Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


bszr # 2015.04.23. 10:28

Tisztelt Szakértők!

Valakinek a közalkalmazotti jogviszonya határozatlan időre köttetett, ám egy meghatározott időpontig meg kell szereznie egy bizonyos végzettséget, "ellenkező esetben közalkalmazotti jogviszonya 2015 ..... napjától felmentéssel megszűnik."

Kérdéseim:

1. Jól értem, hogy ez tulajdonképpen tekinthető egy határozott idejű szerződésnek, amely bizonyos feltétel megvalósulásával határozatlan idejűvé módosul?

2.Ha a végzettséget mégsem szerzi meg határidőre, akkor milyen jogcímen menthetik majd fel?

3. Jár-e ebben az esetben is végkielégítés?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 11:44
  1. Nem.
  2. Alkalmatlanság miatt.
  3. Nincs végkielégítés, és a felmentési idő is csak 30 nap.
ercka80 # 2015.04.24. 16:28

Tisztelt Szakértők,

két kérdéssel szeretnék Önökhöz fordulni.

Egyrészt, hogy Milyen viszonyban van az Mt. és a Kjt., (egészen pontosan az érdekelne, hogy az Mt 192. § (2)bekezdése minden munkavállalóra - ezek között a közalkalmazotti jogviszonyban foglalkoztatottakra is
  • egyaránt vonatkozik)?

Másrészt, hogy a Kjt. 37.§ (4)bekezdése második mondatában
("A közalkalmazott végkielégítésre való jogosultságának megállapításánál - az áthelyezést kivéve - nem lehet beszámítani a korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött időt.") mit jelent a "korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött idő"?

Köszönettel:
E.K.

kriberion # 2015.05.14. 06:39

Tisztelt Szakértő!
Intézményünk egyházi fenntartásba kerül. Emiatt a 35 éves közalkalmazotti jogviszonyom megszűnik, munkakönyves dolgozó leszek. Kérdezem, jár-e nekem emiatt végkielégítés?
Köszönöm.

csamel # 2015.06.15. 05:53

Tisztelt Szakértő !

Köztisztviselő vagyok, egyszerű beosztott... A főnököm aki egy csoportvezető úgy döntött, hogy a 8 emberből engem a legfiatalabbat és legjobban nem fizetett kollégát jelöli ki helyettesnek. Én minimálbéres vagyok a többieknek 30-50 ezer plusz pénzük van,és persze korban és ott töltött időben is sokkal idősebbek.
A feladat sokkal több felelősséggel járna , nulla ellensúlyozással, szóval nekem csak a stressz maradna, egyéb juttatások ezzel nem járnak...
A kérdésem, köteles vagyok én ezt elvállalni, ha "önkéntes alapon" kijelölnek és rám tesznek egy plusz feladatot csak úgy?
Én nem szeretném, távol áll tőlem a dolog, ezt közöltem is a főnökkel, de nagyon nem enged... A héten dől el....
Kérem mielőbbi válaszát !
Köszönettel

kócos166 # 2015.06.16. 18:08

Tiszteletem!
Közalkalmazottként dolgozok,egy kis létszámú /öt fős / csoportot vezetek.9 hónapja a csoport 4fővel látja el a munkát.jelentős túlóra növekmény keletkezett,melyet a munkáltató nem ismer el,nem fizet ki,a nyári időszakban szabad napok kiadásával kívánja megváltani.Az én túlóráimat 320óra!! sem veszi figyelembe a munkáltató,mondván én vezetői pótlékban részesülök / 20EFT/ nekem nem képződhet túlórám.
Úgy érzem kisemmiznek engem és a munkatársaimat is.
Jogosan járnak el,vagy érdemes külső segítséget kérnünk?
Köszönettel!
Péter

fabian # 2015.06.17. 07:05

Tisztelt Szakértő!
Oktatási intézmény ügyviteli dolgozójaként dolgozom, F3 fizetési fokozatban. Közgazdász diplomámat 2001-ben szereztem, utána versenyszférában is, és közalkalmazottként is dolgoztam. A 1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról 87/A (3) a) szerint: "(3) A közalkalmazott fizetési fokozatának megállapításánál az (1)-(2) bekezdésen túlmenően figyelembe kell venni

  1. a munkaviszonynak azt az időtartamát, amely alatt a közalkalmazott a közalkalmazotti jogviszonyában betöltendő munkaköréhez szükséges iskolai végzettséggel vagy képesítéssel rendelkezett,".

Kérdésem az lenne, hogy ha engem jelenlegi munkáltatóm a diploma alapján sorolt be, akkor a diploma megszerzése után versenyszférában eltöltött időt be kell-e számítani a fizetési fokozat megállapításánál. Előre is köszönöm válaszát!

Mamóka47 # 2015.06.17. 08:08

Tisztelt Szakértő!
A segítségét kérném, az a pedagógusminősítési eljárás/vizsgával kapcsolatban: Ha 1984 szeptembertől dolgozom, óvónőként, akkor én köteles vagyok-e ezen az eljáráson végig menni. 2014. októberben volt a 30 éves jubileumom. Nagyon nem szeretném ezt a hónapokig tartó procedúrát felvállalni. Láttam, hogy a kolleganőim min ment keresztül (irdatlan mennyiségű gyűjtő- és papír munka, na és a vizsgadrukk). Szeretném megtudni, hogy engem kötelezhetnek-e rá (49 évesen), és milyen következménnyel jár, ha én nem mégsem akarom ezt megcsinálni (kirúghatnak? fizetéscsökkentés?)? Jelenleg Ped.1. kategóriában vagyok (Nincs se szakvizsgám, se másod diplomám). Milyen hátrányom lehet abból, ha nem szeretnék Ped.2-be átlépni?
Előre is köszönöm a segítségüket és várom a válaszukat!

vik73 # 2015.06.17. 15:04

Tisztelt Szakértő!

Közalkalmazottként dolgozom. Fizetés nélküli szabadságot kértem és kaptam a munkahelyemtől. Ettől függetlenül 1 hónap múlva a MÁK utalta a fizetésem, pedig már nem dolgoztam. Most követelik vissza az általuk utalt fizetést. A helyzet bonyolódik azzal a tényezővel, hogy nekem a fizetésem 50%-át utalják a volt feleségemnek gyerektartás címén.
Kérdéseim:

  1. Követelhetik-e rajtam azt az összeget, amit nem is nekem utaltak (fizetésem 50%-a), hanem egy harmadik félnek, aki bár a volt feleségem, de jogilag már semmi közünk egymáshoz?
  2. Ha mégis fizetnem kell, akkor kérhetek-e részletfizetési lehetőséget? Vagy kérhetem-e azt, hogy kezdjék el levonni a fizetésemből (időközben újra munkába álltam ugyanezen a munkahelyen)?
Mufurcz1 # 2015.07.09. 11:43

Tisztelt Szakértők!

2000 óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen szociális munkásként főiskolai diplomával. 2011. júliusában egyetemi diplomát szereztem. Jelenleg H4-s fizetési kategóriában vagyok. A kérdésem az lenne, hogy mivel 2015. van nem H5-ben kellene lennem? Azt a választ kaptam, hogy 2012-ben soroltak át F3-ból H3-ba és így fizetési kategóriát nem ugorhatok, csak fizetési osztályt. Gyakorlatilag három év munkaviszonyom nincs figyelembe véve? Én úgy tudom, hogy a magasabb végzettséget a diploma bemutatása utáni hónapban már figyelembe kellene venni. Ez nem így van, nem így volt 2011-ben?
Köszönöm válaszát!

Lyonee # 2015.07.09. 16:07

Mufurcz1
Rosszul tudod! Már a 6. fizetési fokozatban kellene lenned 2015. jan.1-től. A magasabb végzettséget a diploma bemutatása utáni hónapban már figyelembe kellene venni, jól írtad. Ha valami miatt mégis egybeesne a fokozatváltással, semmi nem tiltja, hogy fizetési osztályt és fokozatot egyszerre lépjen a közalkalmazott. De nálad nem így volt.
Ez a jó besorolás:

  1. 2000-belépéskori dátum (akár dec.31. is lehet)
  2. 2003.jan.1.
  3. 2006.jan.1.
  4. 2009.jan.1.
  5. 2012.jan.1.
  6. 2015.jan.1.

Azonnal korrigáltasd, 3 évre visszamenőleg kérheted a rossz besorolás miatti különbözetet.

kócos166 # 2015.07.14. 06:48

Tiszteletem!
Előfordul,hogy válaszol valaki a felvetésekre,vagy inkább csak magunknak írogatunk....

wers # 2015.07.15. 14:53

De előfordul. Csak nem mindig érthető a kérdés. (vagy 1200-szor ugyanaz a kérdés, vagy épp nem érnek rá, vagy....)

A te esetedben előre elrendelt, illetékes által aláírt túlóráról van szó?

Harvey Specter # 2015.07.15. 20:00

Kedves Fórumozók!

Több mint másfél éve vagyok kormánytisztviselő (határozatlan időre neveztek ki) és elérkezettnek látom az időt, hogy munkahelyet váltsak. Megnéztem a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvényt, az tiszta, hogy a kormányzati jogviszonyomat ezesetben lemondással szüntethetem meg és amennyiben a munkaadóm nem szeretne korábban elengedni akkor a lemondási idő 2 hónap. A kérdésem az lenne, hogy:

1, Hol találok mintát a lemondáshoz? Kerestem, de sehol sem találtam és feltételezem, hogy írásbeli dokumentálás is szükséges.

2, A lemondási időre, esetemben 2 hónapra időarányosan jár a szabadság?

3, Számomra kedvezőbb lenne ha közös megegyezéssel szűnne meg a jogviszonyom? Gondolok itt pl. az álláskeresési járadék jogosultságra.

Előre is köszönöm a segítséget :)

Immaculata # 2015.07.16. 07:10

kócos166

A közalkalmazotti törvény nem ismeri a túlóra fogalmat. Nem is fizethet utána.
A kérdés az, hogy jogszerűen dolgoztattad-e a beosztottaidat a munkaidő lejártával?
Helyettesítési pótlék jár átmeneti időre, a helyettesítendő személy munkabérének arányos részeként, de külön megbízással.
Rugalmas munkaidőben dolgozol?

24. §112 (1) Ha a közalkalmazott munkaköre ellátása mellett a munkáltató rendelkezése alapján átmenetileg más munkakörébe tartozó feladatokat is ellát, s ezáltal jelentős többletmunkát végez, illetményén felül a végzett munkával arányos külön díjazás (helyettesítési díj) is megilleti.

Immaculata # 2015.07.16. 07:13

Harvey Specter

  1. Nincs formanyomtatvány. Egyszerűen lemondasz, indoklási kötelezettséged sincs.
  2. Igen.
  3. A feletteseddel beszéld meg.
Immaculata # 2015.07.16. 07:17

vik73

:)1. Követelhetik. A gyermektartás megfizetésére köteles vagy. A fizetés nélküli szabadság kérése a Te döntésed, emiatt a gyermektartással még tartozol.
2. Igen. Általában adnak is.

Immaculata # 2015.07.16. 07:20

csamel

Nem vagy köteles.

Immaculata # 2015.07.16. 07:21

kriberion

Ha jogfolytonos a munkaviszonyod, akkor nem.

Köztisztviselő26 # 2015.09.07. 07:43

Tisztelt Szakértők!

Járási hivatalok időnként átvesznek államigazgatási feladatokat az önkormányzatoktól. Ha a feladattal együtt át kívánják venni az önkormányzatnál dolgozó köztisztviselőt is (aki a feladatot eddig ellátta) köteles-e elfogadni azt?
Ha nem köteles, és nem fogadja el, hogy a járási hivatalnál dolgozzon, megszűnik-e a munkaviszonya, vagy az önkormányzat köteles-e tovább foglalkoztatni?
A köztisztviselő több feladatot lát el.

Előre is köszönöm a választ!

zenész # 2015.09.08. 08:31

Tisztelt Szakértők!
Közalkalmazotti szerződéssel foglalkoztatott szimfonikus zenekari munkavállalókra munkaidő elszámolás szempontjából a munkáltató köteles-e alkalmazni az Előadó-művészeti törvény előírásait? Ha igen, akkor leírom a konkrét kérdést: egyharmad státuszt betöltő zenész egy adott hónapban hány db szolgálatot köteles teljesíteni az alapbéréért, figyelemmel az Emtv. 38.§ (9) pontjára:
"(9) A szolgálatokban meghatározott munkaelrendelés száma havonta nem haladhatja meg az (1)-(2) bekezdésben megállapított havi szolgálatszámot, egyebekben a munkáltató a 32. § szerinti munkaidőkeretet alkalmazhatja."
A szövegben az utalás (1) arra vonatkozik, hogy a zenekari tag szolgálatszáma legfeljebb havi 32 szolgálat. Ebből kiindulva, ha egyharmad állásban van a foglalkoztatott, akkor számára az elrendelhető szolgálat havi maximuma legfeljebb 11 lehet, és amit e felett teljesít, azt túlszolgálatként ki kell fizetni. Munkaidőkeret alkalmazása nem lehetséges. Így van ez tényleg?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!

Cavitas # 2015.12.16. 08:27

Tisztelt Fórumozók!

Én jelenleg állást keresek, és jelentkeztem egy polgármesteri hivatalba iktató és iratkezelő munkakörbe. A foglalkoztatás köztisztviselőként történne, mégpedig E kategóriában. Van ugyan középfokú komplex nyelvvizsgám német nyelvből, amit be kellene számítani egy köztisztviselőnél (nettó 15000 Ft,)de ennek beszámítása után is kiegészítésre szorul az a nyomorúságos bér, amit kapok (E kategóriában bruttó 89 000 Ft, amit bruttó 122 000 Ft-ra egészítenek ki, ami a garantált bérminimum). Ez így jogos? Nem a kiegészítésen felül járna nyelvvizsgapótlék.

Hiába megyek el köztisztviselőnek, E kategóriában ez a nyomorúságos és embertelen bér fog járni mindig is?

Válaszukat előre is köszönöm!

Cavitas # 2015.12.16. 08:42

Tisztelt Fórumozók!

Én jelenleg állást keresek, és jelentkeztem egy polgármesteri hivatalba iktató és iratkezelő munkakörbe. A foglalkoztatás köztisztviselőként történne, mégpedig E kategóriában. Van ugyan középfokú komplex nyelvvizsgám német nyelvből, amit be kellene számítani egy köztisztviselőnél (nettó 15000 Ft,)de ennek beszámítása után is kiegészítésre szorul az a nyomorúságos bér, amit kapok (E kategóriában bruttó 89 000 Ft, amit bruttó 122 000 Ft-ra egészítenek ki, ami a garantált bérminimum). Ez így jogos? Nem a kiegészítésen felül járna nyelvvizsgapótlék.

Hiába megyek el köztisztviselőnek, E kategóriában ez a nyomorúságos és embertelen bér fog járni mindig is?

Válaszukat előre is köszönöm!

Siroki76 # 2015.12.21. 16:29

Tisztelt szakértők!
Érdeklődnék azzal kapcsolatban, hogy jelenleg dajkai határozatlan kinevezéssel dolgozom. Jövő évben júniusban meg lesz a diplomám kézben mint végzett Óvodapedagógus. Az lenne a kérdésem, hogy mivel ugyanott marad a munkahelyem, csak a munkaköröm változik, csinálhatnak számomra újra határozott idejű szerződést, vagy a határozatlan marad érvényben? Köszönöm a választ.

csepke67 # 2016.01.13. 17:52

Érdeklődni szeretnénk hogy 2009 óta dolgozok dajkaként 30éves munka viszonnyal érettségivel egyik oviban besorolás szerint D kat :bruttó: 129 ezer a hogy lehet hogy a szakmunkás kollégák és 40 éve dolgozó hölgynek is ugyanannyi a bruttója szintén érettségivel?Én úgy tudtam számit a végzettség vagy hogy van az aki most fog kezdeni ő is ennyivel lesz felvéve? Köszönöm válaszát