Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.29. 18:28

Ó, pardon. Én csak a munkaviszony megszűntére figyeltem. Azt hittem, amiatt aggódik.

Lyonee # 2007.07.29. 17:01

"68. § (1) A közalkalmazott tizenharmadik havi illetményre jogosult, ha a tárgyévben tizenkét hónap közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik. A tizenharmadik havi illetmény a közalkalmazottat időarányosan illeti meg, ha a tárgyévben legalább háromhavi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott idő számításánál - a (3) bekezdésben foglaltak kivételével - nem vehető figyelembe a közalkalmazotti jogviszony szünetelésének időtartama.

(3) Az (1) bekezdésben meghatározott időtartamok számításánál a rendes szabadság és a szülési szabadság időtartamát, valamint - ha ezek együttes időtartama a hat hónapot nem haladja meg -

  1. a keresőképtelenséget okozó betegség,
  2. a 30 napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság,
  3. a tartalékos katonai szolgálat időtartamát, valamint
  4. minden olyan munkában nem töltött időt, amely alatt a közalkalmazott átlagkereset, illetve távolléti díj fizetésben részesült

figyelembe kell venni."

Ha a táppénz és a munka nélküli felmentési idő együttesen a 6 hónapot nem haladja meg, csak akkor jár a teljes 13. havi, egyébként részarányos lesz a juttatás.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.29. 14:44

Akkor a 2007-re járó 13. havira természetesen jogosult leszel.

feri48 # 2007.07.29. 14:24

A felmentés közlésének ideje előreláthatólag augusztus 29 és ez lesz a kezdete is a felmentésnek a jogviszony megszűnése 2008 február29-re tehető.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.29. 06:27

Semmit nem írtál sem a felmentésnek a közlési idejéről, sem a közszolgálati jogviszony megszűnésének időpontjáról.

feri48 # 2007.07.28. 19:14

Tisztelt Szakértők!

2007 február28-tól táppénzen vagyok. Július 30-án jelentkezem munkára. Előzetes egyeztetés alapján július 31-től augusztus 29-ig szabadságon leszek. Augusztus 29-én munkára jelentkezem és ekkor kapom kézhez a felmentésemről szóló papírokat. Szeretném tudni, hogy jogosult vagyok-e a 13-ik havi fizetésre, illetve a 13-ik havi fizetés fele alapján köztisztviselők részére megadott "fizetésemelésre". Ez azért is fontos, mert ha igen, akkor mind a felmentésre, mind a későbbi végkielégítésre jelentősen nagyobb összeget kaphatok.
Másik kérdésem, jelenthet-e problémát, ha az augusztusi szabadságom ideje alatt újabb
műtétre kerül sor de nem vennék táppénzt igénybe.
Tisztelettel: feri48

Leona # 2007.07.27. 08:13

Mégis!
Találtam egy cikket, erről, itt a fórumon:
http://209.85.135.104/search?…
Ebben a topicban:
http://www.jogiforum.hu/forum/16/9827
Lehet ide kellet volna írnom, bocs...

De hátha más is járt így...

A fentiekből a munkáltató önrevizíója is, mint megoldási javaslat, felmerül.

Várom a válaszokat!

Leona # 2007.07.27. 07:27

Szervusztok Tagtársak!

Megint nem egyszerű a szituációm:
2003-ban végeztem az egyetemen.
Utána munkanélküli lettem fél évig.
2004. febr. 1.-én helyezkedtem el köztisztviselőként.

Ma 2007. 07. 27. van.
És elmegyek a munkahelyemről. Ezért derült ki...
nem vagyok magán-nyugdíjpéztár tag!

Nem azért, mert nem akartam, hanem meg sem kérdeztek.
Kötelező volt akkor - és mégse léptettek be.
Vagy pont akkor nem volt kötelező?
Persze én is hibás vagyok, hogy nem néztem körül.
Most itt állok, és megoldanám.
[Nyilván belépek egyikbe, azonnal.]

De visszamenőleg: 3,5-4 évem "elveszett".
Mit lehet tenni?
Érdemes a céget beperelni?
(Elég sok véráldozatot vesztek azen a "könnyes" búcsún.)
Vagy csak verjem a fejem a falba, hogy hogy lehettem ekkora ökör?

Köszönöm, ha valaki tud a tárgyban infót!
Kihez forduljak?

kismókus # 2007.07.23. 18:53

Nagyon szívesen! Térj be máskor is, kedves ÁF-es sorstárs.

panika # 2007.07.23. 17:02

Köszönöm, kismókus!

tomi58 # 2007.07.23. 10:30

Kedves monalisa1 és jamesz!
Köszönöm a válaszokat! A Nyugdíjbiz.Ig.
febr.7.-én kelt határozatával állapította meg a koreng. nyugdíjat febr.1-jével!A munkáltató erre a dátumra hivatkozva/febr.7.-e/igy az utolsó munkanapon /jan.31.-én/még nem minősültem nyugdíjasnak!

Leona # 2007.07.23. 08:07

Kismókus: (hárommal lentebb)

Tudtommal (bár nem ÁF-os infó) idén az a gyakorlat, h kap egy díszoklevelet a hallgató, h sikerült minden vizsgája, de a diplomát csak akkor kapja meg, ha a nyelvvizsgát is bemutatja.

Jamesz: kösz a helpet!

luzer12 # 2007.07.23. 07:31

Kedves Szakértők !

Kérdésem az lenne, hogy aki prémium éveit tölti, ezen idő alatt dolgozhat-e valamilyen formában (AM könyv, vállalkozó, megbízási szerződés vagy egyéb ) ? Továbbá, ha van mellékfoglalkozású vállakozása (heti 36 óra miatt), az a prémium évek töltése esetén is megmaradhat-e, vagy az főfoglalkozássá minösül ?

jamesz # 2007.07.23. 06:17

Leona: azért csak azt kapod, mert július 1-től a 13. havi 1/12-ed részét megkaptad, ill. kapod.

tomi58:

Kjt: 78.4) Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya megszűnik és – legkésőbb a megszűnés időpontjában – nyugdíjasnak minősül [37/B. § (1) bekezdés], továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

Onnan vagy nyugdíjas ahonnan a Nyugdíjfolyósító Ig. megállapítja a határozatban.

monalisa1 # 2007.07.22. 22:46

Tomi58!
A Kjt. 78. § (3) bekezdése alapján a jub.jutalmat az utolsó munkában töltött nap ki kell fizetni.

kismókus # 2007.07.22. 22:09

Kedves Panika!

Gratulálok a sikeres államivizsgádhoz és a friss diplomádhoz!
Az átsorolás szempontjából az oklevél benyújtásának/munkáltatónál történő bemutatásának időpontja a mérföldkő.
Miért? Korábbi gyakorlat volt, hogy hallgatók államvizsgát tehettek, de oklevelet addig nem kaptak, amíg nyelvvizsga-bizonyítványt "nem szereztek" - náluk hosszú hónapok v. évek telhettek el az áv. letétele és a diplomaosztó között - így átsorolásuk is függőben maradt.
(Mostanra, ha jól tudom változott a szabályozás: nyelvvizsga hiányában áv-ra nem bocsátható a hallgató.)
Szóval szerintem higgy a munkáltatódnak, és örülj az ÁF-es diplomádnak.

Üdv.: km.

panika # 2007.07.22. 07:22

Kedves Mindenki!

Június 28-án államvizsgáztam az államigazgatási főiskolán (Corvinus Egyetem Közigazgatástudományi Kar). A diplomaosztóm azonban csak bő két héttel később volt. A munkáltatóm azt mondja, hogy az átsorolásom csak a diploma benyújtását követő naptól él. tehát édes mindegy, hogy fél éve, 3 éve vagy akár csak 2 hete államvizsgáztam, akkor is a diploma benyújtása számít bejelentésnek. A diploma szövegezésében olvastam, hogy "a Záróvizsga-Bizottságnak 2007. június 28-i hatrozata alapján nevezettet igazgatásszervezőnek nyilvánítjuk". Tehát a végzettség megszerzése e napon történt. Segítsetek, mit tehetek, hogy meggyőzzem a munkáltatómat az igazamról? Egyáltalán, kinek van itt igaza?

tomi58 # 2007.07.21. 18:04

Kedves Szakértők!
Febr.1-jével 37 év közalk. mv. után a munkáltatómmal megegyezve korengedményes nyugdíjba mentem. Az utolsó munkanap jan.31.-e volt. Sajnos a 40éves jub.jutalmat erre a dátumra hívatkozva nem fizették ki mert szerintük jan.31.-én még nem voltam nyugdíjas csak febr.1-én! Kérdésem,jár-e részemre a 40 éves jub.jutalom vagy a munkáltatónak van
igaza! Köszönettel várom válaszukat!

tomi58 # 2007.07.21. 18:04

Kedves Szakértők!
Febr.1-jével 37 év közalk. mv. után a munkáltatómmal megegyezve korengedményes nyugdíjba mentem. Az utolsó munkanap jan.31.-e volt. Sajnos a 40éves jub.jutalmat erre a dátumra hívatkozva nem fizették ki mert szerintük jan.31.-én még nem voltam nyugdíjas csak febr.1-én! Kérdésem,jár-e részemre a 40 éves jub.jutalom vagy a munkáltatónak van
igaza! Köszönettel várom válaszukat!

erzsi51 # 2007.07.20. 12:33

tomas64.Köszönöm

tomas64 # 2007.07.20. 07:55

Erzsi!
Álláspontom szerint lemaradtál a jubileumai jutalomról. Méltányosságot ha gyakorolna a munkáltatód, azt nem jogszabály alapján tenné meg, de erre az esély 0. Bár tévednék!

Leona # 2007.07.20. 07:52

Jamesz!

Köszönöm a választ, annyi kiegészítést kérnék, h miért január-június (azaz 6 hónap) közti időre (tehát a fele) amikor én még július-augusztusban is végig dolgozom, azaz aug. 31-ig, az utolsó napig (nincs felmondási idő, stb.)

A szabi visszafizetése sem ésszerű, sokkal egyszerűbb lenne, ha még így július végén le lehetne vonni az augusztisi fizetésemből, de nem is próbálkozok ezzel a bürokráciával harcolni, ami nálunk van.

Esetleg valaki a 2-vel lentebbi hszólásommal kapcsolatban a munkaruha és üdülési csekk kérdéskörben tud valamit mondani?

erzsi51 # 2007.07.19. 15:41

Kérem szépen valaki válaszoljon nekem.
Előre is köszönöm.

jamesz # 2007.07.19. 08:45

Leona: 13 havi jár, de csak a január-június közti időre.Utolsó munkanap kapod meg.
Nemcsak fizetési jegyzéket, hanem minden adózásal kapcsolatos dokumentumot megkapsz.
Mivel a számfejtés utólag történik vissza kell fizetned. a szabit....de ha még most szólnak a kincstár felé lehet hogy levonják...

Leona # 2007.07.19. 08:27

Köztisztviselő vagyok, DEKÓ-nál.
Lassan :voltam.
Közösen megegyezek a cégemmel, hogy szakítsunk.
Fiatal, ambiciózus, lelekes, értelemes, protekciótlan és nem bírom a bürokráciát. Ergo elemegyek. 2007. aug. 31.-el.

5 kérdés a végelszámolással kapcsolatban:
1.) 13. havi illetmény? Jár-e, időarányosan-e? Mikor kerül kifizetésre?
2.) Adómhoz a bérjuttatások bevallásához: végén (ez a kérdés: 08.31-én, vagy 12.31-én) kapok egy fizetési jegyzéket?
3.) Az üdülési csekk. Időarányos részt adjam vissza, egészet adjam vissza, egészet tartsam meg? Kifizetni nem akarom, semmiképpen.
4.) Munkaruha. Időarányos rész jár, úgy tudom. de: Utólag kifizettetik, vagy levonják a fizetésemből a végén?
5.) Szabadság: Időarányosnál egy nappal többet vettem ki: ekkor az utolsó hónapban egy nappal kevesebb fizetést utalnak át? Vagy visszafizettetik velem a nettó 6,5eFt-ot? Vagy ez hogy megy?

Kösz a tanácsot/választ/segítséget!