operációs rendszer


szol_i # 2006.02.04. 00:16

Ja, de az illegális játék CD az lehet más jellegű is.

nézz körül még itt: http://maci.org.hu/
(másolható javakat fogyasztók...)

Tipp a 2. gépre ingyen:
Fedora Core 4 Linux (nemsokára lesz Core 5)
America's Army + csomagkezelővel még néhány más jellegű játék (van sok, csak össze kell szedni hogy mi kell hozzá)

Linuxforum.hu (olvasni sokat, vagy megkérni valakit, hogy hozza össze a gépet - hardveres mix-et tudó hangkártya, stb.)

szol_i # 2006.02.04. 00:08

Hát én nem tudom mi a szokásos eljárás, de perelhet a microsoft is, hogy kiesett bevétel (ami szerinte károkozás - meg törvény is azt mondja). Tehát maximum szabálysértés ~50E, de az MS nagyobb kárt is megállapíthat.

szol_i # 2006.02.04. 00:06

Nem proc. licences, de van processzor licences vásárlási mód is. Főleg szerver változatú op.rendszereknél. Ott 1 gépen fut a win, és a licenc-től függően lehet a gépben több processzor is.

Üzleti felhasználásnál könnyen előfordul, hogy nem elég 1 proci.

kbadam # 2006.01.26. 13:57

Üdv!

A rendőrség házkutatás után elvitte a winchesteremet. Rajta Windows XP prof. op.rendszer futott + Microsoft Office 2002 irodai programcsomag.
Minden csak saját használatra volt telepítve, nem üzleti (céges) célra. Teljesen magánjellegű a dolog.

Ezeket nem vásároltam meg, illegálisak voltak.

A winchestert azért vitték el, mert elemezni fogják, ugyanis vásároltam 2 db kalóz játékszoftvert egy győri sráctól, aki lebukott. Ez ügyben nyomoznak a rendőrök, eljutottak hozzám is.
(A 2 db illegális cd-t, amit vásároltam egyébként átadtam a rendőröknek)

Elvileg tehát arra keresnek bizonyítékot a winchesteren, hogy nálam van-e az adott 2 játék...

Ennek ellenére gondolom, följelentenek a rendőrök, hogy illegális szoftvereket használok magáncélra, ugye?

Kérdésem, hogy mire számíthatok. Pl. a Win XP + Microsoft Office 2002 illegális birtoklása miatt? (Pénzbüntetés? Ha igen, mekkora?)

Blowfish # 2006.01.15. 21:22

A vindóz processzorlicenszes.
Alapból 2 procira van engedélyezve egy XP Pro. Legalábbis így rémlik...


Confidentality
Integrity
Availability

idoor # 2006.01.15. 13:00

Azokat az op.rendszereket amelyeket többszöri telepítésre adnak el , külön nevezik el: http://www.microsoft.com/…default.mspx

Zoz982 # 2006.01.07. 18:18

Nincs olyan Windows, amit lehet több gépen használni. Ez egyébként kiderül a megvásárolt lemez borítójának belső feléről is. Elég Vastagon van írva.

_Lala_ # 2006.01.07. 16:04

Attól függ. Ha más jogcímed nincs rá, csak az egy szem megvásárolt licensz, akkor nem.

Skinner # 2006.01.06. 11:23

Üdvözletem!
Van egy kérdésem. 2db számítógépet használok otthon, de Windows XP-t csak egyet vettem. Futtathatom-e ezt az operációs rendszert mindkét gépemen?