Helyes besorolás??


porti # 2006.08.25. 14:58

Az időpontok mégegyszer:
Az érettségi időpontja: 1982.
Az alkalmazás időpontja: 1995. 08.

porti # 2006.08.25. 14:32

Köszönöm, hogy így leegyszerűsítetted a kérdést, mert ez a lényeges!!!
Bízom benne, hogy jön még valaki szakértő!!!

Bogie # 2006.08.25. 11:58

Akkor most leegyszerűsítve a kérdés az, hogy milyen besorolás jár a következő esetben:

1992 érettségi (jegyzőkönyvvezető gyorsírói, gépírói, igazgatási ügyintéző képesítéssel)

10 éves munkaviszony iskolatitkárként?

Off. Azt hiszem már értem, te nem azt gondoltad, hogy a tanfolyam elvégzése előtt megemelnék a béred, mondván magasabb lesz majd a végzettséged, hanem elképzelhetőnek tartod, hogy a jelenlei "D "besorolásnál jobb helyen kellene lenned és ebben az esetben be sem iratkoznál az említett felsőfokú szaktanfolyamra.

A baj, csak az, hogy a délelőtt folyamán besorolás témából továbbra sem műveltem ki magam, de majd mindjárt jön valaki, aki kapásból tudja a választ.:)

porti # 2006.08.25. 10:34

Bogie! A reagálásodra még egyszer visszatérek. Én csak a helyes besorolásomat szeretném, mert most úgy érzem egy kategóriával lejjebb vagyok. Diplomás bért tudom, hogy nem kaphatok. Viszont a dilemmám, hogy menjek-e suliba vagy már most járna nekem az a bér amit két év tanulás után kapnék?? Nem terhelném a családi kasszát a két nagy gyerek tanulása mellett, ha tudnám, hogy ez nekem már most járna, csak éppen rosszul vagyok besorolva.

Zorro456 # 2006.08.25. 09:47

Bocs Bogie, igazad van, én felsőfokú végzettség megszerzésére írtam.ok.

porti # 2006.08.25. 09:24

Köszönöm Bogie!!
A kérdésedre várom én is a választ!!!!

Bogie # 2006.08.25. 08:34

Zorro, a felsőfokú szakképzés nem ad diplomát, megszerzésével még középfokú marad a végzettsége.

Vagy a közalkalmazottaknál van valami besorolás a szakképesítésekre is?

Zorro456 # 2006.08.25. 07:57

T.Porti! Az átsoroláshoz be kell mutatni a végzettséget igazoló diplomát. Ha most kezded, akkor még nem lehet átsorolni. Az is kérdés, hogy a jelenlegi munkakörödhöz szükséges-e a felsőfokú végzettség.Szerintem nem.
Az ECDL vizsgáért nem jár bérpótlék.

Bogie # 2006.08.25. 07:25

A közalkalmazottas/köztisztviselős kérdésekhez kevesebben tudnak hozzászólni, ezért egy kicsit többet kell várnod, míg valaki erre jár, akinek a területre rálátása van.

A felsőfokú szakképzéssel még nem lesz felsőfokú végzettséged (nem hinném, hogy ez közalkalmazottaknál máshogy lenne, de legyen szerencséd!)

porti # 2006.08.25. 07:18

Ugye lesz valaki aki segít nekem!!!

porti # 2006.08.24. 20:06

Már több mint 10 éve iskolatitkárként dolgozom és most tanulni készülök. Felsőfokú szakképzésre – ifjúságsegítő - jelentkeztem és miközben a jelentkezési procedurát csináltam felmerült bennem a kétely, hogy rossz a besorolásom.
Érettségi bizonyítványt 1992-ben szereztem, mely szerint jegyzőkönyvvezető gyorsírói, gépírói, igazgatási ügyintéző képesítést szereztem. Úgy érzem ezt hasznosítom is. Azóta német nyelvvizsgát szereztem, melyre meg is kaptam a pótlékot nemzetiségi iskola lévén. ECDL vizsgát önszorgalomból tettem – nem OKJ – melyet részben támogattak, de nem kaptam érte semmit. A jelenlegi besorolásom D fizetési osztály. A végzettségem alapján helyes ez a besorolás?? A kérdés azért is fontos és sürgős, mert közeleg a beiratkozás az iskolába. Vajon már most járna az emelt bér vagy csak a felsőfokú képzettség megszerzése után?? És lehet egyáltalán egy több mint 10 éve meglévő fizetési osztályon változtatni??