Kármegosztás 50 - 50%


guba # 2007.01.26. 09:22

A kártérítéshez szükséges a jogellenes károkozás ténye. Ezt a károsultnak kell bizonyítania. A kérdezővel szemben a rendőrség szabálysértést nem állapított meg.

Butyka # 2007.01.25. 21:00

A kérdés azért izgalmas, mert polgári jogi kártérítési felellősség nem értelmezhető mereven.Közlekedési balesetnél egy személyben lehet a fél károsult és károkozó is, melynek megfelelően fogja a bíróság megállaítani a kártérítés mértékét. Mindezt szüksége tudni egy esetleges kártérítési per indítása esetén.

ObudaFan # 2007.01.24. 17:58

A perköltség 6% illetékből, illetve az esetleges ügyvédi munkadíjból áll. Ehhez járulhatnak a bizonyítás során felmerülő költségek. Ha pert nyersz, ezt mind természetesen a másik fél köteles neked megfizetni.
A leírtakból persze első látásra úgy tűnik, nem indokolt a kármegosztás, de hát nem ismerjük a teljes történetet. Különös jelentősége lehet a szabálysértési határozatot teljes, pontos szövegének.

parajdi # 2007.01.24. 13:07

Történet röviden:Egy tavaly /2006.04.29/ történt kisebb „balarakanyarodásból történő” személygépkocsi baleset után a biztosító nem fizette ki a gépkocsiba keletkezett károm teljesen .Kármegosztás alkalmazott elöször 30-70% -ban majd miután én beszereztem és elküldtem a biztósítónak a kárt okozó rendörségi határozatát a kármegosztást 50-50% -ra modosította.A kárt okozót a rendőrségi határozatban „elsöbbségi és az előzés szabályainak megsértése, közuti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése, szabálysértés elkövetése miatt 40000Ft pénzbirsággal sújtom” idézet a határozatbol.A számomra küldött rendörségi igazolásban ez van „ járművezetővel szemben a fenti baleseti üggyel kapcsolatban szabálysértési eljárás nem indult”
Kérdésem ezek után érdemes perelni a biztosítót, van-e esélyem hogy teljesen megfizesse a károm.
Ez mibe kerül nekem /perköltség / és visszakapom ezt az öszeget ha megnyerem a pert.
A gépkocsi javítása szla. nélkül 215000Ft. volt. Edig kaptam a biztosítótól 123000Ft.