Jogi tanács kérése


Pöszke1981 # 2016.11.04. 16:33

Tisztelt Jogiforum, jogitanacsra lenne szuksegem. A mobil elofizetesemnel valaki tarifat modositott es helyettem irta ala a szolgaltatoi szerzodest. Feljelentest szeretnek tenni, gyanum h vagy a volt parom irta ala vagy maga a szolgaltato. Ilyenkor ismeretlen tettes ellen kell tennem a feljelentest a rendorsegen? A szamlat nem vagyok hajlando fizetni mert jogtalan. Okirat hamisitasert milyen buntetes jar? Koszonom

végrehajtó1 # 2016.11.04. 16:48

Csak is ismeretlen tettes ellen .
De a tényállásban már leírhatod a nevét.
A bünti sok mindentől függ. Előre nincs isten aki megmondja...
Persze a Btk -ban tól tolig van büntetés...

afysprofile # 2016.11.04. 18:12

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek:) . Szóval, volt egy végrehajtói ügyem, és a nemfizetésem következményében letiltották és inkasszózták a számlám, szeptember végén. Nem lepődtem meg a levonáson , az inkasszót kérvényeztem, hogy vegyék le, írásban is! A történet szerencsére véget ért, ott, hogy kifizettem a tartozásomat még október közepén!Kaptam is a végrehajtótól egy levelet, hogy lezárták az ügyemet!! Azonban... most november elején, mikor vettem volna le a fizetésemet, nem tudtam! Az inkasszó még mindig a számlámon volt... vártam pár napot, de még mindig semmi sem történt.. ma viszont, bementem a bankba a papírokkal, hogy csináljunk valamit, erre kiderült, hogy minusz 611 forint van a számlámon!:) a végrehajtó leinkasszózta(vagymi) az egész fizetésemet, úgy hogy az ügy le van zárva október 18.a óta. Ilyenkor??? Mi a teendő? Nyilván bemegyek hétfőn és utánnakérdezek, hogy ez most micsoda???? Csak kíváncsi lennék arra a két törvényre ami ezt megengedi... nem vagyok magánvállalkozó, egy egyszerű ember vagyok, dolgozok tisztességesen, szóval nem értem, miért vonták le a fizetésemet, amásik meg, hogy le van zárva az ügy, innentől mi köze van a végrehajtónak az én számlámhoz?

Mégis mire számítsak, mikor fogják visszautalni?... mert így nem tudok semmit sem csinálni, se enni, se fizetni, se semmit...

ObudaFan # 2016.11.05. 13:40

Ha a teljes tartozásodat megfizetted a végrehajtó kimutatása szerint, a végrehajtási költséggel együtt, akkor természetesen ezt már nem kellett volna inkasszálni. Minél előbb szólsz, annál hamarabb visszautalják.

Varnya # 2016.11.08. 16:26

Tisztelt Fórumozók,

fedezetelvonás témakörében szeretnék segítséget/tanácsot kérni.

Egy kölcsönügylet fedezeteként felajánlottak részemre egy, a kölcsön összegénél nagyobb értékű személygépkocsit. A szerződés lejártakor derült ki, hogy az adós nem tud fizetni és a gépkocsit is értékesítette (még azelőtt, hogy a szerződést megkötötte). A szerződés lejártakor közjegyző által hitelesítve aláírt egy tartozáselismerő nyilatkozatot, ami alapján végrehajtást kértem ellene, de a végrehajtó nem talált semmit, ami a tulajdonában lett volna, viszont észrevette, hogy az eredeti kölcsönszerződés aláírása után nem sokkal a nevén lévő ingatlantulajdonát édesanyja részére elajándékozta.
A kérdésem az volna, hogy érdemes lehet-e megpróbálni bíróságra vinni az ügyet fedezetelvonásra hivatkozva, hiszen valószínűleg tudatosan készült arra, hogy a pénzt nem fizeti vissza vagy ez így ebben a formában (nem a ház volt eredetileg a hitel fedezete) nem állna meg?

bubo116 # 2016.11.08. 17:22

Tisztelt Forumozók!
2015 Juliusban elválltam.
2016 juliusában volt egy gyermekelhelyezési tárgyalásom.A kislányomat saját kérésére az édesapjához helyezte el a bíróság.Én sajnos anyagi körülményeim miatt nem tudtam válalni.Gyerektartást fizetek érte 15 ezer forintot.Kiderült hogy bántalmazta a gyereket és a Tegyesz átmeneti nevelésébe került.A gyermekelhelyezés során egyezség született hogy amig a kiskorút neveli ö lakhatja kizárolagosan a kettönk közös ingatlanját (ami 1/2-1/2 arányu tulajdon).
Mivel hogy a kislány a Tegyeszbe került igy az egyességet a volt férjem megszegte.
Mi a tehendöm hogy a közös ingatlant ne tudja tovább lakni vagyis a részem?Kifizetni nem tudom!Söt felhalmozza az ingatlanon az adosságot:pl közösköltség.
Hogy lehetne megállítani hogy ne gyártsa a lakáson az adósságot?Hogyan lehetne értékesíteni ezt az ingatlant?Kérem segítsenek:Köszönettel Bubo116

Alma44 # 2016.11.09. 11:27

Tisztelt Fórumozók!
Joghatóság kérdésével kapcsolatosan lenne kérdésem. Próbálom csak röviden a lényeget összefoglalni.
Sajnálatos módon volt egy ingatlan adás-vételi szerződés, ami felbontásra került. Viszont 6 MFt-ot a felbontott szerződés alapján kifizettem, egy holland magánszemélynek, aki az eladó volt. Ezt az összeget szeretném visszakapni, peres eljárást indítottam, és már a 3. tárgyalás lesz, és azon megy a vita, hogy melyik bíróság holland vagy a magyar joghatóság dönt az ügyben.
A másik fél azzal érvel, hogy nincs már szerződés, és ebben az esetben a holland hatóság a jog gyakorlója.
Ezt nem értem, hogy lehet ilyen. Egyáltalán miért lehet ez kérdés, a Bíróság ezt nem döntötte el azzal hogy a tárgyalást kitűzte?
Hollandiába nem igen fogok menni pereskedni, hiszen a költségek már így is csak nőnek.
Tud valaki tanácsot adni nekem?
Köszönöm

Immaculata # 2016.11.09. 11:53

Hol lakik a másik fél?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.09. 12:57

Nincs ügyvéded, Alma44.

Burn Out # 2016.11.09. 13:13

a nemzetközi magánjogról szóló 1979. évi 13. törvényerejű rendeletet nézd meg.

ha az ingatlan Magyarországon van, akkor szerintem magyar bíróság

Dr.Attika # 2016.11.09. 14:38

Ha Magyarországon van az ingatlan, akkor magyar a joghatóság is. Az lehet a gond, hogy nem itthon kötötték meg a szerződést és nem a joghatóság, hanem az alkalmazandó jog a vitás.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.09. 14:43

Uniós rendelet van erre, a nemzetközi magánjogi tvr. nem alkalmazható rá.

Burn Out # 2016.11.09. 15:07

1215/2012/EU rendelet

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.09. 18:44
Dr.Attika # 2016.11.09. 20:04

Ja Béla. Úgy látszik még Te is azon konzervatív jogászok közé tartozol-velem együtt- aki osztja Kecskés prof. álláspontját a közösségi jog tagállami joggal szembeni primátusa kapcsán. Minap valamilyen fiatal "kormányjogász" kifejtette a rádióban, hogy a közösségi jog primátusát egyik "eus" szerződés sem tartalmazza. Azt csak az Unió bírósága értelmezése alapján vélik egyesek.

schulerildiko # 2016.11.09. 21:40

Tisztelt Jogi fórum.
Segítséget szeretnék kérni szerződésbontással kapcsolatban.
Még tavaly jeleztem a kiadóm felé, hogy szeretnék szerződést bontani - miután lejárt a szerződésben megadott idő, de nem kaptam tőlük választ.
Ennek ellenére él a szerződésbontás?
Válaszokat előre is köszönöm!

schulerildiko # 2016.11.09. 21:40

Tisztelt Jogi fórum.
Segítséget szeretnék kérni szerződésbontással kapcsolatban.
Még tavaly jeleztem a kiadóm felé, hogy szeretnék szerződést bontani - miután lejárt a szerződésben megadott idő, de nem kaptam tőlük választ.
Ennek ellenére él a szerződésbontás?
Válaszokat előre is köszönöm!

ObudaFan # 2016.11.10. 06:33

Ehhez ismerni kellene a szerződést magát.

schulerildiko # 2016.11.10. 13:03

Tisztelt ObudaFan

A következő szerepel a szerződésben:
"A Kiadó garantálja, hogy a könyvet a megjelenést követően 3 évig, vagy legfeljebb 3000 eladott példányszámig a piacon elérhetővé teszi. Ezután a szerződés bármely fél részéről felbontható 30 napos felmondási idővel. Ezt követően a szerző a meglévő könyvkészlet részéhez, vagy egészéhez a bolti árának az 50 %-os engedményes áron juthat hozzá. Azok a könyvek, melyek nem kerültek a szerző által megvásárlásra a szerződésbontást követően, a kiadó tovább értékesítheti, mely után a szerzői honorárium nem kerül utalásra a szerző részére."

Ez a szerződés 2011 novemberében került aláírásra, a könyv pedig következő év tavaszán jelent meg. A szerződésbontást tavaly októberben jeleztem e-mailben, amire sose kaptam választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.10. 15:19

Az e-mail nem biztos, hogy megfelelő forma. Ajánlott, tértivevényes levél a javallott.

schulerildiko # 2016.11.10. 17:42

Akkor is, ha minden ügyintézés; szerződéskötés, kivitelezés, számlázás e-mailben történt?

ObudaFan # 2016.11.10. 22:51

Mondjuk ez nem a szerződés felbontása, mert az visszaható hatályú lenne, hanem a megszüntetése. Rettenetesen pontatlanul van megfogalmazva a szerződés.
Szerintem valószínűleg megszűnt a szerződés, de célszerű lenne írásban megerősíteni a felmondást.

drbjozsef # 2016.11.11. 06:48

Obudafan,

szerintem a "jeleztem a kiadóm felé, hogy szeretnék szerződést bontani" nem biztos, hogy olyan formula, ami alapján meg is szűnt a szerződés. Talán még ajánlott levélben is kevés lenne, persze, attól függően, hogy pontosan mi szerepelt az ominózus emailban.

schulerildiko # 2016.11.11. 20:36

Én sem azt szántam véglegesnek, azzal az emaillel akartam elkezdeni, de választ nem kaptam, időm meg nem volt a gyerekek mellett hogy újra írjak nekik... Csak most mérgelődhetek, hogy az egyik sarokban már megint találtak 1-2 könyvet, amit ki akarnak fizettetni..

drbjozsef # 2016.11.12. 08:42

De miért?
A passzus amit Te idéztel be, aszerint megveheted, de köteles nem vagy. Értékesítsék csak ők, legfeljebb honoráriumot már nem kapsz belőle.
Vagy van más is a szerződésben erről?