Jogi tanács kérése


john.k # 2016.10.23. 20:54

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem az alábbi lenne.
Külföldön egy személy aláírt egy tartozáselismerő nyilatkozatot,melyet két tanúval is megerősítettünk.Ő közben hazament,és természetesen nem fizetett.
Én,ill. a két tanú (magyar állampolgárok) idekint élünk.
Valószínűleg időhúzás céljából ellentmondással fog élni,így ugye perré alakul.
Kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben a Bíróság ugyanúgy jár el mintha otthon élnének?Ergo 100% hogy haza kell majd jönni a tanúknak is?Illetve per esetén mi dönti el hogy melyik lakhely szerinti Bíróság az illetékes?Az én otthoni lakcímemtől az adós kb 300 km-re lakik,ezért nem mindegy....
Válaszukat előre is köszönöm!

Burn Out # 2016.10.23. 20:59

az alperes lakóhelye szerinti bíróság

igazsag kereso # 2016.10.28. 13:12

Tisztelt ObudaFan! Szeretnék Öntől egy 14 napon belül beter- jesztendő perújítás ügyében közreműködést kérni, Kérem szíveskedjen címet és időpontot adni.

kerie # 2016.10.28. 13:49

Tisztelt hozzáértők!

Az alábbi ügyben kérem tanácsukat.
2015.09.21-ével vásároltam egy külterületi ingatlant. A napokban kaptam egy levelet egy követeléskezelő cégtől, a területileg illetékes hulladékgazdálkodó megbízásával, miszerint 2012-től tulajdonszerzésemig tartó időszakra rajtam kívánják behajtani a jogszabály szerint kötelező hulladékszállítási díjat.
Köteles vagyok megfizetni a korábbi tulajdonos tartozását? Ha nem, milyen kifogással élhetek?

Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.28. 14:01

Nem tartom valószínűnek, hogy ez egy alapos követelés.

kerie # 2016.10.28. 14:10

Köszönöm a válaszát.
A követeléskezelő arra hivatkozik - persze csak szóban, írásban nem erősítette meg - hogy a követelés közszolgáltatásból fakad és a mindenkori ingatlanhasználót terheli. Próbált azzal ijesztgetni, hogy adók módjára behajtható követelés, így vagy úgy de ki kell fizetnem...Állítása szerint megkeresték az előző tulajdonost is, de ez eredménytelen volt.
Tud olyan joghelyről, amely alapján visszautasíthatom a követelést?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.28. 14:38

Miért kellene arról jogszabálynak rendelkeznie, hogy valaki nem köteles megfizetni a más tartozását?

barkinca # 2016.10.28. 15:59

Tisztelt Fórumozók, Ügyvéd Úr!

Kérem segítségüket a következő ügyben. Párom nem tudja leíratni nevéről a közműveknél a villany és vízórát, mert a volt párja aki a lakást használja nem veszi át. Párom három éve nem lakik ott, ki is van a lakásból jelentkezve és sajnos már a nevére 190 000 forintos tartozást halmoztak fel. nem hiszem hogy a magyar törvénykezésben nincs valami megoldás erre. Köszönöm előre a tanácsokat!

groszfater@gmail.com # 2016.10.28. 16:34

Nem leíratni kell hanem a szerződést felmondani.
Az ELMŰ honlapján találsz nyomtatványt is...

pistapapa # 2016.10.29. 08:01

Abban kérnék segitséget, hogy szabadulhatnék egy évente ismétlődő pénzbeszedési kellemetlenségtől.
4 es társasházunk éves vizdíj elszámlásakor a főmérő és az almérők között mérési különbözetként kb 1000 Ft/fő többletköltség mutatkozik amit az ezzel megbizott személy (én) köteles vagyok felosztani és beszedni. Egy lakó nem használja állandó tartózkodásra a lakását, ezért rá való tekintetel a különbözetet fogyasztás arányosan osztottam el és szedtem be. Ez évben fogyasztás arányosan, számára is 1050 ft lett az igy kiszámitottt különbözet, amit többszöri felszóllításra sem adott át. A vizmű úgy lenne hajlandó levenni rólam ezt a kötelezettséget ha mind a négyen irásban nyilatkoznánk hogy kérjük egyenlő arányban szétosztani és ránkterhelni a különbözetet. Ez esélytelen.
Kérdésem: Közgyűlési 3/4 es határozattal köteles lenne-e vizmű szétosztani és lakókra terhelni a fenti díjat, hogy ne én szívjak egy kellemetlen ember miatt?

groszfater@gmail.com # 2016.10.29. 09:55
maximusz # 2016.11.03. 00:51

Tisztelt Fórumozók, Ügyvéd Úr!

Kérem véleményüket és tanácsukat a következő ügyben. Ez év májusában, gyermektartásdíj leszállítása iránti kereseti kérelmet nyújtottam be a bíróságra. Mikor ez a nővérem tudomására jutott, közölte velem, hogy vonjam vissza a keresetet, ha visszavonom, Ő kifizeti az iskolai tanulmány befejezéséig fennálló teljes összeget, gyermekem számlájára(érettségi vizsgát követően, még két évig szakmát tanul).Közöljem vele ha visszavonom a keresetem, a tárgyalási napon szóltam, hogy visszavonom. Az összeg átutalásra került, közleményben: nevem, apa 16 havi gyerektartási kötelezettsége. A tárgyaláson az ellen kérelemben az szerepelt, hogy a felperes helyett a testvére átutalta a 256.000,- Ft-t a gyermek bankszámlájára, tartásdij fizetési kötelezettségem rendezett, 2017 július 31-ig.
A biróság a pert megszüntette, mert én a kereseti kérelmemtől a tárgyaláson elálltam.
A nővérem a mai nap sms-ben közölte, hogy kéri ezen összeg visszafizetését nyolc napon belül, mert ha nem, akkor feljelent. Csalással és lopással vádol, de nekem nincs tudomásom róla, hogy ilyet csináltam volna!!!
Nem vagyok bűnöző.
Kérdésem, visszakövetelheti ezt az összeget?
Ráadásul ily módon, fenyegetőzve, rágalmazva, vádaskodva?
Válaszukat előre is köszönöm!

lajcsó # 2016.11.03. 09:19

"Kérdésem, visszakövetelheti ezt az összeget?"
Ha egyáltalán visszakövetelheti, csak attól kérheti vissza akinek adta (nagykorú gyermek)!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.11.03. 10:11

Nem értek egyet. Szerintem éppenséggel a kérdezőtől követelheti, ha csak a kérdező nem tudja bizonyítani, hogy a megtérítés kötelezettsége nélkül állt helyt helyette a hitelező.

Vadsuhanc # 2016.11.03. 14:12

Tisztelt Fórumozók !

A hitelező a szerződés megkötése és a kölcsön folyósítása előtt kérheti-e, hogy a hitelt igénylő a közjegyző előtt tartozáselismerő nyilatkozatot tegyen ?

A közjegyző a fentiek alapján a tartozáselismerő nyilatkozatot szerkesztette és jóváhagyta a szerződés megkötése előtt. Volt-e joga hozzá ? Megállapítható-e a valótlan tény közokiratba foglalása ?

Kérdésem, hogy a fentiek alapján a tartozáselismerő és egyoldalú kötelezettségvállalást tartalmazó nyilatkozat érvényes-e,az a szerződés részét képezheti-e és van-e jogkövetkezménye annak, hogy a későbbiekben a nyilatkozat alapján végrehajtási záradékot hozzon a közjegyző?

Válaszokat előre is köszönöm.

Dr.Attika # 2016.11.04. 05:30

Feljelenteni "maximus" tudna. A nővére csalást követett el, mert tévedésbe ejtette és kárt okozott.

csabi12345 # 2016.11.04. 10:13

A volt barátnőm a bankkártyámról leemelt félmillió Ft- ot ( több alkalommal). Feljelentettem, tárgyalás nélkül elítélték. Polgári perben követeltem vissza a pénzem, de a végrehajtó tehetetlen mert se bejelentett munkája se vagyona nincsen. Megbíztam egy behajtó céget, de nem valószínű, hogy sikerrel járnak. Mit tehetnék még, hogy minél előbb a pénzemhez jussak a lehető legkevesebb ráfordítással ( anyagi és időbeli).

Dr.Attika # 2016.11.04. 10:22

Fohászkodjon a Teremtő Atyaúristenhez.

Dr.Attika # 2016.11.04. 10:29

csabi12345!
A barátnője nem a bankkártyáról emelte le a pénzt, hanem a bankkártyával a banki folyószámlájáról. Ehhez a tranzakcióhoz minimum a bankkártyájával kellett rendelkeznie, illetve a PIN-Kódot ismernie. Ha ezzel a kettővel rendelkezett az az Ön felelőssége.
ALAPSZABÁLY: bankkártyát még feleségnek sem adunk át és főleg a PIN-KÓDOT nem közöljük,nem, hogy barátnőnek, aki a jelzettek szerint inkább ágyastárs vagy ágymelegítő.

csabi12345 # 2016.11.04. 10:53

Internetes vásárláshoz csak kártyaszám rajta szereplő név lejárati dátum és a hátulján lévő biztonsági kód kell...

gerilege # 2016.11.04. 12:43

Ha Internetes vásárlással került le a számláról ez a pénz, és nem készpénzfelvétellel, illetve van bírósági ítélet, akkor be kell ballagni a kártyát kiállító bankba, előadni a történteket, és kérni, hogy a kártyatársaság a bűncselekményre való tekintettel vegye vissza a pénzt. Jó lenne mondjuk tudni, hogy mikor derültek ki ezek a dolgok és mikor voltak a tranzakciók, mert igazából akkor kellett volna ezt elindítani a feljelentéssel együtt a bankban is, így már lehet elkésett lesz. Mindenesetre a bankkártya reklamációt el kell, hogy indítsa a bank, legfeljebb majd a kártyatársaság az eltelt idő miatt elutasítja. De a bankban nem szabad, hogy lerázzák, vagy belső hatáskörben bírálják el, menjen csak el a dolog a kártyatársaságig.

Készpénz felvételnél ez az egész nem működik, de vásárlásnál igen.

wers # 2016.11.04. 12:47

bankkártyát még feleségnek sem adunk át és főleg a PIN-KÓDOT
:)) az én drágám ha kártyát használ midig felhiv, mert többnyire elfelejti a kódját.

csabi12345 # 2016.11.04. 13:44

2013 december 20 és 2014 január 20 között történt akkor vettem észre, február elején felejtettem novemberben elítélték tárgyalás nélkül amiről az ügyvédem elfelejtett értesíteni 2015 májusában egy új ügyvéd segítségével ez kiderült utána elindult a végrehajtás eddig eredmény nélkül...

Rexor # 2016.11.04. 13:55

Szerintem nem sok esély van rá, hogy visszakapd a pénzed, próbálj túllépni rajta.

Dr.Attika # 2016.11.04. 14:47

Tanulság. Kurvák kezébe nem adunk bankkártyát.