Jogi tanács kérése


ObudaFan # 2016.09.12. 14:28

Igaza volt a Törvényszéknek. Ha jogi képviselő idézése/értesítése nem szabályos, akkor tárgyalás nem tartható meg.

A jogi képviselő megjelent és nem kifogásolta ezt, így ez vitatható.

aangyal # 2016.09.16. 18:58

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Közeli hozzátartozóm átmenetileg idősek otthonába költözik. Az otthon a megállapodásban rögzíti a közvetlen hozzátartozók adatait. A személyi igazolvány számán túl a közeli hozzátartozók adóazonosító jele is szerepel a kért adatok között.

Kérném szíves tájékoztatását, van-e - laikus nyelven szólva - jogalapja az otthonnak arra, hogy elkérje a közeli hozzátartozók adóazonosító jelét.

Előre is köszönöm az információt.

Dr.Attika # 2016.09.16. 19:31

Tisztelt Kérdező!
Nincs joga az Otthonnak a hozzátartozó adatait elkérni, kezelni. Hozzájárulásával is csak nevét és elérhetőségét kérheti.

aangyal # 2016.09.16. 19:53

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Nagyon köszönöm a gyors információt.

Üdvözlettel

Bartha # 2016.09.17. 18:35

Tisztelt ügyvéd úr .
Egy 3 lakásos osztatlan közös tulajdon egyik tulajdonosa vagyok .A lakások külön bejáratúak.Jelenleg az én ingatlanom falánál tárolják a kukákat ,ami néha bűzél és a falra is kerül néha szemét ,az lenne a kérdés ezt hogyan tudnám megszüntetni ?Az egyik tulajdonos társ nem akarja tudomásul venni a problémámat .Milyen jogi lehetőségeim vannak és hol tehetek panaszt ?

Burn Out # 2016.09.17. 18:39

kuka áthelyezése? kuka jelenlegi helyének felszámolása? rakj oda olyan tárgyat, ami megakadályozza, hogy a kukát a korábbi helyére helyezze.

Burn Out # 2016.09.17. 18:40

ha egy éven belül kezdődött a helyzet, akkor lehet a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást kezdeményezni

elfmage999 # 2016.09.17. 19:11

Kukát áttenni máshova? Mondjuk a kedves másik tulajdonostárs elé.

Kerekét leengedni, kiszúrni (mármint a kukának).

Komolyan ez jogi probléma?

Ha visszakerül akkor megint átrakni, fogantyút bekenve cipőpasztával.

Ha ez után sem érti a másik és visszateszi akkor megint átrakni csak véletlenül felborulva otthagyni.

Stb...

Bartha # 2016.09.17. 19:12

Sajnos már több mint egy éve vásároltam az ingatlant de nem lakom ott .

vincus # 2016.09.17. 21:30

2008-ban vásároltam egy társasházi lakást, ami a padlástérből később került lakássá alakítva,és értékesítésre, (nem én vagyok az első tulajdonos) a földhivatalban bejegyzett lakásként szerepel viszont az alapító okiratban nem szerepel (másik 3 hasonló ingatlannal) tetőtéri lakásokról van szó, most a társasház tetőfelújítást döntött,ami szerintük csak a cserepezés és a vízzáró fólia elhelyezését jelenti. Tető megbontásakor a cserép alatt található szigetelés nem a héjazat része helyreállítása nem is szerepel a kivitelezésben és költségvetésben , azt állítják a tető a cserépen kívül nem tartozik közös tulajdonhoz így a szigetelés az ott lakók költsége.Felújítási alapot mi is fizetünk. Alapító okirat 1995-ben készült az én lakosom földhivatali bejegyzése 2007 Nincs azóta módosítás. Mit tehetek én mint tulajdonos?

ObudaFan # 2016.09.18. 06:42

Bartha

Ha több, mint egy éve áll fenn ez a helyzet, akkor bíróságon lehet birtokpert indítani.

ObudaFan # 2016.09.18. 06:44

vincus

Tht. 1. § (2) Az épület tartószerkezetei, azok részei, az épület biztonságát (állékonyságát), a tulajdonostársak közös célját szolgáló épületrész, épületberendezés és vagyontárgy akkor is közös tulajdonba tartozik, ha az a külön tulajdonban álló lakáson vagy nem lakás céljára szolgáló helyiségen belül van.

Ez alapján azért közös tulajdonba tartozónak tűnik a tető szigetelése.

Puski # 2016.09.18. 07:08

Jó napot.
A házamhoz egy verandát szeretnék toldani üvegezett tetővel, és egy garázst kialakitami. Milyen esetben kell épitési engedély?
Köszönettel,
Imre

Immaculata # 2016.09.18. 07:27

Mindkettőhöz kell az engedély.

drbjozsef # 2016.09.18. 07:57

Obudafan,

ne keverd össze a tetőszigetelést (pl. lapostetőnél a bitumenlemezek, nyeregtetőnél konkrétan nincs ilyen, max. a cserepeket és alatta a tetőfóliát lehet annak tekinteni), illetve az alatta lakó lakásának a hőszigetelését.

Egy beépítetlen tetőnél nincs ilyen, ezért egyáltalán nem lennék biztos benne, hogy ez a közös részhez tartozik. A lakás kialakítása miatt volt rá szükség, lakás nélkül nem is lenne. Ettől még tartozhat hozzá, éné nem értek hozzá, csak a "tetőszigetelés" szóhasználat jellemzően a vízszigetelést szokta jelenteni hagyományos értelemben, a hőszigtelést nem annyira.

ObudaFan # 2016.09.18. 08:15

A kérdező a cserép alatti szigetelésről írt. Nem vagyok egy építészmérnök, de ez nekem erősen közös célra szolgáló elemnek tűnik.

Dr.Attika # 2016.09.18. 09:12

A kérdést nem építészmérnök, hanem építőmérnök tudja eldönteni. Sokan keverik a kettő közötti különbséget.

Hegeati # 2016.09.18. 09:23

Tanácsot szeretnék kérni . Lecserélték a gázórámat és bevizsgálás után a " független szakértő megállapította , hogy a blomba sérült . Előttem szedte szét , de nem bírta rendesen kiszedi ezért , szét kellet vágnia , de állítólag a lényegi része nem sérült. Meg akarnak büntetni szabálytalan gázvételezés miatt 540 e ft-ra . A gázórához nem nyúltam , az azóta amióta felrakták ( 2008 ) sértetlen volt.
Kihez kell fordulnom és önök szerint milyen esélye van ilyenkor a fogyasztónak ?

yogi80 # 2016.09.21. 15:11

Azt szeretnem megkerdezni, illetve az ugyben szeretnek segitseget kerni, hogy 4 vagyunk testverek es szuleink halalat kovetoen 4 orokoltunk egy 4 szobas tarsashazi ingatlant. A lenyeg az egyik testverem a reszet a jelenleg is az ingatlanban tartozkodo testverem gyermekenek ajandekozta, illetve egy masik testverem szinten az ingatlant hasznalo testverem reszere ajandekozta reszet.A problema, hogy az ingatlanban tartozkodo mar 3 gyermekes testverem nem akar kifizetni sem eladni az ingatlant, ill semmilyen kozuzemi szamlat nem fizet, igy mivel tulajdonos vagyok nem hogy reszemhez nem jutok, de plussz tartozast general. Volt egy targyalas tobb eve, ahol a biro azt mondta, ha 6 honapon belul nem tortenik meg az ingatlan eladasa arverezes lesz. Az ugyvedunk nyugdijba ment en kulfoldon elek es nem tortenik semmi. Kerdesem hova menjek, kit keressek, kerjek fel uj ugyvedet, van erre jo megoldas? Valaszat elore is koszonom.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.21. 16:26

Meglehetősen zavaros amit írsz, de valószínűleg van egy jogerős ítélet a közös tulajdon értékesítéssel törtánő megszüntetéséről. Kérj végrehajtást!

edica # 2016.09.25. 06:53

Üdvözlök minden fórumozót!
Segítségre lenne szükségem,az esetem a következő:Régebben az ex párom vett fel lakáshitelt a szülei kisegítésére de sajnos ők ezt nem fizették így elúszott a ház ami nem fedezte a követelt összeget.Ennek több mint 10 éve.A bar listáról azóta lekerült,a végrehajtó küld neki olykor levelet a fizujából nem tud vonni mert 50% gyerektartást fizet nekünk.
Most venni szeretnék egy házat egyedülállóként CSOK-kal és felajánlotta bevállalja az adóstárs szerepét nekem úgy hogy én vagyok az adós és a ház tulajdonosa is.
Kérdésem az lenne,hogy ha megveszem a házam rám szállhat e az ő behajtója mivel ő az adóstársam az én hitelembe?
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.Edica

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.25. 07:08

Miért kellene neki is adósnak lennie? Nem tanult az előző esetből?

Immaculata # 2016.09.25. 07:11

Akinek nincs tulajdonrésze, az nem lehet adóstárs, csak kezes.

edica # 2016.09.25. 08:23

Már a banktól megkérdeztem lehet adóstárs mert jó a fizuja.
A kérdésem még mindig ugyan az(mert arra konkrét választ nem kaptam)ha én vagyok a tulaj és ő az adóstárs vihetik az ingatlanom?

ObudaFan # 2016.09.25. 08:45

Ha te nem vagy az o hiteleben érintett, neki pedig az ingatlanodban nincs tulajdoni hányada (és nem vagytok hazastarsak, vagy élettársak, hogy ez felmerulhessen), akkor nem.