Fórum munkajog, foglalkoztatás régebbi elöl     új hozzászólás

Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat

Mandika # e-mail 2018.10.21. 13:24

Köszönöm a választ, ez annyira nem nyugtat meg. Nekem MOST nem lesz, csak egy negyed tanári állású jövedelmem, és nyilván azért vállaltam pluszállást, mert egy egész fizetésből nehezen lehetett kijönni. Ráadásul, ha ez is megszűnne, akkor negyed fizetés alapján számítanák a távolléti díjat és a végkielégítést. Többet vesztek az egészen, mintha nem vállaltam volna el a plusz részállást.

drbjozsef # e-mail 2018.10.21. 10:25

Nincs főállás, és nincs mellékállás, csak munkaviszonyok vannak.

Az a paragrafus meg 37§, de valóban, igazad van, nem jár a távolléri díj és a végkielégítés sem, de ha ezen a másik helyen megszűnik az állásod, akkor ott a végkielégítésnél beleszámít az előző ideje is majd.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

Mandika # e-mail 2018.10.20. 22:37

Elnézést, csak az maradt ki, hogy a mellékállásban is közalkalmazott vagyok.

Mandika # e-mail 2018.10.20. 22:20

1992. évi XXXIII. törvény
36. paragrafus, 12. pont.
Ezt hogyan fogják figyelembe venni?

drbjozsef # e-mail 2018.10.20. 20:26

Mandika,
miért gondolnád, hogy nem?

Mandika # e-mail 2018.10.20. 16:48

Tisztelt Szakértők!
8 órás közalkalmazotti állásom mellett 2 órában egy másik intézményben vállaltam oktatási feladatokat, amit a közalkalmazotti törvény megenged. Ha a (fő)munkahelyem csoportos létszámleépítésre hivatkozva megszünteti a főmunkahelyemen a foglalkoztatásomat, jár-e felmondási időre fizetés, végkielégítés?

sollazzi # e-mail 2018.10.20. 16:09

Tisztelt Fórumozók!

4/14 besorolású pedagógus vagyok, az erről szóló, 2016 januári papír alapján 2019. január 1-jén lépek magasabb kategóriába. A Tankernek van-e bármi joga, hogy ezt ne adja meg? Valahol valami táblázatba beírták az adataimat, és azt hozta ki nekik arendszer, hogy nekem 2022-ben jár a 4/15.

2019 novemberétől nyugdíjas leszek, nem mindegy a jubileumi jutalom és más dolgok miatt sem a pénz.

Előre is köszönöm a választ.

edel-w # e-mail 2018.10.19. 13:27

Tisztelt Szakértők!

Érdeklődnék, hogy a pedagógusi bértábla besorolásához szükséges jogviszony számításkor a kormányzati szolgálati jogviszonyt beszámítják-e? (kormánytisztviselői állást betöltött személy visszamegy tanügybe, és kormánytisztviselőként eltöltött időszak beleszámít-e a besorolásnál?)

Köszönöm

Drvenik # e-mail 2018.10.13. 20:31

Tisztelt Jogászok!

A 35 éves jubileumi jutalom számításánál figyelembe kell e venni:

• a 4 év katonai főiskolát,
  • az 1, 2 szorzót,
  • az önkéntes műveleti tartalékos időt?

Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.12. 08:45

OFF
Cca. Tizenöt éve írogatok itt. Megengedi nekem, hogy talán jobban tudom Önnél, mi lenne ennek az oldalnak a funkciója?
De ne aggódjon, nem Ön az első, aki a kapott - helyes és kimerítő - választ nem érti, és még meg is sértődik ahelyett hogy megköszönné. Volt már ilyen. És sajnos, lesz is még.
ON

www.kbs-ugyved.hu

misike9 # e-mail 2018.09.12. 08:33

Örülök, ha Ön úgy gondolja :-)
Viszont a kötekedés helyett, hasznosabb tanácsokkal is elláthatná a fórumozókat, mert szerintem ennek az oldalnak az lenne a funkciója. Sajnos az Ön válaszával semmivel sem lettem előrébb!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.12. 08:17

Arra válaszoltam. Sapienti sat.

www.kbs-ugyved.hu

misike9 # e-mail 2018.09.12. 07:56

www.kbs-ugyved.hu
Miért nem mindegy az neked? Nem az a lényeg, hogy kapsz fizetést?

Azért nem mindegy az nekem Tisztelt Ügyvéd Úr, mert nem szeretnék ez miatt szembe kerülni a törvénnyel, ha esetleg valamelyik jó akaró feljelentene!!!Csupán ezért!!!
De inkább a kérdésemre ha válaszolna, annak jobban örülnék!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.09.11. 17:12

Miért nem mindegy az neked? Nem az a lényeg, hogy kapsz fizetést?

www.kbs-ugyved.hu

misike9 # e-mail 2018.09.11. 17:01

drmosza
..akkor mégsem szűnt meg az intézmény, hanem átszervezték...gondolom jogutódlással...(vagy jogutódlás nélkül)...ez kb. ennyi..az engedélyek majd megérkeznek..nyugi.

Átszervezték, de a Mini Bölcsőde nem működik, nincsenek engedélyek, a gondozónő munkaviszonya viszont továbbra is fennmaradt...Jelenleg nincs álláshelye! Vagy milyen jogcímen dolgozhat ő tovább, ha még nem működik bölcsőde?

drmosza # e-mail 2018.09.11. 09:00

..akkor mégsem szűnt meg az intézmény, hanem átszervezték...gondolom jogutódlással...(vagy jogutódlás nélkül)...ez kb. ennyi..az engedélyek majd megérkeznek..nyugi.

misike9 # e-mail 2018.09.09. 11:06

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi dologban tudnátok nekem tanácsot adni?
"2018. aug. 31.-vel megszűnt az Egységes-Óvoda Bölcsőde, melyben én, mint gondozónő dolgoztam. Az intézményt átszervezték, új nevet kapott, és Mini Bölcsődét létesített a fenntartó, de van egy kis baj, mégpedig az, hogy nincsenek meg a működési engedélyek, ezek beszerzése még folyamatban van, úgy tűnik, talán okt 1-el tud indulni hivatalosan a mini Bölcsőde. Én azóta is foglalkoztatva vagyok, mint gondozónő kérdésem az lenne, hogy ez így törvényes, mivel aug. 31-el megszűnt az intézmény és vele együtt a gondozónői státusz is? Nem szeretnék ebből kifolyólag bármi problémát magamnak.
Kérem segítsen nekem valaki ebbe a zavaros kérdésben.
Nagyon hálás lennék!

drbjozsef # e-mail 2018.08.28. 07:03

Az szinte biztosan törvénytelen (ha csak ennyi az indoklás). GO TO munkaügyi bíróság.

vi555555 #   2018.08.27. 18:02

Köszi, de tényleg nem rám vonatkozik a 3 írásbeli figyelmeztetés, mert nekem egy sincs szerencsére. Csak volt egy ilyen barátnőm aki nem nálunk, hanem másik intézményben dolgozott, és akit 3 írásbeli figyelmeztetés után azonnali hatállyal elbocsájtotta a főnöke. Indoklása az volt, hogy csatolta a 3 írásbeli figyelmeztetést, amit a dolgozó 16 évi munkaviszonya alatt keletkezett. Hát ezért kérdeztem.. Köszi a gyors válaszodat.

drmosza # e-mail 2018.08.27. 16:26

..figyelmeztetéshez, bocs

drmosza # e-mail 2018.08.27. 16:25

Kedves vi555555!

A jegyzőkönyv az jegyzőkönyv, nem írásbeli figyelmeztetés.

Mondjuk, ha valaki, három írásbeli figyelmeztetéssel továbbra is pedagógus pályán dolgozik - hangsúlyozom, nem rád gondolok - az minimum elgondolkodtató. Mondjuk.

A közalkalmazotti jogviszony megszüntethető azonnali hatállyal, de ahhoz azért elég súlyos szabályszegést kell elkövetni. Ennek semmi köze a három írásbeli figyelmeztetésnek.

vi555555 #   2018.08.27. 15:44

Köszi. Tehát akkor az nem igaz ugye, hogy 3 írásbeli figyelmeztetés után azonnali hatállyal fel lehet mondani...Főleg úgy, hogy a jegyzőkönyvekben foglaltak után a továbbiakban jó kapcsolat alakult ki a szülő és a pedagógus között.És a pedagógusnak se azóta ,sem pedig előtte 7 évig nem volt semelyik szülővel sem konfliktusa, senki nem panaszkodott rá a 9 év alatt az igazgatónak.

Mufurcz1 # e-mail 2018.08.27. 15:12

Kedves drmosza!

Köszönöm válaszát!

drmosza # e-mail 2018.08.27. 14:39

1992. évi XXXIII. törvény, továbbra is Kjt.

87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormányzati szolgálati, illetve közszolgálati jogviszonyban töltött időt,

c)a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény (a továbbiakban: Ktjv.) hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,

1. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  2. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  3. a hivatásos nevelőszülői jogviszonyban és a nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban,

g)az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény, a Ktjv., valamint a közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,

1. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban,
  2. az állami tisztviselőkről szóló törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál állami szolgálati jogviszonyban, ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban, illetve munkaviszonyban

töltött időt.

(2) Ha jogszabály, kormányhatározat vagy a bíróság jogerős ítélete alapján megállapítható, hogy a munkaviszony megszüntetésére a közalkalmazott politikai vagy vallási meggyőződése, továbbá munkavállalói érdekképviseleti szervezethez való tartozása, illetve ezzel összefüggő tevékenysége miatt került sor, a munkaviszony megszüntetésétől 1990. május 2-áig a munkaviszonyban nem töltött időtartamot az (1) bekezdésben foglaltakon túlmenően a közalkalmazotti jogviszonyban töltött időbe be kell számítani.

(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)–(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,
  2. az 1992. július 1-jét megelőzően fennállt munkaviszony teljes időtartamát, továbbá
  3. a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatban, illetve a polgári szolgálatban, valamint
  4. az (1) bekezdés g) pontja alá nem tartozó foglalkoztatónál ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban

eltöltött időt.

(4) A (3) bekezdéstől eltérően a közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő számításakor figyelmen kívül kell hagyni a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak, illetve a polgári szolgálatnak azt a tartamát, amely e § rendelkezése szerint egyébként közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek minősül.

(5) Ha a közalkalmazotti jogviszony megállapításakor azonos időtartamra több jogviszony vehető figyelembe, közülük erre az időre csak egy jogviszony számítható be.

Mufurcz1 # e-mail 2018.08.27. 14:28

Kedves drmosza!
Köszönöm a válaszát! Igaz, én nem fogalmaztam érthető módon. Én arra lennék kíváncsi, hogy H 1-be, vagy H 5-be kell-e engem besorolni a fizetési kategóriát tekintve. Mivel még nem voltam soha közalkalmazott, de 2003-tól van meg a diplomám. A fizetési besorolásba beszámít-e ez hogy mikortól van meg a munkakör betöltéséhez szükséges diplomám, vagy az a mérvadó, hogy nem voltam még soha közalkalmazotti státuszban?
Köszönöm válaszát előre is!