a 115 éves 115 ezer forintos juttatás. Soltész szerint ez néhány száz embert érintő döntés, amiről szerdai ülésén dönthet a kormány.

sitimaci # 2012.12.18. 13:04
http://atv.hu/…roloerejuket-------
  • Orbán: a nyugdíjak jövőre is megőrzik vásárolóerejüket!--A nyugdíjak reálértékének megőrzése érdekében 2013. január 1-jétől 5,2 százalékkal emelkedik azok ellátása, akiknek 2012. december 31. előtt öregségi nyugdíjat, hozzátartozói ellátást, korhatár előtti ellátást, rokkantsági vagy rehabilitációs ellátást, baleseti járadékot állapítottak meg.---Ez amúgy meg,jó hír!!!---
beggar # 2012.12.17. 09:40

Tanácstalan vagyok.

Mert van aki azt mondja,hogy célszerű lenne ha idén kérném a nyugdíj kiszámítást,amit rögzíttetnék.
(1997.évi LXXXI.törv.) fejlécű igénybejelentésen.
Így,ha jövőre nydíjba megyek,és az akkori kevesebb lesz,akkor kérhetem a rögzítettet.

Más meg azt mondja,hogy ez a magánnyugdíj pénztárak megszűnése miatt már nem igaz.
Vagyis a számolás jövőre is uaz marad.

1951.08.01.(férfi).
2013 márciusban lesz 41 éves mviszonyom.

Segítségüket köszönöm:

Nagy András

szafika # 2012.12.14. 14:02

Maci , nem tudom mi lehet a gond , eddig mindíg sikerült kikattintani a hirdetést , fogalmam sincs mi lehet vele . Egy másik beírkálósba hol kiírja h szóljak hozzá én is , hol nem , eleinte bosszantott , de majd amikor legközelebb bekapcsolom a gépet , akkor + már hozzászólhatok , legalább nem mondják azt , h én folyok még a csapból is . / előfordult már / Direkt szeretem a fórumot , nagyon ügyes volt , aki kitalálta , végül is minden témában lehet találni okos tanácsokat is / meg hülyeségeket is , időnként én is szaporítom . /

Ilona53 # 2012.12.13. 17:46

Macának Űzenem!
A férje maradjon a valagán ne bomlasszon!
Üdv -52-esek

szafika # 2012.12.13. 07:18

Maca , ha a férjed 58-as , és 65 évesen mehet majd nyd-ba , az még olyan távoli , h azt se lehet tudni , akkor hogyan számolják majd a nyd-at , ha azóta + jól keresett , az biztosan pótol valamennyit , egyenlőre még azt se tudni 1-2-3 év múlva mi lesz , nemhogy 11 év múlva !!!!/ tudom, h sovány vigasz ! /

maca56 # 2012.12.12. 18:30

Kedves Fórumozók!

Ha van ötletetek kérlek segítsetek.

Férjem 1958-ban született. Most kértem neki szolgálati idő megállapítást. Gyorsan meg is jött az idővel minden rendben, már több mint 40 éve van.

A baj csak az, hogy az 1988,1989 évi keresetét nem közölték. Felhívtam az ügyintézőjét és közölte nincs adat. Még megbróbálják a NAV-tól bekérni, de ott sem volt adat. Ez azt jelenti, hogy ha elmegy nyugdíjba ezeket az éveket minimálbérrel számolják.
Ennél a cégnél pont 2 évet dolgozott, melyet 1989.dec.31-ével felszámoltak egyszerűsített végelszámolással, iratmegőrzési kötelezettség nélkül. Kérdésem hol vannak az iratok, melyeket 50 évig kell megőrizni. A volt tulaj meghalt. Senkit nem találunk, csak egy volt munkatársát, de ő sem tud semmit. A régi iratokat hová kell elhelyezni?
Kiszámoltam, így minimálbérrel 15 ezer Ft-al lenne kevesebb a nyugdíja.
Köszönettel Mari

hars52 # 2012.12.12. 13:27

lijja!
Én 2011.03.16-tól mentem szintén prémium évekből a 40 éves kedvezményes nyugdíjba. Amikor megérdeklődtem, hogy hogy fogják a nyugdíjam megállapítani, azt modták a nyufignál, hogy megnézik, hogy a prémium éves fizetésem, vagy az utolsó ledolgozott évem fizetése volt-e a több és a számomra kedvezőbbel számolnak.Az utolsó ledolgozott évem volt nyilván a kedvezőbb , így a prémium évek 4 évére végig azzal számoltak, úgy mintha a prémium évek alatt is az azt megelőző fizetésem kaptam volna.A nyudíjam is ennek megfelelően lett megállapítva. Szerintem is mindenféleképen érdeklődd meg az ügyintéződtől, hogy ők hogy, és miért úgy számoltak. Üdv: hars52

lijja # 2012.12.10. 15:56

Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy a Prémium évekből való korhatár előtti ellást igénybevéve, hogyan számítják a nyugdíj összegét ki, mert amikor Prémium évekbe mentünk , akkor azt ígérték, hogy nemm a 75%ot számítják, de most mégis abból számították ki. Lehet ezzel fellebbezni?köszönöm