fizetési megh., kicsusztam hogy az időből.......


Butyka # 2007.03.09. 20:04

A legjobb példa a fiz. meg. hagy. elleni ellentmondásra az, amit az egyik egyetemi oktatónk mondott előadáson, valamikor a múltban.

A kötelezett fiz. meg. hagy. átvételénél a tértivevényre írta rá, hogy B..... meg nem tartozom. A bíróság pedig kénytelen határidőben beérkezett ellentmondásnak minősíti a tértin lévő nyilatkozatot.

Ennyit az alakszerűségől.

Dr.Attika # 2007.03.08. 19:59

Jól mondja "amatőr".
A fizetési meghagyás jogi alapja az, hogy "hallgatás beleegyezés". Ellentmondásként elég egy mondat: "A fizetési meghagyás kibocsátását kérő követelését nem ismerem el." Ezen mondat után az eljárás peres eljárássá alakul át és ott minden érv előhozható.

amatőr # 2007.03.07. 16:01

Annyi is elég, hogy a ... számú fizetési meghagyás ellen ellentmondással élsz, a követelést nem ismered el.

De javaslom, hogy írd bele azt is, hogy miért nem ismered el a követelést, mert ezzel megkönnyíted a bíróság dolgát.

blue74 # 2007.03.07. 15:42

én tegnap kaptam kézhez egy fizetési meghagyást és a "szar visszalapátolásának" elkerülése végett minél hamarabb szeretném beadni az ellentmondást, de nem igazán tudom, hogy milyen alaki v. tartalmi szabályai vannak, nem szeretném, ha kapásból elutasítanák, vagy elég annyi, ha leírom, hogy a követelést nem ismerem el?

Roni04 # 2007.02.05. 21:36

DR. Attika!

Ez nagyon jó!!:)

Dr.Attika # 2007.02.05. 21:23

Hát! (Tudom "háttal" nem illik mondatot kezdeni.) Mi olyan valakinik próbáltunk segíteni, akit nem érdekel a jog, hanem a trehányság következményeinek az elhárítása. Nemes egyszerűséggel: Azt kéri, hogy lapátoljuk vissza a szart a lóba.
Igy ez nem fog menni. A "szar visszalapátolásának" a jogi világban kiemelt, feláras ára van.

amatőr # 2007.02.05. 21:23

Igazolási kérelem is kell. Mert ha nem írod bele, hogy miért késtél vele majd' egy hetet, kapásból - hivatalból - el fogják utasítani.

teremor # 2007.02.05. 21:17

holnaplesz beadva az ellentmondás. igen én vettem át sajnos.

Dr.Attika # 2007.02.05. 21:17

A határidőben ellentmondással nem élő fél esetében a fizetési meghagyást végrehajtási záradékkal látja el a bíróság. Ezért végrehajtható.

amatőr # 2007.02.05. 21:12

Te magad vetted át a fizetési meghagyást? Mert ha nem Te, hanem valamelyik rokonod, családtagod, akkor írhatnád esetleg azt, hogy külföldön voltál - lehetőleg olyan országban, ahova nem kell útlevél -, ahonnan két napja jöttél haza, és a rokonod csak tegnap adta át a levelet..... vagy bármi más is megteszi, kivéve az "elfelejtettem"-et.

Viszont tényleg jó lenne, ha minél hamarabb beadnád azt az igazolási kérelmet és ellentmondást. A saját érdekedben.

teremor # 2007.02.05. 20:55

és mit lehet ?
nemnagyont udokmit irni nekik.

ObudaFan # 2007.02.05. 20:55

Hát ennél valami meggyőzőbbet találj ki.

teremor # 2007.02.05. 20:54

igen előtte évült el.
a mulasztást mivel tudom igazolni?
elfelejtettem ennyi :(

ObudaFan # 2007.02.05. 20:35

Ha a tartozás a fiz. meghagyás kibocsátása előtt évült el, erre csak akkor tudsz hivatkozni, ha igazolod a mulasztást. (Márpedig gondolom előtte, mert ha utána évült el, akkor azért nem "kicsúsztál" a határidőből.)

amatőr # 2007.02.05. 20:30

Milyen végrehajtás? Jelenleg még csak egy jogerős fizetési meghagyásnál tartunk, nem?

Legfeljebb a tartozás (követelés) évülhet el. Áruld el, légyszíves, miből gondolod, hogy a Te tartozásod speciel elévült és akkor esetleg meg tudjuk vitatni, hogy jól gondolod-e.

teremor # 2007.02.05. 20:08

na jó de azt hogyan kell igazolni, hogy a végrhajtás elévült?

ObudaFan # 2007.02.05. 17:46

Az igazolási kérelemmel együtt kérni kell a végrehajtás felfüggesztését is. Azt ugyanis a bíróság csak kérelemre rendeli el, és anélkül a végrehajtás folytatódik.

amatőr # 2007.02.04. 21:01

Lehet mit tenni, mint már Roni04 is leírta, igazolási kérelmet kell benyújtani az elmulasztott határidő utolsó napjától - ami számításaid szerint szerdán volt - 15 napon belül.

Az igazolási kérelemben elő kell adni a mulasztás okát és azokat a körülményeket, amelyek a mulasztás vétlenségét valószínűvé teszik. (Le kell írni, hogy miért nem tudtál határidőben ellentmondással élni - pl. orvosi kezelés, betegség, külföldi utazás, stb. és ezt igazolni is kell - pl. orvosi igazolással)

Határidő elmulasztása esetén az igazolási kérelem előterjesztésével együtt pótolni kell az elmulasztott cselekményt is - azaz le kell írni, hogy a fizetési meghagyással szemben ellentmondással élsz, mert szerinted a követelés már elévült és azt is, hogy ezt mire alapozod.

A végrehajtás nem automatikus - de ezt már egy másik topikban is leírtam Neked -, a végrehajtó majd azután megy, hogy akinek tartozol, megindította a végrehajtási eljárást és a bíróság el is rendelte azt. Ez legalább 1,5 hónap még akkor is, ha a követelés jogosultja a jogerős fizetési meghagyás bortokában azonnal megy a bíróságra és kéri a végrehajtást. De nem ez a tipikus, hanem az, hogy hónapok is eltelnek, mire a végrehajtás iránti kérelmet benyújtja az, akinek tartoznak.

teremor # 2007.02.04. 20:30

tehát akkor nem is lehet ez ellen mit tenni?

egyébként ha most kicsusztam a 15 napból akkormár jön is a végrhajtó? vagyhogyan müködik ez ?

Dr.Attika # 2007.02.04. 20:25

Akkor kínos a dolog, mert innentől csak végrehajtási cselekmény szakítja meg az elévülést. Az igazolási kérelem még segíthet.

teremor # 2007.02.04. 20:06

a követelés elévült.

Roni04 # 2007.02.04. 19:59

Most azért nem áll fenn a tartozás, mert kifizetted vagy azért mert véleményed szerint a követelés elévült?

teremor # 2007.02.04. 19:44

köszi szépen. ami gond, hoyg ez a tartozás már elévült. erre kérném meg a biróságot, hogy nézzenek utána, hiszen a tartozás nem jogos
ez megoldható?

Roni04 # 2007.02.04. 19:26

Szerintem igazolási kérelmet kell tenni, amihez csatolni kell a tartozás kiegyenlítéséről szóló okiratot.

teremor # 2007.02.04. 19:01

Kaptam 2 db. fiz. meghagyást.
Egyikkel sem tartozok már. Szerda volt a határidő, hogy válaszoljak nekik. Sajnos ebből kicsúsztam.
Mit tudok tenni ez ellen, hogy ellentmondjak?

Segétségeteket előre is köszönöm.